mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 17:25:16

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nacrtno parjenje rodovniških psov z nerodovniškimi
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14   Dol
Natisni
Avtor Tema: nacrtno parjenje rodovniških psov z nerodovniškimi  (Prebrano 55909 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #135 : sobota, 25.02.2006 : 16:33:56 »

Citat
Pomoje da ne.  Vsak  lastnik  ima rad  zdravega psa.  Zdrave  pse  pa dobimo  samo z  selekcijo.  To je  pa ta beseda  nad katero sta  se  vidve  z Mojčico  v zgornjih postih tako zgražali.

Napačno si razumela poste. Zgražala sem se nad odnosom do psov nad tem da ima Altervita pse samo zaradi slave! Prav se mi zdi da pari najkavalitetnejše pse ampak to ne dela iz ljubezni do pasme, ampak zaradi slave, kot je sam napisal.

Citat
Draga moja, pri zlatih prinašalcih so kolki še ta NAJMANJŠI problem! Vidim, da se imaš še res veliko za naučit


Seveda na žalost tudi dedna agresija, kar se vedenja in zdravstvenih težav tiče. Seveda ne vem vsega sem zelo odprta za učenje, nasvete tako da Sirtaki izvoli poduči me o zlatih prinašalcih paritvenih kombinacijah linijah, zdravstvenih problemih, standardu....gotovo to zanima tudi mnoge goste foruma.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #136 : sobota, 25.02.2006 : 16:34:26 »

damayanti. imaš prav. No na srečo AM še ni med tako ogrožeimi pasmami s takimi oboljnenji, se pa ne izključuje možnosti, da jih dobi oz ima kak pesjan, za mojo močno upam, da bo vse ok, sedaj ne kaže nobenih znakov, da bi imela s kolki probleme, mama njena in tako oče jih tudi nimata (oba sta bila ful zdrava) , sej verjetno velikansko srečo imela, da jo dobila od dobre familije.. Vse preveč berem oz vidim, kolko je že mladičkev bolehnih oz dajejo znake, da z njihovimi kolki ni vse ok. Zato res ne podpiram takega parjenja z nerodovnišimi, je ful preveč že uničenih pasem, no ne glih uničenih bolehnih...
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #137 : sobota, 25.02.2006 : 16:42:18 »

Nimam  nobenega namena  stresati kakršno koli aroganco.
To da nekdo ne ve kaj je rodovnik,  hoče pa  čistokrvnega  psa... mene ne bo nihče  prepričal!
Predno  kupiš psa se ponavadi  prepričaš, kaj kupuješ... mora ti biti  karakterno  in vizualno všeč.  Torej gledaš in se pogovarjaš  z lastniki, kateri tako pasmo  že imajo.  In če  si samo malo  pri pameti,  ti je  lahko takoj jasno  kaj je rodovnik  (  drugače  ti pa slej ko prej povejo)... Pa še nekaj.  Tole  pesjanarstvo  se je v  zadnjih desetih letih  močnočno razširilo....  v  vsaki drugi reviji,  na TV,  da interneta ne omenjam...  je debata  o psih.  Če le malo prebereš...  dobiš  tudi  pojasnilo kaj je rodovnik.  
Še enkrat;  mene  nihče ne bo prepričal, da  si je  v  zadnjih desetih letih  kupil nerodovniškega psa  ker ni vedel kaj je rodovnik.
Nerodovniškega je kupil  zaradi cene.  In konec debate v tej smeri.
Moj  star foter( sedaj že pokojni), je bil lastnik  beaglov(  uporabljal  jih je za lov), nikoli  vzrejal.  Ampak  čisto vsi  psi  so bili  rodovniški....Pa  je  živel  v  enem  zabačenem  selu na štajerskem.
Če nekdo nekaj  kupuje  se ponavadi tudi  pozanima kaj  kupuje   tako , da  po  moji logiki je  85% nerodovniških  čistopasemskih  psov kupljenih  z popolno zavestjo.

p.s.  za  zlate  prenašalce pa  nisem  prepričana  če je dovol  samo slikanje kolkov Wink.  Ne bom nič rekla... ker ne spremljam  te pasme...  vem samo toliko , da  je bila pasma  leta nazaj  še vedno stvar  lovske kinologije-  retriverji.  In da so morali  tudi  goldni delati delavne izpite.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #138 : sobota, 25.02.2006 : 16:43:25 »

ne, nič se nimajo za naučit. NIČ. Vse že vedo: za mladiče rabiš rodovniške starše z opravljenim vzrejnim (eni tud to ne). Potem pariš. Enkrat dvakrat. Ker imajo rodovnik mladiči je jasno da vzamejo takile "vzreditelji" ven najbolj njim cartnega psa. Potem mogoče čez par let svojo prvotno zgodbo, ponovijo. Ljudje z užitkom kupujejo pri njih, saj so vsi sladki in polna usta "domačega, domačega legla" imajo, kot da prodajajo celjske mesnine.

Medtem k nam prašičjerejcem nihče ne pride po "domače". K nam pridejo kot k Mju, ko da so v štacuni. Prav nam je. Imamo odnos slabš kot do prašičev. Tisti ekstra zdravstveni testi in na razstavah dokazana korektnost psa (vključno z opravljenimi vzrejnimi) je pa itaq samo kamenček več v mozaiku visoke cene teh mladičev in pa v službi našega zadovoljevanja želje po denarju in slavi.

Kako sem hvaležen, ker sem se končno ugledal v pravi luči.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #139 : sobota, 25.02.2006 : 16:52:03 »

ne, nič se nimajo za naučit. NIČ. Vse že vedo: za mladiče rabiš rodovniške starše z opravljenim vzrejnim (eni tud to ne). Potem pariš. Enkrat dvakrat. Ker imajo rodovnik mladiči je jasno da vzamejo takile "vzreditelji" ven najbolj njim cartnega psa. Potem mogoče čez par let svojo prvotno zgodbo, ponovijo. Ljudje z užitkom kupujejo pri njih, saj so vsi sladki in polna usta "domačega, domačega legla" imajo, kot da prodajajo celjske mesnine.

Medtem k nam prašičjerejcem nihče ne pride po "domače". K nam pridejo kot k Mju, ko da so v štacuni. Prav nam je. Imamo odnos slabš kot do prašičev. Tisti ekstra zdravstveni testi in na razstavah dokazana korektnost psa (vključno z opravljenimi vzrejnimi) je pa itaq samo kamenček več v mozaiku visoke cene teh mladičev in pa v službi našega zadovoljevanja želje po denarju in slavi.

Kako sem hvaležen, ker sem se končno ugledal v pravi luči.
Grin Grin Grin
Mogoče zato ne pridejo  k vam ker nimate  slovenske košarice Huh...  in ekstra  akcijskih cen Huh.  Pa  kartice za nabiranje  pik nimate  Smiley Smiley Smiley

p.s.  Le  počakaj,  da  kdo  to  pograbi  zopet  z polno paro Grin Grin Wink


Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #140 : sobota, 25.02.2006 : 16:55:52 »

Jaz prav dobro vem kaj je rodovniški pes, nisem tega razbrala tuki, vem kaj sem kupovala, vem kakih staršev so bili tile mladički, sej kdor ne ve, da nima rodovnika, vsak misli, da ga ima, ker je moja ful lepa predstavnica te pasme(AM). Vem ko bom naslednjič kupovala novega psa, da bo z rodovnikom., ne glede na to , pa naj bo še tako zdrava pasma. Tudi moj prejšnji pes je bil brez rodovnika (starša bila oba z  rodovnikom, samo takrat je bilo še to pravilo, da če ni med prvimi na svet pokukal, ga ni dobil, je imel pa vse pravilne poteze, to potrdili tudi veterinarji in lepo starost dočakal in ni imel nobenih zdravstvenih težav)....llp
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #141 : sobota, 25.02.2006 : 16:59:05 »

Napaèno si razumela poste. Zgražala sem se nad odnosom do psov nad tem da ima Altervita pse samo zaradi slave! Prav se mi zdi da pari najkavalitetnejše pse ampak to ne dela iz ljubezni do pasme, ampak zaradi slave, kot je sam napisal.
napisal sem, da je moj cilj naredit svetovnega prvaka. In slavo sem dal v navednice. Vzrejam z namenom vzdrževati pasmo in z namenom prispevati k temu, da bo ta pasma tudi v bodoče zdrava delovna pasma. Želim vzreiti superiorne pse, ki bodo lahko posegali po najvišjih odličjih in ki bodo morda v razplodu pustili pečat.
Čez 30 let bi rad našel svoje pse v kakih rodovnikih. Tam bo ime psa, ne vzreditelja zapisano. Čez 30 let bi rad da bi se o mojih psih govorilo da so nekaj dobrega prispevali k pasmi, ne pa da bi se nanje kazalo, češ da so soodgovorni za kak feler v njej. To prepuščam ljubiteljem kot je mojčica.

In draga mojčica....samo tvoje poste grem brat in mi je jasno da si ti zadnja ki bi lahko mene s svinjerejcem ozmerjala, da se razumeva. Ti ki si pripravljena it pasmo ki jo kao ljubiš, uničevat, si lahko samo tiho. In ne verjamem da si kakorkoli spremenila svoje osnovne namene. Samo potuhnila si se in jih ne razlagaš več.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #142 : sobota, 25.02.2006 : 17:02:38 »

Grin Grin Grin
Mogoèe zato ne pridejo  k vam ker nimate  slovenske košarice Huh...  in ekstra  akcijskih cen Huh.  Pa  kartice za nabiranje  pik nimate  Smiley Smiley Smiley

p.s.  Le  poèakaj,  da  kdo  to  pograbi  zopet  z polno paro Grin Grin Wink



Kaj da nimamo. Vsak pes dobi še povodec, ovratnico, zložljivo posodico za vodo, navodila za uporabo in za mesec dni AG hrane. Zdej sem začel ekstra ponudbo uvajat, da vsakemu ki psa pripelje do IPO1, plačam 30% izpita in če se odloči še kdaj za nakup psa pri meni, 50% popusta na mladiča. Mogoče bo pa to palilo. Mogoče bom pa pol lažje dobil slavo in denar, po katerima tako hlepim.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #143 : sobota, 25.02.2006 : 17:06:28 »

damayanti. imaš prav. No na srečo AM še ni med tako ogrožeimi pasmami s takimi oboljnenji, se pa ne izključuje možnosti, da jih dobi oz ima kak pesjan, za mojo močno upam, da bo vse ok, sedaj ne kaže nobenih znakov, da bi imela s kolki probleme, mama njena in tako oče jih tudi nimata (oba sta bila ful zdrava) , sej verjetno velikansko srečo imela, da jo dobila od dobre familije.. Vse preveč berem oz vidim, kolko je že mladičkev bolehnih oz dajejo znake, da z njihovimi kolki ni vse ok. Zato res ne podpiram takega parjenja z nerodovnišimi, je ful preveč že uničenih pasem, no ne glih uničenih bolehnih...

aska2005, nic ne namigujem, ne bo kaksnih podtonov, bi te pa zelela povabiti, da si pred nadaljnim pisanjem o boleznih AM preberes najprej en sam stavek v predstavitvi dolgoletne vzrediteljice AM-jev, gospe al Farajeve na http://www.mojpes.net/modules/pasme/index.php?id=372 - isci bolj spodaj, pod slikico, kjer AM obira cesnje), ki ti je verjetno pri predhodnem branju usel. Je boldan, zato ga ne bo tezko najti.
Ker sem prepricana, da ti glede na ostalo pisanje tukaj ne bo takoj jasno, kaj je to *coat funk* in CHD, predlagam tudi branje vsega, kar najdes na povezavi, ki jo je avtorica prilozila predstavitvi in opozorilu glede zdravja AM-jev.

Nastetim boleznim se ne izognes tako, da pogledas psico in psa in "po lepoti in siju" ocenis, da nimata tezav in da jih ne bodo imeli tudi njuni mladici. Pri vsaki pasmi je poleg "obveznega" in "predpisanega" znanja in poznavanja se nekaj vec in po tistem nekaj vec se vzreditelji razlikujejo drug od drugega.
Logiran

aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #144 : sobota, 25.02.2006 : 17:13:49 »

Jana.tisti link sem večkrat že prebrala, pa tud njihovo (farajevo domačo stran že ne vem kolikokrat, še predno sem mojo imela). Tudi Am so nagnjeni k okvarjenimim kolko, samo tako hudo kot zlatkoti in labradorci in berniji in še mnogo drugih pa ne, no ja jst se ful bojim tega in jo merkam kar se le da.Vem, da se to ne da vidt ko vidiš mamo in očeta psa, to se vidi šele v prihodnosti, zato upam, da bo z mojo vse ok.  Jo pazim in ravnam z njo v najboljših močeh, tako kot bo za Asko najboljše.
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #145 : sobota, 25.02.2006 : 17:17:16 »

V primeru, da si bom pa resni讯, na vso mo蠞elela vzrejati bom pa kupila odraslo psi諯 pri katerih se ?e lahko ugotovi, 襠ustreza standardu. Vsekakor je ne mislim kupit z namenom da bi "?tancala" legla oz. kakorkoli ste se pa蠶i izrazili (na zelo neprimeren na詮).

Ne mislim se kregat, samo zanima me, če se to da? Kupit psico z narejenim vzrejnim? Tudi, če je odrasla in kolikor toliko ustreza standardu, še vedno ni nujno, da bo dobila vzrejno dovoljenje oz. dobro oceno zunanjosti ne?

Če pa dobi slabo oceno, vendar še vedno zadostno za vzrejnega...v čem je potem poanta? Zakaj bi tako psico paril?
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #146 : sobota, 25.02.2006 : 17:22:18 »

Citat
Predno  kupiš psa se ponavadi  prepričaš, kaj kupuješ... mora ti biti  karakterno  in vizualno všeč.  Torej gledaš in se pogovarjaš  z lastniki, kateri tako pasmo  že imajo.  In če  si samo malo  pri pameti,  ti je  lahko takoj jasno  kaj je rodovnik  (  drugače  ti pa slej ko prej povejo)... Pa še nekaj.  Tole  pesjanarstvo  se je v  zadnjih desetih letih  močnočno razširilo....  v  vsaki drugi reviji,  na TV,  da interneta ne omenjam...  je debata  o psih.  Če le malo prebereš...  dobiš  tudi  pojasnilo kaj je rodovnik. 
Še enkrat;  mene  nihče ne bo prepričal, da  si je  v  zadnjih desetih letih  kupil nerodovniškega psa  ker ni vedel kaj je rodovnik

Mogoče vedo kaj je rodovnik ne vedo pa kaj je vzrejno dovoljenje. Jaz pošiljam okrog maile kaj so te stvari pa mi nazaj odpišejo da bodo kupili psa brez rodovnika ker ga bodo imeli samo za "cartat". Ko jim pa dodobra razložim pa se odločijo za nakup rodovniškega psa. Morda bi lahko to počeli tudi vi in ne samo čvekali ter jamrali???
Citat
In draga mojčica....samo tvoje poste grem brat in mi je jasno da si ti zadnja ki bi lahko mene s svinjerejcem ozmerjala, da se razumeva. Ti ki si pripravljena it pasmo ki jo kao ljubiš, uničevat, si lahko samo tiho. In ne verjamem da si kakorkoli spremenila svoje osnovne namene. Samo potuhnila si se in jih ne razlagaš več.
 

Ja seveda pa kaj še...Prosim če si tiho, ker res nimaš pojma. Kakšen dokaz pa hočeš? Mislim res bedno, da se gremo take otročje igrice...

S čim pa uničujem pasmo??? Pa daj bodi rajši tiho. Sem že tisočkrat povedala da psička ne bo imela mladičkov in da jo bom dala čez cca 14 dni sterilizirat! Poleg tega pa ljudi ozaveščam in ne čvekam in jamram ves čas o tem kako je hudo.
 
Citat
"Pozabil sem veliko imen ljudi, ki so se dotaknili mojega življenja. In si zapomnil veliko imen psov- ker so se dotaknili moje duše"
Altervita Bokserji

To napišeš, potem pa praviš da nimaš čustev oz. da čustev ni vklučenih....ne moreš priznati?
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #147 : sobota, 25.02.2006 : 17:25:41 »

Mojčica na Altija se pa ne spravlaj. V redu? Tip ima preveč izkušenj z vzrejanjem, da bi mu ti solila pamet.

Če ne, se bova midve ponovno počile. Enkrat sva se že.
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #148 : sobota, 25.02.2006 : 17:26:37 »

hudo kot zlatkoti in labradorci in berniji in še mnogo drugih pa ne, no ja jst se ful bojim tega

kere zablode, da je HD res tak hud problem pri retrieverjih...aska2005 beri še enkrat moje poste, če je mojčica uspela zasledit nek moj stavek, ga boš lahka tudi ti Wink
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #149 : sobota, 25.02.2006 : 17:28:04 »

seveda se da kupit psico z vzrejnim opravljenim. Vse se da kupit. samo cena je vpršanje. Eno navadno psico z vzrejnim narejenim, se da dobit recimo za trikratno ceno mladiča. Eno dobro, morda že kaj razstavljano in morda titulirano psico pa...vsaj pri moji pasmi, za enoinpol letno, od 2500 eur navzgor, odvisno od kvalitete.

Je pa drug problem tu: ni jih v izobilju. semintja se kaka taka psica pojavi. Samca je lažje kupit, ker jih je več na voljo. Psice so pač osnova vsake vzreje in ne samci. Zato je logično, da jih vzreditelji ne dajo kar tako stran.

v sloveniji je zelo težko najt kako tako varijanto, ni pa nemogoče.
Logiran
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nacrtno parjenje rodovniških psov z nerodovniškimi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines