mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 18:50:48

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Glava  |  Tema: Vnetje ušes
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14   Dol
Natisni
Avtor Tema: Vnetje ušes  (Prebrano 59318 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Ancyka
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 137


« Odgovor #135 : torek, 28.11.2006 : 17:15:53 »

ja, gre na bolje, čeprav se kar precej praska in otresa z glavo
pravijo, da je dobro, če mu uho namažeš z olivnim oljem malo, zaradi suhe kože, zdaj pa ne vem če pomaga.
Logiran
finch
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #136 : nedelja, 07.01.2007 : 22:39:19 »

Pri nas imamo tudi problem vnetij...

Doma imamo dva višavska terierja Arona in Honey. Zelo pogosto imata probleme z vnetjem ušes, za kar pa vsaj midva z očetom, ne verjameva več, da je to problem napačne prehrane, kar trdi mami. Hranimo ju z briketi Choice lamb&rice. Poprej smo imeli tudi Hillsove brikete, katere sta pravtako z veseljem jedla. Bojda jima dela probleme govedina in svinjina (? ). Poleti res, da nista imela toliko problemov z ušesi, razen parkrat, zakar naj bi bil kriv grižljaj neke hrane, ki jima ga je nevede dala stara mama.
Nekaj dni nazaj sta bila pravtako spet pri veterinarju, ki jima je predpisal kapljice Otomax, s katerima jima sedaj čistimo ušesa. Pred odhodom k veterinarju, so bile vatice pravtako gnojne, pa sedaj ne vem točno kaj bi lahko bil razlog.
Ima kdo takšno pasmo in enak problem?

Najlepša hvala
S.
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #137 : ponedeljek, 08.01.2007 : 08:57:40 »

Mi smo še vedno brez vnetij in to že od julija 06..pravi rekord Smiley , smo na dietni hrani Royal canine sensitivity control.
lp
Logiran
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #138 : ponedeljek, 08.01.2007 : 14:18:00 »

Kast,tudi moj je royal caninove brikete in vnetja ni že lep čas,trikrat trkam...
Samo on ne je te hrane zaradi vnetje ušes, ampak vnetja debelega črevesja.
                                                   lp
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #139 : ponedeljek, 08.01.2007 : 14:24:19 »

No glede visavskih terierjev, sama pasma naceloma ni nagnjena k vnetju uses, razen kaksni izjemni primerki, so pa nagnjeni k raznim alergicnim reaksijam, ki se lahko izrazajo tudi skozi vneta usesa. Tako da teorija s hrano ni nujno zgresena. Jaz recimo nisem bila zadovoljna z Nutro hrano, Hills pa prav tako odsvetujem za visavce. Poskusite se kaksno drugo hrano.

Drugi razlog za vneta usesa je, govorim za visavce, neustrezno negovana dlaka v usesih, preredko ali sploh ne puljenje oziroma strizenje dlak na in predvsem v usesu.

Kdo so pa starsi, imajo oni kaksne probleme??
Logiran
Ancyka
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 137


« Odgovor #140 : torek, 09.01.2007 : 18:00:15 »

mi smo imeli velike težave z ušesi Sad a se je stanje umirilo, pozdravili smo tudi počen bobnič Smiley

zaradi ušes imamo dieto Hill's d&d duck&rice ki jo menjavamo s salomon&rice, smo ga pa tudi kastrirali- ker naj bi hormoni vplivali na kožo in posredno na ušesa

sporoči kako gre tvojima višavčkoma
Logiran
finch
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #141 : torek, 09.01.2007 : 18:21:29 »

Zaenkrat ne morem nič povedat, kako jima kaj kaže, ker še ni nič vidnega. Me samo skrbi, ker jima nikakor ne moremo preprečiti, da si ne bi ušes lizala, kadar imata zdravila v ušesih. Potem pa z vsemi mokrimi ušesi naokol po hiš tacata Smiley
@Uma
Zaenkrat smo z Hillsovo hrano povsem zadovoljni, pa tudi nobenih problemov nismo še imeli z njo. Me pa zanima, zakaj jo odsvetuješ?
Glede dlak v ušesih... S Samičko, Honey ni nobenih problemov glede striženja dlak, pri Aronu je pa to grozen problem, saj se že ob navadnem striženju grozno trese od strahu. Vseeno imata oba urejena ušesa in postrižene dlake v notranjosti.
Glede staršev, pa ne bi vedel kaj veliko, saj sta uvožena.
lp, s.
Logiran
katy_ori
otrok do 14 let
*
Sporočil: 14


« Odgovor #142 : sobota, 09.06.2007 : 14:07:51 »

no moj ori se zadne čase ful praska okol ušes in ful joka res kaj bi to lahko bilo? v ušesih ma neke čudne temne pikice/flekce...kaj bi lahko to bilo?
Logiran
bibsy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 142


« Odgovor #143 : sobota, 09.06.2007 : 14:17:35 »

A ima tud kak izcedek iz ušes?
Jst moji redno pregledujem ušesa, pa če je kej sumljivga raj veterinarja vprašam (bolj da zatremo majhen začetek bolezni, kot da čakamo obsežno zdravljenje).
Mal poglej spodnji link (če ne bo Jana prej zbrisala, ker majo bannerje na strani) in probej eliminirat vzroke.
http://www.pesjanar.si/index.php/2007/704
Logiran
katy_ori
otrok do 14 let
*
Sporočil: 14


« Odgovor #144 : sobota, 09.06.2007 : 14:22:05 »

ja no..sm prebrala pa ni nč tazga bomo kr k vetu pelal drgač pa izcedk...ne nima samo tisti tmni fleki so mau čudni...
Logiran
bibsy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 142


« Odgovor #145 : sobota, 09.06.2007 : 14:30:01 »

Si So ti fleki samo obarvana koža ali se tudi luščijo? Lahko bi bil začetek gljivic, ni pa sploh nujno. A za tujek si pogledala, ker če cvili dost pa ni izcedka je lahk kak tujek?
Mimogrede, psi se radi čohajo po uhljih. Za mojo sem bila skoraj prepričana, da ima vnetje ušes, pa je vet reku, da se rada samo pretirano čoha (verjetno suha koža, ker je v stanovanju).
Logiran
katy_ori
otrok do 14 let
*
Sporočil: 14


« Odgovor #146 : sobota, 09.06.2007 : 14:33:35 »

ja mi smo tud v stanovanju sicer pa možno da ima tujek samo ima tako zaraščena ušesa da se ne vidi da bi mu jih pa spucali pa ne pusti čeprav je majhen in bi ga lahko zadržali začne tako bogo cviliti da ga od tega cviljenja kar spustiš zdej enkrat ga itq mislmo k frizerju pelat mu bo una to nardila..una je profesionalka
Logiran
bibsy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 142


« Odgovor #147 : sobota, 09.06.2007 : 14:39:05 »

Če ma tako nepregledna ušesa zaradi dlak, pa kar k veterinarju. Je lahko tud kakšen lasni čep v ušesu. Bo veterinar najbolj vedu.
Psa moraš navajat na pregled ušes (in celega telesa). Lilo sem na to navadla, pa lahko 5 minut brez problema v ušeso gledam, se pusti pregledat. Ko smo je dobil, se je pa otepala in zvijala, kot da jo čaka najhujša muka na svetu (da ne komentiram kok je tud takrat cvilila).
Logiran
katy_ori
otrok do 14 let
*
Sporočil: 14


« Odgovor #148 : sobota, 09.06.2007 : 14:40:47 »

ja pa še ena stvar mu ful smrdi iz ušeč..mislm ful tko no kr dost smrdi...sej po telesu se pusti samo po ušesih mu je pa nočna mora...mislm v notranjosti ušes
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #149 : sobota, 09.06.2007 : 14:47:02 »

Če smrdi je verjetno vnetje in/ali glivice. Čimprej k veterinarju, ne k frizerju Wink
lp
T.
Logiran
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Glava  |  Tema: Vnetje ušes
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines