mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 10:15:00

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Dilema - res ne zmoremo ali...
Anketa
Vprašanje: Ste pogledali film Earthlings v celoti in če ne, zakaj ne?
da, sem pogledal/a film Earthlings v celoti
pogledal/a sem samo del filma Earthlings
ne, filma Earthlings nisem pogledal/a

Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dilema - res ne zmoremo ali...  (Prebrano 63042 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #105 : četrtek, 25.09.2014 : 13:33:49 »

Verjemi, kazanje  takih in podobnih filmčkov nam, tazagrizenim mesojedcem  ne zaleže nič. Jaz ob ogledu postanem lačna in si grem spečt bedrco.

No, saj...to je tisto, kar je žalostno.  Sad
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
sarataste
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 74


WWW
« Odgovor #106 : četrtek, 25.09.2014 : 13:52:14 »

Saj, zato pa smo tam kjer smo. Je res tako težko en sam korak narest, pa zbirat vsaj kje kupuješ, da se povpraševanje in ponudba preusmerita?
Logiran
Evvva
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 147


WWW
« Odgovor #107 : četrtek, 25.09.2014 : 14:05:59 »

No, saj...to je tisto, kar je žalostno.  Sad

Res je žalostno, da nekateri ne premorejo trohice empatije do drugih živali razen psov/mačk, ampak ej - gre zelo na bolje. Sem ful vesela, da sem našla tole temo in da vidim, koliko forumašic ima raje žive "mesne" živali Cheesy

Jaz dam podobne filmčke za pogledat tudi zagrizenim mesojedcem, ki seveda ne bodo postali vegetarijanci. Rezultat: nekateri so vsaj zmanjšali porabo mesa. Ene par življenj se vseeno prihrani.
Tisti pa, ki so premogli nekaj normalne empatije do drugih bitij, so po ogledu Earthlings vsi vegetarijanci ali vegani.

Tako da Pepsi, res gre na bolje. Primer kolegice: čez noč je po ogledu Earthlingsa črtala celotno meso z jedilnika. Ker so pri njej doma zelo odprti (a vseeno zagrizeni mesojedci) in se jim predvsem ne da kuhati 2 jedilnikov, tudi vsi ostali družinski člani ne jejo pravega mesa več kot 2x na teden. Prej so ga seveda 2x na dan, vsak dan. Itak obstaja toliko vegi "mesa" z enakim okusom kot pravo meso, da so vsi zadovoljni.

Jaz grem pa ravno narediti "piščanca" v testu. Njami. Sem družinski recept mrtvega piščanca v testu predelala v vegi verzijo - vsi navdušeni, nihče ne opazi razlike, da ni pravo meso. Je pa res mnogo dražje. Ko bo enkrat vegi meso cenejše od pravega mesa, ga bodo kupovali tudi mesojedci, saj okus je enak.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #108 : četrtek, 25.09.2014 : 14:11:40 »

Ko boste prenehali dajati prednost enim živalim na račun trpljenja drugih, nam boste lahko pridigali. Dokler pa futrate svojim psom in mačkam meso (v kakršnikoli obliki), še prav posebej, če tega mesa ne vzgojite doma ali ga nabavite iz kontrolirane 100% ekološke reje pa:
Logiran
Evvva
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 147


WWW
« Odgovor #109 : četrtek, 25.09.2014 : 14:18:48 »

Nimam doma nobenih živali, ki bi jedle meso. No, da ne bo pomote - imam živali, ki so že v osnovi rastlinojede.

Psi in mačke ne morejo izbirati kaj jejo, mi pa lahko. In če človek hrani svoje živali z mesom, sam pa ne je mesa - vseeno prihrani življenja.
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #110 : četrtek, 25.09.2014 : 14:25:15 »

Je res tako težko en sam korak narest, pa zbirat vsaj kje kupuješ, da se povpraševanje in ponudba preusmerita?

A je težko predvidevat v drugo smer, torej da mesojedci celo zbiramo kje in kaj kupujejo? Da kmeta vprašamo, kako je bilo telici ime in če je imela dostop do pašnika? Da namesto nakupa jajc talne/hlevske/baterijske (razlika je v centimetrih..) ali ekološke reje, raje nabavimo tri kure in jim nudimo luksuz v zameno za dnevna jajca. In seveda tudi za to, da grejo po končani nesnosti počasi v pisker. Se kdo mogoče ubada s tem, od kod pride mesarjeva kost, ki jo uporabite za beljenje pasjih zob? Js kot mesojedka psu pretežno kupujem meso lokalnih živali, recimo odpadne zadeve zgoraj omenjene telice in podobne zadeve. Ni mi všeč, da se mesojedstvo tule enači kot pomanjkanje empatije, sploh ker prehrana vaših psov in mačk verjetno ne temelji le na vegi zadevah?
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #111 : četrtek, 25.09.2014 : 14:26:37 »

Psi in mačke ne morejo izbirati kaj jejo, mi pa lahko.

Kot se lahko tudi odločimo, da ne bomo podpirali mučenja rejnih živali in zaradi tega ne bomo imeli psov in mačk.
Logiran
sarataste
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 74


WWW
« Odgovor #112 : četrtek, 25.09.2014 : 14:28:57 »

Evvva, res gre na bolje se strinjam in se veselim vsakega napredka. NikaB, se popolnoma strinjam s tabo, če nisem bila dovolj jasna, povem še enkrat. Super se mi zdi vsaj ta trud mesojedcev in verjamem, da se povečuje. Sicer se pa predam, za nekoga, ki se mu ob mučenju živali pocedijo sline, nimam argumentov, priznam Lanabela Smiley
Logiran
Evvva
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 147


WWW
« Odgovor #113 : četrtek, 25.09.2014 : 14:33:41 »

Sarataste, super napisano. NikaB, kot je napisala sarataste - smo veseli, da vedno več ljudi gleda na to kje kupujejo meso z vidika kako je živela tista žival. Vsekakor če je že potrebno kupiti meso, je bolje, da je ta žival vsaj živela dostojno življenje in ni trpela.
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #114 : četrtek, 25.09.2014 : 14:47:18 »

A še kdo tule pere z bio eko pralnimi oreški? Smiley
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #115 : četrtek, 25.09.2014 : 14:55:04 »

Hkrati s tem, ko vsak ki ima pet minut časa lahko gleda drugemu v pisker in moralizira, pa ugotavlja kdo je bolj napreden pa osveščen pa bla bla bla....se silno  krepi težnja, da se psom futra veliko več mesa in to boljše kvalitete kot jo dejansko potrebujejo. Zanimivo, da je med temi nenavadno visok % vegetarijancev.
S tem, ko NE rešiš enega srednjevelikega psa rešiš življenje cca 1500 piščancem (ali ekvivalentu v teži ostalih živali) pod pogojem, da je to meso samo dodatek polenti, rižu...in ne prevladujoča hrana.

In da ob vsem tem, kar nam dnevno servirajo na TV (pa pravzaprav vseeno ali vidiš ali pa samo veš da se dogjaja) ne izgubite, teka, ob ogledu enega takegale filmčka bi ga pa jaz  morala...ccc
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #116 : četrtek, 25.09.2014 : 18:38:13 »

A še kdo tule pere z bio eko pralnimi oreški? Smiley
Jaz, že več let. Za zelo umazana oblačila ni dosti učinkovito, za redno pranje normalno umazanih cunj je pa v redu. Da sploh ne omenjam, koliko cenejše je. Še kis namesto mehčalca in voila!
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #117 : torek, 30.09.2014 : 14:18:08 »

Ko boste prenehali dajati prednost enim živalim na račun trpljenja drugih, nam boste lahko pridigali. Dokler pa futrate svojim psom in mačkam meso (v kakršnikoli obliki), še prav posebej, če tega mesa ne vzgojite doma ali ga nabavite iz kontrolirane 100% ekološke reje pa:

Se povsem strinjam s tabo.
Pa čeprav sama ne jem mesa.
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #118 : torek, 30.09.2014 : 15:22:03 »

A je težko predvidevat v drugo smer, torej da mesojedci celo zbiramo kje in kaj kupujejo? Da kmeta vprašamo, kako je bilo telici ime in če je imela dostop do pašnika?

Moram reči, da mi šnicel z imenom res ne gre po grlu  Undecided

Drugače pa je zmernost v raznavadah prava stvar, seveda, če se bo omejila tudi eksplozija človeštva  Wink
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #119 : torek, 30.09.2014 : 17:44:30 »

Si vsako leto izberem doma "najprimernejšega" jagenjčka, mu dam ime in potem trikcava dokler pač gre, nato se pa pri južni menmo kako je tale Mili lepo poleg hodila. Vsekakor se mi zdi lepše, da je imel šnicel ime, kot pa da bi bil samo eden izmed mnogih.
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Dilema - res ne zmoremo ali...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines