mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 09.06.2024 : 11:38:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Brazilska fila
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 24   Dol
Natisni
Avtor Tema: Brazilska fila  (Prebrano 108189 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
amoss
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 156


« Odgovor #165 : sreda, 16.02.2005 : 16:26:50 »

Ja no sicer je vse kar si napisal res,vsaka pasma pač prinaša odgovornost.
Je pa tudi res da ga lahko "poserješ" tako pri pudlju kot pri pidbula.Če narediš napako sta lahko oba agresivna ali pa "muce", odvisno od vzgoje,...
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #166 : sreda, 16.02.2005 : 16:39:20 »

Res je amoss, da ga lahko "zaserješ" pri vsaki pasmi..... razlika je samo v tem, da če ga posreješ pri Čivavici al pa Višavskem terierju je majčkeno manj nevarno, kot če ga poserješ pri Brazilski fili al pa Ameriškem Staffordu  Cheesy. Skratka posledice so različne. Pomembno dejstvo je pa tudi to, da niti dva psa pri isti vzgoji ne bosta enaka....

lp
Logiran
amoss
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 156


« Odgovor #167 : sreda, 16.02.2005 : 19:17:17 »

Seveda je škoda lahko večja, to se absolutno strinjam.
Poznam pa primer ko je en mali mešanček ogrizel poštarja tako da mu je pretrgal vse vezi na mečih.To bi lahko naredil tudi velik pes,...
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #168 : sreda, 16.02.2005 : 20:19:22 »

verjetno bi mu enako podivjana fila (ali katerakoli druga velika pasma) potrgala se kaj vec... Ze razlika v ugrizu zaradi v velikosti gobca in moci s katero stisne (odtrga) je precejsnja... Dvomi, da bi v primeru, da bi ga napadla podivjana fila, tisti postar se kdaj kaj raznasal.
m.
Logiran
amoss
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 156


« Odgovor #169 : četrtek, 17.02.2005 : 10:03:50 »

no, za filo je značilno da ne napade ampak samo opozori in potegne z zobmi, naj nebi "trgala".
Logiran
marko006
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 285


« Odgovor #170 : četrtek, 17.02.2005 : 12:09:36 »

no, za filo je značilno da ne napade ampak samo opozori in potegne z zobmi, naj nebi "trgala".

vsak pes (ne samo pes, tudi vsaka druga žival) "zna biti" agresiven. to potrebuje za komunikacijo med psi prav tako, kot za branjenje sebe, svojega teritorija, svojega kredela...
noben "normalen" pes ne uporabi več agresije, kot je v dani situaciji nujno potrebno in to ali pes napade ali ne je odvisno od situacije, samozavesti psa, vzgoje, socializacije, predhodnih izkušenj,....(tu bi zdaj lahko naštel še 182 faktorjev,ki vpljiva).....ne pa od pasme.
amoss - če bi se kak nepridiprav nate spravil s kolom, bodi prepričana, da se amos ne bi dolgo mudil z "opozarjanjem".

lp
marko
Logiran
amoss
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 156


« Odgovor #171 : četrtek, 24.02.2005 : 20:55:16 »

Sporočam vam da sem prejela (sedaj je uradno) slovenski mladinski šampionat,sedaj čakamo samo še na hrvaškega, hkrati pa delamo že mednarodnega, čaka pa nas še dolga doba 366 dni.

Kar pa se tiče tega da bi naj moj pes bil mešanček oz. nepravi tip (preveč mastifa) pa naj povem to, da je prvotna fila nastala iz križanja z mastifom in potem takem je fila pobrala nekaj po mastifu, velikost, okostje, močno glavo in gube,...
Za tiste ki pa jih bo zanimalo več pa bom takoj ko bom uspela dodala tudi linke nastanka fil, pa si preberite katere file so bol prave.
Logiran
marko006
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 285


« Odgovor #172 : torek, 01.03.2005 : 10:47:52 »

.... je prvotna fila nastala iz križanja z mastifom in potem takem je fila pobrala nekaj po mastifu, velikost, okostje, močno glavo in gube,...
Za tiste ki pa jih bo zanimalo več pa bom takoj ko bom uspela dodala tudi linke nastanka fil, pa si preberite katere file so bol prave.

ko je gospod doberman na koncu 19. stoletja "kreiral" svojo pasmo je uporabljal z to pse razliöni pasem. ključno vlogo so igrali n.pr. "mesarski psi" - predhodniki današnjih rottweilerjev.
še nikoli pa nisem videl dobermana, ki bi me spominjal na rottweilerja (in predvidevam, da take "dobermane", če slučajno po 150ih letih še nastopajo, nemudoma izključijo iz vsake vzreje)

fila je tudi nastala (naravno - brez kakih "načrtnih" vzrejanj) iz mnogih pasem. je zelo stara pasma z "mlado zgodovino". eno dejstvo je, da pred 70imi leti ni bilo "mastifoidnih", "mastinoidnih" ali "dogoidnih" tipov file, ampak je bila samo fila.

*****

lp
marko
Logiran
amoss
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 156


« Odgovor #173 : torek, 01.03.2005 : 17:27:05 »

Pozdravljen Marko!
Prebrala sem mail gospe  Ines in se v določenih mnenjih z njo absolutno strinjam.Kar pa ni res je to da mislim da nihče od nas vsaj jaz ne, ne bijemo vojne. Wink
Jaz nikogar ne prepričujem naj spremeni svoje mnenje, ker ima vsak svoje mnenje in kdo smo mi da bi ga skušali spreminjati.
Odkar pa sem izvedela oz. dobila namig, da so naši psi preveč podobni mastifom oz. po domače mešanci, sem si zadala nalogo in trdno raziskujem kaj v bistvu sploh je na tem. Huh
Kot sem že napisala ima pasma zaradi križanja nekatere zasnove po svojih prednikih.To pa je genetika in naši psi ki so bolj podedovali zasnove po mastifu niso nič manj Fila Brasileiro, kot tisti ki so podedovali zasnove po Bloodhundu, dejstvo je da so takšni in drugačni oboji mešanci saj so nastali iz mešanja dveh oz. več pasem.
Kar se tiče pa CAFIBA sem pa čisto ponosna da imam psa z FCI rodovnikom saj imam mednarodno priznanega psa.CAFIB pa ni priznan, od FCI, če pa komu odgovarja da se vozi na tako oddaljene razstave pa naj se, me ne moti. Undecided
Tak da nima smisla več debatirati kateri psi so bolj čista pasma, ker so konec koncev vsi mešanci, ker pa jaz živim v evropi in imam "moderno filo" z Fci rodovnikom poznam to pasmo takšno kot jo imam doma, kakšne pa imajo na drugem koncu sveta, pa mislim da pravtako nobeden od naju ne more spremeniti sveta, naj bo še tako zagret, žal ne gre.
Prilagodimo se in živimo s tem kaj imamo. Tongue

L.p.
Logiran
marko006
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 285


« Odgovor #174 : torek, 01.03.2005 : 20:10:59 »

Pozdravljen Marko!
Prebrala sem mail gospe  Ines in se v določenih mnenjih z njo absolutno strinjam.Kar pa ni res je to da mislim da nihče od nas vsaj jaz ne, ne bijemo...


se strinjam diskusija ni nobena vojna - in kot je ines napisala, naj bo vsak srecen s tem kar ima. by the way: jaz nisem nikoli trdil, da je blade ali katerikoli iz njegovega legla "mesancek" (sem prebral vseh 13 strani).
 
Logiran
marko006
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 285


« Odgovor #175 : torek, 01.03.2005 : 20:26:40 »

pa mogoce se ta udarec - kar ti objavlas kot krizanje z... se je v braziliji dogajalo od 1970-1980 - potem so bile pa "mastinofile", "mastiffile", "dogoidne file", "ta prave file" in mesanice iz vseh stirih...meni so kar najuljbse ta zadnje.
sicer mi je pa priblizno vseeno - slovenske brazilske file pomenijo v svetu priblizno toliko kot slovenski avtomobili v formuli 1.
lp
marko

mogoce se bo treba odlocati med filami, kot jih ines opisuje (in ima) in psi, ki imajo fila-rodovnik (al´pa tud ne $$$$$$$$$$)
Logiran
amoss
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 156


« Odgovor #176 : torek, 01.03.2005 : 20:46:11 »

Saj nisem trdila da si ti rekel da so mešanci. Angry
Glej tisto glede F1 pa je čisto res, in to pomeni kako mala je Slovenija.Morali bi se združiti,pa čeprav vsak z svojim stališčem,  namesto da se kregamo kdo ima prav.Dajmo narediti nekaj za to nerazvito pasmo da se nebo isto zgodilo kot pri F1.
Ravno iz tega stališča se trudim in hodim na razstave da ljudje spoznajo tudi Slovensko filo in slovensko vzrejo,... Cheesy
Logiran
marko006
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 285


« Odgovor #177 : torek, 01.03.2005 : 22:32:23 »

Saj nisem trdila da si ti rekel da so mešanci. Angry
toliko se tudi nikoli ne bi "prevzel" - od mene ne bos o blade-u nikoli nic drugega slisala kot da je (kot ze veckrat povdarjeno), lep in skladen kuza (ali in ce in ali je kaj narobe pa sem in vedno bom prepustil standardu in tvoji lastni interpretaciji).
da bi pa res skupaj nekaj naredili za pasmo fila brasileiro, bi morali pac slupaj iti na naskednji (oh kako oddaljeni) cafib-show, verjeti tamkajsnjemu sodniku in vzrejati samo se s tistimi psi, ki jih (poznavalec pasme) odobri, pa tudi,ce to pomeni da je bolje da v sloveniji ne bo legla (za kaj gre, za pasmo ali za $$$)?
sicer mi tudi cafibovci pravijo da sem "lunatic", prvic, ker se se "lahko" se s cbkcjevci pogovarjam, ceprav smo popolnoma razlicnega mnenja (slovenci  so pri tem isti faktor, kot pribl. v zadnjem postu).
vic je pac v tem, da bo perfekten fila brasileiro vedno perfekten, pa ceprav ga noben slovenski sodnik ne bo ocenil,
netipicen bo pa tudi s 27 bobi in bisi ostal netipicen (in to je zdaj misljeno na splosno in nikakor ni naperjeno proti blade-u)
lp
marko
Logiran
amoss
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 156


« Odgovor #178 : torek, 01.03.2005 : 23:59:18 »


da bi pa res skupaj nekaj naredili za pasmo fila brasileiro, bi morali pac slupaj iti na naskednji (oh kako oddaljeni) cafib-show, verjeti tamkajsnjemu sodniku in vzrejati samo se s tistimi psi, ki jih (poznavalec pasme) odobri, pa tudi,ce to pomeni da je bolje da v sloveniji ne bo legla (za kaj gre, za pasmo ali za $$$)?


Čuj marko kaj tvoja dva sta CAFIB aprooved?
Kakšne rodovnike pa bodo imeli mladiči?
Glej meni se sploh ne gre za denar, meni je pač vseeno, sicer pa tudi če bi moj pes paril vsega denarja ki ga vlagam v njega ne morem dobiti nazaj,pa tudi ti neboš nikoli dobil poplačano.
Aja pa glede formule, formulo lahko voziš samo na stezi, moj avto pa povsod.Podobno je z filami, CAFIB aproved file lahko voziš samo na določena tekmovanja FCI pa povsod.

L.P.
Logiran
marko006
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 285


« Odgovor #179 : sreda, 02.03.2005 : 00:19:41 »

počasi, ko bom šestič napisal, bo mogoče treba razumeti,
naši mladički bodo vsi imeli fci-rodovnike (kar pomeni, da je fci eventualno spremljal od kod in koga so). ni pa niti psica niti pes "cafib-aproved". psica verjetno tudi ce bi sel na 120 cafib showow ne bi bila - tobi bi pa na prvem (verjetno - vsaj 2 njegovi sestri in en brat sta že) verjetno bil.
razlika med nami je, da jaz vem kaj imam doma, vi pa ocitno imate kvaliteto,KER jo imate doma

če te slučajno zanima, kako "vestna " je  fci pri spremljanju rodovnikov, malo pobrskaj, kaj se je zgodilo. ko so pri nemskih ovcarjih zaceli delati dnk-analize.
ko bodo s tem zaceli pri filah, juhuuuuuu....pride resnica (ki je pravzaprav ze vidna, pa je nihce noce videti) na dan,
sicer pa, kot je ines rekla: vsak naj bo srecen s tem v kar verjame.
najboljse zelje
marko
Logiran
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 24   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Brazilska fila
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines