mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 17:23:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Pasji boji
Strani: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 ... 29   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pasji boji  (Prebrano 139811 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #285 : sobota, 03.12.2011 : 18:27:47 »

Glede na računico bi rekla, da se je steriliziralo tiste, ki iščejo nov dom. Vseh psov je bilo 15, pojma sicer nimam, koliko je bilo samcev in koliko samic, ampak vsaj še ene par samic je gotovo bilo.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #286 : sobota, 03.12.2011 : 19:20:41 »

Težko, da se tukaj najde kakšno vrelišče.

p.s.: jaz sem še zmeraj mnenja, da se vsakega psa, ki pride v zavetišče psihološko oceni in nato ukrepa naprej, še posebej tiste, ki so zloglasni (bulmastifi s "preteklostjo" ali potencialni bojni psi).
p.p.p.s.: Nisem brala cele teme, zato me ne linčat, če sem kaj sfalila...

Ni kaj linčat, je pa, posebej tam, kjer naj bi šlo za "vrele" zgodbe, priporočeno malo bolj podrobno branje.

Psi so bili testirani in ocenjeni, kar je povsem jasno navedeno v odločbah. Podatke za vse uspavane pse lahko najde vsak po prijavi na portalu e-uprave.

Objavljeni sta dve odločbi, št. 06172-2734/2011, z dne 28. 11. 2011, ki odrejata uspavanje za:
- psičko, pasme AST, rjave barve, staro 3 leta,
- psa, pasme AST, rjave barve, starega 4-6 let,
- psičko, pasme AST, rjave barve, staro 5 let,
- psa, pasme AST, rjave barve, starega 2 leti,
- psa, pasme AST, črne barve, starega 6-8 let,
- psičko, pasme AST, črne barve z belo liso na prsih, staro 3 leta.
- psičko Lady Hany

Iz odločbe je tudi razvidno, da je med bivanjem v zavetišču poginila ena psička, črne barve, stara 3-5 let, v Delovem članku pa piše, da "rezultati obdukcije še niso znani".

http://e-uprava.gov.si/e-uprava/oglasnaDeska.euprava
Logiran

PravaBiBa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 236


WWW
« Odgovor #287 : sobota, 03.12.2011 : 19:41:21 »

Težko, da se tukaj najde kakšno vrelišče.

Ni kaj linčat, je pa, posebej tam, kjer naj bi šlo za "vrele" zgodbe, priporočeno malo bolj podrobno branje.

Psi so bili testirani in ocenjeni, kar je povsem jasno navedeno v odločbah. Podatke za vse uspavane pse lahko najde vsak po prijavi na portalu e-uprave.

Objavljeni sta dve odločbi, št. 06172-2734/2011, z dne 28. 11. 2011, ki odrejata uspavanje za:
- psičko, pasme AST, rjave barve, staro 3 leta,
- psa, pasme AST, rjave barve, starega 4-6 let,
- psičko, pasme AST, rjave barve, staro 5 let,
- psa, pasme AST, rjave barve, starega 2 leti,
- psa, pasme AST, črne barve, starega 6-8 let,
- psičko, pasme AST, črne barve z belo liso na prsih, staro 3 leta.
- psičko Lady Hany

Iz odločbe je tudi razvidno, da je med bivanjem v zavetišču poginila ena psička, črne barve, stara 3-5 let, v Delovem članku pa piše, da "rezultati obdukcije še niso znani".

http://e-uprava.gov.si/e-uprava/oglasnaDeska.euprava
hvala Jana.....redko (preredko berem ta forum in mi včasih kaj sfali)....sem se pa spraševala zakaj bi sterilizirali p/kastrirali pse, za katere se še ne ve kaj bo z njimi..............me pa zanima še nekaj, kar sem spet mogoče preslabo prebrala.....ko nekdo na uradnem položaju izrazi svoje osebno mnenje , čemu ga je potrebno popljuvati..........bom šla vso temo še enkrat prebrat
, kolikor pa imam jaz izkušenj se te besede: moje osebno mennje pojavijo takrat, ko je posameznikom v sistemu dovolj nesposobnosti in neučinkovitosti sistema in pomanjkljivih zakonov........bom še enkrat prebrala..............
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #288 : sobota, 03.12.2011 : 19:51:10 »

Odvzetih je bilo 15 psov, od katerih jih je ostalo sedem, od tega jih je pet samic objavljenih tukaj za oddajo v nove domove pod posebnimi pogoji. Za računanje je res treba prebrati kaj več od enega zneska.
Logiran

PravaBiBa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 236


WWW
« Odgovor #289 : sobota, 03.12.2011 : 21:05:07 »

Odvzetih je bilo 15 psov, od katerih jih je ostalo sedem, od tega jih je pet samic objavljenih tukaj za oddajo v nove domove pod posebnimi pogoji. Za računanje je res treba prebrati kaj več od enega zneska.

ok. sj  tuk blond pa tud nism,, da ne bi vedela, da se mladiči in ena odrastla samica oddajajo preko Tega foruma.....tudi ne želim braniti tistih, ki so se odločali za humano uspavanje odrastlih psov...........daleč od tega....bi mi pa bilo zanimivo izvedeti zakaj se v primeru sloglasnih bulmastifof ni postopalo enako..........res niso bili borbeni, so pa bili nevarni ....kje je tukaj kratek stik?


p.s.: Jana jaz res nimam pojma o cenah ok?......če pa že provociraš mi povej ali so bile sterilizirane pred ali po odločbi o evtanaziji..........
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #290 : sobota, 03.12.2011 : 21:24:48 »

Nič ne provociram, temveč sem vajena, da pri 'delikatnih' temah, kar tole zagotovo je, pazim na vsako navedbo in njeno podlago. Torej, pred pisanjem skrbno preberem vse, kar je razpoložljivega objavljenega, šele potem karkoli komentiram ali sprašujem. Po izkušnjah je namreč največ 'forumskih sporov' (pa tudi širših) zaradi pomanjkljivega branja in informiranja. Tako postopam jaz, drugi pač drugače in kakšna pojasnila najbrž niso odveč, še manj so lahko razumljena kot provokacija.

Kdaj so bile psice sterilizirane, bo treba vprašati koga drugega. Jaz imam s temi psi samo toliko zveze, da vem, da se v Horjulu oddaja 5 samic, da je vseh 5 steriliziranih, cepljenih in čipiranih, ter večino tistega, kar piše v obeh odločbah in v medijih. Torej, nekako toliko, kot najbrž ti, če si prebrala odločbi in članke.

Ne vem sicer, na kaj naj bi se nanašalo "v primeru sloglasnih bulmastifof ni postopalo enako..........res niso bili borbeni, so pa bili nevarni" - o bulmastifih iz Oražnove je debata iz leta 2006 tukaj, debata iz leta 2010 pa tukaj. Če namiguješ na dejstvo, da so bili vrnjeni lastniku, ne pa uspavani ..., hm ... Večini je jasno, zakaj se je zgodilo tako, lahko pa prebereš dokumentacijo MKGP in navedeno temo. Boš zagotovo našla povsem konkretne razloge do potankosti predstavljene.
Logiran

PravaBiBa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 236


WWW
« Odgovor #291 : sobota, 03.12.2011 : 21:57:37 »

Nič ne provociram, temveč sem vajena, da pri 'delikatnih' temah, kar tole zagotovo je, pazim na vsako navedbo in njeno podlago. Torej, pred pisanjem skrbno preberem vse, kar je razpoložljivega objavljenega, šele potem karkoli komentiram ali sprašujem. Po izkušnjah je namreč največ 'forumskih sporov' (pa tudi širših) zaradi pomanjkljivega branja in informiranja. Tako postopam jaz, drugi pač drugače in kakšna pojasnila najbrž niso odveč, še manj so lahko razumljena kot provokacija.

Kdaj so bile psice sterilizirane, bo treba vprašati koga drugega. Jaz imam s temi psi samo toliko zveze, da vem, da se v Horjulu oddaja 5 samic, da je vseh 5 steriliziranih, cepljenih in čipiranih, ter večino tistega, kar piše v obeh odločbah in v medijih. Torej, nekako toliko, kot najbrž ti, če si prebrala odločbi in članke.

Ne vem sicer, na kaj naj bi se nanašalo "v primeru sloglasnih bulmastifof ni postopalo enako..........res niso bili borbeni, so pa bili nevarni" - o bulmastifih iz Oražnove je debata iz leta 2006 tukaj, debata iz leta 2010 pa tukaj. Če namiguješ na dejstvo, da so bili vrnjeni lastniku, ne pa uspavani ..., hm ... Večini je jasno, zakaj se je zgodilo tako, lahko pa prebereš dokumentacijo MKGP in navedeno temo. Boš zagotovo našla povsem konkretne razloge do potankosti predstavljene.

Jana, ti si administrator, jaz sem uporabnik, ki se občasno oglaša...........glede bulmastifov jaz nič ne namigujem, glede borbenih psov nič ne namigujem , mogoče ti med vrsticami želim sporočiti, da ni vse odvisno od zakonov ampak tudi od pritiskov na inštitucije, na posamezne inšpektorje,, da ni problem zakonodaja, da je problem nezaščitenost uradnikov (beri inšpektorjev), ki se s tem ukvarjajo.....a ta aspekt ste že kdaj preštudirali?

p.s.: pa brez zamere, ker nočen nobenega nikjer braniti, se mi pa dozdeva čemu inšpektorji tako z lahkoto napišejo svoje mlačne odločbe................
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #292 : sobota, 03.12.2011 : 22:07:42 »

A se tebi zdi ta zadnja odločba mlačna al to na splošno pišeš? Ker meni se zdi, da so tokrat napisali stvari kot je treba, utemeljili vsako stvar, dokumentirali obnašanje vsakega psa...
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #293 : sobota, 03.12.2011 : 22:14:39 »

Ok, bom kratka in upam, da bom s tem prekinila tole povšalno pisanje v šifrah.

Bulmastifi: Za vrnitev bulmastifov lastniku ni 'zaslužen' noben inšpektor, temveč povsem drugi ljudje, od katerih ima na VURS (znano) vlogo le direktorica, ki je ustavila izvršitev odločbe o usmrtitvi, ko je bila le-ta že vročena izvršiteljem. S tem je pridobila čas lastniku za pritožbo in vrhnjim na ministrstvu za izdajo odločbe o vrnitvi. Vročili so to odločbo mimo VURSa, čeprav je v njej pisala točna pot vročanja. Vročila jo je kar pravnica z ministrstva direktno v roke lastnikovega odvetnika. Si prebrala vse tri odločbe o usmrtitvi bulmastifov (so javno objavljene), ki jih je spisal inšpektor VURS in odločbo o vrnitvi istih bulmastifov lastniku, ki so jo spacali skupaj pravniki na MKGP? Meniš, da so inšpektorjeve odločbe 'mlačne'?
Tepe in pasji boji: Preberi obe odločbi in če boš tudi po tem menila, da gre za 'mlačne' tekste in 'mlačno' odločanje, potem pač res ne vem, kakšno odločbo imaš v mislih, da bi morala biti.

V vseh zgoraj navedenih odločbah obeh inšpektorjev povsem jasno piše, da odrejata humano usmrtitev vseh navedenih psov, na katere se odločbe nanašajo. Dokončno in jasno.
Logiran

fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #294 : nedelja, 04.12.2011 : 10:48:06 »

A lahko se en drug vidik - ne vem, ali so bili doloceni natancni roki, v katerih bodo vsi psi ocenjeni. Cisto po organizacijski plati pa najbrz ni hec imet v zavetiscu nesteriliziranih zivali, ki se zacnejo enkrat tudi gonit. Pa ceprav so zaprte vsaka v svoj boks ne. Ce bi jih jaz imela kakih 5, 6 cakajocih na daljsi rok, bi se potrudila, da se jih cimprej poS/poK.
Logiran
PravaBiBa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 236


WWW
« Odgovor #295 : nedelja, 04.12.2011 : 17:58:09 »

Ok, bom kratka in upam, da bom s tem prekinila tole povšalno pisanje v šifrah.

Bulmastifi: Za vrnitev bulmastifov lastniku ni 'zaslužen' noben inšpektor, temveč povsem drugi ljudje, od katerih ima na VURS (znano) vlogo le direktorica, ki je ustavila izvršitev odločbe o usmrtitvi, ko je bila le-ta že vročena izvršiteljem. S tem je pridobila čas lastniku za pritožbo in vrhnjim na ministrstvu za izdajo odločbe o vrnitvi. Vročili so to odločbo mimo VURSa, čeprav je v njej pisala točna pot vročanja. Vročila jo je kar pravnica z ministrstva direktno v roke lastnikovega odvetnika. Si prebrala vse tri odločbe o usmrtitvi bulmastifov (so javno objavljene), ki jih je spisal inšpektor VURS in odločbo o vrnitvi istih bulmastifov lastniku, ki so jo spacali skupaj pravniki na MKGP? Meniš, da so inšpektorjeve odločbe 'mlačne'?
Tepe in pasji boji: Preberi obe odločbi in če boš tudi po tem menila, da gre za 'mlačne' tekste in 'mlačno' odločanje, potem pač res ne vem, kakšno odločbo imaš v mislih, da bi morala biti.

V vseh zgoraj navedenih odločbah obeh inšpektorjev povsem jasno piše, da odrejata humano usmrtitev vseh navedenih psov, na katere se odločbe nanašajo. Dokončno in jasno.

poglej, zapele sva za konkretna primera, ki sta se reševala kakor sta pač se......jaz sem v mislih bolj imela odločbe inšpektorjev na terenu, ki mlačno zapišejo, da ne vidijo kršitev, oz, da je z živaljo vse ok......in ti primeri so v bistvu še odprti....
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #296 : nedelja, 04.12.2011 : 18:06:36 »

Za inšpektorske debate je članom na voljo rubrika VURS se trudi .... Tole je tema o pasjih bojih na splošno, trenutno pa v njej debatiramo o konkretnem primeru iz okolice Litije in psih, ki so bili najdeni tam.
Logiran

PravaBiBa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 236


WWW
« Odgovor #297 : nedelja, 04.12.2011 : 18:08:37 »

ok...sem dojela....pa brez zamere...
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #298 : nedelja, 04.12.2011 : 18:12:50 »

poglej, zapele sva za konkretna primera, ki sta se reševala kakor sta pač se......jaz sem v mislih bolj imela odločbe inšpektorjev na terenu, ki mlačno zapišejo, da ne vidijo kršitev, oz, da je z živaljo vse ok......in ti primeri so v bistvu še odprti....
Osebno menim, da takim ugotovitvam najpogosteje botrujeta lenoba in malomarnost - s tem, da ne ugotovijo kršitev, se njihovo delo konča, plača na koncu meseca pa bo kljub temu enaka, kot če bi ugotovili kršitev in ukrepali. Živali jim v večini primerov (ne vsem) dol visijo. Take vrste inšpektorjev (ali pekov, čevljarjev, učiteljev - vstavi poljubno) pač opravljajo nek poklic, ki jih ne zanima in v katerem so se najbrž pomotoma znašli. Posledice takega (ne)početja jih ne zanimajo, pa četudi gre za živa bitja - as easy at that.
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #299 : nedelja, 04.12.2011 : 20:37:53 »

http://www.zverce.si/kaksna-bo-dediscina-bojnih-psov
Logiran
Strani: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 ... 29   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Pasji boji
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines