mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 08:02:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Bula
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bula  (Prebrano 47965 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #90 : četrtek, 16.08.2007 : 21:42:01 »

Hvala obema.
 Danes sem klicala veterinarja in je reku, da če ima to bulo že dolgo in če se ne veča, potem to ni nevarno, moral bi jo pa videti. Kmalu ga peljem cepiti in bom še za to vprašala.

                                                       lp Tanja
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #91 : sobota, 22.12.2007 : 12:40:28 »

Živjo, po dolgem času se tudi jaz oglašam tukaj. Žal ne ravno v najbolj prijetni rubriki.  Undecided Pri našemu maltežančku sem opazila manjšo bulico, ki je 'pod kožo'. Ni velika, po premeru je velika ravno za prst, torej nekje 1 cm premera ali malo več. Je trda in se pod kožo ''premika'', če jo s prsti tipam.
Kaj bi lahko to bilo in ali moram zagnati paniko (no, v bistvu sem jo itak že  sram)?  Sad

lp
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #92 : sobota, 22.12.2007 : 15:18:31 »

Ali je bil pred kratkim cepljen, kajti take bulice se rade pojavijo po cepljenju ...
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #93 : nedelja, 23.12.2007 : 16:21:45 »

Ne. Aja, pozabila sem omenit, da je ta bula na hrbtu.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #94 : nedelja, 23.12.2007 : 17:08:13 »

Ne. Aja, pozabila sem omenit, da je ta bula na hrbtu.
pojdi k vetu!
tudi če gre slučajno za tumorček nič panike, če je samo v podkožju se ga da z lahkoto odstraniti.
lahko pa je kaj čisto nedolžnega Wink

lp
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #95 : sreda, 02.01.2008 : 12:12:22 »

Sva bila prejšnji teden pri vetu. Ga je pretipala, baje je bula čisto pod kožo in se nič ne drži. Lahko da je ali zamašena lojnica ali pa tumor. Predlagala je, naj počakamo par tednov (en mesec) in opazujemo bulo, potem pa se to odstrani in če želimo, lahko nato pošlje na preiskave (da vidijo kaj je). Rekla pa je še, da lahko pa tudi pustimo tako, kakor je. Samo jaz bi vseeno raje dala odstranila. Undecided
Logiran
pudelj
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.450


« Odgovor #96 : sreda, 02.01.2008 : 12:19:36 »

Moja Kaja ima majhno bulo pri sprednji tački (pri spoju s trupom) Seveda sva takoj šli k veterinarju, ki je bulo punktiral in ugotovil, da je maščobna bula in ni nevarna. Ima jo že več mesecev in se nič ne veča.
Logiran
Lucy
novinec
*
Sporočil: 38


« Odgovor #97 : petek, 04.04.2008 : 08:46:22 »

Pozdravljeni!
Jaz sem pa pri moji 5 let stari višavki opazila pred mesecem podkožno bulico v bližini seska, ki pa ni rasla. Sedaj je ta bulica izginila in se mi zdi , da je od spodnjega seska do spolovila nastalo polno malih bulic v velikosti riža. So pa bulice podkožne in na kupu v dolžini 5 cm. Jutri se odravim k veterinarju. Ima morda kdo od vas kakšno izkušnjo s tem?

Lep pozdrav!
Logiran
jfk
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #98 : ponedeljek, 12.05.2008 : 20:08:17 »

Pozdravljeni!

Sva lastnika 2,5 meseca starega francoskega buldoga. Ker je imel težave z prebavo, mu je veterinar dal antibiotike. Po skoraj 10 dneh, pa mu je sedaj zrasla bula, velika kakor oreh in ga ne boli.  Bula je pod kožo in jo lahko malo premikaš, je ločena od mišičevja. Ni odprta rana, vendar je naju skrbelo. Veterinar nama je dal kremo kuterid s in protivnetno injekcijo.
Mi prosim lahko kdo svetuje kaj glede te bule?

LP
Logiran
jfk
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #99 : torek, 13.05.2008 : 12:29:19 »

tukaj je še slika

Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #100 : torek, 13.05.2008 : 18:16:03 »

MOjm je dobil bulo po Enroksilu, siocer ne tako veliko, a kar trdovratno. Po štirih mesecih je popolnoma izginila. Kateri antibiotik je dobival vaš?
Logiran
jfk
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #101 : torek, 13.05.2008 : 18:32:18 »

Ne vem kateri antibiotik je takrat dobil, ampak smo zamenjali veterinarja in ta mu je danes bulo punktiral. Tako da so mu ven stisnili ves 'gnoj', ki je bil rahlo krvav in ga je bilo za skoraj pol dl . Dobil je antibiotik, da se mu ne vname in jutri ma kontrolo. Če se mu bo do jutri spet pojavila bo treba postopek ponoviti. Baje ,da je prišlo do nekakšne infekcije, in da ni nic kaj posebnega taka zadeva.
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #102 : torek, 13.05.2008 : 19:21:15 »

Super, da je ˝samo˝ to. Tudi meni so na veterini rekli, da je to kar pogosta reakcija in da bodo antibiotik vzeli iz prometa čim dobijo nadomestilo.
Dobro se cajtejte!
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #103 : torek, 03.06.2008 : 08:22:14 »

Galu so včeraj odstranili tumor nad smrčkom. Izgledal je kot malo večja bradavica pa se je izkazalo da ga je spodaj še veliko več.  Tumor so poslali na patologijo na Dunaj in me zanima če mogoče kdo ve koliko časa traja, da dobimo izvide. Sem bila včeraj tako zmedena pri veterinarju, ko so mi vrnili Gala, da sem pozabila vprašati.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #104 : torek, 03.06.2008 : 22:15:52 »

Ojoj Sasenka, držim pesti za vas! Sem bila pa kar presenečena, ko sem tole prebrala, no, se spomnim, ko si pisala o tej "bradavički" in jaz sem bila prepričana, da je pri tako mladem psu to res le bradavička ... zdaj pa berem, da je bilo spodaj še več tumorja.  Sad

Sporoči, kaj bodo pokazali izvidi, držim pesti, čohec Galu. Kiss
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Bula
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines