mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 17:19:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Glava  |  Tema: Vnetje ušes
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 14   Dol
Natisni
Avtor Tema: Vnetje ušes  (Prebrano 59721 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Chris
gost
« Odgovor #45 : ponedeljek, 28.02.2005 : 21:40:59 »

Ja, vidiš moj je pa takrat imel tudi povišano temp. ko je imel vneta ušesa.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #46 : torek, 01.03.2005 : 12:48:35 »

Citat
Kdo se pa z... s cepljenjem?

tale že recimo

Citat
če mene vprašaš. Vem , da bo kak zeleni bratec takoj poskočil, češ, kako je ta zoonoza nevarna, a jaz mojim psom ceplenje proti steklini najraje kar prihranim in dobim le žig in nalepko....

Res pa je, da je treba prej popolnoma pozdraviti ušesa in to lahko kar traja. Otonazol ponavadi deluje, samo ne smeš prenehati takoj, ko se stanje izboljša.
Logiran
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #47 : torek, 01.03.2005 : 14:37:08 »

Citat
Ko se vam bo enkrat stekla lisica sprehodila po dvorišču in grizla ograjo da bi prišla do psov se boste mogoče nehali z... s cepljenjem.  Moji mami se je to zgodilo, pa živi v centru mesta.

kakor jaz vem urbane stekline pri nas ni že kar nekaj časa.
da se pa stekle lisice po centru mesta sprehajajo pa tudi prvič slišim Wink
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #48 : torek, 01.03.2005 : 14:52:04 »

huh, danes je bilo spet na vrsti čiščenje, jutri pa Otonazol. In da ne bo kdo mislil da je zlivanje tekočine enostavno, ah kje pa. Bingo je ves čas premikal glavo, sploh ni pustil da mu tekočino zlijem v uho. Po 10 minutah pregovarjanja je nekako končno dal mir, a sem morala zlivati čisto počasi in po malo.  Grin Potem se mu je pa še zmešalo ker je imel mokra ušesa, in je tekal po stanovanju.  Grin Tongue Grin


Lp
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #49 : četrtek, 03.03.2005 : 14:24:35 »

Citat
kakor jaz vem urbane stekline pri nas ni že kar nekaj časa.

Seveda ne, zato ker se pse cepi. Pri naših južnih sosedih so jo pa imeli ne tako dolgo nazaj

Citat
da se pa stekle lisice po centru mesta sprehajajo pa tudi prvič slišim

Sem jaz tudi mislila tako. Pa je bila "naša" lisička ustreljena, na videz lepa in zdrava, da se je še veterinar norca delal iz nas, da delamo paniko zaradi uboge izgubljene lisičke, ampak izvidi so prišli nazaj pozitivni.  Vem še za nekaj podobnih primerov, če bi kdo rad še kaj prebral o tem, lahko nadaljujemo pod bolj primerno temo, saj sem res ne sodi. Samo še tole.  Steklina je tako nevarna ravno zaradi tega, ker se pojavi tam, kjer je ne pričakujemo.
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #50 : četrtek, 03.03.2005 : 16:24:38 »

Ja pred nekaj tedni je umrla bolnica, ker je je bila darovalka, ki ji je darovala organ (pljuča, drugim pa jetra, trebušno slinavko itd.) okužena s steklino, pa sploh niso vedeli, ker organov za to bolezen ne testirajo.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #51 : četrtek, 03.03.2005 : 16:36:33 »

Sem slisala ja. No, ce bi jo pa vsako leto, od njenega rojstva dalje, cepili proti steklini s cepivom, ki uradno drzi 3 leta, bi bili pa sigurno vsi okej, ane.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #52 : četrtek, 03.03.2005 : 16:56:09 »

kakor jaz vem urbane stekline pri nas ni že kar nekaj časa.
da se pa stekle lisice po centru mesta sprehajajo pa tudi prvič slišim Wink
ja sto smo jih vidl. vsakič ko smo v sveto skalo butal. - prosto po Butnskali
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #53 : četrtek, 03.03.2005 : 16:57:43 »

zafrkavam se, da ne bi gdo mislil, da podcenjujem te možnosti. Gozdovi v rogu pa na meji s hrvaško in potem gorski kotar ter južneje, so kar "pretočni". Nismo mi izoliran otok kot anglija...
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #54 : petek, 09.09.2005 : 15:04:39 »

Zanima me, kako se lahko odpravi ponavljajoče vnetje ušes. Namreč moji psički se ušesa vnamejo najmanj 2x letno, redno čiščenje ne pomaga, zdravili smo tudi že z antibiotiki in Otonazolom.

Saj je hitro pomagalo, a kaj, ko se čez nekaj mesecev spet ponovi.

Kakšnih metod se poslužujete, da do vnetij ne pride?
Logiran
oliver
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


WWW
« Odgovor #55 : petek, 09.09.2005 : 18:13:22 »

Kast zelo verjetno je za ponavljajoče vnetje kriva glivica Malassezia. Potrebno bi bilo vzeti vris iz sluhovoda in ga dati na mikrobiološko in mikološko preiskavo.
Mora pa biti pes 3 tedne brez terapije (Otonazol), da rezultat ni lažno negativen.
Lp Katja
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #56 : sobota, 10.09.2005 : 12:43:00 »

No, smo bili pri veterinarju. Veterinarka nam je (pro)dala tekočino za čiščenje ušes in Otonazol. Dva dni moramo čistiti, potem pa dati Otonazol( no ne vem če sem prav napisala).


lp

Prav Smiley
Logiran
ostrodlaka
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 47


WWW
« Odgovor #57 : sobota, 10.09.2005 : 12:58:57 »

Pri mojem dolgouščku so bila vneta ušesa precej pogosto v zdravstvenem planu...najbolj je vedno pomagalo, ko so ga veti sedirali in mu pošteno ščistili in sprali ušesa...

..ima tako črno usedlino v ušesih? Ki precej smrdi? Potem bi to res znala biti Malesezia.
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #58 : ponedeljek, 12.09.2005 : 09:36:31 »

Hvala Katja za tvoje nasvete.

Sem bila pri veterinarju in sem omenila glivico Malassezio.
Ni vzela vrisa sluhovoda, ampak mi je dala čistilo za ušesa clorexy derm, ki naj bi uničevalo tudi to glivico. Poleg tega je dobila kapljice Otomax.

Ima pa vneto le desno uho..... zdaj bom čistila s tem in bom videla, če se ji bo še ponovilo.

Če se ji bo, bom šla drugam in zahtevala naj vzamejo vris sluhovoda.

LP

Logiran
oliver
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


WWW
« Odgovor #59 : ponedeljek, 12.09.2005 : 17:26:37 »

Res je Clorexyderm Oto je čistilo za sluhovod, ki zaustavlja rast glivice. Otomax pa jo uničuje. Koliko dolgo pa naj bi dajala. Predlagam vsaj 3 tedne Otomax, čistilo pa potem enkrat na tedne če bo vse OK.
Pa če gre psička v vodoj ji (če se da) zbriši notranjo stran uhlja. Voda, ki steče v uho iz dlake dodatno dela idealne pogoje za rast glivice. Pri tvojem psički (domnevam da je novofundlandka) je uhelj težak, močno odlakan in povsem pokrije sluhovod. To so idealni pogoji (vlaga, vročina) za razvoj in prekomerno razmnoževanje Malassezie. Sicer je to normalni prebivalec vsakega pasjega sluhovoda, dokler se ne razmnoži čez mejo in povzroči vnetje.
Upam da bo OK. Ne ni strašila, se pa rado ponavlja.
Lp K
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 14   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Glava  |  Tema: Vnetje ušes
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines