mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 09:38:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Dilema - res ne zmoremo ali...
Anketa
Vprašanje: Ste pogledali film Earthlings v celoti in če ne, zakaj ne?
da, sem pogledal/a film Earthlings v celoti
pogledal/a sem samo del filma Earthlings
ne, filma Earthlings nisem pogledal/a

Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dilema - res ne zmoremo ali...  (Prebrano 62833 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
nejce
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #75 : sobota, 22.11.2008 : 13:29:09 »

Filma se sploh ne morem spraviti gledat, kaj šele, da bi ga gledal.
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #76 : ponedeljek, 08.12.2008 : 11:53:42 »

Jaz sem ga včeraj gledala, celega na en mah. Me je fant prepričal, ki ga je že nekaj časa nazaj gledal in je rekel, da moramo to videti čisto vsi. Da bi se moral tedensko vrteti po TV, nujno. Pa sem mu rekla, da je brez veze, da ga gledam saj mi je jasno kaj se dogaja. Sem veliko odlomkov dobila po mailu. No pa me je prepričal in mi ni žal, da sem ga gledala. Res eden najboljših dokumentarcev! Spustila sem kako solzico, nisem spala ponoči. Skoraj nič, saj so se mi odvijali ti kruti prizori ves čas in razmišljala sem non-stop kako je človek tega sloh sposoben! Zapreti živega psa v tovornjak za smeti, pri živem telesu krzno potegnit dol, skakati po živih piščancih in pri tem vidno uživati, tolči po prašičih, jih brez narkoze kastrirat, poskusi na živalih,...tega je toliko, da bi lahko pisala in pisala. Brezvestni človek-kako lahko spi? Ima sploh lahko koga rad??? Ne razumem,res ne.
Bom link od tega filma poslala vsem prijateljem na mail. Tudi pri msnju imam link, da si lahko to ogledajo. Zdaj sem še bolj odločen pomagati po svojim močeh pomoči potrebnim! Tudi staršema bom dala za pogledat.
Logiran
Micika
rad pišem
****
Sporočil: 445


« Odgovor #77 : ponedeljek, 08.12.2008 : 12:47:00 »

zalarjeva, strinjam se - res bi morali to predvajati po TV. Mogoče krajše odlomke, med reklamami, tako da ne moreš "zbežat" oz. pogledat stran. Dovolj je en pogled na kruto sliko, pa te "zadene" in ti da misliti... Seveda pa predvajanje v kasnejših urah, ko manjši otroci že spijo...

Pa mogoče tudi v središčih večjih mest na velikih panojih tako kot se npr. redno dogaja na Dunaju kjer DPMŽ redno delijo letake po ulicah, avtobusih, tramvajih, metrojih in predvajajo odlomke kar v središču mesta, kjer je največji pretok ljudi. Sediš ob pijači na Stephansplatzu pa te skoraj vrže s stola, ko se je na ves glas zasliši presunljivo prašičje cviljenje, na velikem platnu pa se je vrti grozljiv prizor... moram reči, da je to vedno pritegnilo ogromno množico in mislim, da je to dober način osveščanja.

Ta film sem si ogledala v celoti, kljub temu da sem vedela da je vsebina grozljiva. Ni bilo lahko, solze so tekle... Mislim da bi si ga morala ogledati vsaka polnoletna oseba. Sporočilo je veliko več vredno od solz ki jih potočiš...
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #78 : petek, 16.10.2009 : 15:54:19 »

Ogledala sem si celoten film. Ne naenkrat, ker sem bila vmes že preveč šokirana. Občasno si nisem mogla pomagati, da mi ne bi začele solze polzeti po licih. Nekatere odlomke sem gledala mukoma, komajda. A sem jih, ker se mi je zdelo pomembno. Večino časa med ogledom sem občutila gnus, jezo. In se hkrati spraševala, kaj lahko naredim(o) proti takemu krutemu izražanju človekove 'premoči'.
Kruto, a resnično. Iz vsega srca si želim, da takih grozot ne bi bilo. Vsekakor bom danes razposlala cel kup mailov s priporočilom ogleda tega filma. Več ljudi kot ga bo videlo, več možnosti je, da se bo miselnost ljudi sčasoma vendarle spremenila in da se bodo tovrstne grozote nekoč prenehale.
Pravzaprav sem zgrožena ne samo nad mučitelji, ki neposredno sodelujejo pri vseh takih umazanijah, ampak nenazadnje tudi nad nami vsemi, da to dopuščamo. Vemo, da se to dogaja, a spremeni se bolj malo. Kaj vendar je narobe z nami, s človeštvom? Kako to, da nismo sposobni živeti v sožitju z naravo in vsemi živimi bitji?
V upanju na boljšo prihodnost in da bo dokumentarec videlo čim več ljudi ter da se bodo ob tem tudi krepko zamislili... Strinjam se z Jano, ki je v enem izmed sporočil zapisala, da je najpomembnejša miselnost. Če se bo spremenila miselnost, se bo lahko tudi kaj drugega.
Na tem mestu bi tudi želela izraziti občudovanje in zahvalo vsem, ki na kakršenkoli način pomagate živalim, da bodo dočakale lepši jutri. Poskušala bom v čimvečji meri slediti vašemu zgledu in narediti čimveč, da se ljudje in živali ne bomo več v tolikšni meri izključevali, ampak končno sodelovali in sobivali v pravem pomenu besede.
Logiran
Datelj
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 84


« Odgovor #79 : ponedeljek, 11.01.2010 : 23:35:26 »

Niti pod razno ne nameravam gledati tega filma ali njemu podobnih. Zakaj bi se mazohistično mučila s temi prizori in se trpinčila, če pa tako ali tako že vem, kako stvari stojijo in kaj lahko proti temu naredim - kaj sem voljna narediti. Moja vest še zdaleč ni povsem čista in moje finančne zmožnosti niso takšne, da bi dopuščale izključno biološko pridelano hrano (vključno z mesom). Morda je ta film bolj primeren za čustveno otopele ljudi, ki nimajo pojma, kako je prišel zrezek na njihov krožnik. Sicer pa menim, da z negativizmom ne bomo daleč prišli. Namesto tega raje naučimo svoje otroke sočutja do vsega živega (in do samih sebe, tu se začne!!!) in bodimo drugim zgled.
Logiran
spelca888
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 172


« Odgovor #80 : četrtek, 04.02.2010 : 11:38:16 »

Pozdrav

Meni se pa zdi nekaj zanimivo - po svojih izkušnjah sama pogledam te filmčke (zraven valda jokam kot dež ponavadi :S in preskočim najbolj krvave teme, ker sem zanje res preobčutljiva), lahko te zelo pretrese in šokira, a zavedam se, da tako na tem našem (grdem Sad) svetu je.

Potem pa priporočam kakšnega prijateljicam - vse mesojedke, v življenju niso naredile nič, da bi se z živalmi kaj lepše ravnalo (jih prav zato spodbujam, da si to pogledajo, da bojo z oblakov padle), in me vse naderejo, kako da sem jim lahko dala tak film za pogledat, da jim je bilo preveč hudo in da to ni za normalnega človeka za gledat. Al pa že, ko samo omenim kak dogodek, ki se je zgodil, so vsi v stilu "Oooh, ne govori tega, tega ne morem poslušat"

Ja, kaj zdaj.

Ne moreš poslušat, a jaz pa lahko to gledam?
Ko vidi kdo mačka na cesti, grejo preč in se prav obrnejo, da ja nebi videli kapljice krvi. Zakaj? Ti je žal za mačka? Stopi potem pogledat, če je še živ in samo v šoku, da ne bo revež dehidriral na sredi ceste...
Ni mi jasno to...

In narobe je ravno to, da tisti ki se spravimo gledat te filme tudi brez njih vemo, od kod meso pride in kako se pride do krznenega plašča. Večina nas je aktivna na kakršenkoli način (in rekla bi, da ne samo v področjih zaščite živali, ampak tudi drugje, kjer stvari ne štimajo - naravovarstvo, naravne katastrofe, žrtve posilstev in tako naprej).
Medtem pa tisti, katerim so te stvari pravzaprav namenjene - večini populacije, ki sicer ne misli slabo in ni "zlobna", pač živijo svoja mala življenja v "ovce" stilu (grejo, kamor grejo vsi), tega "ne morejo", nočejo, se jim ne da gledat.

Zakaj, ne vem. Mogoče, ker boli. Ali ker je pač lažje, ko česa ne veš.
A ravno njih bi morali zbuditi, ker so velika večina družbe.

Po mojem mnenju je "hudobcev", se pravi tistih, ki delajo slabe stvari, recimo živalim, malo. Tistih, ki se proti temu borijo, tudi malo.
Večina je pa nekje vmes, briga se za svoje ritke in lepo životari. Njim so ti filmčki namenjeni, pa jih nočejo gledat.

grrrrr

(malo sem se razpisala, upam da ostajam še vedno jasna:))

Lp
Logiran
Datelj
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 84


« Odgovor #81 : petek, 05.02.2010 : 21:59:55 »

Tudi jaz ne razumem, kako lahko nekdo kar pelje mimo povožene živali, ne da bi se prepričal, da je res mrtva. Dobro, včasih se to takoj vidi Sad ampak vedno pa ni tako. Še manj pa razumem, kako lahko nekdo povozi žival in niti ne ustavi, da bi preveril, kaj z njo je. Na avtocesti sredi prometne konice še nekak razumem (čeprav tja zaradi ograje zelo redko zaidejo živali), ampak kjerkoli drugje pa ne.
Logiran
eva84
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 123


WWW
« Odgovor #82 : nedelja, 07.03.2010 : 10:52:57 »

Pogledala v celoti. S premori. Grozljivo.

Sama ne hodim v cirkuse, ne nosim usnja, še manj krzna. A vseeno se mi nekako upira to, da se živalske vrtove in klavnice meče v isti koš. Mislim, da so tudi med živalskimi vrtovi velike razlike, a pri obisku Ljubljanskega sem imela večkrat občutek, da je za številne živali dobro poskrbljeno. Vsaj v kolikor sam koncept živalskega vrta to omogoča.

Klavnice, kako lahko nekdo, ki pogleda takšen film, sploh še kadarkoli je meso? In to ni retorično vprašanje, ker tudi sama meso jem. Vidim samo dve možnosti. Ljudje smo zmožni vzpostaviti distanco do tistega, kar imamo na krožniku, to za nas ni žival v pravem smislu. Je zelenjava drugačne barve, kupljena v trgovini, zavita v plastiko. Mleko pa dobivamo od krav, ki se pasejo v Alpah. In so vijolične barve seveda.

Druga možnost je, da kot nas na primer potresi in poplave nekje daleč stran pretresejo, vseeno večina ne proda svojega imetja, ga nameni v takšen namen in odpotuje tja pomagat. Z ljudmi, ki so nam blizu preprosto vzpostavimo drugačen odnos in skrb. Podobno z živalmi. Tudi v moji  družini na kmetiji niso nikoli pojedli krav, ki so jih imeli več let. Hodili pa so po govedino k mesarju. Čepav se številni ne bi strinjali s tem, mislim, da je taka odsotnost skrbi za oddaljene (ljudi in živali) celo prednost. Mislim, da bi se nam zmešalo, če bi res v polnosti občutili vsako človeško in živalsko smrt.

Vsekakor pa se mi je najbolj odvraten zdel odnos ljudi ob pobijanju. To bi moral biti tih proces, ne pa poln žaljivk, poniževanj. Ne vem, če je sploh mogoče ohraniti dostojantvo živali pri klanju, ampak tak odnos je pa res naravnost nagnusen in bi to morali prepovedati. Če imajo ljudje tak odnos do živali, ni čudno, da potem drugi mečejo stran meso, brez premislek, da je več bitij izgubilo življenje za njihovo salamo v smeteh.

Ker me poklicna deformiranost sili v to, bi rada samo opozorila na nekaj aspektov, ki v filmu niso problematizirani. Če že pravimo, da se ne smemo osredotočiti na vrsto, zakaj so potem omenjeni le sesalci, ribe in ptice? Ali odnos do drugih živali ali celo rastlin ni pomemben? Ni to morda vseeno zato, ker ljudje lažje vzpostavimo odnos s psi, mačkami in celo prašiči kot z na primer žabami, (jastogi so tudi le omenjeni), mrčesom, kačami, zajedalci? Je njihovo življenje vredno manj, ker so še bolj drugačni, manjši in ne slišimo njihovih krikov?
Je kdo že zares tako po Kantovsko premislil, kaj bi se zgodilo, če bi se vsi ljudje odpovedali mesu, mleku in jajcem? Kaj bi se zgodilo z živalmi, ki se jih trenutno ohranja, vzdržuje le v ta namen?
Logiran
Lučka ***
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


WWW
« Odgovor #83 : nedelja, 14.08.2011 : 17:02:34 »

Za kužka sem pripravljena narediti veliko, tudi prepiri z laboratoriji,ki delajo poizkuse na živalih so mi prinesli veliko težav,pa vzztrajam.Fima zaenkrat ne bom gledaal nimam moči, ljudje so se mi ob mučenju že velikokrat zamerili,sedaj imam enega blizu sebe in se "vojskujev"
Logiran
Datelj
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 84


« Odgovor #84 : ponedeljek, 17.10.2011 : 02:30:16 »

Ali je kdo od teh aktivistov že kdaj dal od sebe kak pameten predlog ali pobudo, kako stvari narediti boljše in humane za te "namenske" živali?! Večina jih zgolj ponavlja, da moramo biti vsi vegetarijanci in nihče ne sme nositi krzna ali usnja - so prav ene vrste vegi-naciji.

Namesto da bi en mel jajca in zagovarjal humano vzrejo živali za zakol (je možna) in - bog ne daj - humano vzrejo živali za krzno (tudi možno, zakaj pa ne?).
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #85 : ponedeljek, 17.10.2011 : 09:52:23 »


Namesto da bi en mel jajca in zagovarjal humano vzrejo živali za zakol (je možna) in - bog ne daj - humano vzrejo živali za krzno (tudi možno, zakaj pa ne?).

Pa dej zresni se no. Roll Eyes Kako boš, ljuba duša, zagotovila humano (?!) vzrejo nekaj biljard živali letno? Pa ti povej kako, če že meniš, da je možno? Jaz imam jajca (če jih že omenjaš) zagovarjat, da nekaj takega ni možno, glede na to, da so te polna usta, da pa to je možno, pa prosim izvoli, razpiši se.

Bi se dalo razpravljati o tem, kdo je čustveno otopel. Roll Eyes
Logiran
Megavega
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #86 : ponedeljek, 17.10.2011 : 12:53:36 »

Veliko jih je dalo od sebe predloge. Čist sam en primer: zbirajo podpise za zahtevo za največ 8-urni prevoz živih živali.

Je pa zelo dober primer širine mišljenja karnivorskega aktivista, ki podpira večno Treblinko, to, da druge zmerja z vege-naciji. Govori sam zase.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #87 : ponedeljek, 17.10.2011 : 13:30:36 »

Predlog za osemurni prevoz živali je za moje povsem osebno pojmovanje brezpredmeten, ker na podlagi zbranih podpisov ne nameravajo pobudniki niti nobenega amandmaja vložit. Gre bolj za "pritisk javnosti" (kot, da bi koga iz industrije in nato še iz EU komisije pritisk javnosti kaj bolel, se opravičujem za črnogledost).
Ena od aktivistk, tu pišoča Mel, je že ne vem kolikokrat dala konkretne predloge, pobude - samo prebrati je potrebno, nič drugega.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #88 : ponedeljek, 17.10.2011 : 13:37:23 »

Datelj, guglaj Temple Grandin. Ni vegi, je pa naredila vec za zivali kot vsi ti skupaj.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #89 : ponedeljek, 17.10.2011 : 13:42:12 »

Saj to je trend pri AR aktivistih - sem ga zasledila v tujini, najprej nisem mogla verjeti, a je v bistvu logično: tam AR aktivisti skušajo spodminirati vsak konkreten poizkus izboljšanja pogojev za rejne živali. Ha, zakaj neki?
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Dilema - res ne zmoremo ali...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines