mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 22:18:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Glava  |  Tema: Vnetje ušes
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14   Dol
Natisni
Avtor Tema: Vnetje ušes  (Prebrano 59728 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #105 : sreda, 03.05.2006 : 19:53:56 »

Hvala teski. Nic bat, jaz nikoli ne dajem nicesar mojim psom brez veterinarjevih navodil. Ostalo na ZS. Hvala in lp
Logiran

lillika
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #106 : torek, 01.08.2006 : 21:05:37 »

Pozdravljeni!

Imam 7 mesečno zlatoprinašalko. Pred dvema dnevoma sem opazila, da ima desno uho zelo umazano. zdelo se mi je čudno, ker sem jo stuširala pred dvema dnevoma. Uho sem ji sčistila z vata palčkami, na kar sem zjutraj zopet opazila da ima isto uho zopet umazano. Očistila sem ga že 3 krat danes, a se ji je spet ponovilo.
Sedaj ne vem ali gre to za vnetje ušesa ali za kaj drugega? Okrog desnega uhlja se kar pogostokrat kraspa...Notranjost ušesa ima rdeče.

Ali je potrebno obiskati veterinarja ali se mogoče lahko kupiti kakšno sredstvo za odsrtanitev te " umazanije " ( možnega vnetja)??

Prosim za odgovore.
Logiran
apollo
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


WWW
« Odgovor #107 : torek, 01.08.2006 : 22:10:09 »

Težko je kar na pamet povedati kaj je s tvojo psičko... Glede na težave, ki si jih opisala pa ti svetujem obisk pri veterinarju, saj gre verjetno za vnetje (sploh če je sluhovod rdeč)!!! sram
Pa še nekaj... ušes se NIKOLI ne čisti z vatiranimi palčkami, ker s tem zaneseš umazanijo le globje v sluhovod! Huh
Logiran
lillika
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #108 : sreda, 02.08.2006 : 05:12:22 »

Sej danes zjutraj ko sem ji pogledala v uho je bilo že malo bolje, tako da če se v primeru poslabša jo bom peljala k veterinarju...
Glede vata palčk- Kolegica mi je prinesla knjižico z nasveti o negi psov od Pedigree. Tam pa je pisalo, da je potrebno psu čistiti ušesa vsak dan z vata palčkami, zato sem jih potem tudi jaz čistila...

S čim pa vi čistite ušesa svojim ljubljenčkom?? Roll Eyes
Logiran
Tejka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 78


« Odgovor #109 : sreda, 02.08.2006 : 06:13:04 »

Jaz sem moji psički eno obdobje čistila s tekočino, ki je namenjena prav za čiščenje pasjih ušes. Tekočino naliješ v sluhovod, kjer deluje tako, da "utekočini" ušesno maslo in ko se pes strese, spravi to tekočino in svinjarijo ven iz ušesa (reklama za podobno tekočino za ljudi se vrti na TV).

Čeprav po pravici povedano, jaz te tekočine ne priporočam preveč... Res sicer, da sem ji morala vsak dan (ali morda vsak drugi dan - se ne spomnim natančno) spirati, ker je imela glivično vnetje in sem ji po navodilih vet. morala vedno sprati uho in vliti potem antibiotike. Vendar je imela po dveh tednih že prav živo kožo na uhljih. Morda pa je ob redkejši uporabi prav fajn...  Huh

LP, Teja
Logiran
lillika
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #110 : sreda, 02.08.2006 : 08:13:49 »

Pozabila sem še omeniti, da psički iz desnega uhlja zelo smrdi,... Sad
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #111 : sreda, 02.08.2006 : 22:05:45 »

Najbolje, da greš k veterinarju, ker po mojem glede na povedano gre najbrž za vnetje, le to pa je potrebno čimprej pozdraviti. Najverjetneje ti bo vet. dal tekočino za čiščenje ušesnega masla (Otifree ali kaj podobnega) ali za dezinficirat ušesni kanal (Clorexy derm). Potem pa ti da še kapljice (Otonazol, Avrizon...) katerega je potrebno dajat po navodilih veterinarja, da se vnetje pozdravi.

Jaz pucam s Otifree, stisnem v ušesni kanal, fajn masiram sluhovod in potem s kosmi vate (lahko tudi z bombažno cunjico) čimgloblje obrišem umazanijo. Nikoli ne s palčkami!!

Če gre za vnetje se lahko vidi tudi po tem, da ima kuža rdeča in vroča ušesa, stresa z glavo, se praska.
Logiran
apollo
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


WWW
« Odgovor #112 : sreda, 02.08.2006 : 22:25:46 »

Tudi jaz Nubi ušesa občasno očistim s posebno tekočino, ki zelo dobro raztopi maščobo, a (na žalost) ni v prosti prodaji... Nalijem tekočino, sluhovod začepim z vato (da se ustvari boljši pritisk) in potem dobro zmasiram. Nato ji s posebno vato (tako ki se ne "cufa" toliko in je v obliki povoja-namenjena za obveze) čim globje očistim sluhovod in uhelj. Pol še sama malo otresa in s tem odstrani dosti umazanije... Wink
Glej vse opisano kaže na vnetje! Jaz ti svetujem, da greš čim prej k veterinarju da ti da ustrezno zdravilo. Dlje ko boste čakali, slabše bo! sram
Logiran
Ancyka
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 137


« Odgovor #113 : torek, 15.08.2006 : 17:54:59 »

tudi sama sumim da ima moj kuža ušesne pršice in jutri ga bom peljala k veterinarju- upam, da mu bo čim prej bolje!
Logiran
Lizika
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 34


« Odgovor #114 : sobota, 19.08.2006 : 09:59:14 »

Tudi midva s Kimijem (maltezan) sva pri veterinarju pred dobrim mesecem (ko je imel vnetje usesa) dobila cistilno tekocino Epi-Otic. Moj problem pa je v tem, da ne vem kako mu naj uho obrisem po tem ko tekocino zlijem vanj. veterinar je to naredil s pinceto, kamor je dal vato in potem uho lepo obrisal, mene pa je strah ker ne vem kako dalec lahko grem v uho, da mu ne bi cesa poskodovala? Ali ve kdo za kakšno "pametno" resitev?
Hvala
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #115 : sobota, 19.08.2006 : 22:31:06 »

Meni so rekli, da z vato nimaš kaj poškodovati in da se mi ni treba bat. 
Logiran
TanPe
novinec
*
Sporočil: 21


« Odgovor #116 : četrtek, 21.09.2006 : 17:59:14 »

Me zanimajo kontraindikacije, ce sploh obstajajo. lp

Z Jacquesom sva pred dobrim tednom obiskala veterinarja zaradi vnetja obeh ušes. Klasični simptomi: stresanje z glavo, drgnjenje ušes, praskanje... po enotedenski terapiji z Otonazolom je njegov levi uhelj postajal vedno bolj rdeč in na otip zguban. Zgledalo je, kot da ima mozoljček pri mozoljčku, vse hrapavo in vneto, a brez neprijetnih posledic - ni se praskal ali da bi zgledalo, da ga kaj moti.
Ima mogoče kdo podobo izkušnjo? Nehala sem z dajanjem kapljic in po nekaj dnevih mislim, da se stanje izboljšuje. Je možno, da je alergičen na zdravilo?
lp
tanja
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #117 : četrtek, 21.09.2006 : 22:37:40 »

seveda je mozno.
Logiran
Ancyka
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 137


« Odgovor #118 : petek, 03.11.2006 : 11:11:51 »

moj Cani ima počen bobnič
veterinar pravi, da bo zdravljenje zelo dolgotrajno, treba pa je odpraviti kvasovke, ki mu delajo rjavo snov v ušesu
zanima me, kakšne izkušnje imate z odpravljanjem kvasovk in kaj je najučinkovitejše? sedaj ima že en mesec antibiotike, en teden pa dietno hrano, ki ni mastna in prah, ki deluje proti glivam kvasovkam.
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #119 : petek, 03.11.2006 : 15:12:39 »

Ko smo prešli na dietno hrano in redno čistili ušesa, kvasovk psica ni več imela. Moramo pa kmalu spet na kontrolo, tako, da bomo videli, a je še vedno v redu.
LP
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Glava  |  Tema: Vnetje ušes
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines