mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 08:45:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Glava  |  Tema: Vnetje ušes
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 14   Dol
Natisni
Avtor Tema: Vnetje ušes  (Prebrano 59688 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #90 : sobota, 24.09.2005 : 11:47:31 »

Pri kroničnih vnetjih ušes je bistveno, da se zdravljenje ne konča prehitro (ko je zgledalo, da bodo prešla občasna vnetja ušes v kronično, smo naši prinašalki dajali kapljice če se prav spomnim najmanj 2 meseca, čeprav je bilo vnetje pozdravljeno v 14 dneh. Pa vselej preden je šla v vodo smo ji zaščitili ušesa s temu namenjeno tekočino in zadeva je bila rešena enkrat za vselej. Bris se v bistvu splača vzeti takrat, ko običajna zdravila nič ne pomagajo ( ne da se izboljša in potem ponovi)
Logiran
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #91 : ponedeljek, 26.09.2005 : 10:35:11 »

Aja se tole; v nasi familiji pri vnetjih uses uporabljamo natresk (tudi netresk), taka rozetasta mesnata rastlinca, raste glih kamor jo posadis. Stisnemo sok v uho in pomaga, vsaj nam.

Natresk je res super za vneta ušesa, samo pri glivicah pa ne pomaga...
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #92 : ponedeljek, 24.10.2005 : 13:26:16 »

Danes smo bili pri vet., psički je odstranil tumorje v sluhovodu, ki so najverjetneje povzročali ponavljajoča vnetja ušes.

Zanima me, ali je že kdo imel podobno izkušnjo in ali so se vnetja po takšni operaciji še ponavljala?
Logiran
charli
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 64


« Odgovor #93 : četrtek, 16.02.2006 : 17:39:17 »

ojla, eno vprašanje, torej pri vnetju ušes pes stresa z glavo, samo kolikokrat to stresa, stalno ali samo do ene desetkrat na dan, ker to moj pes tudi dela, sedaj ene dva tri dni, kaj mislite, bi mu kar dala dexa-neomicin kaplice?pomojem ne moe škoditi itak so antibiotične.lp
Logiran
charli
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 64


« Odgovor #94 : četrtek, 16.02.2006 : 18:10:00 »

še eno vparašanje koliko je normalna temperatura pri psu?
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #95 : nedelja, 30.04.2006 : 14:00:21 »

Mi lahko kdo pomaga? Ali je Otonazol le cistilo za usesa ali je tudi antibiotik? lp
Logiran

Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #96 : nedelja, 30.04.2006 : 17:48:37 »

ojla, eno vprašanje, torej pri vnetju ušes pes stresa z glavo, samo kolikokrat to stresa, stalno ali samo do ene desetkrat na dan, ker to moj pes tudi dela, sedaj ene dva tri dni, kaj mislite, bi mu kar dala dexa-neomicin kaplice?pomojem ne moe škoditi itak so antibiotične.lp
pri moji se s tem ni nič pozdravilo, pri vet. smo ugotovili da ima preveč namnožene glivice in sedaj se zdravimo z otomaxom
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #97 : nedelja, 30.04.2006 : 17:50:06 »

še eno vparašanje koliko je normalna temperatura pri psu?

37, 37.5 - 39... odvisno od starosti.
po mojih izkušnjah imajo mladički višjo (39), starejši psi pa nižjo, tako da je lahko pri starejšem psi 39 že povišana
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #98 : nedelja, 30.04.2006 : 21:18:23 »

otonazol je zdravilo
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #99 : sreda, 03.05.2006 : 15:02:08 »

Otonazol je antibiotik.
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #100 : sreda, 03.05.2006 : 15:17:35 »

Otonazol vsebuje:
- miconazol - ki je antimikotik (proti glivicam)
- polymyxin B - ki je antibiotik
- prednisolon - ki je kortikosteroid

LP, T
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #101 : sreda, 03.05.2006 : 15:23:26 »

Hvala obema. Teski imas mogoce navodila kako uporabljati zadevo? Me zanimajo kontraindikacije, ce sploh obstajajo. lp
Logiran

robin
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 427


« Odgovor #102 : sreda, 03.05.2006 : 16:16:01 »

Otonazol ali otanazol ne vem sedaj sigurno, v glavnem gosta bela tekočina je v redu za vnetje ušes, res pa je možno da pri jujših oblikah utegne obstajati še kaj boljšega. No mi enostavno nakapljamo enih par kapljic v sluhovod dvakrat na dan, takoj zatem je treba psu zmasirat pod in za ušeskom tako da pospešite vnos zdravila in preprečite da bi kuža takoj stresal z glavo in vse bi odneslo ven. Če ima "črne pike" tudi po notranji strani uhlja potem namažite še po uhlju. Vsekakor pa vztrajat vsaj dva tedna, če pa ima kuža to že dolgo ali večkrat pol pa je priporočljivo dajati tudi dalj časa. Pri nas je imel do sedaj vsak pes vsaj enkrat pa smo vedno hitro pozdravili.

Charli zgoraj sprašuješ če ima pes vnetje ušesa če stresa z glavo, ja možno, sam poglej mu v uho in zanesljivo se mora kaj videti, notranjost uhlja in sluhovoda mora biti čista in dlako iz sluhovoda je treba populiti, če pa je v sluhovodu polno dlake in temnorjavega ali celo črnega masla pol pa sigurno ni vse v redu, mogoče je potrebno le čiščenje, skoraj gotovo pa kar zdravljenje, ki ni zahtevno niti drago.
Lp.
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #103 : sreda, 03.05.2006 : 16:35:50 »

Pa vselej preden je šla v vodo smo ji zaščitili ušesa s temu namenjeno tekočino in zadeva je bila rešena enkrat za vselej.

Mogoce kdo ve, kaksne kapljice so to?
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #104 : sreda, 03.05.2006 : 17:56:14 »

Kaja,

kontraindikacija uporabe otonazola je perforacija (predrt) bobnič, ker je polimiksin B sulfat ototoksičen. Zato, ga uporabljaj le po predhodnem pregledom pri veterinarju, ki ti bo potrdil ali je bobnič cel ali ne - veterinar ti bo tudi glede teže samega vnetja povedal kako se ga uporablja.
Drugače pa se ga uporablja tako, da se v predhodno očiščen sluhovod dvakrat dnevno nakapa 3 - 5 kapljic in zmasira bazo sluhovoda. Trajanje terapije je različno, je pa kot pri vseh takih zdravilih, ki vsebujejo tudi antibiotike pomembno, da poteka po navodilih redno in dovolj časa. Koliko časa, ti bo tudi povedal veterinar.
Nisem sledila težavam, ki jih imaš s pasjimi ušesi, ampak ti priporočam, da se ne hecaš in sama kaj počneš, ampak greš do veterinarja, ki ti bo opravil pregled (v izogib poškodbam in za uspešno terapijo). Pregled stanja bobniča je namreč izrednega pomena.

LP, T
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 14   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Glava  |  Tema: Vnetje ušes
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines