mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 12:06:00

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Pasji boji
Strani: 1 ... 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pasji boji  (Prebrano 139701 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #330 : torek, 23.09.2014 : 12:34:33 »

(a je kdo poskusil izračunati, koliko se jih pravzaprav pripelje iz tujine vseh skupaj?)
Nekaj se je ocenjevalo. Bojda. Cca. 50/mesečno naj bi bila številka.   trmoglavka
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #331 : torek, 23.09.2014 : 12:35:52 »

Zgodovina se ponavlja.

https://www.facebook.com/ustavimopasjeborbe/posts/370549323101732

Trdijo tole: "Ker imamo ogromno podpore na page-u in s tem veliko ljudi vidi naše objave in ker nas nič ne stane, da poskusimo najti kakšen dom brezdomčkom, smo jih seveda z veseljem objavili."

Nekdo je podobno začel leta 2010 in zdaj smo tam, kjer so zadeve postale že skoraj neobvladljive. Že vse od tedaj se pomoči potrebni psi iz podobnih zgodb pojavljajo na naših ulicah in v naših zavetiščih. Na naše stroške, ne na stroške tistih, ki so jim na kakršenkoli način, četudi samo z objavami, pomagali priti v Slovenijo.

Tisti takrat se niso zavedali, da z množico ljudi pridejo tudi odgovornosti. Tudi tile zdaj se ne.
Koliko škode bodo naredili v prihodnje, pa bo pokazal čas.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #332 : torek, 23.09.2014 : 12:48:52 »

Mislim, da je največ kar se lahko ta moment naredi, polepi to debato z linki do psi v zavetiščih :/

Prepričana sem, da je to najslabše, kar se da narediti, ker:
- skupina je odločena, da mora pomagati, ker jo podpira toliko ljudi, in bo to počela še naprej, ljudje pa radi sledijo 'voditeljem', še posebej, če ti veliko opletajo s čustvi,
- ker v takih skupinah po pravilu ne zmaguje zdrava pamet, temveč ... (dopolni z ljudskim pregovorom)
- ker se bo tak poskus zagotovo ponovno sprevrgel v stampedo nad slovenskimi zavetišči, kar bo za seboj potegnilo še več sovražnega govora, linčev, pljuvanja ... (dopolni), kot ga poznamo iz večine takih skupin, pa tudi iz te; trdim, da tak poskus ne bi prinesel niti ene same samcate posvojitve iz zavetišča,
- verjetno še kakšen razlog ...

Moj prispevek k zadevi bi bilo vabilo k branju
Oddajanje psov postaja čustveno izsiljevanje
... ali zakaj je branje oglasov za oddajo psov lahko škodljivo
Logiran

Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #333 : torek, 23.09.2014 : 13:17:42 »

Citat
Cca. 50/mesečno naj bi bila številka.
Logiran
Podencica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 651


« Odgovor #334 : torek, 23.09.2014 : 13:31:29 »

Zelo visoka številka se mi zdi, če je le realna in res mi ni jasno kje dobijo toliko odgovornih posvojiteljev v Sloveniji, ki jih poleg vsega ti posamezniki ali društva, ki jih oddajajo,  na posvojitev odgovorno in dobro pripravijo, ker za to je tudi potreben čas, denar in številni prostovoljci, ki bodo ta del pred posvojitvijo kvalitetno opravili.  Predvsem pa je to kar velik finančni zalogaj za toliko psov se mi zdi, če se vse naredi kot je treba seveda (S/K, cepljenja, potrebni veterinarski pregledi (z vključenimi izvidi, da določena bolezen pri psu ni prostona seveda) in morebitna zdravljenja pred odhodom iz tujine, mikročipiranje, potni list in seveda ne pozabimo stroška transporta).

A se morda pa ve, koliko teh psov, ki jih pripeljejo iz Bosne v Slovenijo pa ponovno išče dom oz. morda celo končajo v Slo zavetiščih? 
Logiran
Podencica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 651


« Odgovor #335 : torek, 23.09.2014 : 13:32:36 »

* prostona = prisotna  sram
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #336 : torek, 23.09.2014 : 13:37:09 »

@Podencica - ja, sej. V formuli naj bi bili: odgovorni posvojitelji, R&R, veterinarska oskrba, S/K, čip, cepljenje.
S poudarkom na naj bi bili.
Poleg tega je hudič tudi, ko se ti srčni rešitelj ne oglasi na telefon, ko pride do problemov. In do problemov pride.
Žalostno je tole vse skupaj. Res žalostno.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #337 : torek, 23.09.2014 : 13:51:41 »

Mislim, da je največ kar se lahko ta moment naredi, polepi to debato z linki do psi v zavetiščih :/

Če se ne motim, so ti že izbrisali obe objavi - povezavo na FB Zavetišča Horjul in povezavo na našo forumsko rubriko Psi iščejo dom.  Smiley
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #338 : torek, 23.09.2014 : 14:25:23 »

(a je kdo poskusil izračunati, koliko se jih pravzaprav pripelje iz tujine vseh skupaj?)

en citat iz debate na klik:
"**** ******** Tudi jaz posvajam pse iz bosne in srbije,v slovenijo sem jih posvojila vec kot 30 v letu dni(sama jih imam doma 5 resenih iz taborisc)in vse stroske uglavnem krijem sama,pomagajo mi prijateljice z ksno donacijo...meni ni zal,da placam papirje in vse samo da ga resim-se pac odrecem nepomembnim stvarem npr.sopingu vsak mesec...veliko vas obsoja nas ki resujemo iz bosne zato vabim da greste z mano v bihac in ko boste videli kako te zivali trpijo boste razumeli.."
Logiran

kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #339 : torek, 23.09.2014 : 14:54:45 »

Khm, pa se je razvila debata  Evil Undecided
Joj, res nisem mogla bit tiho...
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #340 : torek, 23.09.2014 : 15:04:50 »

Podencica, lahko besedilo v tvojem postu z vsemi vprašanji kopiram na njihov FB zid, tja, kjer se je razvila debata? Glede na to, da si že vse napisala - da mi ne bo treba sestavljati vsega še enkrat.
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #341 : torek, 23.09.2014 : 15:46:54 »

Podencica, lahko besedilo v tvojem postu z vsemi vprašanji kopiram na njihov FB zid, tja, kjer se je razvila debata? Glede na to, da si že vse napisala - da mi ne bo treba sestavljati vsega še enkrat.

No, lih to sem hotela vprašat Smiley
Logiran
sarataste
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 74


WWW
« Odgovor #342 : torek, 23.09.2014 : 16:08:58 »

No jaz sem prilepila, tisti dve povezavi in takoj dobila na privat eno gospo, da moje objave nimajo nobene veze z napisanim, ker je objava o bosanskih psih in da naj neham "kaliti vodo". Sem ji jasno povedala, da ima moja objava slovenskih brezdomčkov lih tolk veze z pasjimi boji kot objava brezdomčkov bosančkov, itak se je pa nemogoče razumno pogovarjat. Žal tu dobre ljudi vodijo samo emocije, pa zelo malo pameti. Ampak obe povezavi še vedno vidim- Opažam tudi, da je skupina objavila slovenčka brezdomčka https://www.facebook.com/ustavimopasjeborbe/photos/pb.340257286130936.-2207520000.1411484705./370611083095556/?type=1&theater
Logiran
Podencica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 651


« Odgovor #343 : torek, 23.09.2014 : 19:13:49 »

Podencica, lahko besedilo v tvojem postu z vsemi vprašanji kopiram na njihov FB zid, tja, kjer se je razvila debata? Glede na to, da si že vse napisala - da mi ne bo treba sestavljati vsega še enkrat.

Lahko se priredi moja vprašanja, da ne bodo napisana v prvi osebi in se seveda povpraša, ker tudi mene zanimajo njihovi konkretni odgovori, ne samo mešanje megle, kot ga je zaznati tam s strani posameznikov, ki več kot očitno ne vedo, da ni važna zgolj srčnost pri uvažanju in dajanju v posvojitev pse iz tujine. Pri reševanju psov iz tujine, poudarjam še enkrat, ni pomembno samo srce, ampak tudi razum in odgovornost na vse strani. Pa četudi imaš vse to kar sem naštela na koncu, lahko gre včasih kaj tudi narobe, ker ljudje smo na  samo ljudje.  Zelo žalostno je sicer zavedanje, da vseh psov ne bomo mogli nikoli rešiti, ampak včasih žal ne moremo siliti z glavo skozi zid ...in to bi se moralo dati dopovedati ljudem. Sem verjetno preveč naivna ...spet ...Wink
Logiran
Podencica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 651


« Odgovor #344 : torek, 23.09.2014 : 19:22:52 »

Da pa se razumemo, v kolikor pa so psi iz tujine pripeljani tako kot je po zakonu določeno in so domovi skrbno in odgovorno izbrani, da se potem tudi prevzamejo na breme društev, če kaj ne gre po planu (ne pa, da telefoni zvonijo v prazno!), pa seveda predvsem, da so že ob posvojitvi vsi S/K, potem pa je to druga zgodba. Dokler pa nekdo trdi, da nima denarja za sterilizacije in kastracije, pa da če kdo želi lahko donira kakšen €, pa da itak vsi posvojitelji morajo sami od sebe vedeti kaj je odgovorno skrbništvo psa, pa da on bo samo poiskal takšnemu psu dom in ga še pripleljal iz tujine, pa je zame osebno nesprejemljivo in neodgovorno tako do tega psa, ki ga je pobral s ceste, kot tudi do posvojiteljev, ki so takšnega psa vzeli za svojega.
Ker saj v 30 primerih bo vse ok, v 10 pa ne bo. Kaj pa potem, ko se ne izide po željenem planu in pridejo nepričakovani mladički, ko nekdo pač ne bo opravil S/K, ker pač ne bo,  pa ko si psa tisti nekdo, ki bi sam od sebe moral vedeti kaj je odgovorno skrbništvo, le tega več ne želi in bi ga "zapakiral" in vrnil. Kam in h komu pa?

Raje neham, ker sem se preveč zagrela ..., ampak res me moti neko prazno kreganje ljudi tam, ne dojame se pa bistva, ki jim ga lepo poskuša povedati tudi društvo Lajka.
Logiran
Strani: 1 ... 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Pasji boji
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines