mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 12:00:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Opozorilo vsem kupcem psov!
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13   Dol
Natisni
Avtor Tema: Opozorilo vsem kupcem psov!  (Prebrano 108696 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #90 : sobota, 09.08.2008 : 14:13:59 »

Jana, super članek. Že včeraj prebrano Smiley
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #91 : sobota, 09.08.2008 : 15:14:46 »

V razlicnih temah sem ze veckrat omenjala vzrediteljico enega mojih psov, ki se z vzrejo ukvarja ze mnogo let in je vzreditelj v pravem pomenu besede.
Do nje sem prisla po priporocilu. Ko se je izkazalo, da sva z Blazem resna interesenta za mladica, je vzela v roke telefon (zivi namrec na Norveskem) in naju sprasevala vse mogoce reci v zvezi s psi, da si je ustvarila sliko ali sva primerna za njeno "dete", kot klice vse mladice iz svoje vzreje. Ocitno sva bila prava, saj se eden njenih detet preteguje na najinem kavcu. A s tem, ko sva odpeljala mladica, nismo zakljucili. Ne glede na razdaljo med nami je zelela biti na tekocem kaj pocne njen Philemon in kako mu gre. Se vec, dobila sva dobro prijateljico, ki je vedno na voljo za vsa vprasanja v zvezi s pasjim svetom ali pa smo se slisali kar tako, da se pac slisimo in povprasamo o vremenu. Zaradi njene skrbi in pripravljenosti razdajati svoje znanje, danes veliko vem o Podencih. S svojim nesebicnim razdajanjem znanja pa je dosegla predvsem to, da pri Anuku nismo delali kapitalnih napak.
Kako pomembno vlogo ima vzreditelj je spet dokazala vceraj, ko se nam je sesul svet zaradi Anukove nenadne hude bolezni in nismo vedeli ali so mu stete ure.
Obvestila sem jo o Anukovem stanju in Eli mi je takoj zdrdrala kaj vse bi lahko bilo (ceprav ni veterinarka). Potem pa me je klicala na vsake nekaj ur, samo zato, da slisi kako se drzi njeno dete. Saj so veterinarji naredili vse kar je v njihovi moci in so Anuku stanje stabilizirali in zdaj cakamo, da mu bo slo na bolje. A vseeno, veterinarjem se ne morem zjokati na ramo in pred Anukom moram biti mocna, saj pes se kako cuti, ce nekdo joka nad njim in obupava. Eli pa je bila edina oseba, ki je razumela naso stisko, saj do Anuka cuti popolnoma enako kot midva z Blazem in nam je resnicno pomagala ze s tem, ker ji ni bilo vseeno.
Mislite, da bi lahko storila enako, ce bi psa kupila od steparja ali preprodajalca? Japajade. Briga njih za "cucka" od katerega so pokasirali kupnino. Sladki so le do tistega trenutka, ko zaslisijo selestenje denarja, potem si pa za njih zadnja smet, razen ce ne prides spet kupit drugega "cucka".
Pa brez zamere zaradi malce zmedenega pisanja. Dejstvo pa kljub temu ostaja nepremenjeno - dobro preverite kje kupujete psa. Pravi vzreditelj vam bo vedno stal ob strani. Zato naj vam ne bo zal casa za iskanje pravega vzreditelja.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
sisi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 314


« Odgovor #92 : sobota, 09.08.2008 : 17:51:33 »

Drejči točno tako kot si napisala dobri vzreditelji so zlata vredni  hvala bogu tudi jaz sem ena izmed tistih ,ki se lahko obrnem ob vsaki uri na vzrediteljico mojih Lhasa apsov.
Kalsang super vzrediteljica si Wink!!!
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #93 : sobota, 09.08.2008 : 18:29:52 »

Kalsang super vzrediteljica si Wink!!!
Pa še kako drži!! Smiley

Upam, da boste (dobri in vestni) vzdreditelji obstali in še dolgo uresničevali svoje plemenite načrte, in da bi vas bi bilo čim več!

Stvari se bodo definitivni spremenile na bolje! Mi bomo živ dokaz za to! Wink Smiley
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #94 : sobota, 09.08.2008 : 18:41:02 »

Članek je bil prebran, in sem zelo vesela Jana, da si ga objavila ker človeku res da mislit. Smiley
Drejči se popolnoma strinjam s tabo.
Tudi jaz sem vesela, da smo našli čudovito vzrediteljico, ki jo z veseljem pokličem (pogovori se zavlečejo tudi do kakšne ure), se pa videvamo tudi na piknikih, razstavah,.. in vedno mi svetuje kaj bi še lahko naredila z mojo Bello.  Cheesy
Res ste vsi zlata vredni! Upam, da bo čimveč ljudi spoznalo koliko truda vlagate v to Kiss in da niste zaslužkarji Roll Eyes.

lp
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #95 : sobota, 09.08.2008 : 19:52:55 »


Kako pomembno vlogo ima vzreditelj je spet dokazala vceraj, ko se nam je sesul svet zaradi Anukove nenadne hude bolezni in nismo vedeli ali so mu stete ure.
Obvestila sem jo o Anukovem stanju in Eli mi je takoj zdrdrala kaj vse bi lahko bilo (ceprav ni veterinarka). Potem pa me je klicala na vsake nekaj ur, samo zato, da slisi kako se drzi njeno dete. Saj so veterinarji naredili vse kar je v njihovi moci in so Anuku stanje stabilizirali in zdaj cakamo, da mu bo slo na bolje. A vseeno, veterinarjem se ne morem zjokati na ramo in pred Anukom moram biti mocna, saj pes se kako cuti, ce nekdo joka nad njim in obupava. Eli pa je bila edina oseba, ki je razumela naso stisko, saj do Anuka cuti popolnoma enako kot midva z Blazem in nam je resnicno pomagala ze s tem, ker ji ni bilo vseeno.

Kako je z Anukom?
Boljše? Razlog za slabo počutje?

LP, T

P.S.: to verjetno ne spada v to temo, pa drugih nisem ravno brala - mogoče si že kje še kaj napisala... Kakorkoli - srečno in fajn se porihtajte!
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #96 : sobota, 09.08.2008 : 20:17:36 »

Bom zelo kratka, da ne smetim temo.
Zacelo se je z enim konkretnim in dolgim epilepticnim napadom sredi noci. Diagnoza: encefalitis; stanje: stabilno in ves cas spi; dobiva zdravila in cakamo na izboljsanje.
Ko bo slika bolj jasna, bom porocala v ustrezno temo. Sedaj ga imamo 24 ur pod kontrolo, ker se lahko napad vsak trenutek ponovi.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #97 : sobota, 09.08.2008 : 21:44:55 »

Šit, Drejči... Upam, da bo z Anukom vse OK.

Vem, da smetimo, ampak, kaj bi pa lahko bil vzrok za encefalitis? Bakterijska okužba?
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #98 : nedelja, 10.08.2008 : 11:59:52 »

o encefalitisu lahko nadaljujemo TUKAJ
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #99 : nedelja, 10.08.2008 : 17:59:12 »

Super napisan članek, povedano je vse kar je za povedati Smiley
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #100 : torek, 23.12.2008 : 13:44:41 »

Danes sem na B...... opazila oglas, ki me je kot vzrediteljico seveda razjezil Angry Tip prodaja mladiče rodovniških staršev in sem ga malo poklicala in povprašala, kdo so starši mladičev. Te informacije mi ni hotel dati, češ da jo da samo tistim, ki pridejo psa kupit. Trdil je, da imata oba starša vzrejno dovoljenje, da pa mladiči nimajo rodovnika zato, ker ga oni in kupci nočejo, ker so rodovniški mladiči predragi in on noče odirati kupcev....

Razložil mi je, da vsem kupcem pove, kakšno škodo delamo vzreditelji rodovniških psov pasmam, ker odstranjujemo odvečne mladiče zato, da bi imeli drugi na razpolago več seskov in bi bili zato krepkejši.

Naj bo jasno, da tega nikakor ne počnemo, ker za to gotovo nimamo prav nobenega razloga, vsi mladiči dobijo rodovnike, če imajo starši v RESNICI vzrejno dovoljenje in je bila prijavljena paritev in tudi leglo na KZS.

Verjetno je tudi zelo jasno, kdo dela škodo pasmam in samim mladičem  oz. psom!

Skratka, dragi bodoči kupci, ne nasedajte traparijam, ki vam jih pripovedujejo šteparji ampak se lotite nakupa psa pametno in odgovorno do sebe in psa.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #101 : torek, 23.12.2008 : 14:50:29 »

da pa mladiči nimajo rodovnika zato, ker ga oni in kupci nočejo, ker so rodovniški mladiči predragi in on noče odirati kupcev....
Aha, se pravi je imel vse te kupce že pred prijavo legla? Wink
Rodovnik pa sploh NI drag in so to bolj švoh izgovori.
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #102 : torek, 23.12.2008 : 14:57:09 »

Ne, v resnici so to pravljice za naivne kupce Undecided  Saj vemo, da rodovnik sam po sebi ni kak grozno drag papir in ker zdaj že večina ljudi ve, da rodovnik dobijo vsi v leglu, si je bilo treba izmisliti druge izgovore.

Dejansko je njegova "šteparna" podružnica še ene v Sloveniji in v obeh delajo mladiče vsaj dvakrat letno.

Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #103 : torek, 23.12.2008 : 15:00:23 »

Ali pa "ni se nam dalo delat rodovnikov"..kot da jih sami in na roke tiskajo Grin
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #104 : torek, 23.12.2008 : 15:14:53 »

Pa ta izgovor še nekako razumem, v bes me je pa spravilo to, da kupce prepričuje, da škodo pasmi delamo vzreditelji....to smo tisti, ki se držimo pravil igre pri vzreji! In da ubogim bedakom (hm, ne vem, kako naj se drugače izrazim) govori, da pobijamo mladiče in to zato, da bi imeli drugi več seskov na razpolago in bi bili krepkejši in folk to celo verjame Sad
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Opozorilo vsem kupcem psov!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines