mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 21:40:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Pasji boji
Strani: 1 ... 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pasji boji  (Prebrano 138806 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #375 : torek, 30.09.2014 : 19:51:53 »

Ja, seveda, odgovorna posvojitev, kakopak. In odgovorno vlačenje psov iz Velike Kladuše sem. In podajanje iz enih rok v druge, seveda.
Link KLIK A lahko pogledate samo v primeru, da pogledate tudi link KLIK B, v primeru želje po nasprotovanju pa še link KLIK C. Koliko krogov bo še treba?
Logiran

čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #376 : torek, 30.09.2014 : 21:22:43 »

Čeprav še vedno nisem fanica FB, Jana, hvala za posredovane povezave  objem, pa čeprav je moje razpoloženje samo še slabše  Angry

In seveda lahko rečem le, odgovorno nikoli ni samo empatično in to nikoli in nikdar populistično  Undecided.

Ampak dokler samo s kauča lajkaš ob, mogoče edini kaučarski živali, ki jo premoreš in nepoznavanju oz. zatiskanju oči pred realno situacijo že v Sloveniji, ni za pričakovati drugega kot skandiranje ob vsaki "rešeni" duši, ki ljubko/žalostno gleda s slike in hvalabogu, ne pristane pri tebi, seveda pa ob obveznem deklariranju za zaščitnika živali.
Če pa bi "lajk" stal samo 10€, v dejansko dobrobit te iste živali, pa bi bila situacija sigurno čisto drugačna  sram
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #377 : sreda, 01.10.2014 : 08:06:08 »

Ja, seveda, odgovorna posvojitev, kakopak. In odgovorno vlačenje psov iz Velike Kladuše sem. In podajanje iz enih rok v druge, seveda.
Link KLIK A lahko pogledate samo v primeru, da pogledate tudi link KLIK B, v primeru želje po nasprotovanju pa še link KLIK C. Koliko krogov bo še treba?

Ne vem sicer, zakaj je bilo treba objavo s pozivom na posvojitev enega od 'vikend mladičev' zvečer izbrisati. Je očitno že bil pomemben razlog.
Torej, objava na KLIK A je bila takale - KLIK, zdaj pa izgleda zid takole - KLIK D.
Kako je zadeva povezana s pasjimi boji? Pojasnjujejo na KLIK E.
Logiran

sarataste
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 74


WWW
« Odgovor #378 : sreda, 01.10.2014 : 09:34:44 »

Meh, jst sem jih na FB vse skenslala, ker me ta afektiranost in nerazumevanje delata nervozno, šeram tvoj članek Jana, mogoče razsvetlim vsaj koga od mojih bližnjih :/
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #379 : sreda, 01.10.2014 : 12:41:13 »

Ampak to pa morate priznati, da znajo izbrati zelo ljubke mladičke....
Logiran
sarataste
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 74


WWW
« Odgovor #380 : sreda, 01.10.2014 : 15:19:15 »

A obstajajo neljubki mladički Wink? Cukri, itak
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #381 : četrtek, 09.10.2014 : 15:01:14 »

Nadaljujem kar tukaj, ker v bistvu sem tudi spada:

https://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse/posts/920093398018405

in

https://www.facebook.com/pasjibrezdomci/photos/a.544076939026024.1073741915.326062250827495/565536950213356/?type=1

O tem govorimo nasprotniki vlačenja psov v Slovenijo. O TEM!
Pa tole je samo ena majcena kapljica v morju.

Res še kdo misli, da gre za pse?
Logiran

sarataste
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 74


WWW
« Odgovor #382 : četrtek, 09.10.2014 : 15:42:11 »

Pa bemu sunce, kakšno je zdaj to društvo za brezdomčke, je to neka registrirana zadeva al spet grupa parih pametnih?! Vedno bolj verjamem, da bi morala biti tovrstna prostovoljstva očitno bolj regulirana. A pri nas lahko vsak ustanovi društvo za takozvano zaščito živali, brez kvalifikacij, kakršnihkoli pogojev, poročanja, inšpekcij?! Sem hitro dol zaprla tisti pejđ, ker imam problem z NEizražanjem mnenja pri takih neumnostih in komentarjih "iiiii, noseča je "
Logiran
narava
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #383 : sreda, 05.11.2014 : 13:02:29 »

Večina Slovencev je ogorčenih nad ljubitelji pasjih bojev. In so upravičeno ogorčeni. Toda problem je nekje drugje. Citiram iz knjige Etika v kuhinji:

Težava je v tem, da se prehranjevanje z živili živalskega izvora z moralnega gledišča ne razlikuje od pasjih bojev. Ali je treba jesti živali? Kratek odgovor je: ne. Ali ne potrebujemo živil živalskega izvora, da bi bili zdravi? Ne. Načeloma se torej vsi strinjamo, da je napačno povzročati živalim »nepotrebno« trpljenje in smrt. Kako torej lahko upravičimo dejstvo, da vsako leto ubijemo milijarde kopenskih živali in rib za hrano? Najboljši izgovor, ki se ga lahko domislimo za nepredstavljivo količino trpljenja in smrti živali, je, da so okusne. Uživamo v okusu hrane živalskega izvora. Toda, ali se to razlikuje od zagovora ljubitelja pasjih bojev, ki pravi, da pasje boje upravičuje njegov užitek ob gledanju? Ta knjiga pokaže, da med navedenima stališčema ni nobene razlike, vsaj ne v moralnem smislu.
Logiran
ličinka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 106


WWW
« Odgovor #384 : sreda, 05.11.2014 : 13:29:03 »

Tudi naše živali jedo meso zakaj se odločimo za nakup ene, če s tem povzročimo smrt drugim. Veliko je pogledov na to, vsak ima svoj prav ampak ni pa prav, da se reče, da je jesti meso nemoralno.
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #385 : sreda, 05.11.2014 : 13:42:30 »

Bo tole bolj primerna tema http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,13976.0.html in bomo tam predebatirali, zakaj 50kg dekle lahko funkcionira kot veganka, medtem ko fizični delavec z 10,12,14 urnim delavnikom bolj težko.
Logiran
sarataste
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 74


WWW
« Odgovor #386 : sreda, 05.11.2014 : 15:45:14 »

Brrr sej lahko prestavite iz teme ampak plis a lahko nehamo govorit, da nekdo "rabi" meso za popoln obrok, ker pač ni res al pa se bo treba malo izobrazit. Proteine dobite iz tisoč in ene rastline. Pa ne govorim o 50 kilskih deklicah ampak bodybuilderjih. Obstaja nešteto strani, kjer si lahko izračunate vnos vseh snovi v telo, kjer z lahkoto ugotovite, da več kot zadovoljite dnevni vnos proteinov samo z rastlinsko hrano. Meni je vseeno kaj jeste, samo ne podpirat svoje izbire z lažmi o popolnosti obrokov ipd. http://www.forksoverknives.com/frank-medrano-powered-by-plants/
Logiran
ličinka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 106


WWW
« Odgovor #387 : sreda, 05.11.2014 : 16:27:05 »

Moj namen je bil da pasji boji in mesna industrija ne sodita v isti koš. Nisem imela v namenu, da se iz tega razvije druga debata za takšno debato je posebna tema NikaB je delila povezavo. držimo se te teme
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #388 : četrtek, 06.11.2014 : 10:56:11 »

Se članice KZS iz kinoloških društev spreminjajo v živalovarstvena društva za reševanje psov iz tujine v Slovenijo?

Športno kinološki klub Vrhnika, članica Kinološke zveze Slovenije, zbira denar za reševanje psa iz Bosne - KLIK.

V resnici ne vem več, v čem je štos. En klinc me briga, koga vse ljudje kot posamezniki rešujejo, ne morem pa mimo dejstva, da očitno uradno rešuje pse iz Bosne tudi članica KZS.

Prosim vse, ki boste kliknili na objavo in pomislili na pomoč, da preberete tudi Oddajanje psov postaja čustveno izsiljevanje.
Logiran

uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #389 : četrtek, 06.11.2014 : 11:26:10 »

Ja fak no, pa kam mi to rinemo...
Logiran
Strani: 1 ... 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Pasji boji
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines