mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 08:36:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Opozorilo vsem kupcem psov!
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13   Dol
Natisni
Avtor Tema: Opozorilo vsem kupcem psov!  (Prebrano 108693 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #120 : sreda, 24.12.2008 : 23:36:20 »

Se pa še jaz vmešam čisto iz nestrokovne veje.
Moja Bella je iz legla 9 psov. Skotila se je kot 8 (upam, da nisem falila.. ). Pa rodovnik ima. Psica je pa imela leglo prvič.
Rodovnike so pa po starem dobili samo prvi.. (nevem koliko 6?).

Kolikor se spomnem, pa sem v eni knjigi pobrala, da za prvo leglo psica "lahko skoti samo 4 mladiče in te dobijo rodovnik, drugi pa ne".
Pa me zanima kako je bilo s tem.
Vem, da se tega ne dela zdaj in prav je tako.

Pa vesele praznike vsem skupaj.

PS upam, da vas nisem preveč razburila s tem.. samo bi rada tole razčistila..  sram sram
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #121 : četrtek, 25.12.2008 : 11:18:16 »

Nezzek, tako je bilo pred leti, zdaj že kar nekaj časa ni več tako. Nikjer v Sloveniji, za nobeno pasmo. Šteparji nerodovniških pa vešče izkoriščajo nevednost ljudi in se izgovarjajo na ta stara, neveljavna pravila, ko pojasnjujejo, zakaj psi, ki jih prodajajo, nimajo rodovnika, čeprav so "rodovniških" staršev.

McKruster, še enkrat sem prebrala tvoj post, zato moram poudariti, da v Klubu za tibetanske pasme kljub temu, da je očitno v pravilniku ostal nek člen iz prejšnjih časov, VSI mladiči dobijo rodovnih in da mladičev NE POBIJAMO. Nikakor in nikoli!
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #122 : četrtek, 25.12.2008 : 18:01:42 »

Ok, hvala za razlago Kalsang. Smiley
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #123 : četrtek, 25.12.2008 : 19:58:41 »

Nanda se opravičujem če je nerodno izzvenelo napisano, misliva enako, samo mogoče sem se nerodno izrazila.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #124 : petek, 26.12.2008 : 00:09:57 »

pri bokserjih je zadeva taka da vzrejni referent ugotovi nadštevilčno leglo, potem pa psica ne more kotit po normalnih pravilih, ampak se doba do naslednjega leta podaljša. Da bi nadštevilčni dobili kake vzrejne prepovedi je pa tudi malo za lase privlečeno, prvič zato ker je malo težko ugotovit kateri so tisti ki so nadštevilčni, drugič pa zato ker je povsem jasno da je lahko zadnji najboljši v leglu.
Je pa seveda tu veliko zastarelih vzrejnih pravilnikov ki jih klubi niso uspeli uskladiti z novim pravilnikom KZS. Pri bokserklubu vem da je trajalo skor leto al dve preden so osnutek dali skupaj, potem smo ga obravnavali, potem je šel v presojo na KZS in potem je trajalo skor leto preden je bil potrjen. se pravi okol dve in pol leti al pa tri preden je bil v veljavi. V starem je pa recimo pisalo še tisto o odstranjevanju mladičev, pa o belih, in tega že sto let ni noben upošteval de fakto, ampak so vsi dobili rodovnike.

kot drugo pa je takole, da spet lajno vklopim: mladiči dveh čistopasemskih so čistopasemski. Če imata oče in mati rodovnik (vseeno če sta produkt vzreje izven organizacije, ampak je vzreditelj sam vodil svoje knjige) imajo rodovnik tudi mladiči. Vi KZS vzreditelji nehajte zavajat folk, da so samo vaši rodovniki pravi rodovniki. Jaz osebno imam recimo v moji bazi okoli 6000 psov, do prvih bokserjev. Dvomim da ima KZS v svojih knjigah tako popolne rodovnike kot jih imam jaz za svoje. In če bom še kdaj imel leglo, bo vzrejeno kot dosedanja, po višjih standardih, ki se jih klub znotraj KZS še danes boji sprejet, ker bi jim to pomenilo upad prihodka ker nihče ne bi več vodil na vzrejnega psov in psic. Toliko o etiki 99 procentov Vas vzrediteljev "rodovniških". In seveda bodo brez žegna KZS.
Če parafriziram Tita: Ne priznavam KZS, priznavam zgolj standard pasme, zdravje psov in etiko v vzreji.
Logiran
čenča
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 311


« Odgovor #125 : petek, 26.12.2008 : 16:51:04 »

mladiči dveh čistopasemskih so čistopasemski. Če imata oče in mati rodovnik (vseeno če sta produkt vzreje izven organizacije, ampak je vzreditelj sam vodil svoje knjige) imajo rodovnik tudi mladiči. Vi KZS vzreditelji nehajte zavajat folk, da so samo vaši rodovniki pravi rodovniki. Jaz osebno imam recimo v moji bazi okoli 6000 psov, do prvih bokserjev. Dvomim da ima KZS v svojih knjigah tako popolne rodovnike kot jih imam jaz za svoje. In če bom še kdaj imel leglo, bo vzrejeno kot dosedanja, po višjih standardih, ki se jih klub znotraj KZS še danes boji sprejet, ker bi jim to pomenilo upad prihodka ker nihče ne bi več vodil na vzrejnega psov in psic. Toliko o etiki 99 procentov Vas vzrediteljev "rodovniških". In seveda bodo brez žegna KZS.
Jaz ti (beri: TEBI) verjamem.
Seveda pa tu hodimo po zelo spolzkih tleh, sploh s tistim ''vi KZS vzreditelji nehajte zavajat folk...'' Kam pa naj pošljemo folk? K naslednjemu šteparju, ki se bo obesil na to, da ''rodovniki KZS niso vse''?
Že uradna pravila igre (kao pravilniki in 'zakoni' KZS) folku ne sežejo kam globlje, potem se bodo šli pa pošteno igro 'na lepe oči', kjer nekaj velja 'samo' etika, ki se ozira na standard in zdravje? Sveta naivnost.
Bi bilo pa lepo, vsekakor.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #126 : sobota, 27.12.2008 : 03:23:33 »

nikamor ne pošiljajte nikogar. čist simpl. neumneži bodo svoje pokasiral, vsaj večina njih; preprodajalci bodo svoje prodal na vsak način. Neumneži pa itaq niso vaše stranke. Niti nikol ne bodo.

in začnite se enkrat zavedat, da s pljuvanjem po vseh (po vašem) šteparjih samo spodbujate raznorazne PETA aktiviste ki imajo veliko več časa da bodo na koncu ko jim uspe z državnimi uradniki spaktirat svoje, udarili po vas "vzreditejih" ki "po reglcih" vzrejate.

in potem vam ne bodo samo vzrejne komisije pokvarjene in neumne, sedele za vratom, ampak vas bo država jebala tko, da boste cvilili od groze.

moje izkušnje so take da sem od vseh ki so me klicali, ker sem pač bil nekaj časa prvi na netu (potem sem slovenščino skensla in imam samo še angleško govoreče obiskovalce na strani, ki gledajo eno in isto sliko mladičev ki je prva na googlu) in sem se z njimi menil in metal cajt stran po uro in več...sta v sloveniji dva kupila psa pri meni, par pri priporočenem vzreditelju, vsi ostali so pa jutr hotli imet psa in so me pol naknadno vsi hepi obvestili kolk sem fajn amapk mladiček je tolk bolj fajn in ga že imajo.

ko so me glupi wanabee vzreditli klical kaj bi jim predlagal, so na konc šli za vogal parit, nekateri so bili pri meni pa sem jim kazal papirje pa rodovnike, pa so potem naredili nekaj povsem neumnega; neateri so naredili legla in zanikali defekte ter celo začeli kampanjo proti meni (nisem ostal dolžen, jasno)....
dejte se raj začet brigat za lastno strokovno rast v kinologiji. glejte svoje pse kot pse, ne nasedajte trendom, učite se o zadevah, berite kake resne knjige o biologiji in selekciji, začnite možgane uporabljat. s tem se ukvarjajte, ne pa z šteparji pa s tem da je rodovnik rodovnik sam če ma štempelj KZS pa da vam je en ki je mel 10 ur časa da je stažural pa se naučil standard na pamet in je sodnik ratal pa 20 ur je sral na žurih, pa pa se poseksal z pol kzsja da je še dobil kilometrino, reče da je vaš pes ok za vzrejo. Raj začnite mislit pa delat po vesti in znanju, ne se zgovarjat na vzrejne. Vzreditelj mora bit suveren in odločat kdo gre v vzrejo in kdo ne. vzrejna komisija nima nič tu zraven. Oni vam keš poberejo in si s tem da ljudje vodijo pse k njim v oceno, utrjujejo položaj. poglejte samo zadnje dogajanje v KZS. Mislite da bo sedaj kaj bolje? klinc bo. samo zamenjal se bodo. kolobarijo tako že desetletja. vsake 5 deset let kakole nardijo revolucijo, ki je bolj v narekovajih.
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #127 : sobota, 27.12.2008 : 11:30:21 »

Sicer nevem kaj ima zdajle PETA tu zraven veze, ki jo mimogrede zelo podpiram.
Logiran
čenča
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 311


« Odgovor #128 : sobota, 27.12.2008 : 15:54:37 »

dejte se raj začet brigat za lastno strokovno rast v kinologiji. glejte svoje pse kot pse, ne nasedajte trendom, učite se o zadevah, berite kake resne knjige o biologiji in selekciji, začnite možgane uporabljat.
Kako pa veš, da ne delamo tega?
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #129 : sobota, 27.12.2008 : 19:34:31 »

sessa, : super, dej si kuščarja tetovirat, pa prodaj tisti del kože po smrti za dobrodelnost. Podpiraj njihove marketinške akcije ki btw niso usmerjene za pomoč živalim. A si gledala njihove računovodske izkaze? IMAJO KAKE DONACIJE ZAVETIŠČEM???!!!??? nimajo. nJIHOV CILJ JE NELASTNIŠTVO KATEREKOLI ŽIVALI. vSE DOMAČE ZIVALI NESPOSOBNE PREŽIVETJA V NARAVI BI SPUSTILI NA PROSTOST. PREPOVEDALI LAST. Pejt ti lepo s Štrbencem cajtat močilnikovo. da se bodo prosto parili med sabo podhranjeni psi in ostali.  BRAVO

Čennča: Vem da ne delate, ker sem vas dovolj spoznal, da mi je jasno da je v evropi morda 10 vzrediteljev različnih pasem, ki to dejansko počnejo, pa morda 20 vajencev ki jim sledimo.

Lahko pa da si med njimi, ampak dvomim dokler ne slišim i preberem kakega strokovnega teksta s tvoje strani. Dvomim pa zaradi te debete kjer si izkazala popolno slepoto.


še nekaj dam na tablo...danes sem kot bokseraš iz amerike dobil nekaj kar nas vse čaka. Kdor ne zna angleško, naj si najde prevajalca.

http://www.petfinder.com/petnote/displaypet.cgi?petid=12681480

http://www.fundable.com/groupactions/groupaction.2008-12-26.0830363683

tole tudi nas čaka. res je. kupovanje v petshopih pasemske pse, ki so rahitični da potem na 300 evrov podlage plača lastnik, oziroma ne more plačat 1500 dolarjev za zlom noge. pes total shiran , pa donirajo pol razni "aktivisti"
nehejmo se s tem ukvarjat. osebno bi takemu lastniku eno klofuto stisnil, ker je idijot da je psa kupoval kot poli salamo na akciji da bi zadovoljil trenutno potrebo. sam nikoli nisem tem instant kupcem dal šanse, njihov denar me ne zanima toliko kot me zanima da jim povem v ksiht da so kreteni in naj se speljejo čim dlje od mene.

zato si mislim kot sem rekel v prejšnjih postih: vzrejajte z mislijo da bi želeli superiorno potomstvo svojih psov zadržati zase, da vam bodo dolgoživi, in veliko časa v veselje in družbo. začnite na vzrejo gledat "out of the box", napokajte si magar toliko psov kot sem si jih sam in jih izločajte iz vzreje, ne tripajte na neke kao šampijone ki vam jih je take naredil nek podkupljen "spacijalist", študirajte selekcijo, biiologijo itd. menite se magar z prašičjerejci al pa konjerejci o tem kako oni delajo. Znano je da edino v vzreji psov prevladujejo čustva in počlovečevanje. Niti pri mačkih niti pri katerihkoli domačih živalih ni tako, pa jih imajo vseeno radi njihovi lastniki.
In nehajte drkat te rodovnike (beri rodovnik=registracija v KZS-FCI registru)

Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #130 : sobota, 27.12.2008 : 20:18:43 »

aja, btw sassa: osnovna dejavnost peta organizacije je enako kot v KZS in širše, FCI: ZAGOTOVIT VPLIV IN BOGASTVO VODITELJEM OB MINIMALNEM VRAČILU DENARJA ČLANSTVU IN "IDEJI navedeni v statutu"
Logiran
lajla
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #131 : četrtek, 02.07.2009 : 20:56:09 »

Pozdravljeni,
odločili smo se za nakup psička in mislim, da sem zaletavo naredila eno izmed največjih napak, kar jih lahko bodoči lastnik naredi. Namreč, rezervirala sem si tibetanskega terierja pri vzrejitelju, ki sem (hvala bogu za vaš forum) očitno večkrat pojavlja v raznih salamonih in bolhah... in plačala sem aro, ker sem pač mislila, da bo s kužkom vse okej, ker so mi pokazali slike in dokumente (prav???) od staršev, nakar mi je vzrejiteljica (?) rekla, da ne bodo imeli redovnikov, češ da je preveč stroškov in podobno in da itak psa ne bo vozila na razstave.. nekar sem naletela na vaša mnenja in joj, groza.. mislm, kaj zdaj.. doma se vsi že veslimo kužka in ker je mesec pred tem kdaj naj bi ga dobili... vzrejiteljica ima celo dva legla.. ker ima dve psički in za vsakega mladička želi 450 evorv, ne vem koliko stanejo resnično čistokrvni psi, samo ne želim podpirati take prodaje, takega načina.. a mi je hudo, za kužka.. pa tudi ne želim jim kar pustiti denarja.. kaj zdaj?  Sad
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #132 : četrtek, 02.07.2009 : 21:08:47 »

Kako pa je z Lajlo iz posta, ki si ga napisala leta 2006?

TT oz. mešanca nimaš rezerviranega pri vzreditelju ampak pri šteparici in ne govori, da tega ne podpiraš, ker si že s plačilom are podprla.

Hudo ti ni za nobenega kužka ampak izključno za svoje eurčke....
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.299


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #133 : četrtek, 02.07.2009 : 21:16:33 »

lajla, imas samo dve moznosti, samo od tebe pa je odvisno, kaj bos storila: vzela psa ali ga poskusila odpovedati. Ce ga vzames, je to to, o cemer tukaj zdaj jokcas - skrajno neodgovoren nakup. Neodgovoren do psa, neodgovoren do njegove matere in neodgovoren do tebe same. Kaksne podpore med nami v tem primeru nimas pricakovati, to ti je najbrz jasno.

Ce psa ne bos vzela in bos svoj nakup odpovedala, se poskusi zmeniti, da ti vrnejo denar. Dlje, kot bos odlasala z odpovedjo, manj moznosti imas, da denar v resnici tudi dobis. Najbrz pa nam lahko verjames, da nam je krepko vseeno, ali bos denar v resnici dobila ali ne. Vcasih je za nekaj pameti treba tudi kaj stran vreci. No, velikokrat ne pomaga nic.

Ara, ki si jo dala za psa, je pljunek v morje. Psa namrec kupujes za 12 ali vec let in v vsem tem casu mu bo treba nuditi vso oskrbo, kamor je vkljucena ustrezna hrana in oprema, veterinarska oskrba vedno, ko jo bo potreboval in solanje.
Logiran

SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #134 : četrtek, 02.07.2009 : 21:35:58 »

Ugotovila si napako in imas vse moznosti, da jo popravis oz. preprecis se vecjo. Skusaj dobiti denar nazaj, ce ga ne dobis, cimprej pozabi nanj in najdi dobrega vzreditelja rodovniskih mladicev. Ali pa obisci zavetisce. Posvojnine so simbolicne ...
Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Opozorilo vsem kupcem psov!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines