mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 16:07:11

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Dilema - res ne zmoremo ali...
Anketa
Vprašanje: Ste pogledali film Earthlings v celoti in če ne, zakaj ne?
da, sem pogledal/a film Earthlings v celoti
pogledal/a sem samo del filma Earthlings
ne, filma Earthlings nisem pogledal/a

Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dilema - res ne zmoremo ali...  (Prebrano 62837 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
NusaInKlaj
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #60 : sreda, 26.12.2007 : 21:35:26 »

Tudi jaz sem si film pred nekaj tedni ogledala v celoti. Sploh nimam besed... pridružujem se osebi, ki je pred časom napisala, da jo je sram, da je človek. Pred časom sem bila vegetarjanka, pa me je po dveh letih premamilo meso. Zdaj sem spet (ja, kriv je film). Popolnoma se zavedam, da moje prehranjevalne navade ne bodo spremenile ničesar in tudi ne rešile življenja katerekoli živali. V hladilniku se še vedno nahajajo mesni zrezki in v predalu stojijo briketi (za mojega dragega in kosmatega razvajenca), pa vseeno... groza! Že pred ogledom filma sem imela približno realno predstavo, kako se živali ubija, nisem pa si predstavljala, kako ljudje uživajo v tem početju. Posebaj tisti del o prašičih. Jaz sem stran na kateri si lahko film ogledajo poslala vsem po mejlu, ampak dvomim, da si ga je kdo ogledal.  Lips Sealed
Logiran
coco_lady
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #61 : sreda, 02.01.2008 : 21:08:50 »

Mene je že dolgo zaradi takih stvari sram, da sem človek.
Najbolj pa me boli dejstvo, da vem, da obstajajo ljudje, ki bi si ta film ogledali in jih tudi to ne bi prizadelo, ker žival dojemajo kot nekaj brez duše, nekaj manjvrednega.
Kdo je človeku dal pravico, da sodi kdo bo živel in kdo bo umrl? Jaz se ne čudim, da je vedno več umorov in nasilja, ker smo ljudje res najbolj kruta bitja na tem planetu.
Upam, da se bo kmalu kaj popravilo čeprav vem, da je ogromno ljudi, ki jim je vseeno in se jim težko dopove, da so živali enakovredne človeku.
Logiran
zmago
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #62 : četrtek, 28.02.2008 : 08:55:44 »

Priznam, da si filma še nisem pogledala, oziroma nimam moči, da bi ga.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #63 : četrtek, 28.02.2008 : 10:34:04 »

Tukaj sem opisala svoje "izkušnje" z ogledom filma:

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,13966.msg373016.html#msg373016

Ponovila bi le svoj končni zaključek:

PRIPOROČAM ogled!
Nauk filma je milijonkrat več vreden kot tista ura trpljenja za nas, ki nam je mar!


Btw. sem potem začela komplicirati celo pri igračkah za mačke: Krznenih mišk absolutno več ne kupujem. Če že pri vseh ostalih stvareh gledam na zajec/krzno-free artikle, bom pa še tukaj. Se dobijo lepe plišaste, katere mi mačke doma z istim velikim veseljem razmetavajo po hiši Wink
Logiran

sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #64 : petek, 04.07.2008 : 19:42:12 »

Nenormalno sem vesela in žalujem da nisem videla te teme prej. Film sem si ogledala nekaj mesecev nazaj in ko sem ogovorila ljudi, druzino, prijatelje sem pri 90 odstotkih naletela na negativno reakcijo. Komentarji so bili, ah jaz tega ne morem gledat-je prevec grozno. SRAMOTA!! Najhujsa reakcija pa je bila-ah, ti sploh neves kaj je na svetu res grozno. Samo filme gledas in citas knjige.
In ostalo mi je vprasanje-ljudje so gledali ta film. Gledal ga je svet. Zakaj ni sprememb? Kaj lahko naredimo?
Logiran
zamaro
otrok do 14 let
****
Sporočil: 300


« Odgovor #65 : nedelja, 14.09.2008 : 13:20:43 »

Jas si filma nisem ogledala v celoti.
Ker vedno ko gledam kaj takšnega mi ne da miru14 dni.
Jas sem pretežno  vegi.
Pa to zato ker sem videla kako okrutno delajo z živalmi.
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #66 : nedelja, 14.09.2008 : 17:46:58 »

Zdajle sem "malček" ta prave volje...
NE, nisem si ga ogledala. Delam namreč na področju zaščite živali, kjer večino teh bolanih pizd**ij gledam v živo. Ko sem doma in probam kako noč spat brez mor si jih ne rabim niti nimam želje spodbujat, ker grem čist prehitro spet na teren.
Jokat sem nehala dolg cajta nazaj....
Logiran
zamaro
otrok do 14 let
****
Sporočil: 300


« Odgovor #67 : nedelja, 14.09.2008 : 18:07:22 »

Uf tole pa ni fino.
Ja baje se z leti utrdiš in nisi več "mehkužen" ali kako naj se izrazim.
Ampak si samo še jezen Undecided in tako je prav.
Sicer si pa ti ljudje ki to delajo z živalmi sami zaslužijo še kaj slabšega Lips Sealed
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #68 : nedelja, 14.09.2008 : 21:17:46 »

Res je. z leti ne jočeš več. Delaš instiktivno, kot robot, kot najbolje znaš. In upaš, da si naredil vse, kar je bilo mogoče. Ob filmih že dolgo ne joćem. Včasih se še zlomim ob "primeru", ki leži pred mano. In včasih ne spim, ko se spominjam vsega, kar sem videla.
In včasih me je že kdo vprašal, kako lahko... Takrat, ko je bilo res hudo. Ne vem, kako. Pač postrgaš s ceste, kar je ostalo in pelješ, da skrajšajo muke. Zjočeš se šele doma, kjer te noben ne vidi. Če imaš čas. Če ni časa, greš po naslednjega. In tako naprej.
Logiran
zamaro
otrok do 14 let
****
Sporočil: 300


« Odgovor #69 : ponedeljek, 15.09.2008 : 15:21:43 »

Jas to ne bi zmogla. sramoz. ne vem če bi
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #70 : ponedeljek, 15.09.2008 : 19:56:19 »

Tudi jaz sem tako nekoč mislila. Ja, kužate pa muce bi reševala, pa konje.... Npr. transporta živali pa ne bi mogla, to ib bilo čist preveč zame. No, moja prva služba je bila za animals' angels, zaščita živali v transportu... Da se. Tu smo zaradi njih.
Logiran
zamaro
otrok do 14 let
****
Sporočil: 300


« Odgovor #71 : ponedeljek, 15.09.2008 : 20:10:11 »

To zadnje sem mislila tu ste zaradi njih in samo to vam daje nov zagon za delo Smiley
Le tako naprej upajmo da bo čim manj takšnih nesreč in  čim več ljudi ki bi bili pripravljeni pomagati.
Logiran
Braunkopf
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #72 : torek, 16.09.2008 : 10:23:34 »

Nisem pogledala v celoti, ne zdržim.

Sem še ne tako dolgo nazaj razmišljala o vzporednem študiju veterine, a me je minilo, takoj ko je zbolela moja muca. Vsakič sem jokala, ko sva bli na veterini. Mislim da to dovolj pove, koliko res lahko izklopim čustva.

Sem pa zaprisežena vegetarijanka, trudim se sicer tudi izogibati čimveč živalskim produktom, je pa to težje, kot črtanje določenih jedi z jedilnika.
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #73 : torek, 16.09.2008 : 10:31:27 »

Jaz sem včeraj gledala prve pol ure filma. Popolnoma brez besed, zgrožena do konca in čez. Sem si pa obljubila, da ga bom pogledala do konca - pa po delih, ker očitno ne zmorem drugače. Izredno me je prizadelo. Mogoče od vsega najbolj to, da večina ljudi na posnetkih celo uživa pri svojem početju....ali pa se jim ne zdi "nič takega".....služba pač..... Raje sama sebi vrat prerežem, kot da bi ga morala neki živali. Se opravičujem za mogoče malce zmedeno pisanje, ampak tole, tole je pa res...
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #74 : torek, 16.09.2008 : 10:53:03 »

Brezbrižnost ljudi je brezmejna  Angry Sad
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Dilema - res ne zmoremo ali...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines