mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 17:02:19

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Kaj pa, ko človek napade psa?
Strani: 1 2 [3] 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kaj pa, ko človek napade psa?  (Prebrano 24446 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #30 : petek, 04.05.2007 : 20:57:36 »

Pa brez zamere...
Logiran
luncica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 511


« Odgovor #31 : petek, 04.05.2007 : 21:06:40 »

Oba naenkrat pelji, pa bos videl, kako bojo sele potem gledali. Zame po moje mislijo, da sem razcepljena osebnost, ko sem zunaj z njima. Wink

Drugace pa je velika razlika, ali je pes spuscen v naselju ali nekje, kjer ni nikogar. Podoben primer, kot ga je imel Christjan, sem imela ze tudi sama, moja mrcina je bila na poleg, tip je pa s povodcem proti nam letal. Ker se s primitivci nisem imela namena ukvarjat, sem samo policijo poklicala, mama je prijela psicko za ovratnico, in smo sle v loku mimo. A mislite, da sem kaksno kazen dobila, ker je bila psicka v meter in pol visoki travi spuscena? Jo takoj pripnem, ce koga vidim na tistem ogromnem travniku, tudi ce je clovek 500 metrov stran, ni nobenega problema, ampak da se pa od nikoder nekdo pojavi in misli, da te ima pravico napadat... je pa mozno samo pri nas.
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #32 : petek, 04.05.2007 : 21:10:39 »

Na post nekaj postov nazaj, samo en odgovor.

Vsi bomo nekoč stari.
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #33 : petek, 04.05.2007 : 21:14:56 »

LuncaKiančka saj veš na kakih travnikih sma bla- ogromnih, bom poiskal kako sliko...

Evo to je gozd poleg travnika: http://christjan.moj-album.com/album/7116218/?os=7298890

Majčken delček: http://christjan.moj-album.com/album/7116218/?os=7298883

In še tu, smo bli glih na polovici;http://christjan.moj-album.com/album/7116218/?os=7117918
Za drevjem ki se vidi daleč spredaj sta še 2 velika travnika!

Drobtinica saj vem, da bomo vsi stari in močno upam, da nebomo meli takih for.
Upam da ni blo zamere... Wink
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #34 : petek, 04.05.2007 : 21:16:34 »

Aja LuncaKiančka največja fora je ko moj gre v travo visoko skoraj 2 metra potem pa skače gor, da vidi kje je. zgleda ko kenguru Grin
Logiran
luncica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 511


« Odgovor #35 : petek, 04.05.2007 : 21:19:58 »

Eh, to z visoko travo je bilo misljeno v smislu, da ni bila obdelana povrsina Wink Temu se pa rece zajcek Wink , tudi nasi dve to delata, ker se mi morata fockat na dve sekundi, ce sta stran od potke, ker sem drugace navadna panicna baba.
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #36 : petek, 04.05.2007 : 21:27:54 »

Pri mojem je sreča, da se ne oddalji več kot 3 metre bek od mene, tudi ko srno vidi oz. samo enkrat mi je skliznil ko sta bla z lovskim psom na zelooo hudem delu- norenje pa sta vidla zajca ki je 1m pred nami skočil z trave in jo ucvrl, ampak sem mojga k sreči ustavil z ukazom odpoklica... Drugače pa mojga psa vedno spustim na sprehodih na travnikih in tudi lastniki drugih psov, ko vidijo, da davam psa na povodec mi ''zakričijo'', da ni treba, da je še boljše če se psi raznorijo, da so doma bolj mirni...

Lp
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #37 : petek, 04.05.2007 : 21:36:38 »

Christjan in ostali: pes po zakonu spada na povodec in konec debate! Se pa lahko vsak pri sebi odloci ali bo psa imel na povodcu ali ne. Meni ne pade na pamet, da bi ga na javnem mestu imel spuscenega. Parki ipd. odpadejo. Imam pa to sreco, da zivim v taki vasi, kjer srecam psa na sprehodu 1 na 2 tedna, tako da se lahko brez problema sprehajam z malo brez povodca. Z avtomobili tudi ni problem. Ko pa koga zagledam na dalec pa obvezno na povodec.
In verjemte, se zmeraj najde kak prostor kjer lahko psa zdivjas, in ce ti je o cilj se bos pa pac zapeljal. So na forumo tudi ljudje ki se vozijo po vec 100 km na poligone, kjer solajo svoje ze izolane pse. Torej se vozijo zaradi njih samih in njihovih psov. Jebiga, konec koncev je to do neke mere tudi hobi, in kot hobi tudi stane. Kdo pa je rekel, da je imeti psa enostavno.
Pa da se ne bodo komu lasje postavili pokonci. Tako pac je, in ce se komu pes smili, ker je na povodcu, se mu naj smili. Meni se se bolj, ker je dobil lastnika, kateremu se ni zapeljat par kilometrov in poskrbet, da njegov pes nebo motil okolice.
Meni zelo motijo spusceni psi, ker ko grem s psom na sprehod kam hocem met mir, in se hocem v miru sprehajat, in se mi ne da ukvarjat s tujimi psi in mirit mojega dobrovoljcka, ki samo caka kje bo kdo prieltel. Ko bi rad, da se s kom igra se bova dobila s kom in naj se igra. Do takrat pa se bo morala sprijazniti z mano, kar ji je velika muka, an ne? Wink
In ko vidim spucenega psa sledi grd pogled. Ce se lastnik pokaze kot koliko toliko olikan in popravi svojo napako, se laho brez problema zapletem v pogovor. Ce pa mirno gleda pa slisal tudi kaksno krepko. Konec koncev, koliko se bo slisalo nesramno in arogatno, kdo pa ima pravico posegat v moj osebni prostor v mojega psa in meni zret zivce?!

Christjan: pojdi na travnik, se igraj z njim, naj bo spuscen. Ampak poskrbi za to, da tvoj pes ne bo motil okolice, in ce vidis sprehajalca ga pripni, ce gres po cesti ga pripni, ce tekas po potki, kjer lahko pricakujes sprehajalce, ga pripni. Ce pa nima moznosti za prosto divanje, pa kupi stari dobri pripomocek za solanje - 15 metrski strik, daj gor karabin in je to to. Tako sem tudi jaz sredi parka, ko so drugi imeli svoje pse spuscene, delal odlaganje. Na striku! Wink

Pa ne se pocutit ogrozene ali prikrajsane za karkoli ker je pes na povodcu. Naj se ti pes ne smili. Ce poskrbis, da dobi dovolj gibanja, in obcasno srecanje s pasjimi prijatelji in prosto divjanje, mu absolutno nebo nic manjkalo.

Lep pozdrav

P.S: vse zgoraj napisano velja za pse od 2 do 80kg. Razlik ni!
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #38 : petek, 04.05.2007 : 21:47:36 »

popo imam 10m štrik, ki sem ga kupil v tukanotu za odlaganje za trening. Popo ne rabi se ti smilit moj pes, ker je dobil mene za lastnika, ki se ne morem vozit vsak dan 60 km daleč, ker nimam izpita pa tudi avtomobila ne tako, da sem na kolesu, skrbim pa zanj in se ne rabiš nič bat Wink Saj na travnikih ni problem če še pride kateri pes, moj je prijazen do vseh in so vsi takoj za igro in jih pustimo, da norijo, mi pa rečemo kako. V naši vasi ima skoraj vsaka hiša psa, se najdejo od najmanjših do večjih, prijazni pa agresivni....

Lp
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #39 : petek, 04.05.2007 : 21:51:43 »

Pri mojem je sreča, da se ne oddalji več kot 3 metre bek od mene, tudi ko srno vidi oz. samo enkrat mi je skliznil ko sta bla z lovskim psom na zelooo hudem delu- norenje pa sta vidla zajca ki je 1m pred nami skočil z trave in jo ucvrl,

Ta zajec je pa najverjetneje v svojem naravnem okolju skakal od veselja, ker je bil trenutna igrača dvema kužkoma. Ti zajec dolgoušček, sam si si kriv za pospešen tek, kaj si pa počel v naravnem okolju psov.
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #40 : petek, 04.05.2007 : 22:00:47 »

drobtinica ok, lahko me napadaš koliko hočeš, žališ mi je res čist vseeno, glej dosti nas vozi pse na sprehode na travnike, ok? Sem se ti tudi opravičil v prejšnjih postih in mislim, da je res nepotrebno, da me napadaš na forumu, raje mi pošlji ZS pa mi povej kaj misliš, ne pa da na forumu napadaš nekaj! Po mojem ti je full žal, da naju ni tisti dedek z dežnikom pokončal na travnikih ne, bi lahko bila ti srečna, saj sma si itak zaslužla, kaj pa hodima na sprehode, a?
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #41 : petek, 04.05.2007 : 22:03:43 »

Drobtinica kakšna igrača mojga sem odpoklical, ker nima niti kaj extra nagona, ker je v bistvu lovil lovskega psa, za katere pa veš kake nagone imajo, tisti pa ni moj, pa ne odgovarjam zanj, sem poskrbel za svojga, ok pa prosim da nehaš z bedarijami al pa reš na travnik pa gozdna bitja našuntaš na vse nas vaščane ko pse tja vozimo...

Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #42 : petek, 04.05.2007 : 22:07:23 »

ZS-ja ti ne morem poslati, ker nimaš ustreznega paketa.
In nikakor te ne napadam, niti ne vem, zakaj bi se mi moral za karkoli opravičevati. Moj namen je le ta, da se tako kot ti, jaz, ali pa nekdo drug, izognemu neprijetnim situacijam. In če si kje v mojih postih našel izraze napada ali žaljenja, se ti opravičujem.

In tako, kot imaš ti pravico, da zagovarjaš svoj način sprehajanja psa, imam jaz pravico, da zagovarjam sprehajanje psov na povodcih. Kar se pa gozda tiče, se pa lahko o pravicah psov in lovcev na tem območju pozanimaš pri najbližji lovski družini, če jo imate seveda.
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #43 : petek, 04.05.2007 : 22:11:23 »

Moj mail je mimogrede zapisan v 2 temah... Opravičil sem se ti pa, če sem te slučajno s čim užalil, kar sem zapisal v postih, ok? Glej res mi ni do kreganja, pač ima vsak od naju drugačna razmišljanja kje psa spustiti kje pa ne... Ne nimamo lovske družine in tudi lovcev ne.
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #44 : petek, 04.05.2007 : 23:02:40 »

Christjan: prvo kot prvo, ni letelo nate. Ce si se nasel v mojih besedah je tvoj problem. Noben te ne napada. Noben ne napada nobenega. Razvila se je debata, in za debato je normalno, da vsaka stran zagovarja oz. pove svoja stalisca. Sicer se ti pa res ni treba vozit 60km. Verjamem, da se kje blizje tudi najde nekoliko odmaknjen travnik - npr. Poslakava, Pragersko, itd. Sicer je pa to povsem tvoja stvar kam bos psa peljal.
Gre se za eno drugo stvar, in to je dogovrno lastnistvo. In bistvo le tega je, da tvoj pes ne ogroza in ne moti okolice na kakrsen koli nacin. Pa naj gre za agresivnost ali samo da dobrovoljcka, ki bi se pri vsakemu pocartal.
Zgleda se ljudje zacnemo zavedi nasih dejanj in njihovih posledic sele, ko se kaj zgodi. Ko pes, ki je zmeraj sprejel vsakega psa na sprehodu, se pocartal pri vsakem sprehajalcu, naenkrat napade, ali pa v svojem veselju nenamerno na tla zbije majhnega otroka, ali pa jih "visja sila" udari po zepu. Christjan, mislim, da tvoji starsi ne bi bili veseli poloznice za 200 eur. Toliko je namrec kazen ce je pes spucen na javnem mestu.

Ampak, ker smo off topic je najbolj, da se debata nadaljuje v za to predvideni temi.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Kaj pa, ko človek napade psa?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines