mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 23:59:28

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Dilema - res ne zmoremo ali...
Anketa
Vprašanje: Ste pogledali film Earthlings v celoti in če ne, zakaj ne?
da, sem pogledal/a film Earthlings v celoti
pogledal/a sem samo del filma Earthlings
ne, filma Earthlings nisem pogledal/a

Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dilema - res ne zmoremo ali...  (Prebrano 63057 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #45 : petek, 16.03.2007 : 18:14:50 »

Ker tole tu vedno bolj izgleda kot boj med mesojedci in vegiči, ne morem ne da bi... Sem vegič, že skoraj 20 let. Moje izkušnje so različne, pa sploh ne mislim o tem. Samo toliko: mene osebno ne moti to, kako se kdo prehranjuje, to je osebna odločitev vsakega posameznika. Jaz se v to ne vtikam, ravno tako od drugih pričakujem, da se ne vtikajo v moj način prehranjevanja. Kar pomeni, da nikomur ne solim pameti, ne obsojam, ne poučujem. SEm kakršna sem, spoštujem svojo in individualnost drugih. Tako da sem mnenja, da pretirano debatiranje na to temo ni potrebno. Bodite kar ste in bodite dovolj močni, da za tem tudi stojite. Vse ostalo je stvar moralnega ali etičnega prepričanja, kakor kdo vzame.
Tole tu pa je neka druga tema in morda lahko pokažemo, da čeprav različni, lahko skupaj kaj naredimo. Kaj pravite?
Lep pozdrav
Logiran
Micika
rad pišem
****
Sporočil: 445


« Odgovor #46 : sreda, 21.03.2007 : 10:04:20 »

Film sem si ogledala v celoti, ni pa bilo lahko. Ker sem vnaprej vedela, kaksna bo vsebina (par odlomkov sem videla ze prej) sem se pripravila, da si ga ogledam po delih. Pa ni slo - obsedela sem kot prikovana in ga gledala od zacetka do konca, vmes pa so tekle solze... Link sem poslala tudi prijateljem in znancem, saj mislim da je film zares vreden ogleda.
Res je, da se vsi nekako "zavedamo" kaj se dogaja, vendar po tem oz. takem filmu se tega zavedamo na drugacen nacin, bolj "globoko" in da nam razmisljati o tem, kaj lahko naredimo.
Logiran
monikab
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 117


« Odgovor #47 : sobota, 31.03.2007 : 08:54:36 »

Ogled filma. Ne, hvala. Zato,  ker potem podoživljam. In mi vedno bolj postaja slabo. Zato, ker sem nekajkrat iz "radovednosti" pogledala podobne stvari na medmrežju pa mi je bilo še dolgo slabo. Slabo zaradi človeka. Ker je samo ČLOVEK sposoben delati kaj takega. Slabo mi je zaradi vseh nas, ki vsak dan peremo perilo, pomivamo posodo, se tuširamo, mažemo s kremami, ličimo, itd... Kdo razmišlja o ozadju? Koliko ljudi kupuje izdelke, ki niso testirani na živalih? Sama uporabljam kozmetiko, ki je narejena po principu holistične medicine. Posodo pa pomivam z "grdim" (krvavim?) pomivalnim sredstvom. Tako pač je. Svet je tako narejen. Svet je zelo grd in umazan. Do vseh. Še posebej do živali. Ker si jih je človek podredil. Ker človek misli, da je tako prav. Ker živali ne znajo govoriti. Tako kot se sporazumeva človek -  "višje" bitje. To je tisto, kar je narobe. S pridevnikom "višji" je nekaj narobe. Hudo narobe.
Zelo sem žalostna, da je tako. Da človek razmišlja tako. Grdo. Zelo grdo. In predvsem žalostno.     
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #48 : sobota, 31.03.2007 : 09:37:43 »

 Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry
ogledujem si film, vendar moram skos ustavljati, ker nič ne vidim preko solz...
  Cry Cry Cry
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #49 : sobota, 31.03.2007 : 09:42:51 »

nimam besed... po 17 min. ogleda potrebujem pavzo Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #50 : nedelja, 01.04.2007 : 07:57:00 »

se opravičujem za včerajšnje izpade...
sem potem pogledala dokumentarec do konca- odličen je! Glasovala sem, da sem si film ogledala in sem ugotovila, da nas je le 50%, ki smo si ogledali film... Huh zanimivo...
res je, da sem prvih 30 min. neprestano jokala zraven, vendar se je potem umirilo...
bi pa dodala še to, da enako kot Mel ne morem izbrisati iz glave prizora iz Turčije... iz glave mi ne gre niti zastrupljen kuža in tiste njegove učke...
GROZLJIVO ŽALOSTNO...

Jana, nekaj sem videla, da omenjaš, da je klanje kaznivo... je to res?! zakaj potem nihče res ne prijavi, če sliši smrtne krike pujskov v kleteh?!?!?!
zase vem, da NIKOLI ne bi mogla prisustvovati pri kakšni takšni stvari, kjer se NAMENOMA (ali ''nenamenoma'' v NAREKOVAJIH!) povzroča bolečino!!!
Sem se v Franciji s svojima kužkoma nalašč prebila do arene bikoborb (''zakulisja'')... to je bila živa groza... NISEM občutljiva na kri, obožujem oskrbovati krvaveče rane Wink, pa vendar mi je tam postalo slabo, solze so mi šle po obrazu in ko sem šla nazaj proti plaži sem klecala v nogah...

Jaz sem vsa pasja že če kdo ubije pajka pred mano, pa le ta umre v sekundi, če se to zgodi...
Zato mi NI JASNO, kako lahko človek NAMENOMA povzroča živali bolečino in trpljenje?!?!?!
Logiran
Franceska
otrok do 14 let
*
Sporočil: 1


« Odgovor #51 : nedelja, 08.04.2007 : 16:06:02 »

Tale film sem pred kratkim gledala (beri: 1 teden nazaj) in me je res pretreslo. Saj veš, da se to dogoja, ampak tu je zelo resnično prikazano. Predvsem -šok- pri tistem, ko je urejen moški pripeljal svojega psa in ga je naložil bager in ... brutalno. Vse v zvezi mučenja živali, ljudje pa jih predstavljamo kot "svoje hišne ljubljenčke". Ampak nekje proti koncu sem samo vgasnila računalnik. Potem pa sem ga šla gledat še enkrat.

Res pa je, da v družinine nosimo krzna in pravega usnja. Ker je sigurno dovoj rastlinskih in umetnih materialov. Pa glede mesa in drugih izdelkov bi tudi lahko govorila.

Na nekem drugem forumu se je vnela debata in šlo se je takole:

Primer: Mučenje: Krava se muči v premajhnem prostoru brez gibanja, molzejo jo neprestano, z mladičem nima pravega stika...

Naj ne bi bilo mučenje: krava prosto hodi po mestu, nihče je ne pomolze in to ji povzroča bolečine ...

Variant mučenja je res veliko.
Logiran
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #52 : nedelja, 08.04.2007 : 20:00:06 »

zakaj ga nisem pogledala v celoti?

odgovor je enostaven, ne morem.

pa vem, da se dogaja na svetu marsikaj, kar se ne bi pod nobenim pogojem smelo in si ne zatiskam oči pred resnico, vendar tega ne morem gledat, dovolj mi je bilo že nekaj odlomkov in ne samo dovolj celo preveč.

se pa sedajle sprašujem, ali smo sploh še normalni, ko gledam poročila in vsakodnevno krvave prizore ubijanja nedolžnih ljudi in njihova trupla, nikoli ne pogledam stran ali pa zelo redko in ali so nas te vsakodnevne informacijo o nedolžnih ljudeh spremenile že v ljudi brez čustev, ta film pa si nikakor ne želim ogledati in me res zanima, če bi ob vsakodnevnih informacijah o mučenju in trplenju živali postali ravno tako otopeli, kot smo otopeli že ob trplenju ljudi.

ali smo res tako majhni, nemočni ali pa obupno sebični in si tega ne priznamo, saj se vse skupaj dogaja tam nekje daleč od nas in naših oči in se nas ne tiče, dokler ne pride preblizu in smo v nevarnosti mi in naši najdražji.

ob takšnem razmišljanju me postane strah, strah za naše potomce, kakšen svet jim bomo pustili, polen trplenja in nasilja ali se vendarle lahko še kaj spremeni..............................ma morda je za tole melanholično razmišljanje kriv tale praznik, ki po simboliki prinaša na svet novo upanje in vero v boljši jutri.

LP.

Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #53 : nedelja, 08.04.2007 : 20:40:14 »

In koliko klanja je ravno ta praznik zdaj prinesel ...
Logiran
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #54 : ponedeljek, 09.04.2007 : 07:38:44 »

ja Mel, ni kriv praznik, krivi smo ljudje.

LepDan
Logiran
Uranus
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 48


WWW
« Odgovor #55 : nedelja, 15.04.2007 : 19:19:25 »

Citat
pri tem je bila poanta to da vem kaksne svinjarije delajo zivalim ampak se vecje svinjarije delamo pa samim sebi, naravi v kateri zivimo, hrani katero jemo.....to se ne pomeni da mi je totalno ravno ce nekje enmi zivalci prerezejo vrat.... ne vem pa ce je vam vseeno zakaj je februarja, marca meseca zunaj 20 stopinj!!

to se mi zdi pomembno, ne samo da ljudje daleč vstran ali čisto blizu mučijo živali, ljudi. pomembno je predvsem da povrh še škodujemo našemu planetu, onesnažujemo ga, segrevamo ga in še več...
svet se uničuje, kriv pa je samo človek, kako lahko ena vrsta tako spremeni VSE?...
v glavnem, vsak mora začet delat nekaj proti temu, prispevat svoj delček. pa tudi dokumentarci se mi zdijo pomembni, če nebi pogledala enega o globalnem segrevanju se tega nebi zavedala, kako le če ša mi nihče ni povedal? a zdaj se zavedam in hočem da se vsi trudimo nekaj proti temu naredit!
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #56 : nedelja, 22.04.2007 : 17:44:37 »

potolažite se.
Niste krivi če jeste ali ne jeste mesa.
Krivi so tisti ki hodijo in podpirajo naš prosuli ZOO s tem ko tja vlačijo sebe, svoje otroke in tudi svoje cucke da se bodo navadili kako izgleda zebra in divja prasica. Zakaj res zaboga rabimo tale ZOO?!?
Pa tisti ki hodijo k Moiri v šotor slončke gledat in so pripravljeni drago plačat da se jim mulc zabava (z njimi hkrati), obenem pa so sveto prepričani da so tisti primitivci doktorirali iz Telingtonove in Pavlova.

Krivi so Japonski Flipperkillerjici, Indijci , Balkanci, kosher-jedci, vzhodnoevropejci, Kitajci in ostala golazen, ki ne spoštuje enih kjotskih dogovorov in kar je še teh resolucij. In tisti ki hodijo v sushi bare (naj crknejo od vsega tistega živega srebra v ribah). Seveda so najbolj krivi debeli amerikanci ki morajo požret svoja dva hamburgerja s pomfrijem in en hotdog za malico.

In seveda so krivi vsi instant potrošniki ki hočejo lisici podobno čivavo rešit takoj ko jo vidijo pri preprodajalcu ali v pet-shopu. In tisti malo bolj osveščeni, ki jo kupijo pri kakem dvoriščarju, ker je domače, domače, kot šnicli s sosednje kmetije kjer sicer na črno in na glas koljejo, so pa zato domači pujsi ki so za življenja menda jedli samo domačo bio hrano in niti kančka kakega šrota iz tovarne krmil...

Aja, pa krivi so zaposleni v Rušah, ki svojo kemijo izvažajo v države tetjega sveta za kmetijstvo, ker smo odlični evropejci že davno prepovedali to sranje v zemljo metat...Torej niso poljedelsko usmerjene industrije nič bolj prijazne do živali (v tem primeru Homo sapiensa), še manj pa do tete Gee in ostalih njenih podnajemnikov.

Jasno je da je treba lovit eksotične živali. Preveč jih je glede na to da smo jim pol svetovnih gozdov kjer živijo že posekali. Kiti in delfini in tjulnji in mroži pa tdi. Morje je onesnaženo. Bolje jih je sedaj pobit, kot pa da kaka bolezen začne razsajat ko bo to golazen enkrat začelo naplavljat. Pa polarni medvedi tudi. KAj pa nam nucajo. Saj se jim bo led glihkar stopil in bodo tako ali tako samo že v ZOOjih preživeli.

V vesoljskem času, smo ljudje samo mala anomalija ki jo bo odpihnilo v relativno kratkem času. Edino prav.

Se pa vsakič ko gledam takle film zarečem, da bom svoje šnicle raje sam pridelal. Prvič bom vedel kaj je bodoči šnicl jedel, drugič bom pa vedel kako je umrl. Oči me ne bojo spremljale, ker sem pač toliko otopel, da me dejstvo da sem predator ne razburja in mi ne vzbuja nobenih niti najmanjših pomislekov.

Strinjam se z Nan. Meni je tale film dišal po Petoizmu. NPR: kaže rezanje repov in uhljev pražičkom, potem pa vidim odrasle prasce, ki so jim ušesa že zrastla. JA zakaj so jih pa potem rezali.

Govorijo o cenovno ustreznih metodah ubijanja, potem pa gledam kosher klavnico ki je tehnološko tako potratna da joj. NAše mesarje so pa buzerirali ker so irancem na roke lepo zaklali njihovo meso pred leti (a so bli fuzbalerji, mislim).
itd. film je poln nesmislov in je očitno delan z namenom propagande: moreča glazba, počasna naracija....po 40 minutah sem nehal gledat in šel pojest en na madžarskem delan (ker imajo tile tuševi šnicli vsaj panado ok in je not zavit lep prsni kos, ne pa kot naši ptujsko jatini mleti drekci pekci z umetno toplotno obdelano panado) kurji dunajski šnicl v beli žemlji. Misel na madžarske kure me niti najmanj ni vznemirjala. Saj so v Evropi in so podpisali vse lepe želje ki jim jih je evropa dala za podpisat....

Ne se sekirat, na koncu nas bodo popapali kitajci, al pa nas bo pobral tisti prašičji virus v vodi. Al pa nam bo sonce ugasnilo. Al pa se bomo zagiftali. Potem bo pa evolucija že opravila svoje. Verjetnost da bi se človek še kdaj razvil so pa majhne. In bo svet spet lep in moder, mogoče bo celo kak dinoščurek (glede na to da naj bi tale mrčes bil odporen na vse mogoče) hodil po sloveniji Smiley

in kaj sem v bistvu hotel povedat...da mora vsak predvsem pri sebi razčistit kako je njegovo mesto v tem ekosistemu, in po možnosti poskusit dat kakemu zanamcu kako misel ki ga bo navedla k enem normalnem obnašanju. Živet zmerno in se ne predajat nekim namišljenim potrebam. Pojest mogoče kak šnicl manj in dat čez rit otroku ki razkoplje mravljišče samo zato ker potem mravlje tako brezglavo v rojih begajo okoli da jih je kar veselje gledat. In vsekakor, neglede na to kaj stori posameznik, je izid jasen: vse bo šlo v maloro, ker je človeštvo pravzaprav točno tisto za kar ga je označil agent v Matrici. Smo virus tega planeta. Eni smo manj, drugi pa bolj škodljivi. In bomo tole zemljo vsekakor pognali s tira..
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #57 : ponedeljek, 23.04.2007 : 07:35:19 »

Se popolnoma strinjam.
Logiran
karo
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 22


« Odgovor #58 : sreda, 26.12.2007 : 19:00:01 »

Kot otrok sem bil priča klanju živali brez omame. Bil sem poleg, ko je znanec z udarcem za vrat "omamil" zajčka, ki pa je oživel takrat, ko mu je kožo že skoraj v celoti potegnil z glave. Par let kasneje sem ušel s kmetije starega očeta, ker so zaklali telička, katerega sem še pol ure prej crkljal (nisem bil poleg, so me poslali k sosedovim, da ne bi videl). Pa na Bavarskem dvoru sem gledal slike o vivisekciji..itd. Pa zaradi tega nisem otopel, le z več sočutja do živih bitij so me ti dogodki napolnili.
Pa preden sem se poročil, ene 7 let nisem užival mesa. Par tednov po poroki pa sva kupila vprivat klavnici 10 kg mesa in sva ga celi popoldne pripravljala... No, pol pa 3 tedne nisva jedla nobenega mesa. Danes smo skromni jedci mesa, mi je včasih nerodno, ko se mesar skoraj norca dela, kadar  kupujemo meso.
Otroke učiva, da je treba spoštovati hrano in živali, ki so nam to omogočile, zato mi je tudi težko razumljivo, zakaj se v gostilnah in hotelih zavrže toliko mesnih jedi, še popolnoma nedotaknjenih.
Klinc je, ko vem, da nem ne bo uspelo nič premakniti.
Bo pa Zemlja sama opravila z nami, ko se bo zaradi stopljenega ledu spet zazibala in poplavila pa spremenila nagib osi (upam da ne v vertikalo, k pol bo pa res konc).
Logiran
weimi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 319


« Odgovor #59 : sreda, 26.12.2007 : 20:03:10 »

Sama sem s film Earthlings ogledala v celoti vendar se mi je pa paralo srce ko sem videla kaj počnejo američani v klavnicah in kako nimajo nobenega spoštovanja do živali.Ko pa je prišlo do dela kjer so živalijo redijo za krzno sem morala parkrat kar globoko vdihniti da sem slahko šla čez ta del.Proti nošenju krzna sem že odkar se spomnim in tudi doma nimamo nobenih krznenih in usnejnih proizvodov pri kozmetiki pa vsi v družini pazimo da so to izdelki ki niso testirani na živalih.Doma nismovegeterjanci vendar pa je moja mam bil 10 let.Tudi jaz sem bila priča klanju na kmetiji vendar me je oče poslal stran ker je vedel da je to moja občutljivo področje in sem videla samo kako so pujska dvignili za noge...
Doma imam mlajšo sestro in pa brata.Obadva učimo da so živali nekaj lepega in da jih je treba spoštovati in ja treba je začeti pri otrocih.Jaz nisem mogla verjeti kakšna je razika med mojo sestro in njeno sestrično.Ana(sestra) ki živi v okolju kjer so živali stalno prisotne in Nino(sestrična) ki doma nimajo nobenih živali.Ana zna pri svojih dveh letih lepo pobožati psa(muco,konja,...) in nikoli naše psice ali mačke ni vlekla za rep in rinila vanje ker ji obedve povesta kdaj imasta dovolj.Nina pa dejansko nima občutka za živali in ko je pri nas moram umakniti tako psa in mačka saj nočem tvegati.

Tako kot je napisal karo zemlja bo z nami opravila.Če samo pogledamo kaj se je vse tgodilo letos.Požari na hrvaškem in drugje,poplave,viharji...narava nam bo vrnila...samo ne zavedamo se kako močno.

lep večer vsem
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Dilema - res ne zmoremo ali...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines