mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 09:12:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Pasji boji
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 29   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pasji boji  (Prebrano 139723 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #180 : torek, 15.11.2011 : 20:38:09 »

Ja, bi bilo zelo dvolicno ce bi se. Spomnite se na Bullmastife, ki so dejansko dokazano imeli nekoga na vesti.
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #181 : torek, 15.11.2011 : 20:44:24 »

a pri izbiri si verjetno vsak želi spremljevalca, s katerim bo sobivanje prijetno in to ne samo doma, med štirimi stenami, kar pa se v primeru teh psov in ev. oddaje primernim lastnikom, ne da zagotoviti.

To ni res. Jaz sicer ne bi imela npr. malinoisa, razumem pa tiste, ki imajo njihove kvalitete nadvse radi. Podobno je pri psih tipa bull in pri vseh ostalih. Nekomu je všeč nekaj, drugemu kaj drugega; vsi pa rabijo vzet v zakup dobre in slabe lastnosti. Psi tipa bull jih imajo precej in v pravih rokah bi tudi opisani bil lažje vodljiv.
Pri nas imamo nekaj njih - ne smem povedat niti koliko niti katere, lahko pa, da bom naredila vse, kar bom lahko, da bodo od naših oddani vsi v prave roke (sčasoma), če bomo imeli sploh možnost oddajat jih.

Logiran

_lori
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 331



« Odgovor #182 : torek, 15.11.2011 : 22:11:36 »

In res, kakšen smisel ima ideja, naj ostanejo doživljenjsko v zavetiščih? Kot razstavni eksponat ali kot opozorilo posvojiteljem?
In nenazadnje, kdo bo prevzel nehvaležno vlogo ocenjevalca njihove primernosti za oddajo, če ni strokovnjakov, ki bi smeli ocenjevati in "meriti" primernost potencialnih posvojiteljev takih psov.

Ubistvu sem hotela povedati samo to, da ne želim, da mediji naredijo cel rom-pom-pom iz teh "nevarnih psov" in za seboj potegnejo še "stokovnjake", ki na televizijah in drugih medijih včasih ne znajo drugega, kot kimati eni ali drugi strani, in da bodo znali presojati v skladu z njihovim strokovnim znanjem. Psi seveda imajo preteklo izkušnjo z nasiljem nad psi, in to se jim bo v vsakem primeru poznalo tu ali tam. Vendar se mi ne zdi prav, da iz teh "strokovnih" debat, ki so in še bodo potekala po medijih, slovenska javnost dobi občutek oziroma celo mišljenje, da ti psi pa res niso za nič drugega kot za evtanazijo, ker so nevarni in povsem neprimerni za vodenje kjerkoli izven 1x2m velikega pesjaka, ali v tem primeru kar soda.  Roll Eyes
Saj bi rekla dajmo jim čas, ampak vem, da tega časa ne bodo imeli povsod, kjer so zdaj.  Undecided
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #183 : torek, 15.11.2011 : 22:27:36 »

Smetka, to, da imajo pasme svoje kvalitete, sploh ne dvomim, posebej za bulle, kakor tudi ne dvomim, da boste pri vas naredili
vse za njihovo rehabilitacijo in resocializacijo in jih tudi oddali v prave roke.
Govorim o tem, da je takih, ki imajo tovrstno znanje pri nas verjetno premalo, javnost pa preveč nastrojena proti
"nevarnim" pasmam, da bi vsi psi imeli enako časa in možnosti.
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #184 : torek, 15.11.2011 : 22:46:55 »

Če je že bilo treba te zgodbe, ima svoje dobre in slabe strani. Upam, da bo dobra ta, da se bodo pravi posvojitelji, če bomo imeli možnost oddaje, prej našli. Ne morem se ukvarjat s tem, kaj misli javnost, rabimo pa kolikor pač odgovornih posvojiteljev za te konkretne. Pol pa naprej... javno mnenje ustvarjamo vsi. Če že vnaprej priznavaš, da javnost ni naklonjena, bo vedno tako.
Logiran

moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #185 : sreda, 16.11.2011 : 08:56:21 »

Iz današnjega Dela/Slovenskih novic - ODPMŽ odgovarja: http://www.slovenskenovice.si/crni-scenarij/doma/posvojitelja-so-preverili-sumijo-da-je-psicko-predal-naprej.html

Kar se kriterijev posvajanja iz dotičnega zavetišča tiče, sem svoje pomisleke na tem forumu lani že objavila in so danes najmanj enaki kot lani, predlani ali pred petimi leti. Bi bilo fino, če bi avtor prispevka vrtal še malo in se pozanimal, kako je posvojitelj te psice bil preverjen in kakšen pogovor je bil z njim opravljen ob posvojitvi.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #186 : sreda, 16.11.2011 : 09:02:58 »

A je tisti prispevek s Kanala A al POP-a kje na internetu?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #187 : sreda, 16.11.2011 : 09:25:39 »

A misliš tole?

Logiran

Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #188 : sreda, 16.11.2011 : 10:14:38 »

Jaz pa tega ne razumem:

Storjena le ena napaka

Edina napaka, ki jo priznavajo, je ta, da novo lastništvo še ni bilo vnešeno v centralni register psov, za kar prevzemajo popolno odgovornost. Predsednica društva Andrea Bogataj Krivec je še zapisala, da se že vrsto let trudijo udomiti čim večje število psov in mačk, »nikoli pa nismo trdili, da so vse živali iz našega zavetišča stoodstotno udomljene«.



Vir: http://www.slovenskenovice.si/crni-scenarij/doma/posvojitelja-so-preverili-sumijo-da-je-psicko-predal-naprej.html
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #189 : sreda, 16.11.2011 : 10:17:18 »

Hm, a je tale edini?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #190 : sreda, 16.11.2011 : 10:25:57 »

Na kakšen način edini?
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #191 : sreda, 16.11.2011 : 10:28:35 »

(Edini prispevek na POP/A).
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #192 : sreda, 16.11.2011 : 10:32:30 »

Ma glede na ves halo (na FB) sem mislila da je kaj vec kot pa minuta in pol. Undecided
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #193 : sreda, 16.11.2011 : 10:35:18 »

Jaz pa tega ne razumem:

Predsednica društva Andrea Bogataj Krivec je še zapisala, da se že vrsto let trudijo udomiti čim večje število psov in mačk, »nikoli pa nismo trdili, da so vse živali iz našega zavetišča stoodstotno udomljene«.



Vir: http://www.slovenskenovice.si/crni-scenarij/doma/posvojitelja-so-preverili-sumijo-da-je-psicko-predal-naprej.html

A to pomeni, da dajo pse tudi v solastništvo?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #194 : sreda, 16.11.2011 : 10:36:03 »

V prispevku na A kanalu je bil še dodatek voditeljice oddaje o lastništvu ene od odvzetih psic. Tega v posnetku ni.
Logiran

Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 29   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Pasji boji
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines