mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 15:54:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Bula
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bula  (Prebrano 47930 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #30 : sreda, 28.04.2004 : 09:45:01 »

sindy,
TAKOJ K VETERINARJU!!!!! Zakaj ste čakali 1 teden  Shocked Angry? Morda ima psička raka na seskih, morda je kaj drugega. Ampak če je še niste peljali k veterinarju, storite to čimprej!!!

Lp Jana
Logiran
sindy
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #31 : sreda, 28.04.2004 : 14:02:15 »

Živjo Jana!

Najlepša hvala za tako hiter odgovor. V literaturi sem brala in če se ne motim sem tudi nekje na tem forumu zasledila, da je bula, v primeru, da gre za rak ni boleča. Zato sem oklevala, ker sem tudi slišala, da je veliko takih pojavov, ki niso nevarni in samo po sebi zginejo. Ali mislite, da je lahko boleča bula tudi v primeru raka?

Lp, Sindy
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #32 : sreda, 28.04.2004 : 14:21:25 »

V literaturi sem brala in če se ne motim sem tudi nekje na tem forumu zasledila, da je bula, v primeru, da gre za rak ni boleča. Zato sem oklevala, ker sem tudi slišala, da je veliko takih pojavov, ki niso nevarni in samo po sebi zginejo. Ali mislite, da je lahko boleča bula tudi v primeru raka?

No, to da je bula raka neboleča, je mogoče res. Tudi našega psa ni nič bolelo. Ampak jaz vseeno ne bi preveč odlašala z obiskom veterinarja. Če bo psičko samo pogledal, potem mogoče tudi nič ne bo zaračunal. Jaz bi se vseeno zapeljala k veterinarju-da vam potem ne bo žal, zakaj niste takoj odreagirali...

Pa prosim, če lahko poročaš, kaj se dogaja...

Lp Jana
Logiran
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #33 : petek, 30.04.2004 : 16:58:32 »

Tudi jaz bi ti svetovala, da greš čimprej k veterinarju.
Bomo držali pesti, da ni rak Tongue
Pa poročaj
Logiran
sindy
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #34 : sreda, 02.06.2004 : 11:42:36 »

Živjo!

Se opravičujem, ker vam pozn podajam podatke o rešenem problemu. (Sem žal založila geslo, ampak sedaj sem tu  Wink ).
Bula na sesku je bilo vnetje...mogoče celo rakavo ali pa tudi ne...v glavnem živinozdravnik jo je operiral in ji to odstranil. In sedaj upam, da se ne ponovi. Je pa baje to pri tej pasmi pogost pojav.

Lep pozdrav!

Sindy
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #35 : sreda, 02.06.2004 : 12:14:00 »

Sindy, a pa veterinar ni poslal na preiskavo bule? Da bi vsaj vedeli, kakšna je bila (rakava ali ne) Huh Ko smo mi operirali Berota, je vet. sam poslal bulo na preiskavo. In zato smo izvedeli, da je bila rakava Undecided.

LP jana
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #36 : petek, 02.07.2004 : 13:27:02 »

Eno vprasanjce: koliko casa ponavadi pri vasih psih ostane bula od injekcije in kako velika je?
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #37 : petek, 02.07.2004 : 14:14:35 »

Velika je mogoce za kovanec 1 SIT, mogoce malo manjsa, kot kakšen žulj. Pojavi se par dni po ceplenju, traja pa kakšnih 5 dni Huh
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #38 : sobota, 28.08.2004 : 15:16:28 »

Pozdravljeni!

imam neko tezavico!!? moja sokraj 3mesečna bernka ima na obeh zadnjih nogah bulico ki je ne boli velika pa je približno pol centimetra na tem delu je brez dlake! na otip je trda psičke pa kot sem že povedala ne boli??? ima kdo idejo kaj bi lahko bilo???!!        (podobno je temu kot je eno stran nazaj napisala ninci??!! Huh )
prosim pomagajte

nina
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #39 : ponedeljek, 30.08.2004 : 13:12:16 »

Rincy lahko gre za zamašeno lojnico lahko pa tudi za tumor. Odpelji jo k veterinarju, naredi čisto preprost preizkus. Z iglo prebode bulico, če ven teče gnoj je lojnica, če ne je tumor. Kakšen... pa povejo preiskave. Vsaj tako so takrat razložili meni.  Undecided

LP nina
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #40 : ponedeljek, 30.08.2004 : 17:37:45 »

zdaj se ji je ena bula povečala Shocked in naredile so se še manjše to je samo na zadnjih nogah (od kolena proti podplatu!!)
bomo jo peljali k veterinarju ker se gre cepit!
kaj pa je imel tvoj? (ko si malo nazaj pisala??)
nina
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #41 : torek, 21.06.2005 : 22:31:30 »

Hei!

Za vikend smo imeli piknik. In danes sem opazila eno bulico na tački(približno 1cm). Kaj naj zdaj-starši so rekli, da je verjetno zamašena lojnica...??
Ali je morda to od kakega pika žuželke? Ker na koncu bulice, ima nekako čudno...kot ranico??
Logiran
Tonček
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #42 : ponedeljek, 03.10.2005 : 13:25:27 »

Naša šest mesečna psička je pred parimi meseci na trebuščku imela drobceno bulico(kot mozoljček), pa je izginila. Zdaj pa se je na istem mestu pojavila nova, precej večja bula (pribl. 2 cm premera). Bulica je rdeča in verjetno tudi rahlo boleča, ker ko se je dotakneš, psička rahlo "trzne". A naj čakamo ali naj se nam mudi k veterinarju?
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #43 : ponedeljek, 03.10.2005 : 13:29:40 »

Toncek!

Dobro bi bilo, ce bulo poslikate, da se bo vsaj priblizno videlo kako izgleda in na katerem mestu trebuha je! Drugace pa malo bolj podrobno opisite! Ce bula raste (in ni mozolj) jo peljite k veterinarju.

Lp, Ursa
Logiran
Tonček
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #44 : ponedeljek, 03.10.2005 : 13:33:03 »

Hvala lepa, Ursa za tako hiter odgovor!

Bulica je v spodnjem delu trebuha, blizu seska. Ne vem, če je gnojna, izgleda pa kot da je. Je precej močno rdeče barve. In zdi se mi, da je tudi malce zrasla. Ni preveč trda, prej bi rekel, da je mehka.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Bula
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines