mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 23:26:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Pasji boji
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 29   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pasji boji  (Prebrano 139684 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
KAVKA
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 96


« Odgovor #15 : torek, 29.07.2003 : 10:31:36 »

Govorite o tem kako se psi tepejo...hm..
Tudi jaz imam zgodbo. Znanec ima aljaškega malamuta in to zelo lepo vzgojenega. Na sprehodu ga je napadel NO in pes se je branil. Malamut je le enkrat ugriznil in se nato umaknil NO pa je še vedno rinil vanj in znanec ga je moral potegniti proč, ker lastik NO-ja ni ukrepal Angry. Pri tem jo je skupil tudi on od NO-ja. Sad Ozračje je naenkrat postalo čudno in ko se je NO vračal k lastniku je dvakrat padel in poginil. Fant-lastnik malamuta je čisto preč pojma nima kaj naj naredi. Huh Glede NO-ja so z lastnikom uredili, samo kaj pa sedaj z malamutom? Huh

Logiran
goa
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 70


« Odgovor #16 : torek, 29.07.2003 : 11:13:38 »

..čakaj nisem čisto dobro razumela..kateri pes je padel in poginil? Malalut ali NO?
Logiran
KAVKA
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 96


« Odgovor #17 : torek, 29.07.2003 : 11:40:37 »

NO je napadel in na koncu tudi poginil. Sliši se butasto oziroma ne normalno toda tako je bilo.  :-/
Logiran
goa
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 70


« Odgovor #18 : torek, 29.07.2003 : 12:08:04 »

Lahko da je imel probleme s srcem in ko se je preveč razburil..lahko ga je kap.. Huh  Ne vem no malo čudno ali je imel kaj poškodb? Ker da pes takole napade drugega potem pa kar pade in pogine.. Huh
Logiran
KAVKA
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 96


« Odgovor #19 : torek, 29.07.2003 : 12:40:43 »

Drugače se že nekako ve kaj je bil vzrok smrti. Govori se da ga je malaut preveč stisnil in s tem prekinil dotok krvi, kar je povzročilo aritmijo srca in smrt. To da je pes dvakrat padel in drugič obležal, sploh pa je bil po smrti v krču, torej čisto trd izdaja zastoj srca. Tako so mi povedali. Meni je zelo žal lastnika malamuta, ker ne ve kaj naj s psom. :-/
Logiran
Dogylover-ka
gost
« Odgovor #20 : torek, 29.07.2003 : 13:15:52 »

Nekdo je vprasal ce pol pustijo mrtve pse vuni.V vecini primerov ja...In to je tud zelloo huuddoo!!!!
Logiran
goa
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 70


« Odgovor #21 : torek, 29.07.2003 : 13:29:45 »

Ja samo ne razumem kako fant ne ve kaj bi z malamutom..kakor sem razumela ga je NO napadel, pes se je branil..ali se zdaj fant boji da bo postal napadalen ali kaj?Ker normalna reakcija psa je da se brani..no sicer pa nimam kaj pametvat ker me ni blo zraven..
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #22 : torek, 29.07.2003 : 22:17:44 »

a ima malamut kaksne posledice ali kaj (obnasanje)? ...
Logiran
Tomo
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 134


« Odgovor #23 : torek, 29.07.2003 : 23:21:12 »

Citat

V mislih imam çumnike , katerih zloraba je tipièen primer sodobne internet "kva dogaja" spakedrançèine press


Bojan, naj se çe tako trudim, ne morem in ne morem razumeti tvojega staliçźa glede çumnikov. Enostavno ne gre. Mogoźe zato, ker sem jaz "kompjuteraç" in ti naravoslovec in §e po naravi sami dojemava stvari na drugaźnih nivojih. ˙Sem pa tokrat malo za hec popustil in uporabljam çumnike. Ne vem pa koliko si boç z njimi lahko pomagal. Garantiram pa, da so na mojemu ekranu lepi kot najlepse rozice. ˙;D
Logiran
KAVKA
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 96


« Odgovor #24 : sreda, 30.07.2003 : 07:26:20 »

Fant se boji, ker je pes občutil kakšna je smrt. Da ne bo zdaj  spet hotel občutiti ta občutek in bo kakšnega psa, ki ga bo le ovohal tako močno stisnil namenoma. :-/
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #25 : sreda, 30.07.2003 : 07:28:40 »

Hehe, ch je z s polovicno stresico, sh pa okrog obrnjen c z nekaksno vijugico...svasta!  Grin Je pa zanimivo za brat; namesto stalisca sem najprej prebrala stalichzha.  Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #26 : sreda, 30.07.2003 : 08:56:09 »

Hojla!

Malo sem zgrožena nad tem kar pišete. Predvsem me razjezi dejstvo, da imate pse ki jih ne morete obvladati. Če si svojega psa ne upaš potegniti iz boja imej nagobčnik. Sama sem imela dva samca, malamuta in velikega mešanca pa to nikoli ni bil problem. Moja samca se nikoli nista tepla dalj od 1 minute. Sama sem že vlekla vse žive zverine narazen, svoje in tuje. Na eni strani bi imeli prijazne kužke vzgojene brez vsakršne prisile, potem jih pa še obvladati ne znate....

skratka tista zgodbica okoli malamuta mi tudi ni čisto jasna. če je bil malamut privezan ni njegova krivda. drugače pa naj si prijatelj malo prebere o malamutih. samci so izredno dominantni in se bodo celo življenje rangirali. to je dejstvo. naj ne krivi tega na slabe izkušnje. to je pač taka pasma. kar nekaj sem jih spoznala v svojem življenju. pa da ne bo pomote, tudi tako "zverino" se da ukrotit. jaz sem s svojim hodila tudi na zelo javna mesta brez problemov.

Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #27 : sreda, 30.07.2003 : 09:50:45 »

Ojla Maja,tukaj se nekako ne strinjam s tabo.V vseh moznih knjigah in pricanjih kinologov sem zasledila da se v boj(tisti pravi boj) nekako ne smes vmesavati.Sem tudi sama vlekla svojega psa iz pretepa in to veckrat,sicer nisem nikoli nastradala,ker sem vlekla za zadnje tace,pa vseeno je moj pes v efektu ugriznil kolega v trebuh.Tip se je znasel vmes med dobermanom in kraskim ovcarjem ravno v zacetku spopada,hotel je prijeti Brina za ovratnico Huh in ga zvleci stran.No ja rezultat je bila kar nekako pricakovan,psa pa sta sla svojo pot.
Logiran
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #28 : sreda, 30.07.2003 : 10:18:44 »

pač jaz bom svoje pse vedno branila. to vsakemu povem. če imam jaz svojega psa na vrvici in ga napade drug pes bom brezskrbi posegla in poskrbela da ne bo poškodoval mojega. ne govorim o ovohavanju in rangiranju, to vedno pustim, da se sami zmenijo. saj težko je govorit na splošno. imam svojo filozofijo, ki se je držim in v vseh letih, kar imam pse resnih poškodb ni bilo. pa sem imela tako dominantne samce kot majhne kužke.

kaj ti pomaga kar piše v knjigi, če bi tvoj pes poškodoval drugega. svojega psa moraš obvladati in biti odgovoren zanj v vsakem primeru. pač če ti pustiš svojega psa da se tepe je to tvoja stvar, če pa bi tvoj napadel mojega, bi za konec pretepa poskrbela jaz.

ne trpim pa nepoznavanja pasjega obnašanja in govoričenja "moj pes še ni nikoli". to sem slišala že milijonkrat in ravno taki psi so skočili na mojega. pa ne da se tako bojim za svoje pse le upoštevati je treba neka naravna pasja pravila. včasih pozabljamo, da ne glede na vzgojo psi ostajajo zverce s svojimi nagoni in jim delamo veliko krivico če o njih razmišljamo po človeško.
Logiran
goa
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 70


« Odgovor #29 : sreda, 30.07.2003 : 10:21:05 »

Ko se je moj pes igral z malamutom ta ni kazal nobenih znakov dominance..prav lepo sta se igrala in tisti pes se dobro razume tudi z argentincem, ki je prav tako dominantna pasma pa se še nikoli nista stepla..
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 29   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Pasji boji
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines