mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 03:17:19

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Opozorilo vsem kupcem psov!
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 13   Dol
Natisni
Avtor Tema: Opozorilo vsem kupcem psov!  (Prebrano 108787 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #75 : petek, 08.08.2008 : 11:01:14 »

cestitam! Wink
Moja Bella pa ni "huda" razstavna psica in ne hodi glih na vsako razstavo. Grem pa na razstavo zato da se z drugimi srečam in izmenjamo besede. In v temu je prednost rod. psa ki ga kupiš pri dobrem vzreditlju. Ker imaš z njim stik ti pomaga če ti kaj "nagaja" se z njim kdaj pa kdaj dobiš, on tako spremlja svoje pse ki jih je vzredil in lahko popravi napake ki jih je naredil pri prejšnem legu..
Vidi tudi določene hibe ki jih bo odpravil z določeno selekcijo in tako pripomogel k izboljšanju pasme, ki jo vzreja.
Zato vsak vzreditelj rad vidi da se čim več mladičev njegove vzreje razstavlja saj tako lahko izve kvaliteto svoje vzreje. In to je fora razstav.

Šteparji pa ne spremljajo mladičev ki so jih REDILI in jih ne zanimajo njihovi problemi...noben ti tudi ne bo pomagal pri problemih, ki jih bo pes imel pa naj bodo to določene hibe ali zdrvstvene težave ker so jih imeli zaprte v kletkah za zajce...
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #76 : petek, 08.08.2008 : 11:11:25 »

Hmmm, nezzek, si ti kaksen cudezen otrok Smiley, ki v razumevanju glavnega pointa razstav prekasas vecino odraslih?
Vsekakor cestitke in moram napisati, da sem zelo vesela, da si kot tako mlada deklica nasa clanica in ti zelim obilo uspehov, zadovoljstva in veselja s tvojima pasjima mrcinama. Da bos se naprej crpala znanje od drugih, obenem pa mislila s svojo glavo, ni dvoma. Skoda, da te ne posnema vec odraslih.

Nejeverni Tomazi - kupci nerodovniskih psov, ki opletate z razstavami, ker niste sposobni sprejeti pravih argumentov - ucite se od mladih.
Razstave niso nikakrsen argument za nakup nerodovniskega psa, le osmesite se z njim.
Logiran

nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #77 : petek, 08.08.2008 : 11:19:12 »

Hmmm, nezzek, si ti kaksen cudezen otrok Smiley, ki v razumevanju glavnega pointa razstav prekasas vecino odraslih?
Vsekakor cestitke in moram napisati, da sem zelo vesela, da si kot tako mlada deklica nasa clanica in ti zelim obilo uspehov, zadovoljstva in veselja s tvojima pasjima mrcinama. Da bos se naprej crpala znanje od drugih, obenem pa mislila s svojo glavo, ni dvoma. Skoda, da te ne posnema vec odraslih.

Nejeverni Tomazi - kupci nerodovniskih psov, ki opletate z razstavami, ker niste sposobni sprejeti pravih argumentov - ucite se od mladih.
Razstave niso nikakrsen argument za nakup nerodovniskega psa, le osmesite se z njim.

Joj Jana sej mi bo še nerodno sram  Wink
Hvala!
Najbrž je name vplivalo to, da so me vedno obkrožali rodovniški psi, nisem poznala mešancev. Veliko sem pobrala tudi od dedka, ki je svoj čas vzrejal istrijance, zdaj pa se ukvarja z bavarci. Ker je lovec ima rodovniške pse in seveda so bili mladiči vedno rodovniški saj za lov drugi niso dovoljeni..
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #78 : petek, 08.08.2008 : 11:28:43 »

Vsekakor ti je dal dedek krasno popotnico na tvoji kinoloski poti, saj ni le vzrejal, temvec tudi skrbel za tvoje razumevanje njegovega pocetja. Pohvale tudi njemu. Smiley
Logiran

Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #79 : petek, 08.08.2008 : 11:40:21 »

Ko bi le bilo take mladine več.
Nezzek, sem vesela, da si takšna, kot si.  Smiley
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #80 : petek, 08.08.2008 : 12:06:27 »

Jaz sem pa spet tak razočarana, zdaj sem zvedela, da je imela letos nerodovniško leglo psička enih znancev, ki ima vse urejeno, opravljeno vzrejno dovoljenje, prav tako je lani imela rodovniško leglo, torej bi ga po vseh predpisih lahko imela tudi letos - ampak ne, oni imajo nerodovniško, mladič od lastnikov, od katerih je to prišlo na dan, pa seveda katastrofa, dejansko mešanec podoben pasmi, prodan za polovico moje cene rodovniškega. Mislim pa kaj takšne ljudi žene, kaj je res bilo tak težko parit s poštenim samcem, a je res tak težko dat tisti denar za skočnino, ne vem, kaj takšne ljudi žene no - tega res ne razumem.
Logiran
Ferry
rad pišem
****
Sporočil: 257


« Odgovor #81 : petek, 08.08.2008 : 12:09:11 »

McKruster,

ja mi ne razumemo, se repenčimo, pojasnjujemo, razlagamo na 1000 in en način, pa v 99% brez uspeha in drži dejstvo "denar je sveta vladar" in vsak dan se ta rek potrjuje pri vseh pasmah. Mi pa ne razmemo zato, ker pri nas pa ta rek ne drži, samo v tem je razlika.

Lp
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #82 : petek, 08.08.2008 : 12:49:02 »

McKruster, še kako te razumem.

Včeraj sem v kafiču v Ljubljani z mojima psicama sedela zraven ljudi, ki so imeli s sabo majhnega psička, zelo od daleč podobnega nerodovniškemu "pekinezu". Se začnemo menit, so bili videti čisto kul, potem pa šok, ko mi rečejo, da so svojega psa kupili kot šicuja. Nisem jim solila pameti, seveda so kupili v nerodovniškem leglu. So sicer rekli, da je bil ta popolnoma drugačen od ostalih mladičev. Lahko bi bil tudi pra-apso, ampak dvomim.

Ne vem, včasih se počutim kot marsovec, ker imam rodovniški psici. Počasi se mene prijema zagrenjenost, kakršno vidim pri večini starejših vzrediteljev. Pa tudi veselje do vzreje, do legla, ki bi ga zdaj lahko načrtovala s Pamo, me je že skoraj minilo. Za koga naj vzrejam tipične šicuje? Za take, ki kimajo tistim, ki kupijo kvazi mešanca s kratko trdo dlako in potlačenim gobcem, pa pravijo da je šicu? Zato, da bomo samo jaz in peščica drugih norcev imeli pse, ki so večini slovenceljnov itak čudni in "netipični"? Da bi izboljšala pasmo, kot se to tako lepo sliši? Ja, nekje bodo morali potem predstavniki pasme živet. Kje za vraga? Pa zato, da me bodo potem tako velepametni slovenceljni imeli za mučiteljico, ker grem s svojo psico kdaj na razstavo, ker se crklja pri meni na postelji, ker ji kdaj s svojega krožnika dam kak grižljaj, namesto da bi jo imela na ketni in bi pustila, da se ji mah zaredi v dlaki kot Dizlu iz Horjula?

Ja, razočarana sem, pa ne samo kot vzrediteljica, ampak kot Slovenka tudi, saj to večinsko mnenje odraža stanje duha mojih rojakov. Ornk sem razočarana nad miselnostjo, da smo nore babe, ki rabimo samo enega desca, da nas bo nategnu, nam otroke naredu in spravu k pamet', pse pa na ketno prpel, pa jih vsake tolko spustu, da se zletajo po vasi. Ker tako se pač dela v vesoljnih Butalah, takšen je zaukazan red...

Eh, benti svet.
Logiran
Ferry
rad pišem
****
Sporočil: 257


« Odgovor #83 : petek, 08.08.2008 : 13:59:33 »

Kalsang,

se podpišem pod tvoj mail,

Lp
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #84 : petek, 08.08.2008 : 14:14:49 »

Vidim da je danes en takšnen 'krasen' dan za obupovanje, in ker sem skoraj večen optimist sporočam da so pa tudi svetle točke  Wink Ko sem bila že prepričana da sploh nima več nobenega pomena da nove ljudji 'izobražujem' o rodovnikih, ker se itak odločijo po svoje (nekateri ti pa še par krepkih povedo vmes) se je pri nas pojavila mala maltežanka. Seveda beseda da besedo in psička je čistokrvna, sama pri sebi sem pripomnila da verjetno brez rodovnika, pa sem takoj dobila lekcijo o rodovnikih  Cheesy Me je prav razveselilo  Cheesy Pa so njeni popolni pasji začetniki ampak očitno zelo vestni in so se vse pozanimali, dolgo čakali na leglo in dobili psičko z rodovnikom Smiley Torej svetle točke so, mogoče res bol redke ampak so  Cheesy
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #85 : petek, 08.08.2008 : 17:25:16 »

Drage moje šjore, saj ni še čas za obupanje! Kot sem zapisala v enem od zgornjih postov, imam tudi sama dve mešanki (ena posvojena v zavetišči, ena kar na cesti) in po pravici povedano mi ni nikoli prišlo na kraj pameti, da bi kupila "čistokrvnega psa brez rodovnika" - enostavno zato, ker enostavno nisem še zaštekala da kaj to sploh je (res, kaj pa je to za enega vraga). Sem jih torej raje posvojila in jim torej na ta način omogočila življenje, kakršnega si zaslužijo. Poleg tega planiram nakup rodovniškega psa, ampak o tem kdaj drugič, pod kako drugo temo. Hotela sem samo nekaj pripomniti: verjemite, da je "gonja" proti rodovniškim psom veliko večja, kot si mislimo, ker (govorim vsaj o mojih direktnih izkušnjah) je dejansko ogromno ljudi prepričanih, da je vzrediteljska selekcija posiljevanje narave, da je to nekaj groznega in na splošno en velik bau-bau - slišala sem že celo primerjave z Mengelejem, pa se ne hecam. Dejstvo je, da bi vsega tega sranja (pardon, ampak včasih je potrebno) bilo dosti dosti manj če bi ljudje začeli pse obravnavati kot enakopravne družinske člane - v prvi vrsti. V sklopu tega vidim tudi neko smiselno, zdravo vzrejo in sicer z namenom omogočiti bodočim rodovom psom čim bolj zdravo življenje. Ampak baza ostaja ena in edina: pes, ki ga imam, posedujem, za katerega skrbim ali naj bi skrbel, mora biti čim bolj enakopraven čas družine. Če imam jaz pravico do hrane, vode, ljubezni, nege v bolezni - vse to pripada tudi psu, saj je prav tako živo bitje in ima ravno toliko pravice do mirnega in zdravega življenja kot jaz. Samo kaj, ko je pot do tega še zelo zelo dolga in po pravici povedano, sploh nisem prepričana, da jo bomo dosegli (no, pa se loteva obup še mene  Sad ).
No ja, se mi je pa enkrat zgodilo tudi popolnoma obratna situacija: moja prejšnja psička se je na enem od najinih sprehodov hotela igrati z mladičem boxerja, katerega je njegov "skrbnik" na vso silo potegnil stran rekoč "pusti ga, kaj ne vidiš da je mešanček".
Brez komentarja Shocked
Tako da se nič ne sekirajte, eni bodo razumeli, drugi pač ne. Žal mi je edino za žrtve nerazumevanja.
Logiran
sisi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 314


« Odgovor #86 : sobota, 09.08.2008 : 01:02:33 »

Kalsang tudi marsovci rabimo živeti Wink.Dobro veš ,da delaš za pasmo veliko.Zaradi takšnih kot si ti in tebi podobni so pasme ves ta čas obstale.Upam ,da bodo takšni marsovci obstajali tudi v bodoče!Ne sekiraj se zaradi nesmiselnosti besed kako in kaj rabiš delati s svojima princeskama.Nisi čudna ti ker tvoji punci spita s tabo si deliš z njimi hrano ,jih cartaš,voziš na razstave ,itd. Čudni so tisti ,ki imajo psa na verigi ,ga hranijo z ostanki hrane,imajo mladiče vsako gonitev itd. Ljudi s tako miselnostjo težko prepričaš , da delajo narobe a včasih vseeno uspeš pa če tudi samo eden sam prisluhne tvojim besedam je to veliko. Razumem  te ,da vsake toliko dobiš občutek ,ko bi vse skupaj najraje nekam poslala in končala z vzrejo,razstavami.Mislim ,da res vsake toliko prime vsakega od vzrediteljev to.
Kalsang le stopaj še naprej po tej poti kot si do sedaj  Smiley Wink!!
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #87 : sobota, 09.08.2008 : 13:19:30 »

Hm ..., se lahko nadejamo konstruktivnejsih debat z novinci, glede na to, da je bil clanek Zakaj rodovniški psi niso zastonj ... v malo več kot 17 urah prebran 747 krat?

Upam, da koga clanek pripravi vsaj do razmisljanja, ce se ze ne strinja z njim.
Logiran

Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #88 : sobota, 09.08.2008 : 13:53:44 »

Hvala za vzpodbudbe besede, Kimi, Sisi in ostali. Jih rabimo kdaj res slišat.  Kiss Včeraj je bil en tak čuden, težek dan ...

Jana, tvoj članek je super. Ker sem se ravno včeraj v podobno debato zapletla s svojo prijateljico novinarko, sem ji takoj posredovala link. Pravi, da ga je prebrala na dušek, celega in da se ji že pletejo po glavi ideje. Bomo videli, kako in kaj.

Ti moram priznat, da si res od sile. Vsi ostali že zdavnaj obupamo, samo še bentimo, Jana pa sproducira takšen članek! Šefica si, res.  Cool
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #89 : sobota, 09.08.2008 : 14:05:15 »

Prebrano dvakrat. Vredno prebrati še tretjič, imam pa eno vprašanje/pobudo: te "zadeve" sem začela prebirati na tej spletni strani, pred tem mi še na kraj pameti ni prišlo, da bi niti pomislila na psa z rodovnikom (različni "razlogi", za ene me je kar malo sram) Velika večina tvojih (Jana) in ne samo tvojih prispevkov mi je kar na široko odprla oči (kar sicer ne pomeni, da ne bom nikoli več posvojila psa v zavetišču, saj poanta ni v temu), zato menim, da bi bilo mogoče smiselno ta prispevek in še marsikjerega drugega spraviti v "materialno" obliko in jih dati na razpolago ljudem na krajih, kjer vemo, da se gibljejo potencialni bodoči kupci psov (trgovine za male živali, veterinarji, šole, knjižnice, predvsem pa pasje razstave). Vse to stane, tega se popolnoma zavedam, ampak saj bi se dalo zbrati, če že dajemo za oslarije na kupe denarja bi se lahko zbralo tudi za nekaj takega. To je samo ideja in kaj pa vem - mogoče streljam mimo, naj še drugi povedo svoja mnenja.

Dejstvo je, da bo zagotovo potrebno še ogromno dela na tem področju - predvsem zaradi tega, ker se nam Slovencem zelo rado zatakne pri denarnici (tudi ko to sploh ni problem) in se za nekaj sto eur manj v trenutku nakupa raje zatečemo k "rejcem". Kaj pa uvedba davčnih olajšav za vzorne vzreditelje ? Ali sofinanciranje njihovih veterinarskih in ostalih stroškov? Kaj pa če bi se različni vzreditelji povezali med seboj (in tudi z zavetišči - naj lepo narod vidi, kako številne in nesrečne so posledice najmanj nevestnih "skrbnikov" ) in še bolj aktivno predstavljali svoja stališča??  Čeprav - nisem tako zelo optimistična, da bo to veliko pomagalo, ker je veliko lažje odpreti oči posamezniku, kot pa množici; kljub temu se bo valjda koga kaj prijelo in verjetno velja poskusiti??!
Če sem šla predaleč med oblake me kar lepo in brutalno spravite nazaj na tla. Sad
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 13   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Opozorilo vsem kupcem psov!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines