mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 15:02:19

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: veliki švicarski planšarski pes - čvek
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 211   Dol
Natisni
Avtor Tema: veliki švicarski planšarski pes - čvek  (Prebrano 379314 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
bryden
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 57


« : torek, 01.04.2003 : 10:54:09 »

no to je še ena pasma, ki je trenutno v ožjem izboru za nakup... ima kdo izkušnje s to pasmo psov? ali pa morda ve, če so kje v SLO vzreditelji?


(spremenjen naslov teme; Jana)
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #1 : sobota, 10.05.2003 : 18:22:52 »

Zivjo!

Mi imamo velikega ąvicarja,zdej je star ľe 4 leta in pol in je četrti pes te pasme v Slovenije. Je slovenskega porekla.
Verjamem, da so mladički v leglu ľe rezervirani, ker je po teh psih kar veliko povpraąevanja. Nam ni bilo nikoli ľal, da smo si izbrali tega psa.  V veliko veselje mu je, da cel dan poleľava, ko ga peljemo za eno uro na sprehod je zadovoljen, če pa je kakąen dan malo več obveznosti in je pes zaradi tega brez sprehoda se pa tudi nič ne pritoľuje. Naą pes kar veliko laja, ne mara samcev (zaradi slabih izkuąenj v mladosti), goneče psice ga nič ne motijo (kar je zelo velik plus)-lahko se goni sosedova psica, pa ne bo nil vedel, sosedov pes (nemąki spic) pa zaradi tega celo noč ne bo spal in potepal se bo.
Druge ľivali ima zelo rad (odraąčal je s sobnim zajčkom), ne mara vode, naą je včasih malo preveč nesamozavesten, kakąen mesec nazaj je imel 8 ur odprto ograjo (ker imamo okoli hiąe ograjo in je pes spuąčen v ograji) in ni nič ven uąel, ker če bi potem raje ne pomislim na posledice.
Skratka, za nas je čisto primeren: cel dan poleľava, zmore 6 urni sprehod (tudi 2 dni zapored), ne zameri, če je kakąen dan brez sprehoda, je zelo "salonski" pes (ne bo se ulegel ali usedel na mokro travo ali blato). Ko enkrat odraste in je vsaj malo ąolan, je zelo primeren druľinski pes.
Mi letos kupujemo psičko in smo se odločali med ąvicarko ali pa bernardinko in je zmagala bernardinka, ker se nam zdi ąvicarka premajha. vem, da imajo v Grosuplju trenutno cca. 14 stare mladiče (če ni ąlo nič narobe-jst sem se pogovarjala 1 mesec nazaj). Tel. ąt. je: 01/7861-798 ali pa 041/654-732. Piąejo se pa Kolenc Joľe ali Natalija.
Če te oa ąe kaj zanima pa kaj vpraąaj.  
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #2 : petek, 23.05.2003 : 09:43:53 »

Tudi sama čakam mladička VŠPP. Psarna Radovna bo imela julija mladičke. :) :)

Prosim pa za nasvet!

Kaj vse naj pripravim ob prihodu mladička? 14 dni bom imela LD, pesjaka ne maram, zato si bova morala izbrati ležišče v hiši, mogoče pa me prepričate za pesjak  ??? ???

LP
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #3 : četrtek, 29.05.2003 : 19:22:47 »

Zivjo!
Mi smo za švicarja ogradili hišo in mu naredili pasjo utico. Ampak smo naredili napako => ko je pes prišel k hiši, utica še ni bila dokončana (dokončana je bila en teden kasneje) in ta teden je pes spal na balkonu v eni škatli. KO je bila hiška narejena pa ni hotel več spati v njej, ker je bila za hišo, on pa je bil navajen spati na balkonu. In zato smo mu naredili še eno utico na balkonu. No, po dveh letih je pa pes pristal v hiši in sedaj spi noter (ampak ima strogo prepoved ležati na kavču) in uživa 100 na uro. Vem pa, da bi bil vesel tudi zunaj, če ga le ne bi navadili spati v hiši.  
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #4 : sobota, 20.03.2004 : 19:22:50 »

Oj!

Ravno pred dobrima dvema urama sem se vrnila iz ogleda mladickov te cudovite pasme Cheesy Cheesy Bili smo pri vzreditelju,ki ima trenutno 16 majhnih kepic Wink Izbrala sme si psicko,po imenu Lina in k nam pride ze v zacetku aprila Wink

Aja,pa nisem nic slikala,ker se sele na pol poti ugotovila,da sabo nimam fotoaparata Grin

lp
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #5 : sobota, 20.03.2004 : 20:29:34 »

Ooo super, čestitke pia_in_co.  Cheesy Kako pa to da si se odločila za "švicarja"?
Logiran
Darinka
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #6 : nedelja, 21.03.2004 : 14:14:36 »

Pozdravljeni!

Odločamo se za nakup psa mladička, za katerega bi radi, da bi bil čuvaj. Živimo na kmetiji, tako da pes ne bi bil tako omejen. Po prebiranju knjig in brskanju po internetu smo se nekako ogreli za pasmo Velikega švicarskega planšarskega psa, čeprav nam je všeč tudi Bernski planšarski pes. Zanima me, katerega bi nam bolj priporočili in zakaj.
Poklicala sem vzreditelja VŠPP, ki ima naprodaj mladičke - en stane 200.000,00 SIT, je z rodovnikom. Mi bi ga imeli brez rodovnika. Ali mogoče ve kdo za koga, ki prodaja mladiče te pasme po ugodnejši ceni? Prosim za telefonsko številko in od kod je.

Hvala za odgovore in lep pasji pozdrav!
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #7 : nedelja, 21.03.2004 : 14:21:53 »

No, pa je tudi ta tema malo oživela  Grin

Pia: čestitam za odločitev za švicarko-ti lahko povem, da ti ne bo žal!!

Darinka: kupi švicarja z rodovnikom ali pa pojdi raje po kakšnega podobnega psa v zavetišče. Na srečo po mojih podatkih v sloveniji ni mogoče dobit švicarjev brez rodovnikov. In prav je tako  Angry!! Saj je rodovnik vseeno zagotovilo za zdravega psa.

V sloveniji so švicarji zdrava pasma (z izjemo nekaterih izjem  Undecided). Jaz ti svetujem vsekakor švicarja. Mi imamo samca že 5 let in pol in nam ni žal, da smo se odločili za to pasmo. Opis si lahko prebereš tukaj

Opis sem prispevala sama in je sestavljen iz 5-letnih izkušenj bivanja s švicarjem in pogovarjanja z drugimi lastniki švicarjev.

Lp Jana
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #8 : nedelja, 21.03.2004 : 14:22:36 »

Poklicala sem vzreditelja VŠPP, ki ima naprodaj mladičke - en stane 200.000,00 SIT, je z rodovnikom. Mi bi ga imeli brez rodovnika. Ali mogoče ve kdo za koga, ki prodaja mladiče te pasme po ugodnejši ceni?

Darinka, velikokrat smo ze pisali o tem, da je sama nakupna cena psa v bistvu pri vsem tem hecu 'imeti psa' se najmanjsi strosek. Ceprav tudi rodovnik ni 100% garancija, da bo s psom popolnoma vse v redu, pa vendarle pomeni, da je moral kuza opraviti vsaj pregled zunanjosti in ga tako imamo lahko za tipicnega predstavnika pasme. Pri berncih in svicarjih je pa velik problem kolcna in komolcna displazija, zato morajo imeti za pridobitev vzrejnega dovoljenja tudi vse to slikano in vse v redu. Pri nerodovniskih predstavnikih se gres pa res lahko tombolo in kasneje za zdravljenje zapravis veliko vec kot je pa teh dvesto tisoc. V koncni fazi se odlocis sama, samo toliko v premislek.

Za legla in ostale in formacije se pa lahko obrnes na (ne vem sicer njihovega uradnega imena) klub ljubiteljev bernskih plansarskih psov, kjer ti bojo poleg informacij o leglih rade volje postregli se z vsemi ostalimi podatki. Švicarskega plansarja ima pa forumovka Bina, kot je ze zgoraj tudi napisala. Gotovo ti bo ona vedela kaj vec povedati o sami pasmi in izkusnjah.

Lep pozdrav, Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #9 : nedelja, 21.03.2004 : 14:49:21 »

Švicarskega plansarja ima pa forumovka Bina, kot je ze zgoraj tudi napisala. Gotovo ti bo ona vedela kaj vec povedati o sami pasmi in izkusnjah.  
Eh, Bina, si me za en cisto mckn prehitela. Lp N.
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #10 : torek, 23.03.2004 : 15:25:17 »

nadja,jah ne vem nekako se mi je zdelo,da je za nas najbolj primeren.Glede sprehodov se ti prilagodi po potrebi,je dober cuvaj,ne laja ce ni potrebno,ima kratko dlako in dober znacaj.
To so bili nekako glavni pogoji in Svicar jih je tudi izpolnil Wink

lp
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #11 : torek, 23.03.2004 : 16:56:14 »

ne laja ce ni potrebno,

Upam, da ne boste razočarani, če to ne bo držalo  Undecided Ker naš bero se stalno dere-pa če je kaj zagledal ali pa ne  Grin Samo odpreš vrata od balkona (pa čeprav jaz v zgornjem nadstropju) že začne lajati.

Agnes: samo ena opomba. V Sloveniji švicarji nimajo problemov s kolki-bolj so problematični komolci.

Lp Jana
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #12 : torek, 23.03.2004 : 18:27:51 »

Bina,no to naj bi na splosno veljalo za Svicarje,pa tudi psi od vzreditelja(Babnika)so lajali samo ko smo prisli potem so bili tiho.... Roll Eyes Tongue

lp
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #13 : torek, 30.03.2004 : 13:16:16 »

No nasa Lee hitro odrasca in kmalu ze pride k nam(v cetrtek ali petek).

Obljubim,da takoj ko pride zacnem fotkat,da boste na tekocem kaj se dogaja Grin Smiley

lp
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #14 : torek, 30.03.2004 : 13:43:17 »

No nasa Lee hitro odrasca in kmalu ze pride k nam(v cetrtek ali petek).


Pia, kako bo zdej psički ime: Lee ali Lina  Huh Ker si 2x napisala drugače  Wink Koliko bo pa stara, ko jo dobiš?

Pa seveda, hitro fotke  Grin Wink

LP Jana
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 211   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: veliki švicarski planšarski pes - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines