mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 28.05.2024 : 20:40:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: irski terier
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: irski terier  (Prebrano 52806 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
tincat
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


« Odgovor #45 : ponedeljek, 04.02.2008 : 11:07:22 »

Ja, pri men bi spremenila definitivno to, da bi bil več v družbi večjih samcev,pri manjših psih  je vse ok,pri velkih je pa pri srečanju 50/50. Ali si bosta všeč al pa ne. Sam to pri Atosu izhaja še iz otroštva, ko je bil mladiček ga je napadel labradorec in ima po moje od takrat to nesimpatijo do večjih psov. Je pa zanimivo da se s fantovim bokserjem kar razume. Smiley
Pa evo še slikce za dokaz: http://tincat.moj-album.com/album/6593356/
Nizozemska...zanimivo, ma jst se še odločam kdaj, rada bi mela vse prej pošlihtano, pa zdj sm začela razmišlat o psički, me je vzreditelca čist zmedla zdj Wink Sm pa razmišlala tud o solastništvu, lih zarad tega kr pri nas na razstavah ni "konkurence", tko da bi mela pol ona čez "severne"države jst pa "južne". Mah treba je premislt. Sm pa dobo pridobitve mal podalšala, rada bi vidla njena legla pa kok se obnašajo pa tko... Je pa gospa zelo komunikativna,bi bla lih za tole našo teriersko navezo na forumu! Cheesy Oni tud vsako leto nardijo "irski dan" in majo piknik in pridejo vsi psi iz njene vzreje! Fešta vglavnem. Cool
Logiran
Bea
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 158


« Odgovor #46 : torek, 05.02.2008 : 12:28:27 »

Koliko kaj koplje po zemlji (luknje ipd.), oz. koliko je to moteče, koliko se ga da navaditi, da tega ne počne.

Kako je kaj s poslušnostjo, pozornostjo - recimo v pasji šoli. Ima smrček skoz na tleh, te je sposoben gledati ali ga zanima vse drugo?
Logiran
tincat
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


« Odgovor #47 : sreda, 06.02.2008 : 11:27:53 »

Ja, sm pričakovala joj terier to bo zih kopal, pa ne koplje!!! Res ne! Srodniki majo Jack Russla, pa dela same jame po dvorišču, Atos pa ne koplje. Sicer mi nismo bli v šoli, sam jst sm hodla zdj zraven s fantovim bokserjem v šolo, pa je šola zdj čist drgač kot včasih, vse temelji na igri in pribolških. Ko smo mi dobil Atosa, je edina šola v naši okolici uporabljala metodo z zatezno ovratnico, in to res ni za terierje!!!!!!!!!!!  Na silo pri njemu nč ne dosežeš! Pa tud prov je tako, komu bi blo pa všeč, da ga nekdo skos za vrat vleče pa davi??? Je pa zlo pozoren in ma tud dober odpoklic( če ni v bližini kakšne "dišeče" psičke) Hehe. Če maš v roki košček sira al pa piškotje pa itak vse kul, morš vedet da so ti psi zlo učljivi, na irskem in v angliji jih uporabljajo tud kot delovne pse. Vdani so gospodarju in zanga bi vse nardil. Zato dobič hitr njegovo pozornost. So tud primerni za agility. Par primerov poznam ko imajo irca za reševanje. Pa man je blo tud to všeč ker niso podvrženi boleznim, res niso občutljivi. Fantov bokser je bil v dveh letih skor večkrat pr veterinerju kot pa Atos v osmih. So res zdrava pasma, včeri smo bli pr veterinarju zarad zobne higiene(vodni kamen),pa ni mogu vrjet da jih bo mel devet let, pa reku je da je v super formi. Pol je pa pršla še ena veterinarka, pa jo je vprašu: "No povej kok je star?" Pa je rekla:" Ja kok kaj jst vem, to je še mlado, par mescev!!!!! Pol smo se pa vsi smejal  k je tko debelo pogledala Cheesy Vem za par primerov, ko uporabljajo irca za lov. Imajo lovski nagon, ni pa nč večji oz manjši kot pri drugih terierjih. Nima pa skos smrčka dol ko sva na sprehodu, rad gleda naokol, če bo kakšna lepotička kje pritekla pozdravt al pa je vesel ko ga kak mimoidoči poboža.  Voha itak, tko kt vsak pes, sej morjo prebrat novice in pol še svoj komentar k zadevi dodat! Grin Pa otroke ma ful rad, to bi se skos špilal, je še sam kr en otrok!  Grin
Logiran
Bea
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 158


« Odgovor #48 : sreda, 06.02.2008 : 12:52:14 »

Glede lovskega nagona - ga imaš na sprehodih večinoma na vrvici? Potem pa me zanima še brada - kako izgleda pitje in hranjenje (verjetno brada veliko pobere in potem se to spušča po celi hiši). Se rešuje to z brisačami vsepovsod na dosegu roke?

Pa še nekaj; kot že veš, nameram kupiti psičko, vendar ne razstavnega potenciala. Ampak recimo, da mi bo všeč značaj določene psičke, ki bi sicer bila primerna za vzrejo in razstave, kako bi potem recimo vzreditelji gledali na to, da bi želela psičko sterilizirati?
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #49 : sreda, 06.02.2008 : 13:36:34 »

Uf pri bradi se moram pa še jaz oglasit - irci nimajo tako goste in mehke brade recimo kot pšeničniki, zato je čisščenje bolj na minimumu; Elmo gre 1x pit pa povsod za njim kaplja; sicer tudi ne veliko  Grin
Priznam, da mu večkrat ne obrišem kot pa  sram Nekako smo se vsi skupaj navadili na majhne kapljice po stanovanju in nas niti ne motijo. Če je pa res malce bolj ga pa vedno obrišemo.  Smiley Bolj je kriza, ko je skopan - takrat ga moram kar oblečt v majice, ker je drugače pa celo stanovanje pomito  Grin

Irci imajo bolj žimasto dlako tako, da mislim, da se hrana niti ne prime toliko.

Elmo je večino časa na vrvici, spustim ga le tam kjer vem, da imava mir. Nagon pa ... ena taka blatna slika je ratala, ko je zagledal mačko, ta pa pametna na drevo ob katerem so bile luže prepojene z gnojnico ...  Roll Eyes Nagon je, mislim, da je pač potrebno malce dosledneje vadit odpoklic.

O tem kako vzreditelji gledajo na sterilizacijo psičke razstavnega in vzrejnega potenciala; če je res taka izredno kvalitetna, dvomim, da bi ti jo dali. Če gledam po sebi - raje bi tako dala nekomu, ki ima plane razstavljati in tudi ustvariti kako leglo.
Sicer pa ponavadi v leglu niso vsi šampioni - eden dva res enkratna. Značaj pa kokr je - lahko je psička enkratnega značaja pa ni razstavni potencial - tako psičko imajo recimo moji prijatelji (tudi pšeničko). Boljšega značaja si res ne bi mogli želeti, sam za na razstave pa ni (postavca ni taprava).  Smiley
Logiran
tincat
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


« Odgovor #50 : četrtek, 07.02.2008 : 14:37:39 »

Hm, si prva ki me je vprašala to z brado. Ker ima žimasto dlako se res nič ne prime gor, pije in je normalno in nimamo nobenih letanj za psom z brisačami. Ker brada sploh ni tko zlo dolga in je "nagnjena nazaj al kak nej to opišem... Na sprehodih je na vrvici, razen v ograjenih prostorih. Imamo "prijezne"sosede, pa tud zarad varnosti psa ni spuščen. Je bil v naši okolici parkrat strup nastavljen al pa je en sosed je tud enkrat zsgrozil s tem, ker imajo drugi sosedi psa res spuščenga in pol kaka po vrtovih on pa z izgovorom, da je "pobegnil"- vask dan.
Glede zadnjega vprašenja, se pa strinjam s Sanjo, če bi bla psička izredno lepa in primerna za razstave, bi jo dala osebi, ki bi jo potem res razstavljala. Poznam vzrediteljico, ki je imela tak primer, vendar se ni strinjala s sterilacijo psice, ker je bla zelo lepa in blo tud fajn da bi mela kakšno leglo. Je pa podpirala sterilizacijo v primeru, da psica/pes ni ustrezala standardom npr. nepravilna obarvanost, in bi sterilizacij/kastracija preprečila nezaželen ups. saj ti "upsi " pripeljejo do tega, da nastanejo vedno nove napake in nepravilnosti pri pasmi, kar pa noben vzreditelj noče. Gre se za to, da ohranimo značilnosti psa in potem na razstavi pokažemo kaj je lep in "pravilen" predstavnik določene pasme, gre za ohranitev pasme po načelu močnejši zmaga. Nekako teko. No, upam da nisem preveč zabredla s poti. Smiley
Logiran
Bea
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 158


« Odgovor #51 : petek, 08.02.2008 : 22:19:43 »

Ogledala sem si lakelanda, čaka me še cairn. Zelo zanimivo, bilo všeč tudi mojemu fantu. Vendar si jaz želim nekaj večjega. Ampak, komur omenim irca (ki poznajo), mi ga nekako odsvetujejo oz. ga opisujejo kot "težkega". Je pa res, da ga nihče od njih nima Wink. Bi bilo dobro, da se morda povežem še s kakšnim vzrediteljem iz tujine (ki znajo angleško), da dobim še več informacij o značaju? Fino bi bilo tudi, da bi si psa ogledala v živo.

LP
B.
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #52 : sobota, 09.02.2008 : 16:08:31 »

Realno gledano, če bi bila katera koli pasma "težka" bi jo imelo mogoče le nekaj posameznikov.
Odvisno je od tega kakšen je tvoj odnos do psa. Ne moremo si psa nabaviti le zaradi izgleda - sam temperament pasme nam mora tudi ustrezati.

Svetujem ti, da se povežeš ne toliko z vzreditelji kot pa z samimi lastniki psov, ki so ti všeč. Veliko lažje jih je najti pa še svetujejo ti lahko glede vzrediteljev.
Nekaj jih lahko spoznaš že na kaki razstavi. Sicer so irci bolj malo zastopani zadnja leta, kar je kar žalostno, sam ni vrag, da na kaki večji vidiš vsaj enega.  Smiley
Logiran
tincat
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


« Odgovor #53 : nedelja, 10.02.2008 : 01:33:50 »

Se strinjam s Sanjo, veliko je takih vzrediteljev, ki imajo pse bol za dobiček kot pa za hišne ljubljenčke, predvsem v tujini. Zato je bolje, pogovor z lastniki, fajn je da vidiš pasmo v živo, kak je obnaša, karakter, je pa treba povedat da so pri posamezni pasmi velike razlike. Iz izkušenj ti lahko povem za primer "začetniške" pasme bokser, kjer imajo v istem leglu samca zelo fajn značaj, sta res prava "bokserska klovna" kakor jim pravimo Smiley, večina psičk v leglu pa ima dokaj teževen karakter, so zelo dominantne, ostre, kar nekako izstopa. Zato je najbolje, da vidiš več predstavnikov iste pasme, kar je sicer v primeru irskega terierja v sloveniji dokaj težko!!! Sm ti z veseljem na voljo. če te pa zanima lahko pišem še eni lastnici irskega terierja, ki jo poznam, če bo za stvar.  Vem, da na pozna še nekaj slovenskih  ircev, tudi ene lastnike, ki so imeli leglo in imajo doma, če se ne motim, dve psičke.
Ti pa lahko povem, da ni nujno, da so psičke "lažje" za vzgojo, načeloma velja to za vsako pasmo, me že kar malo jezi, ker ljudje mislijo, da so samci bol ostri. Naj še enkrat ponovim: Vzgoja je vse!   
P.S.:Sanja, se pa tud zgodi, da je na razstavi kak lastnik irca, vendar brez svojga "red devilčka" ane??? Se vidimo v Celju, upam.
Aja, pa da omenim, da sm bla z rezultatom vetov(sej veš kje J???(ne vem če lahko omenim) )v NM zelo zadovolna, res so profesionalci in res lepo delajo z živalmi. Naš bučo je vse polizu in bil eno samo veselje, polulu se je celo od veselja, ko ga je začel vet čohat, res so lepo zrihtal in nardil vse tako kot je treba. Ampak je blo pa najlepš, ko je bil spet doma in veselo "skakal" naokol. Smiley
Logiran
Bea
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 158


« Odgovor #54 : nedelja, 10.02.2008 : 23:00:40 »

Psičke si želim predvsem zaradi tega, ker je še nikoli nisem imela. Kakršnakoli žival je že bila, je bila moškega spola, zato si sedaj želim punco Wink. Ampak v samem leglu bom gledala na karakter in ni trdno zacementirano, da bo samica.

Od kod si ti? Ljubljanski konec? Jaz sem z Gorenjske.

LP
B.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #55 : ponedeljek, 11.02.2008 : 00:03:05 »

No glede na moje izkusnje oziroma pogovore z lastniki, so irci precej manj "tezki" kot recimo lakeland-i, ki si jih omenjala vmes. Smiley
Logiran
Bea
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 158


« Odgovor #56 : ponedeljek, 11.02.2008 : 19:13:31 »

Hvala za primerjavo. Res bom mogla govoriti z več lastniki, da bom dobila boljšo sliko. Pomoč za kontakt, please Wink Lahko na ZS ali pa dam mail.
Logiran
tincat
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


« Odgovor #57 : petek, 22.02.2008 : 12:35:00 »

hej, se opravičujem, ker sem kar zginla za par dni,sam kolokviji pa to... in je človek par dni brez "življenja" in samo za knjigami.
Bea, jst sem iz Krškega, vendar poznam eno lastnico irca iz Lj,če ti je bližje. Ji bom omenila, je pa bila včasih tudi na forumu, v bistvu se mi zdi, da je bila ona tista, ki je začela temo irski terier. Smiley Jo bom kontaktirala pa te obvestim.  Lep pozdrav, Tina
Logiran
Bea
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 158


« Odgovor #58 : petek, 22.02.2008 : 13:43:56 »

Ja, kolokviji ... sem že kar malo pozabila, kako je to. Me je pa spomnilo, da je zadnji čas, da se spravim k strokovnem izpitu Cheesy.

No, načeloma je Ljubljana res bližje, ampak če se že vsedeš v avto in pelješ, potem pa je res vseeno, če narediš še kak lep izlet po naši lepi deželici, ane Wink S fantom en vikend tako ali tako načrtujeva obisk sorodnikov v Brežicah. Če si mi pripravljena zaupati telefon na mail: *****, potem takrat pokličem, pa bi se lahko dobili.

Pa spet hvala za vse informacije.

LP
B.
Logiran
tincat
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


« Odgovor #59 : sobota, 15.03.2008 : 14:38:29 »

Hehe, pa sm spet našla par sorodnikov mojga Astorja! Cool  Kaj vse se najde na internetu, hvala tistemu, ki ga je izumil...  Grin
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: irski terier
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines