mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 13:57:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Brazilska fila
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 24   Dol
Natisni
Avtor Tema: Brazilska fila  (Prebrano 107362 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Tea
gost
« : sreda, 05.06.2002 : 16:56:47 »

Zanima me, če pozna kdo kakšnega skrbnika brazilske doge.

Logiran
Peibie
rad pišem
****
Sporočil: 319


« Odgovor #1 : sreda, 05.06.2002 : 19:50:50 »

Eni, mislim da, Stajerci, ki imajo vzrejo rotijev, imajo psico. Bom poskusila zvedeti, kako se pisejo.
Mojca
Logiran
Tea
gost
« Odgovor #2 : sreda, 17.07.2002 : 11:21:51 »

Hello!
Še enkrat jaz. A se je mogoče že kdo spomnil koga, ki ima brazilsko dogo v SLO? Zelo bi vam bila hvaležna za vse informacije.
Logiran
altervita
gost
« Odgovor #3 : sreda, 17.07.2002 : 11:30:24 »

Kolikor jaz vem, so jo imeli kakih sedem let nazaj pri družini Čepon, na Ježici v Ljubljani. Potem so se preselili (mislim da nekje v okolico ivančne gorice Huh) in kolikor vem se gospod ukvarja s kozjerejo (njihovo mleko dobite v merkatorju v Stegnah-samo tam sem ga videl). Vem pa da so (bili) lastniki 3D avtošole -če so še, ne vem. Zdaj pa obrnit telefone  Grin
Čau,
Aleš
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #4 : nedelja, 08.06.2003 : 09:41:04 »

Zanima me kaksne vse barve so te doge. Namrec jaz sem pred 2 dnevoma vidla psicko crno s sivimi progami (pisana je bila). In mi je lastnik rekel da je to brazilska doga. Bla je res pravo "tele" pa slinla se je tudi Grin samo ce pa je bla glih brazilska doga pa ne vem Wink. V glavnem je pa bla zelo prikupna in crkljiva. Pa z Belo se je tak spilala kot z otrokom - nezno.
Logiran
marko006
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 285


« Odgovor #5 : ponedeljek, 16.06.2003 : 08:42:01 »

zdravo tea,
ce gre za brazilske file, mi imamo dve. psa, ki ga vidis na slikici malo visje, pa se 13 mesecev staro psicko.
Logiran
marko006
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 285


« Odgovor #6 : ponedeljek, 16.06.2003 : 20:22:25 »

teja,
 prava spletna stran je ***** ! sorry  sram 1
za kajino slikco bi pa rekel, da bi sicer lahko bila brazilka, pol place na to pa ne bi stavil!
Logiran
marko006
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 285


« Odgovor #7 : četrtek, 19.06.2003 : 07:09:46 »

saj nocem biti pikolovski, ampak fila brasileiro je po slovensko brazilska fila in ne brazilska doga - zato sem odprl tudi novo temo. sicer sem pa izvedel, kar sem hotel. namrec, da drugih fil (razen treh na stajerskem) po sloveniji ocitno ni.
zanimalo bi me se vase mnenje o tem, zakaj v sloveniji za te pse skoraj ni zanimanja. na ceskem sta npr. kar 2 specijalna kluba za to pasmo (ki sta mimogrede med seboj na smrt skregana  Smiley), v avstriji, na madzarskem, v italiji...je kar nekaj rejcev...
o.k. file niso "poceni" (ampak je treba tudi za psa kake druge pasme kar nekaj odsteti) in imajo precej "zascitniski" znacaj. razumem vsakogar, ki je ne bi imel in tudi ne bi vsakomur priporocal, da ima takega psa. da jih je v sloveniji takoooo malo, se mi pa vseeno cudno zdi.
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #8 : četrtek, 19.06.2003 : 21:18:27 »

Hello!
Marko ker si ravno lastnik File me zanima, pravjo da majo te psi zlo tak oster zlo zaščitniški značaj pa me zanima če so drugač lahko učljive se jih da kej naučit al so trmaste ? Ker en moj sosed je zdej kupu Kanarsko dogo je mel tud namen kupt Filo pa je reku da kokr ma on izkušnje (pa jih ma kr precej) da so doge dost trmaste napram kšnmu staffordu k ga ma tud an !
oki  ajde čao
Logiran
marko006
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 285


« Odgovor #9 : petek, 20.06.2003 : 06:42:45 »

hi,
file so strasno navezene na domace in ker zelo rade ustrezejo gospodarju, jih je tudi zelo lahko uciti. res je, da ne reagirajo tako hitro kot kak doberman ali nemski ovcar in je treba kaj tudi dva-ali triktrat povedati, ampak meni se zdi, da pocakajo bolj iz previdnosti, da ne bi naredile kaj narobe, kot iz trme.
ce se na njih jezis, ker ne delajo "kot je treba", pa postanejo zbegane in ne delajo nic vec. pa se hitro jim je "dolgcas". v pasji soli mi moja dva delata prvih pet minut kot sus, potem pa se jim zdi brez zveze sibat v krogu pa levo-desno.
seveda znajo biti tudi kdaj "gluhe" (sploh ce nimas pasjih keksov v zepu  Wink)
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #10 : petek, 20.06.2003 : 14:09:21 »

hehe, kakšne so pa kej razlike med samci pa simacam? ker jst mam Goldna in morm rečt da je razlika al maš samca al pa samico pr tej pasmi full očitna an, ker samci so full trmasti samosvoji pač moški e, samičke pa nežne pa predane pa to tko da... n vem a je pr fili tu tko velika razlika v karaktrju al ne?
aja pa še to kok okvirno pride en tak pes? a ga vi tud na raztave vozte? baje da je za raztave zahtevan da so hude ne in da jim sodniki ne pregledujejo zob ampak morš pač sam fili odpret gobc in pokazat kšane zobke ma.
no zaenkrat je to vse, sej si bom spomlna še kej ker me pasma zanima no mislm res so mi full dobri psi to:)
ajde čao
Logiran
marko006
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 285


« Odgovor #11 : petek, 20.06.2003 : 14:39:10 »

no, razen ocitnih razlik  Cheesy, tudi pri nas je tako, da je treba tobija=samec vcasih dalj casa prepricevati, da je ok ubogati. cohata se pa oba rada in se vcasih kar malo skregata, kdo sme biti blizje (tvoj "pac moski e" sem dobrohotno spregledal Wink - tudi moski se radi cohajo Smiley Smiley Smiley). "predana" sta tudi oba - sta pac se zelo mlada. o tem ti bom cez kako leto lahko verjetno vec odgovoril.
je pa res, da naj se jih sodniki v ringu ne bi dotaknili - kakor kateri. sem ze slisal, da so bile file diskvalificirane, ker sodniku niso dovolile "lastnorocnega" vpogleda v gobec.
jaz imam iskusnje, da so kar veseli, da jim jaz zobe pokazem (pasje  Wink ), ceprav mi je eden do zdaj izjavil, da se file sele pri 18 mesecih branijo dotika tujcev (moje ze pri treh oz. szirih - razen, ce imajo tujci pasji keks v zepu  Smiley
lp
Logiran
marko006
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 285


« Odgovor #12 : petek, 20.06.2003 : 14:44:16 »

aja ninci,
izrazito zahtevano pa ni, da so file hude na razstavah. vsaj nisem se izsledil primera, da bi bila kaka fila diskvalificirana, ker si JE pustila od sodnika v gobec pogledati  Grin Grin Grin
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #13 : petek, 20.06.2003 : 22:19:28 »

No potem bom pa jaz sedaj eno leto počakala pa mi boš potem povedal kako "napadalne" so v resnici
ker so tako ali tako kot mladiči so vsi povečini prijazni, samo ga moraš pač zelo razvajati pa lohk narediš tko scrklanega, ima en tukaj pri nas pit bulla, ki kar ne ve kako bi se nastavil človeku, da bi ga najboljše počohal kar ves "poscan" okoli hodi pa tudi do psov je zelo prjiazen, tako da če psa lepo vzgajaš pa vse, se da tud Filo kljub temu, da veljajo za pse k so "hudi" zelo prijazno narediti a ne?!
aja kaj pa kej voda (a jo majo file rade?) a rade plavajo ? hmmmmm aja glede cene mi nisi odgovoru (a je to skrivnost?) pa kje ste kupili vaši dve? če ima vzreditelj kašno stran mogoče bi malo pogledala papa

p.s.uf upam da je dost slovensk je kr napor tkole pravilno pisat zato zdej spet pišm v slengu je bl easy:)

 
Logiran
marko006
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 285


« Odgovor #14 : sobota, 21.06.2003 : 07:00:11 »

fajn, da si se "namatrala".
cena: jaz sem dal za svoje po 1000 evrov (+ transport).
psicka je iz ceske, pes pa iz finske. da lahko naredis tudi filo "prijazno", sem tudi jaz mislil, zdaj pa bi vsakemu rekel, naj se na to moznost ne zanasa. moji dve kaze, da ne bom preprical, da je ok, ce pride kdo na obisk. jih je kar treba zapirati. v vodo pa gresta - do trebuha. ce jih hocem videti, kako plavajo, pa moram jaz prej not Wink.
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 24   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Brazilska fila
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines