mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 00:22:10

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Brazilska fila
Strani: 1 ... 18 19 20 21 22 [23] 24   Dol
Natisni
Avtor Tema: Brazilska fila  (Prebrano 106970 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #330 : torek, 19.09.2006 : 14:17:49 »

Marko06 nam je poslal link do rezultatov specialke za brazilske file, ki je potekala pretekli vikend na Ceskem:
http://www.filabrasileiroclub.cz/en_sp_vystava.htm
Logiran

amoss
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 156


« Odgovor #331 : torek, 03.10.2006 : 14:22:14 »

Nove slikice,

http://i4.photobucket.com/albums/y128/amoss/amossCACIBmb-1.jpg

Amos



http://i4.photobucket.com/albums/y128/amoss/HG27VLyFdCGRIOrF.jpg

Amos in Lin
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #332 : torek, 14.11.2006 : 10:17:19 »

Marko006 nam posilja dve fotki:


 Ibada da Serra de Itanhandu


 Bastienne von der Neuen Welt

Kaj vec o njiju pa bo povedal Marko sam Smiley.
Logiran

marko006
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 285


« Odgovor #333 : sreda, 15.11.2006 : 13:15:32 »

Kaj vec o njiju pa bo povedal Marko sam Smiley.

haha, si me pa "zadolžila".
noja,  kaj naj povem o teh dveh "babah"...
obe sta v lasti psarne "von der Neuen Welt", obe sta stari sedem mesecev in pol, ibada je uvožena iz brazilije, basti pa "lastni proizvod" psarne von der neuen welt.

trenutno sta za nekaj tednov pri nas, ker ima njihova lastnica službene obveznosti, ki ji ne dovoljujejo primerne oskrbe kužkov.
če kdo želi jih lajko pride tudi pogledati (pozor: OGLED je možen, OTIP pa ne ;-))

lp
marko
Logiran
amoss
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 156


« Odgovor #334 : sreda, 03.01.2007 : 19:59:13 »

Nekaj novih slikic, da tema ne zamre Wink
http://i4.photobucket.com/albums/y128/amoss/druba024.jpg


http://i4.photobucket.com/albums/y128/amoss/druba005.jpg


http://i4.photobucket.com/albums/y128/amoss/druba002-1.jpg


http://i4.photobucket.com/albums/y128/amoss/druba001.jpg
HI KONJIČEK; HI; HI; HI
Logiran
ORKA
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 34


« Odgovor #335 : ponedeljek, 22.01.2007 : 19:57:48 »

Slike iz nedeljskega sprehoda.





V soboto sem dopolnil 9 mesecev, zdaj grem pa v igro za prave nazive... :lol:



Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #336 : nedelja, 18.03.2007 : 08:45:22 »

Marko06 nam posilja dve fotki Foga III do Ampara



Logiran

marko006
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 285


« Odgovor #337 : nedelja, 18.03.2007 : 16:00:11 »

Fogo III do Amparo živi v Belgiji - lastnik: Daniel Vanhove.
Vzredil ga je Carlos do Amaral Cintra Filho - lastnik psarne do Amparo, več kot 30 let vzreditelj fil, med drugim je vzredil tudi legendarnega Nagana do Amparo, katerega sliko lahko vidite v opisu pasme na mojpes.netu.
Fogo III je eden izmed mogoče 20-25 predstavnikov pasme v Evropi, ki so "CAFIB-approved".
Seveda pa ima - kot vsi CAFIB-psi v Evropi - tudi FCI-rodovnik.
Logiran
benjo
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #338 : torek, 17.03.2009 : 12:26:47 »

tudi mi smo postali lastniki brazilske file in sicer 10 mes. starega Amiga, ...in lahko recem, da je res krasen. Ze po parih dneh se je navezal na nas in je nasploh zelo prijazen. Zal pa  zasepal na 1. desno taco, kjer se tudi vidi na , da je taca rahlo ukrivljena v spodnjem zapestnem  delu. Rengen pa ne pokaze nicesar....veterinarji pa so v dilemi, kaj bi sploh lahko bil vzrok.
Sedaj pa sprasujem tiste, ki se s to pasmo ukvarjate in imate izkusnje in sicer, koliko pravzaprav gibanja potrebuje fila?Pri nas imamo namrec ogromno povrsino za gibanje- ker se ukvarjamo tudi s konji in zraven tudi 2 hiperaktivna pasa-ovcarko in labradorja, ki prelaufata res ogromno. Ker imamo filo sele kratek cas, se bojimo, da ni vzrok sepanja mogoce prevec svobodnega gibanja, ceprav na veterinarskem pregledu niso nic odkrili.
Amigo ima ful voljo, da bi tekal Za ostalima psoma, vendar ga sedaj omejujemo in se mi zdi, da je kar nesrecen.
In pa se to, kako visok prag bolecine ima ta pasma, ker se nam Zdi cudno, da pes sepa in ga je veterinar na vse nacine previl, pretegnil, pritisnil, pa ni niti trenil?
Pa se eno vprasanje o prehrani, prejsni lastnik ga je hranil precej z surovim piscancjim mesom, mi pa ga sedaj hranimo le z briketi-purino, ovcetina in riz.....prve dni je pospravil brikete brez problema, sedaj pa jih pusca, katera hrana bi po ikusnjah bila najbolj primerna za to pasmo?
Upam, da ni prevec vprasajev in bo mogoce le kdo z kakim nasvetom pripomogel, da bomo cim bolje poskrbeli ya nasega novega ljubljenca, lp
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #339 : torek, 17.03.2009 : 12:33:56 »

tudi mi smo postali lastniki brazilske file in sicer 10 mes. starega Amiga, ...in lahko recem, da je res krasen. Ze po parih dneh se je navezal na nas in je nasploh zelo prijazen. Zal pa zasepal na 1. desno taco, kjer se tudi vidi na , da je taca rahlo ukrivljena v spodnjem zapestnem delu. Rengen pa ne pokaze nicesar....veterinarji pa so v dilemi, kaj bi sploh lahko bil vzrok.
Panosteitis?
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #340 : torek, 17.03.2009 : 12:34:30 »

Aja, pa za klope redno pregledujte, jaz sem že našla enega pred kakim tednom.
Logiran
benjo
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #341 : torek, 17.03.2009 : 21:02:59 »

Panosteitis?

Veterinar nam je napovedal kup moznosti, kaj bi lahko bili, eden, se najbolj verjetne pa je, da gre ya tezavo velikih psov v mladosti -hitra rast.
Amigo je pri nas krajsi cas in do sedaj klopov ni imel, ne vemo, pa kako je bilo prej, vendar veterinar ni omenjal, da bi bilo lahko vzrok sepanja kaj vzvezi s klopi, ampak sumi na neko ko[;ico v sklepu. Sedaj mu dajemo protibolecinske tablete in ga malo bolj pazimo, da ne nori prevec,.....upam le, da se bo vse to saniralo in da bo lahko kmalu normalno uzival svojo mladost, vseeno pa prosim se za kak nasvet za delo in oskrbo nasega mulca,ker mislim, da tale pes ne bo nikdar cuvaj, tako je razvajen in scrkljanin hoce biti vedno v druybi ljudi in imeti ob sebi nekoga, ki bi ga bozal in crkljal......ne vem, ce je vse resnica, kar pise v literaturi o teh psih
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #342 : torek, 17.03.2009 : 21:10:03 »

Misliš vnetje pokostnice?

Sicer pa klopi prenašajo razne bolezni, eden od možnih znakov je šepanje. Navadno pregledajo kri, da to možnost izključijo, ker če se ne zdravi takoj, se samo slabša. Pravočasno zdravljenje je pa lahko zelo učinkovito in zmanjša posledice sicer kronične bolezni. Ta test je najmanj, kar se lahko naredi...

Kar se čuvanja tiče... To je še mlado. Počakaj, da kolikor toliko psihično odraste. To traje lahko vse tam do tretjega leta... Pol boš pa lahko rekel, da imaš izjemo.  Grin
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #343 : sreda, 18.03.2009 : 06:30:00 »

Panosteitis?
Veterinar nam je napovedal kup moznosti, kaj bi lahko bili, eden, se najbolj verjetne pa je, da gre ya tezavo velikih psov v mladosti -hitra rast.
http://www.mojpes.net/modules/odgovori/index.php?storytopic=5&start=50

To je to.

Kar se čuvanja tiče pa je povsem druga pesem ko je pes enkrat zrelejši v glavi in doma sam, takrat pa dvomim da bi kar vsakogar lepo sprejel, vsaj kolikor so mi te stvari poznane o Filah. Mislim pa da je Marko pred časom prav na tem forumu pisal, da sta njegova dva že zelo zgodaj pokazala te lastnosti.
Logiran
marko006
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 285


« Odgovor #344 : četrtek, 19.03.2009 : 17:51:51 »

Mislim pa da je Marko pred časom prav na tem forumu pisal, da sta njegova dva že zelo zgodaj pokazala te lastnosti.

Naši štirje so nezaupljivi do tujcev že od malega. Bruxa se je že pri 8ih tednih branila dotikov tujih, prav tako kot deda Tobi...Gia in Era pa kak mesec ali dva kasneje...
Kar se hrane tiče - pri nas dobijo "mladiči" do 18. meseca "giant breed puppy" hrano, ki vsebuje dosti manj belakovin kot "običajna" hrana za mladiče - vsekakor pod 25% npr. pro-pac giant breed puppy ali josera kids, da ne rastejo prehitro in prej premalo kot preveč.

Kar se gibanja tiče bi pa rekel, da svobodnega gibanja ne more biti preveč - predvidevam da se vsak pes vleže in zaspi, če je zmatrani in ima to možnost in da se manj giblje, če ga kaj boli (protibolečinske tablete - jaz osebno jih ne bi uporabljal ,...če ima pes kako poškodbo, in je zaradi analgetikov ne čuti, se bo vseeno gibal in s tem poškodbo mogoče poslabšal - izključno moje mnenje, veterinar pa nisem :-)
Če veterinar sumi, da je vzrok panosteitis, mu je verjetno dal tudi kako injekcijo ali tablete proti vnetju...

lep pozdrav
Marko
Logiran
Strani: 1 ... 18 19 20 21 22 [23] 24   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Brazilska fila
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines