mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 02:08:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Torta za rojstni dan
Strani: 1 [2] 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Torta za rojstni dan  (Prebrano 30897 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
bajki
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 249


« Odgovor #15 : torek, 27.04.2004 : 11:26:26 »

Missa, se pospešeno pripravljamo!  Cheesy
Uporabila bom recept od Ninci, žal pa neke hude fešte ne bo, ker živimo v bloku!  Undecided Si ne predstavljam, kako bi na 50 m2 noreli trije huskiji pa labradorka!!! Če bi prišla še Kaja z Bagi, pa mislim, da bi bil kaos popoln (ker bi vsi noreli okrog nje ona pa renčala!!)!! Grin
Zato smo se odločili, da bomo dan preživeli tako, kot ga kuža preživi najraje. To pomeni, da jo bomo mahnili v hribe in potep končali s kopanjem v reki. Po domačem kosilu (brez briketkov  Wink)in počitku upam, da se bomo dobili z njegovo najboljšo prijateljico oziroma bolje rečeno ljubeznijo... :)To je dve letna huskyca. Zvečer pa bodo na obisk prišli domači in takrat bosta dobila torto (upam, da bo ena dovolj!! Grin), pa še mi se bomo posladkali. Potem pa sledi še nočni sprehod, crklanje in spanje na kavču!!! Cheesy Cheesy
Jaz že komaj čakam!!
In najleša hvala vsem za čestitke in ideje!!
Logiran
MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #16 : torek, 27.04.2004 : 11:53:48 »

LP!
Bajki,lepo praznovanje ( se bomo prislinili kdaj drugič)!

Ninci,poznam tisto gostilno od zunaj in znotraj. Tudi tistega natakarja, ki se boji psov sem srečala.  Sem bila redna obiskovalka ( zaradi pečene paprike) v spremstvu mojega Dugiča. Mi nismo nič spraševali.( so nas že poznali) Enostavno smo se na veliko sprehodili do svoje mize, čisto desno v kotu. Kar se mi je včasih maščevalo, ker smo bili preblizu muzike. Uživali smo vsi. Dugi je naročil svojo porcijo sardelic, jaz paprike,močnejša polovica sočen šnicl, nekateri gostje so Dugiča za protinagrado ( porcija sardelic) celo fotografirali in vsi smo bili zadovoljni. Še lastnik je bil vesel, ker smo mu dvignili dnevni zaslužek!
Mislim, da  je gostinska ponudba za pse na "psu". Kot da si naši kosmatinci  ne zaslužijo nedeljskega kosila, tako kot vsi drugi pošteni državljani!
Lp,Miša
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #17 : četrtek, 29.04.2004 : 11:18:55 »

Ko je moja Lina praznovala 1 rojstni dan smo bili v najemniškem stanovanju (tri sostanovalke) na kakih 30 kvadratih (kuhinja, jedilnica) + moja soba. Bili so 3-je hiperaktivni bokserji, en priden zlati prinašalec in 5 lastnikov, ter jaz in sostanovalka. Mal divjanja ampak nič posebnega. Pojedli smo torto, potem pa odšli na malo daljši sprehod. SUPER JE BILO! Malo manj prostora v stanovanju, pa nič zato! VSI SO (SMO) UŽIVALI!!!
Letos bomo to ponovili v najemniški 28 kvadratni garsonjeri. S tem da bo 1 moj bokser več!

Lp, Urša
Logiran
bajki
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 249


« Odgovor #18 : petek, 30.04.2004 : 17:23:30 »

No, pri nas pa ni bilo tako kot smo načrtovali. Undecided Večer pred dogodgom sem si namreč izpahnila enkrat že operirano koleno in sem komaj prehodila kakšen meter.  sramFant je bil cel dan v službi, je pa Whiskija v hribe odpeljal očka, ta malpa je užival pri mamici na vikendu. Jaz sem tako cel dan počivala, kužka, predvsem Whisky pa sta tudi uživala. Zvečer sta dobila še čudovito kost, potem pa sta oba že ob devetih zaspala. Smiley
Tortico pa bomo naredili en drug dan. Smiley
Logiran
sallys
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 422


« Odgovor #19 : nedelja, 02.05.2004 : 22:54:23 »

Vse dobro tvojemu kolenu.
Naj počije, pa pesjančka naj ti ga pocrkljata pa bo...
Torta je pa vedno aktualna, saj to veš ne? Grin

vse dobro,
Neli in familly  Smiley
Logiran
Neuro
Igor Hebib
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #20 : sobota, 09.04.2005 : 15:16:20 »

Tud mi smo lanskega 7.5. praznovali Linin 1. rojstni dan. Naredila sem torto za nas in torto za pse. Pasja pa je bila iz makaronov, govejih jetrc in govejega srčka, posuta je bila z naribanim korenčkom, napis pa lahko narediš iz naribanih kumaric. Vse to je bilo v dveh velikih pekačih, psi pa so družno pojedli - ostalo ni nič!
Še malo, pa bomo spet delali torte!
U.

Originalno, ni kaj. A darila mu nisi zavila v posebno škatlico z metuljčkom ?  Wink Wink Wink
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #21 : nedelja, 10.04.2005 : 10:39:45 »

No, mi smo imeli letos prvič, a zagotovo ne zadnjič praznovanje (skupaj z bratcem Larsom) z okusno torto iz vampov. Najprej sem zamesila testo za kruh, na eno polovico sem dala vampe, slanino, ocvirke, sir, prekrila z drugo polovico in vse skupaj oblikovala v kost. Ko je bilo pečeno, sem premazala še z jajčkom in pesjana sta norela od veselja. V dokaz prilagam še fotko! Grin

http://berncoks.moj-album.com/album/31556/?os=224504
http://berncoks.moj-album.com/album/31556/?os=224484
http://berncoks.moj-album.com/album/31556/?os=224478
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #22 : nedelja, 10.04.2005 : 11:10:37 »

OKS

Ma kok luštni kužki Cheesy!!Tazga hoče meti moj bratranc,pa njegov oči mal teži sram.Ful srčkan.

Jaz sem tudi enkrat našmu lumpu toro nardila Grin.Je bla čist "ajmfokt".Sem uzela en mudel, ga okoli namazala z mesom iz konzerve,namočila brikete v vodo da so se mal napihnili,stresli v model, po smo pa vse skupi stresli na pladen pa gor dal dva piškota Wink.Je bol čisto zadovoljen  Cheesy.Saj se ni treba preveč mučit pa je pes čisto hapy,hihihi Grin
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #23 : nedelja, 10.04.2005 : 21:23:14 »

Jaz pa se ob vašem pisanju spominjam prvega rojstnega dne mojega prejšnjega kužka. Spekla sem mu torto, nanjo narisala njega in napisala voščilo, prišel je tudi njegov bratec in potem...hehehe. Smo mi pojedli torto, njega pa še prej slikali zraven. Bila je človeška torta, on pa takšen izbirčnež, da ni hotel jest niti pasjih čokoladic, kaj šele kakšne druge posladke - kuhano pa je itak vsak dan dobil. Pa smo malo izkoristili ta praznik za naše želodčke. Nam torta, njemu pa celi dan igra in kost z rdečo pentljo.
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #24 : nedelja, 07.08.2005 : 19:09:30 »

Evo,pa še kaksna je bila nasa tortica za 1.rojstni dan..(pred dvema mescema Wink).Torto sem naredila tako,da sem najprej popražila jetra na kapljici olja,nato pa prelila z vodo in v to zamešala polento.Ko je bilo kuhano sem zlila v posodico in počakala da se je ohladilo...na koncu sem stresla na "pladenj" in okrasila z dekoracijo...nato pa ponudila slavljenki Smiley.

LP,
Nina

[attachment deleted by admin]
Logiran
ogy
otrok do 14 let
*
Spol: Ženska
Sporočil: 36


WWW
« Odgovor #25 : ponedeljek, 22.08.2005 : 22:43:23 »

zelo preprosto je narediti torto tako da nabaviš bolj ploščato konzervo,jo okrasiš z smetano in briketi zanimivih oblik in vanjo zapičiš svečke.če ne mara konzerve bo še zmeraj imela smetano in brikete. pazi da ne poje svečk!(se je že zgodilo)
Logiran
ziksi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 209


« Odgovor #26 : sobota, 27.08.2005 : 09:47:14 »

Ekola - takole tortico pa je jedel najin črnuh za rojstni dan:

http://ziksi.moj-album.com/slike/245500/LQDHFOxrWlsutqM4.v.jpg

Na vrhu je kaseje dodana še "svečka" in sicer iz polovičke hrenovke v katero je zapiček košček sirčka (kao plamen)!  Grin

LP, Irena
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #27 : sobota, 27.08.2005 : 11:03:23 »

Zdaj pa lahko zaupas se recept za to tortico, tudi mi se namrec pripravljamo na 1. rojstni dan, ki bo cez slaba dva meseca.
Logiran
ziksi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 209


« Odgovor #28 : torek, 30.08.2005 : 14:19:08 »

Recept za "ježka":

Osnova je ista kot ponavadi Zik dobi za večerjo - briketi zmešani s surovim zmletim odmrznjenim piščancem, s tem da sem dodala še malo večje kose svežega piščančka, perutničke in bedra.

To osnovo se oblikovala v "ježka" in čez zlila "preliv", da je vse držalo skupaj - (zamisel za preliv ukradla pri Rincy  Tongue Wink) goveja jetrca sem zmiksala, jih dala v posodo prelila z vročo vodo in dodala malo polente (ne me vprašat koliko ker ne vem, po občutku) in jo med mešanjem kuhala 3-5min.

Ko se je preliv malo strdil sem na "glavo" dodala briketka za uči in enega za nos. "Trup" sem pa premazala z ostankom surovih zmiksanih jeterc, da je bilo temno rjavo. (jetrca med kuhanjem postanejo svetlo rjava, pa še bolj zaradi polente).

Na koncu sem dodala še koščke sira narezane na trikotnike za "bodice". Pa seveda svečko - polovica hrenovke z istim trikotnikom sira na vrhu!

Evo - nobena znanost - končano v cca 10 minutah!

Dober tek vsem slavljencem,
Irena
Logiran
Eva3
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 254


« Odgovor #29 : torek, 30.08.2005 : 17:32:01 »

Ziksi hvala za recept!! Smiley
Tole bomo pa tudi mi probali naredit!  Smiley Smiley Mnjami.  Cheesy

Lp, Eva in Uriel
Logiran
Strani: 1 [2] 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Torta za rojstni dan
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines