mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 10:08:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 10  |  Tema: Afganistanski hrt - čvek
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: Afganistanski hrt - čvek  (Prebrano 32806 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
italijancek
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 61


« Odgovor #45 : ponedeljek, 10.12.2007 : 08:39:15 »

sem si ogledala spletno stran te psarne. sem jih letos videla na CAC Mb, kjer so poželi veliko nagrad Wink
Logiran
Ferry
rad pišem
****
Sporočil: 257


« Odgovor #46 : ponedeljek, 10.12.2007 : 09:04:33 »

Naš Nahid je pravi srček, nežen, miren in absolutno nič agresiven. Je tudi izredno ubogljiv in včasih imam občutek, da dejansko razume, kaj mu pravim in to brez šole! Doma imamo še beagelčka in postala sta nerazdružljiva prijatelja in kljub temu, da je naš beagelček hodil v šolo je pravi LUMP in mislim, da Nahid izredno pozitivno vpliva nanj.

Še ena slikica nerazdružljivih prijateljev:

http://www.moj-album.com/slike/10236083/jPMWU8rarssUIFSj.v.jpg

Ja, letos je bila na CAC Maribor - vzrediteljica od Nahida in njegova mami je pobrala BOB. Moram priznati, da ima vzrediteljica izredno veliko energije in se kljub starosti (naslednje leto jih bo dopolnila 70), še vedno odpravi sama 1000 km daleč na razstave in potem še sama vse vodi v ringu. Seveda pa sva s Sando prišle do žalostnih zaključkov, da ji dejansko ne znese več tako kot je treba, kar pa se opazi pri negi in predvsem na odlakanosti psic.

Žal je afganistanec izredno zahtevna pasma za vzdrževanje, nego in s starostjo lastnika, začne padati tudi kvaliteta.


Lp

Logiran
italijancek
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 61


« Odgovor #47 : ponedeljek, 10.12.2007 : 09:39:03 »

krasna sta ta dva vaša lepotca Wink
super, da ima tako lep značaj ta vaš črnuhec Wink ponavadi so samci lahko precej 'neukrotljivi' Wink sicer je pa veliko odvisno od vzgoje.
ja, smo tudi mi skupaj opazovali gospo, ko je vodila svoje pse. res pohvala kako je še vitalna in se močno trudi.....a resnično, se opazi na psih. še posebaj svetla psica se nam je zdela v slabši kondiciji kot bi si smel privoščiti afgan prvak. a kljub temu so bili kot psarna zelo uspešni Wink vse čestitke z moje strani! Wink
je res, da je treba vložiti ogromno časa in energije, če se želiš z vzrejo ukvarjati profesionalno.
sem ravno lauri omenila vašega lepotca in se je spomnila, da ji je sanda omenila poznanstvo iz sovenije....z veseljem bi vas želela spoznati Wink



Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #48 : ponedeljek, 10.12.2007 : 09:54:40 »

Ferry, tale tvoj Nahid je pravi lepotec.  Kiss Meni so afganci res krasni psi. Sicer se sama bolj nagibam h kaksnemu kratkodlakemu hrtu (recimo salukiju), ampak to izkljucno zaradi dlake. Verjamem, da je veliko dela z njo in da moras na taksno dlako tudi ful paziti.
Ce imas se kaksno sliko, kar na plan z njo. Wink lp
Logiran

Ferry
rad pišem
****
Sporočil: 257


« Odgovor #49 : ponedeljek, 10.12.2007 : 10:22:44 »

Ja tudi mi komaj čakamo, da se spoznamo!

Kaja, super ste se odločili! Tudi mi smo rekli, ko nam bo začelo primankovati časa ali volje za nego, si bomo pa salukija omislili. Res ti hrtki so tako čudovite stvarce, vsak pasma je nekaj posebnega!

Še ena slikica v njunem najljubšem položaju - na hrbtu.

http://www.moj-album.com/slike/10236083/PXTxlB63Q0pYsvxR.v.jpg

Lp
Logiran
italijancek
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 61


« Odgovor #50 : ponedeljek, 10.12.2007 : 10:53:16 »

res sta krasna! Wink se vidi, da sta nerazdružljiva prijatelja Wink
tudi jaz sem 'obsedena' s hrti Wink sama sem navdušena nad kratkodlakimi pasmami Smiley čeprav moram priznati, da lepšega od opazovanja afganca v teku ni! Wink
ferry, a se udeležujete tudi coursingov?
mi smo bili letos skupaj na coursingu v lj....aspara je tik pred tekmovanjem pobegnila s poligona  Roll Eyes, naš italijanček ni pokazal interesa za dirkanje, sanda pa zaradi mokrega poligona ni želela tvegati s contejem....tako, da smo pogrnili na celi črti Wink
se je pa aspara izkazala na svojem prvem couringu lani v slivnici pri mb....no, tudi tam je na koncu tekmovanja pobegnila s prizorišča, a k sreči je bil konec dober  Huh Roll Eyes
http://www.moja.datoteka.eu/files/750256216IMG_2514.JPG
aspara na štartu....nad nagobčnikom niti slučajno ni bila navdušena  Wink

p.s. sodelujete tudi na drugem hrtjem forumu?
Logiran
Ferry
rad pišem
****
Sporočil: 257


« Odgovor #51 : ponedeljek, 10.12.2007 : 11:06:54 »

Ne, s coursingom še nismo probali. Letos jeseni je bil v Ljubljani, a je bil naš žal še premlad - 16 mesecev, tako, da bomo začeli v letu 2008.

Upamo, da bo v tem užival, če pa ne bo, ga ne bomo silili. Verjamem pa, da znajo biti tile hrtki pravi "trmavčki" in delajo tako, kot oni hočejo.

Aspari se pa res vidi, da ni navdušena. No, če bo naš navlekel tak obrazek nezadovoljstva, potem vemo, kje je njegov najljubši prostov - na kavču ali pojstelji!!   Grin

Lp
 
Logiran
Ferry
rad pišem
****
Sporočil: 257


« Odgovor #52 : ponedeljek, 10.12.2007 : 11:18:36 »

Aja, pozabila, na hrtjem forumu ne sodelujemo, samo prebiramo.

Lp
Logiran
italijancek
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 61


« Odgovor #53 : ponedeljek, 10.12.2007 : 11:25:13 »

škoda, da niste vedeli, da se lahko tudi mladiči preizkusijo v coursingu. gre namreč le za poskusni krog. tako sta lahko prvič tekli sestrici afganki chanel in boka (na tem forumu je marjeticaK chanelina lastnica), ki sta takrat dopolnili komaj 8 mesecev. nač mali pa je bil takrat star komaj 1 leto. starostna omejitev velja zgolj za licenčni tek in tekmovanje. poizkusijo lahko vsi....seveda na lastno odgovornost lastnika.
sem prepričana, da bo tudi vaš lepotec navdušen. ko psi vidijo vabo, se jim popolnoma strga in pričnejo tuliti kot bi jih iz kože odirali. zanimiva izkušnja Wink
aspara je namreč rojena za couring, metdem ko na razstavah sploh ne uživa Wink očitno vsakemu svoje Wink
težava je le v tem, da ne obvlada odpoklica in ko začuti svobodo kar brezglavo zbezlja.....potem pa vsi v četici tečemo za njo in jo obsedeno lovimo, dokler se dama ne utrudi in samovoljno ustavi Wink

http://www.moja.datoteka.eu/files/2080137291IMGP1102.JPG

še fotka lepotičk sestric chanel (svetla) in bokice (modra), ki sta se uspešno preizkusili v coursingu.
(v ozadju pa na desni naš mali sivček Wink )
mislim, da je njuna prekrasna fotka objavljena tudi na straneh mojpes Wink
Logiran
Ferry
rad pišem
****
Sporočil: 257


« Odgovor #54 : ponedeljek, 10.12.2007 : 11:38:40 »

Ja, res nismo vedeli. No, mi smo tako mislili - preden se odpravimo na coursing, malo potrenirati, da pridobimo kondicijo, da ne bo kakšne poškodbe, tako, da spomladi začnemo s treningom - malo teka na vrvici in pa seveda prosto divjanje v ograjenem prostoru.

A se vaš mali mišek kaj boji tako velikih hrtov. Meni se zdijo italjančki tako krhki, sploh pa, ker vem, da naš Nahid nima nobenega občutka za nežnost. On bi se z vsakim igral, ne glede na velikost, problem pa je v tem, da bi tudi vsakega s tačko enako "počohal", pa naj bo to doga ali pa italjanček.

Ja, tole z Asparo je pa kar zoprno (da se noče vrniti sama od sebe). No jaz upam, da pri nas nebo tako, naš Nahid zaenkrat še zelo dobro reagira na odpoklic (veliko bolje kot beagel, ki naj bi se tega naučil v šoli  Angry).

Boko smo že kar nekajkrat videli na razstavi, vendar še nismo vzpostavili stika. Je pa lepo videti, da se pri nas  število afghancev kar povečuje! Vem še za enega, ki v teh dneh pripotuje v Slovenijo iz Francije - iz najbolj znane psarne. Komaj čakam, da vidim tudi tega lepotca.

Lp
Logiran
italijancek
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 61


« Odgovor #55 : ponedeljek, 10.12.2007 : 11:59:31 »

zelo priporočljivo je, da je pes v dobri kondiciji pred coursingom. zato smo tudi mi precej vadili. enako tudi aspara, boka in chanel. vsi psi se veliko gibajo in tečejo.
tudi mene veseli, da je že toliko afgancev v sloveniji. boka, aspara in chanel so se že kar nekajkrat srečale. z boko tako ali tako, saj so tudi iz mb. kolikor vem, je še samo ena psica afganka v mb.
super, da k nam prihaja še en tak lepotec. škoda, ker se lastniki afgancev bol ne povežete med sabo. sicer pa vem kako je to težko uskladiti tudi iz lastnih izkušenj. sem zelo vesela, da imam stik z vzrediteljico našega gyasija in njegovo sestrico. kaj več pa je že težje....
naš mali je v parih mesecih doživel čudežni preobrat kar se tiče samozavesti. sprva se je strašno bal vseh tujih psov. od 10tega meseca naprej pa je toliko pridobil na samozavesti, da se razveseli vsakega psa....če le ima priložnost počasnega prvega kontakta in ovohanja. nasplošno se rad z vsemi igra. seveda pa moram biti pri srečanju z veliki zelo previdna....zelo je navdušen celo nad prijateljico dogo, ki je strašno nežna z njim. enako tudi aspara. Wink zaenkrat imamo dobre izkušnje Wink
Logiran
italijancek
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 61


« Odgovor #56 : ponedeljek, 10.12.2007 : 12:02:39 »

http://www.moja.datoteka.eu/files/1589696755P7090214_(3).JPG

pa še fotka, ki mi je strašno všeč Wink
aspara in malo mlajša boka na sprehodu
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #57 : ponedeljek, 10.12.2007 : 12:25:29 »

Boka je prelepa. Kaksna barva! Shocked Na tej zadnji sliki pa je prav smesna, izgleda kot bi imela ocala. Cheesy Upam, da je ne vidi moja boljsa polovica, ker sem ga komaj prepricala, da sva prelena, da bi vzdrzevala taksno dlako.  Wink Afganec je namrec njegova velika zelja.

Ferry, saj odlocitev se ni padla. Trenutno smo "polni", ampak zelja za enkrat kasneje seveda ostaja. Kot otrok sem imela sosedo, ki je imela afganca. Lepo crno psicko Etno. Meni je bila res nekaj posebnega, saj takrat pri nas ni bilo moc videti hrtov, mogoce kaksnega vipeta, afganca pa sigurno ne. Ampak ko sem ze pred leti spoznala Tinine salukije, sem si rekla, da je to tisto pravo. Ce ne zdaj, pa cez 10 let. Imam namrec se kaksnega primitivca prej na seznamu, pa se kaj. Wink

Me pa zanima kje zlaufate svoje hrte? Imate ograjene vrtove ali kako? Mi sicer imamo vrt, zal pa ograja ne pride v postev in se nekako tolazim s tem, da sem doma par minutk od nasega KD-ja. lp
Logiran

italijancek
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 61


« Odgovor #58 : ponedeljek, 10.12.2007 : 12:42:37 »

v bistvu niti ni toliko dela z afgancem, kar se dlake tiče. dokler nisem poznala aspare, sem tudi jaz mislila, da si lahko suženj vzdrževanja takega psa. tudi sanda, ki se profesionalno ukvarja s to pasmo, poudarja, da se prav zaradi ohranjanja kakovosti dlake psa naj ne kopa in češe pogosteje na 14 dni.
aspara se kopa na 14 dni. takrat se jo tudi pošteno razčeše. to sicer traja 2-3 ure, a je dovolj redko, da človek ob tem ne izgubi veselja Wink sicer pa se krtači le po potrebi....takole na hitro za kakšnih 15 min. kadar gre v hišo se ji zmeraj splahne tace zgolj do kolen. in to je to...se pa strinjam, da je vsekakor več dela kot s kakšnim kratkodlakim hrtom. sicer pa, če ti je pes všeč in ga imaš rad, potem se vse to opravi z ljubezijo Wink
Logiran
italijancek
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 61


« Odgovor #59 : ponedeljek, 10.12.2007 : 12:56:27 »

aha, pa še glede 'zlaufanja'....
v mariboru imamo težavo najti organizirani ograjeni prostor. KD mb je namreč tako zelo zasden, da prosto spuščanje hrtov ni mogoče.
predvsem poleti se nas je več lastnikov hrtov srečevalo v mestnem parku in večjem travniku na robu mesta. tisti, katerih psi reagirajo na odpoklic, so pse prosto spuščali, saj je travnik dovolj velik in nekoliko umaknjen od prometne ceste...žal vsi psov ne moremo izpustiti. nasplošno je to pri hrtih velik problem, ker jih tako hitro premami karkoli premikajočega se in takrat jih nič več ne ustavi. k sreči imamo doma ograjene vrtove, kjer se lahko psi vsaj malo zdivjajo. vendar to ni dovolj Sad
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 10  |  Tema: Afganistanski hrt - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines