mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 00:21:02

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: Gordon seter
Strani: 1 2 3 4 [5]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Gordon seter  (Prebrano 35073 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
gregecc
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #60 : petek, 27.04.2007 : 14:13:16 »

pozdrav vsem

kako naj začnem?? Cheesy no sem velik ljubitelj psov vendar ga doma še nimam...nažalost sram se pa sedaj s starši končno dogovarjamo za nakup novega psa..in vsi smo nekako enotnega mnenja da bi to lahko bil gordon seter...problem pa je da o tej pasmi premalo vemo in tudi nevem koga bi povprašal o tem...in zato sem si rekel ja zato ste pa tuki ane? če vi neveste potem ne ve nobeden;) tako da bi vas prosil za kakršnekoli podatke o tej pasmi...ali imamo vzreditelje pri nas? kje se da kupit mladiča(seveda z rodovnikom) koliko treba odšteti zanj?ali se ga lahko kupi samo v tujine če že kje? kakšen je značaj psa zahtevnost?
da vam še povem živimo v hiši z velikim vrtom tako da to ni ovira smo tudi bolj na podeželju,...imam mlajšo sestrico staro 6 let?ali je to lahko problem...seveda bi za psa skrbeli vsi od prvega do zadnjega člana naše družine;)..
za vse podatke se vam že vnaprej zahvaljujem... informacije lahko pustite tukaj ali pa mi jih posredujete na mail  *****

lep pozdrav čaw
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #61 : petek, 27.04.2007 : 17:31:47 »

Gordon setra ima Damayanti, torej ti bi lahko največ svetovala iz svojih izkušenj. Spada pa med britanske ptičarje, je največji in najkrepkejši med setri. Izredne telesne zdržljivosti, svoje delo opravlja preudarno. Velikost je srenja, idealna teža tam okoli 29 kg, psica okoli 26 kg. Pes se dobro obnese tudi v družini, je dojemljiv za učenje, ponekod ga uporabljajo tudi za čuvaja. Nekateri poznavalci predlagajo, naj bi mu po vsakem pohodu v naravo pregledali prstne blazinice in slušne kanale.
Potrebuje veliko gibanja, prilagodi pa se tudi življenju v stanovanju. Če ne hodi na lov mora imeti priložnost za razlaufanje.
Tip - brakoidni, poreklo Škotska, vzrejna država Velika Britanija.
Na tem forumu vzrediteljev ne boš našel, vprašaj pa na KZS. Sicer so pa pri nas zelo redki, na žalost, ker gre za izjemnega psa.
To je bilo moj laični opis, več bodo pa povedali poznavalci.
Logiran
Tetameta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 181


« Odgovor #62 : petek, 27.04.2007 : 20:52:27 »

pozdrav vsem

kako naj začnem?? Cheesy no sem velik ljubitelj psov vendar ga doma še nimam...nažalost sram se pa sedaj s starši končno dogovarjamo za nakup novega psa..in vsi smo nekako enotnega mnenja da bi to lahko bil gordon seter...problem pa je da o tej pasmi premalo vemo in tudi nevem koga bi povprašal o tem...in zato sem si rekel ja zato ste pa tuki ane? če vi neveste potem ne ve nobeden;) tako da bi vas prosil za kakršnekoli podatke o tej pasmi...ali imamo vzreditelje pri nas? kje se da kupit mladiča(seveda z rodovnikom) koliko treba odšteti zanj?ali se ga lahko kupi samo v tujine če že kje? kakšen je značaj psa zahtevnost?
da vam še povem živimo v hiši z velikim vrtom tako da to ni ovira smo tudi bolj na podeželju,...imam mlajšo sestrico staro 6 let?ali je to lahko problem...seveda bi za psa skrbeli vsi od prvega do zadnjega člana naše družine;)..
za vse podatke se vam že vnaprej zahvaljujem... informacije lahko pustite tukaj ali pa mi jih posredujete na mail  *****

lep pozdrav čaw
Mi smo imeli gordona svojih 8 let... Kupili smo ga pri vzreditelju, ki je ravno takrat imel psico te pasme, ki je imela mladiče (pa še fotrov kolega je bil)...sedaj je pa, mislim, nima več (mislim, da ima sedaj samo nemške ptičarje).
Kar se pa značaja tiče... Huh Ja, gordoni znajo bit rahlo posebni... Shocked Recimo trmasti... Če si nekaj zapičijo v glavo, jih ne prepričaš v nasprotno pa če se na glavo postaviš...naša je bila ful prijazna in tudi večinoma sem srečevala same prijazne; poznam pa tudi enega, ki je imel že štiri različne inštruktorje, pa je še zmeri napadalen (odvisno od psa in lastnikov...itak)... Drugače pa so dojemljivi za učenje (spet pa je odvisno od psa)... Večinoma se ne uporabljajo več za lov (no, moj foter jo je dejansko uporabljal za lov). Zato pa potrebujejo veliko gibanja in teka...čeprav se hitro tudi utrudijo...Ker gre za lovskega psa, zna biti problem lovski nagon (recimo letanje za racami)...
Drugače so pa pri nas te psi ful redki in jih tudi dosti ljudi ne pozna...Nas so recimo spraševali, če imamo mešanca med dobermanom in kokeršpanjelom Cheesy
Logiran
gregecc
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #63 : nedelja, 29.04.2007 : 13:30:17 »

hm....ok hvala za vse informacije drobtinica in tetameta...upam da dobim še več informacij

hvala... Tongue
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #64 : sobota, 12.05.2007 : 11:19:14 »

hm....ok hvala za vse informacije drobtinica in tetameta...upam da dobim še več informacij

hvala... Tongue

Pri nas imamo gordona Wink Glede karakterja; hmmm..... recimo ,da ima vsak en del svojega karakterja Grin, gordoni so eni taki posebneži. Res pa je , da je vsem skupno to, da rabijo lastnika z veliiiikoooo časa za njih. Dolge sprehode, intenzivno ukvarjanje  in učenje od dneva 1. ko ga pripelješ domov, predvsem pa lastnika, ki se bo intenzivno poglobil v njegovo razmišljanje( drugače te zna vsak dan  minimalno 5x peljat "scat- " po domače povedano.
Rabijo lov. To je dejstvo.( ali vsaj en tak približek dela v tej smeri)
Moj Damč je zadnjih 14 dni užival na Šolti v plavanju, preizkovanju terena- maslinikov in vinogradov, brezskrbnem letanju, vožnji s čolnom itd itd.
Glede majhnih otrok... nobenih problemov le štorasti so, zato ga jaz samega ne puščam z njimi.
Prva tri leta ga moraš prijeti kar na ostro( dosledno učenje- jaz sem mojemu banditu prvo leto čisto preveč popuščala in se  še sedaj ukvarjam z njim- ker on to malo po svoje kakšno stvar naredi) Pravijo da "odrastejo - se zresnijo pri dveh letih... no moj bandit je sedaj star 3 leta pa še ni odrastel.
Za prvega psa je pa toliko primeren kolikor se je lastnik pripravljen z njim ubadati- to je ZELO ZELO VELIKO.( obvezno v šolo čim prej... še prej se je pa treba že kar intenzivno ukvarjati z vzgojo)
Če nimate zelo zelo veliko časa zanj  ni primeren za prvega psa.( Meni je moj spremenil življenje za 150%)
Potem se zna  pojaviti še ena 92% splošna lastnost.... ne znajo in ne morejo biti sami. Zato imamo pri nas še Dino( nemško žimavko)
Veliko se jih ,da naučiti ampak pri tem rabiš 70 % več volje in potrpljenja kot pri kakšnem " nemcu". Grin
glede vzrediteljev.... bi imela kar kakšen nasvet.... tudi glede cene
( pa žal ne morem napisati... pravila foruma)...
Pa še in še bi imela za povedati o gordonih Cheesy.... skratka, lahko  ga pa tudi pridete pogledat in spoznat( pa vam bo marsikaj  jasno Wink Grin) če se vam ni predaleč zapeljati na gorenjsko.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #65 : sobota, 12.05.2007 : 12:04:49 »

http://www.moj-album.com/uredi/damayanti/7463425/

http://www.moj-album.com/uredi/damayanti/7479707/

Nekaj letošnjih utrinkov Smiley
http://www.moj-album.com/uredi/damayanti/7635200/

In še iz zadnjega potepanja.
( slik iz ribolova pa žal še nismo prejeli.... avtor je tako hiter kot vsi pravi dalmatinci Grin)
Logiran
gregecc
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #66 : nedelja, 13.05.2007 : 14:51:16 »

živjo damayanti hvala za izčrpne informacije o tvojih prekrasnih gordon setrih....seveda vem da je z njimi dokaj težko in da moraš imeti ogromno potrpljenja..vendar mislim da bi za to čudovito pasmo naredil use ampak res use....v njih sem se zaljubil na prvi pogled in bi bilo skoraj nemogoče da bi se odločil za katero koli drugo pasmo....glede našega časa je pa tako jst sm med tednom v šoli(aja star sm 18 let mimogrede;) )moji starši pa delajo v domačem kraju...tako da bi bil kužek v doploldanskem času sam oziroma bi lhko delal družbo moji stari mami ki živi pri nas in je tako ali tako vedno doma....med vikendi pa bi se mu seveda 100% posvetil imamo tudi vikend kjer bi imel na pretek časa za tekanje in svoje norčije....
seveda me še veliko zanima....ampak nikakor nevem kako naj stopim v kontakt s tabo....lahko mi pustiš telefonsko številko, email,karkoli samo da ti enkrat osebno pišem in vržem na plano vsa moja vprašanja;) am...seveda bi rad čimveč zvedel o vzrediteljih,kje so kateri so najprimernejši...sem v kontaktu tudi z vzrediteljico iz slovenije....in seveda ne bi se branil obiska pti tebi doma da si ogledam tvoje prekrasne kužke.....
upam da pišeš kmalu....
lep pozdrav grega
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #67 : ponedeljek, 14.05.2007 : 15:03:03 »

živjo damayanti hvala za izčrpne informacije o tvojih prekrasnih gordon setrih....seveda vem da je z njimi dokaj težko in da moraš imeti ogromno potrpljenja..vendar mislim da bi za to čudovito pasmo naredil use ampak res use....v njih sem se zaljubil na prvi pogled in bi bilo skoraj nemogoče da bi se odločil za katero koli drugo pasmo....

he, he...potem je pa to tako , kot je bilo z menoj..... ko sem ga prvič videla je bil samo še tak pes in noben drug Smiley
 Je pa res , da meni ni nihče kaj preveč v detajle povedal....
... no jaz pa tebi bom Grin... moj mail   ****
 Wink
Logiran
gregecc
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #68 : ponedeljek, 14.05.2007 : 18:46:41 »

haha Cheesy...no vidš sva bla na istem....no sej ti pišm na mejl...
lep pozdrav grega
Logiran
gregecc
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #69 : nedelja, 09.09.2007 : 16:04:53 »

čaw čaw

 a mogoče kdo ve kje se skriva damayanti??? ne duha ne sluha od nje??

lp grega
Logiran
ales2
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #70 : torek, 29.12.2009 : 19:32:34 »

Pozdravljeni,

Zanimma me ali je ima še kdo setra od ***. Zanima me tudi kako napredujejo vaši in ali ga kdo namerava uporabljati za lov.
Logiran
alesko23
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #71 : četrtek, 26.05.2011 : 20:55:32 »

Pozdravljeni,

Zanimma me ali je ima še kdo setra od ***. Zanima me tudi kako napredujejo vaši in ali ga kdo namerava uporabljati za lov.

živjo, pri nas imamo Vanesinega mladička in lahko povem vse naj naj.....lp, Aleš
Logiran
andrejp
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #72 : petek, 10.04.2015 : 05:55:08 »

Živjo, imam že drugega Gordon Setra in lahko povem, da so to krasni psi, ki pa imajo tudi svoj karakter. Ljubijo gospodarja so prijazni do otrok, živahni, aktivni.
Pri delu z njimi je potrebna doslednost. Škoda da so tako redki, tudi sam sem skoraj celo leto iskal mladiča.
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #73 : petek, 24.04.2015 : 12:59:40 »

Super, sem vesela, da si se oglasil, andrejp. Pozdravljen med nami!
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Strani: 1 2 3 4 [5]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: Gordon seter
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines