mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 23:56:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Opozorilo vsem kupcem psov!
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13   Dol
Natisni
Avtor Tema: Opozorilo vsem kupcem psov!  (Prebrano 108605 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #105 : torek, 23.12.2008 : 15:46:44 »

Mah.. saj ne veš a bi se smejal ali jokal.. Lips Sealed Angry
Logiran
Nanda
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #106 : torek, 23.12.2008 : 17:51:57 »

Citat
In da ubogim bedakom (hm, ne vem, kako naj se drugače izrazim) govori, da pobijamo mladiče in to zato, da bi imeli drugi več seskov na razpolago in bi bili krepkejši in folk to celo verjame

Evo iz prve roke:
1.Če je leglo številčnejše (več kot 7 - govorim za TT, za ostale pasme ne vem), se napiše prošnja za nadštevilčne mladiče. Leglo pride pogledati vzreni referent. Če so vsi mladički zdravi in tipični dobijo rodovnik vsi v leglu.

2.Za to, da so vsi mladički krepki in enakomerno odraščajo ter, da se kužica ne preveč izčrpa, pa poskrbi dober in skrben vzreditelj tako, da malčke dohranjuje on sam, če je potrebno tudi vsaki dve uri in dodatno poskrbi za mamico z odlično hrano, dodatki puppy mleka, vitaminčki itd..... in predvsem z ogromno ljubezni in pozornosti do mamice in mladičkov !

Poleg tega potem mamice NE pari prej kot mineta 2 leti od legla!!!
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #107 : torek, 23.12.2008 : 19:15:43 »

a ste opazili na b.... ena in istega prodajalca, ki prodaja mladicke VSEH razlicnih pasem, njegovi oglasi se pa vedno glasijo enako-nekako takole-smo mladicki,zdravi in malo tudi razigrani...kako je to lahko dovoljeno?? Na bruhanje mi gre.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #108 : sreda, 24.12.2008 : 09:06:03 »

Evo iz prve roke:
1.Če je leglo številčnejše (več kot 7 - govorim za TT, za ostale pasme ne vem), se napiše prošnja za nadštevilčne mladiče. Leglo pride pogledati vzreni referent. Če so vsi mladički zdravi in tipični dobijo rodovnik vsi v leglu.

Kolikor vem, kategorija "nadštevilčno leglo" sploh ne obstaja več in vsi mladiči brez izjeme dobijo rodovnik ne glede na to, koliko se jih je skotilo.
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #109 : sreda, 24.12.2008 : 10:08:52 »

Kolikor vem, kategorija "nadštevilčno leglo" sploh ne obstaja več in vsi mladiči brez izjeme dobijo rodovnik ne glede na to, koliko se jih je skotilo.

Nanda je imela leglo z devetimi mladiči leta 2003 in je verjetno bolj seznanjena s podrobnostmi Wink
Logiran
Polzek
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #110 : sreda, 24.12.2008 : 10:10:03 »


   Res ne vem, a pa se veletrgovcem s psi na B**** ne da stopiti na prste niti z zakonom o zavajanju potrošnikov?Huh
   Trenutno je gor cela rajda oglasov za "pasemske pse brez rodovnikov".. Shocked Shocked Shocked mi lahko kdo pojasni, kaj bi to bilo???

   Že dalj časa gruntam, ali se RES ne da nič narediti proti takim in podobnim oglasom ? Tržna inšpekcija vsaj? Če je že
   veterinarska popolnoma nesposobna?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #111 : sreda, 24.12.2008 : 10:21:45 »

Nanda je imela leglo z devetimi mladiči leta 2003 in je verjetno bolj seznanjena s podrobnostmi Wink

Na tečaju za inštuktorje, ki sem ga opravljala po letu 2003, so nam med predavanjem o pravilnikih KZS povedali, da nadštevilčnih legel ni več in da vsi mladiči dobijo rodovnik.
Logiran
Nanda
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #112 : sreda, 24.12.2008 : 10:24:31 »

Tudi konec leta 2005 smo še pisali prošnjo, ker smo pričakovali večje leglo...., če pa je sedaj kakšna sprememba okoli tega ne vem.... Wink
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #113 : sreda, 24.12.2008 : 10:27:20 »

Na tečaju za inštuktorje, ki sem ga opravljala po letu 2003, so nam med predavanjem o pravilnikih KZS povedali, da nadštevilčnih legel ni več in da vsi mladièi dobijo rodovnik.

Tak podatke imam tudi jaz.
Za mladice, ki niso "po jusu" se naj bi v rodovnik vpisala vzrejna prepoved. Temu med drugim sluzi obisk vzrejnega referenta, ki mladice pregleda po kotitvi. Rodovnike pa naj bi brez pardona dobili vsi psi, skoteni v leglu dveh rodovniskih psov, ki imata valjavno vzrejno dovoljenje in za katero lastnik uredi vse zahtevane dokumente na KZS.
Logiran

Nanda
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #114 : sreda, 24.12.2008 : 10:38:45 »

No, čisto možno  Wink, jaz običajno vedno napišem kakšen "papir" raje več kot premalo, tako, da je morda bilo leta  2005 to že odveč.....  Smiley
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #115 : sreda, 24.12.2008 : 11:31:09 »

V vzrejnem pravilniku KTP-SLO piše takole:

"Pisno prošnjo za nadštevilne mladiče pošlje vzreditelj takoj po paritvi  strokovni komisiji KTP, ki mora posredovati odgovor vzreditelju in KZS najmanj 10 dni pred pričakovanim leglom."
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #116 : sreda, 24.12.2008 : 15:00:12 »

Pol pa imate vi vaš pravilnik neusklajen s Pravilnikom o strokovnem delu. Ker če je KZS ukinila oziroma prepovedala pobijanje nadštevilčnih mladičev, potem Klub ne more in ne sme tega počet in če nadštevilčnih mladičev ne pobijaš oziroma s strani KZS dobijo rodovnik, potem nimaš na klub kaj pošiljat prošnje, ker rodovnikov ne izdaja klub, temveč KZS. Poleg tega tetovirnega referenta ni nujno da imaš iz kluba, lahko je tudi recimo iz lokalnega društva in on poda naprej prijavo legla na KZS ter pošlje klubu samo v vednost. Res pa je, da tudi jaz raje uporabljam klubskega vzrejno-tetovirnega referenta, če ne drugo zato, da nimam opravka z dvemi.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #117 : sreda, 24.12.2008 : 17:44:43 »

TagTu, iz katerega leta je vzrejni pravilnik KTPS?
Logiran
Nanda
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #118 : sreda, 24.12.2008 : 18:11:32 »

McKruster
Upam, da "prošnja za nadštevilčno leglo" ni nikdar pomenila pobijanja mladičev !!!!!
Ker, če je to, kdaj to pomenilo potem sem zelo zgrožena nad tem svetom in nad svojo nevednostjo!

Jaz osebno sem to vedno razumela kot "prošnjo, da vsi mladički v leglu dobijo rodovnik" , ker nikdar nisem razumela zakaj bi ga morali dobiti samo nekateri oz. samo določeno število mladičev.
In sem to jemala kot pozitivno, kar pomeni, da se zavzemamo (pa naj bo to KZS ali Klub ali vzreditelji) za to, da se ne dela selekcije zaradi nekih butastih človeški idej iz "pradavnine", kot so bile: da je prvi mladič najboljši, da je npr. prvih pet ok ostali pa ne in podobne bedarije .... ali pa take izjave, kot je bila ta zadnja (od gospoda, ki oglašuje na B...) , da se pobijajo mladiči zato, da imajo tisti ki preživijo več seskov in so zato krepkejši" !!!!!

Kje pa ima človek pravico odločati o tem kar mati narava sama da ?!
Pa naj gre za metuljčka, kužka, dojenčka ali.... na tem svetu nebi smelo biti zakona napisanega s človeško roko ali izrečenega iz človeških ust, ki bi pravil kdo bo in kdo ne bo živel !!!!

O življenju in smrti odloča narava in NE človek!

Bi bilo fino, da se tule ne "zaštrikamo"  v napačno smer Wink...

Ko, sem napisala, da sem "pisala prošnjo za nadštevilčno leglo" sem hotela poudariti samo to, da se mladičev NE pobija .... tudi, če jih je več !!!

Hm, zakaj ste se obesili ravno na ta stavek ?
Nihče pa ni vprašal "Ja, hm kako pa ti je uspelo futrati mladičke vsaki 2 uri ?"  ali pa "Ja, zakaj pa si jih sploh futrala ? Wink

Kalsang ... TagTu bo nedosegljiva do drugega leta  Wink

Lep in miren Božični večer ter Božič vam vsem želim ...
.... in v letu, ki prihaja polno zdravih, razigrani in ljubljenih mladičkov, odraslih kužkov ter polno kosmatih poljubčkov  Kiss !

Se slišimo/pišemo zopet kaj drugo leto   Wink








Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #119 : sreda, 24.12.2008 : 23:30:28 »

Nanda, ne gre za noben napad nate, ampak mislim, da je v pravilniku ostal člen še iz prejšnjih časov, ko res niso vsi mladiči dobili rodovnika in ko so "odvečne" res ubijali. To se je res dogajalo v preteklosti, ker so bila takrat takšna pravila KZS. Zdaj že kar nekaj let ni več tako in ni treba pisat prošenj za to, da vsi mladiči v leglu dobijo rodovnik, ker ga dobijo vsi.

Mislim, da klubski pravilnik ni povsem usklajen. To je vse. Smiley

Vsi zelo dobro vemo, koliko truda gre v vsako leglo, kaj šele v takšno, kjer je mladičev nadpovprečno veliko. In trud vzreditelja je res občudovanja vreden.

Tudi tebi želim lepe praznike. Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Opozorilo vsem kupcem psov!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines