mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 21:53:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Pasji boji
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 29   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pasji boji  (Prebrano 138807 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #135 : ponedeljek, 14.11.2011 : 17:37:51 »

Saj pravim, zanesljivi viri se vedno pojavijo potem ko je nekaj ze mimo.
Z VURSOM je pa tako da prijavis se dvomesecnega Amstaffa na verigi za bika, pa dobis povratno informacijo da ni bilo ugotovljenih krsitev. Meni je pa prisel domov teziti inspektor ker je dobil prijavo da pri nas ni dobro poskrbljeno za pse in zijal pasuse od psov, ce so vsi pocepljeni. Sem ga spomnila, da so lazne prijave kaznive. Verjetno je slo za eno od sosedov, ki jo je motila pritlicna luc na zadnji strani nase hise ki se je sama prizigala ko so macke hodile naokrog, pa njen dojencek v drugem nadstropju njene hise ni mogel spati.

Nasploh radi tezijo tam kjer ni treba, po celem naselju je pa kup verigarjev.

Kjer so vpletene vecje zadeve se pa bojijo za lastne riti.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #136 : ponedeljek, 14.11.2011 : 19:32:05 »

Iz SVETA: Nasilen nad ljudmi in psi
http://24ur.com/bin/video.php?media_id=60803932&section_id=928&article_id=3837212
Logiran

Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #137 : ponedeljek, 14.11.2011 : 22:28:26 »

...

https://www.youtube.com/watch?v=jRBhOXY1Hmk&feature=player_embedded
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #138 : ponedeljek, 14.11.2011 : 23:15:25 »

Če kdo še vedno ne verjame, da tole ni bil in ni hec:

3. 3. 1 Psi
Na splošno so Pit Bulli zelo nežni in nenavadno zvesti ljudem. Ta njihova kvaliteta je posebej privlačna za pasjeborce, ker lahko prenašajo zlorabo in zanemarjanje svojih lastnikov, pa še vedno ostajajo zvesti in neagresivni do ljudi. Vendar pa imajo, kot vsa živa bitja, tudi ti psi mejo, in ko je le-ta prekoračena, lahko postanejo izredno nevarni tudi za ljudi (Gibson, 2005, A).

Lastniki sledijo krvnim skupinam psov za boje, da si zagotovijo, da bodo njihovi psi dobri borci. Ko imajo enkrat zarod, postane vzreja za v pit proces izločanja. Od 6-ih mladičev imata le eden ali dva pravi karakter in igro v krvi, vsi ostali so odstranjeni. Vzrejci večinoma te pse sežgejo, saj jih ne morejo kar nekje pustiti, ker se le-ti lahko vrnejo. Večina psarn, ki vzreja pse za borbe ima nekje na dvorišču prostor, kjer pokopljejo mrtve pse. Nekateri imajo v garaži celo naprave za usmrtitev z električnim tokom. Proces prve odstranitve sledi kmalu po rojstvu, ko vzrejci odstranijo mladiče, ki ne kažejo dovolj agresivnosti. Psi, ki doživijo 16 ali 18 mesecev, so potencialni borci in jih začnejo pripravljati na borbe (Brownstein, 2007).

3. 3. 2 Trening
Mlade pse peljejo v pit in jih spustijo v boj z nasprotniki, ki sicer uporabljajo različne taktike, niso pa hudo močni. Vzrejci zagotovijo, da mladi Pit Bull vsakič zmaga in ga takrat tudi primerno vzpodbujajo in hvalijo, s tem pa krepijo njegovo željo do zmage. ''Iščeš pse, ki bodo umrli med bojem - ki se bodo borili do smrti'' (Loh-Harrist, 2001).

Psi so trenirani in soočeni v tekmi kot najboljši atleti. Ko je šolanje končano, sledi preizkus stopnje vztrajnosti oziroma globine igre. Testi igre lahko trajajo uro ali več, s pričakovanjem, da bo pes premagal čim več psov, preden bo preveč izčrpan. Če preživi, postane borbeni pes. Ostali čas svojega življenja ti psi preživijo privezani s težkimi verigami okoli vratu, skriti za visoko ograjo hiše.

Vsi psi preživijo del časa v trening programu, imenovan obdržitveni program (the keep), ki se začne in traja 6 tednov pred tekmo. Tipičen trening vsebuje ure in ure teka na tekočem traku ali tekanje v krogu za vabo, dneve teka po cesti za avtom ter posebno dieto, ki pripelje psa do želene teže. Za učvrstitev čeljustnega prijema, pustijo psa viseti tudi po eno uro v zraku, z vabo v gobcu. Psi plavajo v bazenih, nekateri so deležni celo masaže mišic, kot pravi profesionalni atleti. Pse velikokrat omamijo in jim nabrusijo zobe, da je njihov ugriz ostrejši. Nekateri trenerji svojim psom ne dajo vode, ker menijo, da bo tako pes izgubil manj krvi med tekmo. Ta način navadno pripelje do izgube psa (Brownstein, 2007).

3. 3. 2. 1 Najpogostejša sredstva, tehnike in pripomočki za treniranje psov:
- Tekoči trak; psi tekajo na tekočem traku za krepitev kardiovaskularne telesne pripravljenosti in vzdržljivosti.
- Vrtljivo kolo (Jenny); orodje, ki izgleda kot sprehajalec za konje. Na kolo je pritrjeno več tramov, ki izhajajo iz droga v središču. Pes je privezan na enega od tramov, na drugo stran pa je navadno privezana živa vaba, kot je muca, manjši kužek ali zajec. Pes tako teče v krogu za živaljo. Ko je treninga konec, dobi pes za nagrado vabo, ki jo je lovil.
- Drog za skakanje (Springpole); velik kol, iz katerega visi vrv, na kateri je pritrjena naveza ali živalska koža. Pes skoči na vabo ter visi na njej dolgo časa. To ojača čeljustne mišice in zadnje tace psa.
- Ročni drog (Flirtpole); ročen drog, na katerega je pripeta vaba. Psi lovijo vabo na tleh.
- Verige; psi nosijo zelo težke verige okoli vratu, ki jim utrjuje vrat ter cel gornji del telesa.
- Uteži; so pogosto pritrjene na verige in visijo iz pasjih vratov. To ojača vrat in utrdi gornji del telesa. Običajno so psi trajno priklenjeni z utežmi. Včasih tudi tečejo s težo okoli vratu.
- Uteži na kolesih; pse privežejo za težke uteži na kolesih, katere morajo vleči za seboj.
- Vabe; živali so zvezane, medtem ko jih psi trgajo na kose, včasih so v zaprtem območju, kjer jih psi lažje ulovijo in zmrcvarijo. To poveča krvoločnost psa.
- Droge, vitamini, dodatki; psom dajo vitamine, dopolnila in droge, da jih pripravijo ali spodbujajo k borbi (Gibson, 2005, B).

3. 4. 2 Tekma
Pred tekmo lastnik ali skrbnik pazljivo opere in pregleda psa svojega nasprotnika, da se prepriča, da ni kožuh psa zastrupljen z drogo ali drugo smrtno substanco (najljubši je nikotin sulfat), ki bi zastrupil drugega psa, ko bi ga ta zagrabil. Boj lahko traja le par minut ali več ur, dokler eden od psov ni mrtev, preveč pohabljen, da bi nadaljeval ali odvrača nadaljevati bojevanje. Boj poteka hitro in učinkovito, noben pes ne laja, renči ali godrnja. Psi le poslušajo vzpodbujanje svojih gospodarjev (Semencic, 1984).


Jazbec, T., (2009). Diplomsko delo: Pasje borbe in organiziran kriminal.
http://dkum.uni-mb.si/IzpisGradiva.php?id=11429
Logiran

Bourbonka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 108


« Odgovor #139 : torek, 15.11.2011 : 07:30:58 »

 :'(upam, da v tem primeru le ni bilo vse to uporabljeno, čeprav napravo za tek smo videli...Kakšna pa je prevzgoja in ali je sploh?
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #140 : torek, 15.11.2011 : 08:53:34 »

Po videnem in prebranem bi se dalo sklepati, da so bili tisti v sodih "najboljši" in zato ločeni, obteženi z verigami itd.?
Je rehabilitacija sploh mogoča?
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #141 : torek, 15.11.2011 : 09:18:49 »

o fak jana no ....  Cry

in potem se spomnim, kako je mene (pa ne samo mene) una vešča drkala zaradi razstav ...  jezen jezen
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #142 : torek, 15.11.2011 : 09:37:44 »

Moje menje je, da se pri takem vprašanju treba najprej vprašat kaj je za nekoga rehabilitacija. Kaj pričakuje pod tem pojmom.

Mislim, da se marsikaj da naredit, čudežev seveda pa ne, največ je pa odvisno od popolne kontrole vodnika. Ljudi, ki so to sposobni je malo in oni po navadi ne iščejo takih psov  Undecided

Oddaja teh psov je za moje pojme zelo tvegano početje, kot se kaže tudi pri našem obalnem zavetišču, ki za moje pojme to še posebej počne s premalo odgovornosti. Zanje, ki so zlorabljeni že od rojstva dalje je žal še večja verjetnost, da jih bodo vzeli taki s figo v žepu. 3/4 ljudi pa jih ni sposobna vodit.

Držim pesti, da je zadeva bolj rožnata, kot izgleda na prvi pogled in da se bo vsaj za kakšnega dobro končala. Sej kakorkoli pogledamo se je v bistvu že. Zlorabe zanje so se zaključle  Kiss
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #143 : torek, 15.11.2011 : 09:59:51 »

Ja kaj je rehabilitacija. Navsezadnje taki psi so do ljudi v redu (večina, če kakšen ni, da je pač treba izločit) . Do psov (istega spola) in malih živali pa najbržne bodo nikoli čist vredu. In kaj pol? Saj je ogromno psov, ki slabo prenašajo druge pse. "Pa šta"? So pač pod nadzorom in privezani v javnosti. Zagotovo se jih da nučiti poslušnosti, ki omogoča vodenje.
Vačji problem je dobiti zadostno število primernih posvojiteljev.
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #144 : torek, 15.11.2011 : 10:01:21 »

Drugač pa- tokrat so spremembo umorili pravega :-)
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #145 : torek, 15.11.2011 : 10:15:00 »

Žalostno, a z vsakim dnem se to bolj kaže ja... Undecided Lips Sealed
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #146 : torek, 15.11.2011 : 10:18:23 »

Se strinjam z AngSeter.
Bi pa dodala še to, da rehabilitacija je lahko uspešna tudi pri tako hudo psihičino poškodovanih psih (če zdajle zanemarim njihovo fizično stanje) in razen, če niso poškodbe res prehude, bulli hitro napredujejo ob primerni strokovni obravnavi. Jaz vidim težavo pri tistih, ki so zaradi nenehnega zlorabljanja dosegli tisto kritično točko, ko je meja ločevanja pes/druga žival-človek že skoraj popolnoma zabrisana in se znajo v določenih situacijah agresivno odzvati tudi do ljudi. Poleg tega se je treba zavedati, da so ti psi (iz sodov-utic) najverjetneje tisti najboljši v svojem 'delu', že samo zato, ker so preživeli do zdaj. Psi so, kakršne so jih naredili, temu se ne bo dalo izognit. Obstajajo seveda tudi izjeme, ki se ob ustrezni obravnavi lahko navadijo tudi sobivanja in normalno funkcionirajo v okolici. Ampak to so še vedno samo izjeme v pravih rokah. Pri nas je še za 'normalnega' bulla težko najti dobrega lastnika.
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #147 : torek, 15.11.2011 : 11:13:29 »

Najboljši v svojem delu imajo zagotovo tudi najboljše živce in so najbolj pošlihtani v glavi.  Tako da osebno se teh ne bi otepala. Vsekakor pa ostaja dejstvo, da rabijo preve roke. Marsikate so lahko prave, samo žal jih ni obilo in žal so v večini takih rok že drugi psi.
Logiran
Barbara10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 216


« Odgovor #148 : torek, 15.11.2011 : 11:16:28 »

Jaz bi tem psom vzela DNK vzorce, kakor so naredili v ZDA in tako prisli na sled ne le eni barabi.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #149 : torek, 15.11.2011 : 11:29:19 »

Če bi ga sposoben vodnik, ki se bi zavedal, v kaj se je spustil  vzel zase, delal z njim in naredil kolikor je mogoče - potem niti ni  problem - kot je že bilo napisano, nikoli ne bodo zanesljivi v družbi drugih psov in manjših živali, a za to je zdravilo povodec in nagobčnik....Oddajanje teh psov neznanim osebam je pa tako tvegano početje, da resnično sočustvujem s tistim, ki bi si kaj takega naložil na grbo. Še za mladiče bo treba hudičevo pazit komu bodo prišli v roke.
Logiran
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 29   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Pasji boji
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines