mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 16:04:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega zob, oči in ušes  |  Tema: Umivanje zob
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: Umivanje zob  (Prebrano 80763 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
dhrovat
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 52


« Odgovor #150 : nedelja, 01.04.2007 : 13:07:01 »

Da razjasnim par stvari. V moji družini imamo vsak svojega psa, trenutno imam pa jaz svojega drugega, vmes sem pa delal z psom od punce. Vsak vodnik oz. lastnik ima svoja načela, jaz na razna umivanja zob in nevem kaj še ne prisegam, in tudi nobenemu nemislim solit pameti.
Pa sej vsi za svoje ljubljenčke naredimo ogromno, nekateri tako drugi zopet drugače.
Logiran
nemškadoga
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 539


« Odgovor #151 : nedelja, 01.04.2007 : 14:01:26 »


Brez zamere. Psom se zobje ne cistijo zato, da imajo lep nasmeh na razstavah, temvec zato, da imajo z zobovjem cim manj tezav in posledicno zaradi tega tudi manj drugih zdravstvenih tezav. Kot druge zivali (hm, pa tudi ljudje) imajo nekateri psi zobovje do pozne starosti brez kamna in so brez najmanjsih zobnih tezav ali tezav z dlesnimi, nekateri pa bi ze pred zrelostjo skorajda rabili proteze Grin Pomagajo tako briketi, kot kosti (ustrezne). Hm, pa ce obrnemo, briketi v resnici prav nic ne pomagajo, ce jih pes golta, pa tudi kosti ne, ce je tu in tam kaksna... Odlocitev je vsekakor lastnikova, kaj bo z zobovjem svojega psa storil.


S telim se pa jaz vsekakor strinja.

Seveda pa v nobenem primeru ni dobro, če pes brikete golta. Jaz problem rešim tako, da dam pač malo večje brikete in potem morajo gristi (pa ne samo zaradi čiščenja zob).
 

Lp, Ines!
Logiran
lonyka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 118


« Odgovor #152 : ponedeljek, 02.04.2007 : 16:05:06 »

Pozdravljeni da se znova malo javim. Klicala sem k veterinarju glede zadaha in da so ponavadi glavni krivec zato gliste...morem priznat da na to nisem niti pomislila saj je mala bila razglistena že pri vzreditelju, tako da grem po pasto za razglistenje in upam da bo vse ok.
Mogoče malo banalno vprašanje ampak me vseeno zanima..česen res pomaga proti glistam??
Hvala za odgovore Wink
Lp
Logiran
luncica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 511


« Odgovor #153 : ponedeljek, 02.04.2007 : 18:28:51 »

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,5476.0.html

Tole si preberi, jaz cesna psu ne bi dajala niti pod razno. Mi je ena pametna buca enkrat pod mizo futrala Luno s cesnovim kruhom, nobene panike, vse ok, naslednji dan pa taka driska, da sva na 10 minut letali ven.

Mladicke je dobro veckrat razglistiti, mimogrede zunaj najdejo kaksno svinjarijo in jo pogoltnejo, mi pa tega ne opazimo, dokler ne vemo, da imamo doma kosmat smetnjak Cheesy in ga nadziramo na vsakem koraku, dokler ne ve, kaj je "fuj".
Logiran
lonyka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 118


« Odgovor #154 : ponedeljek, 02.04.2007 : 20:08:01 »

Hey hvala za odgovor. Pol pa tako ni čudno da je staknila to, to pa ima res grdo navado da prešnofa vse pa da v usta, čeprav se poskušamo odvadit tega da jo stran povlečem in se derem "fuj" Cheesy smo ravnokar omilili njeno posedanje ob košu ko je notr padlo, ko mali klošar, ki nima kaj za jest a ima vse Smiley bom šla upit pasto in upam da bo tega konec.
Logiran
mavrica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #155 : petek, 15.06.2007 : 18:09:22 »

Zanima me čim več, glede umivanja pasjih zobkov, kdaj na pulljenje če je potrebno, kakšne ščetke, kakšne zobne kreme, posebna nega dlesni...

LP


Katja

(se opravilujem, če podobna tema že obstaja in je nisem videla... Undecided)
Logiran
bibsy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 142


« Odgovor #156 : petek, 15.06.2007 : 20:00:59 »

Poglej si malo po temah: Wink
http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,3377.0.html zobni kamen
http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,4236.0.html slab zadah
http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,4980.0.html puljenje mlečnih zob
http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,4772.0.html operacija zob
Informacij je nekaj, samo prebrat je treba. Smiley

Drugače pa, moj veterinar priporoča encimsko pasto, ki jo lahko naneš na zobe in sama očisti obloge. Sama sicer raje ščetkam svoji zlatkici 1-2 na mesec zobke (obstaja tudi pasja pasta), 1x na teden ji dam mentolovo palčico (za boljši zadah), 2x na teden pa žvečljive kosti (utrjevanje dlesni).
Zobke ji še nismo rabli pulit. Drugače pa obisk veterinarja, če je zobek polomljen, če je zobek temen, če mlečni niso šli ven. On tudi pove, če je potrebno zob izdirati.
Logiran
tjashybosty
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 122


« Odgovor #157 : sobota, 23.06.2007 : 22:09:08 »

Drugače pa, moj veterinar priporoča encimsko pasto, ki jo lahko naneš na zobe in sama očisti obloge.

Bibsy, mi lahko prosim poveš ime te paste...? Hvala  Wink
Logiran
bibsy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 142


« Odgovor #158 : nedelja, 24.06.2007 : 10:56:47 »

Sm pozabila ime, ker je jaz osebno ne uporabljam. Vem pa, da prijateljica uporablja, pa se bom pozanimala. Ko zvem, ti pišem. Wink
Logiran
astyka01
otrok do 14 let
*
Sporočil: 8


« Odgovor #159 : ponedeljek, 25.06.2007 : 09:01:47 »

Mi našemu psu umivamo zobke enkrat na teden z krtačko na naprstniku in zobno pasto z okusom piščanca. Ampak vseeno to umivanje zna biti težavno saj se ful upira.
Logiran
Deena
otrok do 14 let
*
Sporočil: 9


« Odgovor #160 : sobota, 05.01.2008 : 12:24:47 »

Koliko pr. na dan vzame umivanje zob, ko je pes že navajen?
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #161 : sobota, 05.01.2008 : 13:06:34 »

Približno 2 minutki, nisem nikoli štopala. Gre pa res zelo hitro. Zmočiš ščetko, daš gor pasto, dvigneš psu ustnico in ščetkaš kolikor časa hočeš  Wink.
Logiran
rapgirl
rad pišem
****
Sporočil: 264


« Odgovor #162 : sobota, 05.01.2008 : 14:17:53 »

Pa odvisno je tudi koliko ima pes umazane zobe. Smiley
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #163 : sobota, 05.01.2008 : 14:50:19 »

Pa odvisno je tudi koliko ima pes umazane zobe. Smiley
Tistih trdih oblog od prej, se ne da spraviti stran, tudi če drgneš. Če se redno čisti, tudi ni problema.

Logiran
Beki
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #164 : sreda, 29.10.2008 : 11:53:32 »

Malo sem brskala po tej temi... veliko vas je napisalo, da imate probleme kako ščistiti zobke psu, ker se upira in noče odpret gobčka. Js mojmu Spikey-u (čivavica) čistim zobke vsak večer. Na začetku tudi on ni pustil, pa sem naredila naslednje.... Najprej sem dala pasto (encimsko z okusom purana - Virbac) na ščetko, in mu pustila, da samo poliže pasto iz ščetke. Pa je parkrat to naredil, pa sma nadaljevala tako, da sem mu s ščetko na hitro in nežno premazala zgornji sprednji zobek... in vsakič več zobkov.. pa se navadi..zdaj ko potegnem pasto iz predala, sam priteče, se vsede in čaka, da bova umila zobe, ker mu je pasta zelo všeč.
Je pa treba pazit da zobkov ne ščetkate pregrobo, kajti kuža lahko hitro spet dobi odpor. Jaz mu jih ščetkam tako, da mu jih nežno premažem od zgoraj navzdol, se pravi že po dlesni malo in potem do konca zobka. Ker če ščetkaš levo in desno, hitro priteče kri, kar pa ni za kužka niti malo prijetno.

Ščetkam mu jih torej vsak večer, dopoldan pa dobi za glodat Virbac-ove encimske palčke, ki so dopolnilo k umivanju zobkov.
Logiran
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega zob, oči in ušes  |  Tema: Umivanje zob
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines