mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 10.06.2024 : 10:34:54

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Saj je le pes
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: Saj je le pes  (Prebrano 59788 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #120 : sreda, 05.10.2005 : 16:10:45 »

ups, sem prehitro stisnila "sporočilo".

torej, da nadaljujem. menijo, da če je pes notri, imaš v stanovanju vse polno dlak, smrdi, in zboliš! Huh Roll Eyes po drugi strani pa smo zdaj že dvakrat imeli psa na morju v apartmaju, je sobno čist, kljub temu, da je drugače v pesjaku, ni blo nobenih problemov, razen, spet, dlake, ki jih tako zelo motijo.
na čistočo so izredno "vdarjeni", jaz pa pol tega ne, kljub temu pa bi v stanovanju skrbela za to, da jih ne bi bilo toliko, da bi vsak takoj najprej to opazil in morebitni obiskovalec odšel poln dlak na oblekah. ampak tega pač ne morejo razumet.

razlog je seveda tudi ta, da bi po njihovem mnenju največ oz. preveč časa posvečala psu.
potem je še to, da tak pes ni za v mesto, pa "kaj si bodo starši tvojih cimrov mislili, ko bodo domov nosili dlake" ... Roll Eyes


Pa kaj jih briga?
saj bo v tvojem stanovanju in tvoji cimri bodo polni dlak.
Mislim, da je človek ,ko gre študirat že polnoleten. Torej je skrajni čas,da se starši nehajo vtikat v njegove privatne zadeve.
Lepo jim razloži, da je pes tvoj, tvoje dlake in tvoja odgovornost.  Prav tako kot bo tvoja odgovornost , da redno študiraš.
Če jih torej skrbi ,da zaradi bolezni ,ki jih bo povzročila umazanija, čiščenja stanovanja in sprehajanje psa ne boš izpoljnjevat študijskih obveznosti, pač podpišite pogodbo, da te prenehajo finančno podpirat, ti pa jim sredstva za zafurano leto vrneš ( recimo, ne vem, petih letih ? pač stvar pogajanj) . Ker, če ti plačujejo kaj k študiju, imajo eno samo pravico: zahtevat namreč, da študiraš oz bolje , da doštudiraš.
Vlak vzgoje so pri skoraj 20 letih že zamudili (če si jm všeč ali ne, si kar si) in čas je , da prerežejo popkovino. To bo koristilo tudi njim , predvsem pa tebi , če jih tvoja sreča res skrbi. Podaljševanje skrbi za osnovne zadeve, kamor sodi skrb za higieno, socialni položaj  in organizacijo časa otrok , ni znak skrbnega starševstva ,pač pa bolestne navezanosti in pomanjkanja samouresničitve staršev na drugih področjih.
Poskušaj jim to obrazložiti - malo bolj diplomatsko seveda kot je moj tekst. Vključiš pa lahko predlog za podpis pogodbe, ki te zavezuje k rednemu študiju.
Poleg tega ti svetujem,da napneš vse sile za iskanje kakršnekoli špidendije, ter da se finančno čim prej in čim bolj osvobodiš- če ne drugega , to dobro dene.
Starše seveda skrbi, kootroci odhajajo- odhaja tudi delček njih. A pri podajanju  v ui svet ,bi jih lahko mnogo bolj skrbelo vse kaj drugega ,kot tvoje sobivanje z domačim psom. To bo mamreč zelo zmanjšalo možnost in čas za druge stranpoti in poskrbelo za relativno urejen urnik, kar je nedvomno vredno nekaj dlak na oblačilih.
 
Logiran
TSA
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 328


« Odgovor #121 : sreda, 05.10.2005 : 17:44:45 »

Ce ne bo slo na lep nacin, bos pac morala bolj na grobo.

Mami, ati, pes je moj, jaz skrbim za njega. To je moje zivljenje in tudi zanj sem odgovorna izkljucno jaz. Ce vama kaj ni vsec.. me dobita na to in to stevilko v mojem stanovanju v Ljubljani Wink

umm ZOIA domnevam , da bo sammy komaj polnoletna , ko šla študirat in mislim , da denarja sama za študij in stanovanje nima ampak ji bodo starši pomagali .... tako da ga ne more kar vzet in rečt se slišimo.... na lep način se daleč pride Smiley , samo treba je malo nakladati kako dobre ocene imaš in da pes ni ovira itd....
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #122 : sreda, 05.10.2005 : 17:59:41 »

Lahko pa se zmeniš, da te lahko večkrat pridejo preverit v kakšnem stanju je stanovanje itd. in ko bodo videli, da je vse ok bi te morali pustiti na miru. Če boš vsak dan posesala tudi dlak ne bo tako ogromno, kot si predstavljata starša. Je pa težko, ker starši hočejo, da je po njihovo dokler te vzdržujejo. Tudi pri meni je tako. Kakorkoli se boš že pogajala, se moraš na lep način, drugače se boš samo oddaljevala cilju.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #123 : sreda, 05.10.2005 : 20:13:11 »

Pa kaj jih briga?
saj bo v tvojem stanovanju in tvoji cimri bodo polni dlak.

v stanovanju, ki ga bodo oni financirali.

drugače pa hvala deteljica za tvoje sporočilo (seveda tudi vsem ostalim)! se popolnoma strinjam in ta ideja z pogodbo se mi zdi zelo v redu (kot nek izhod v sili, če ne bi šlo drugače, bi ga lahko uporabila).
spominja me na našega prof. psihologije, ki je rekel, da je pri vzgoji otrok potrebno na začetku, torej v zgodnjih otrokovih letih, napneti in trdo držati vajeti, ob začetku pubertete pa jih začeti rahljati.

zanima me še, če jih naj že zdaj začnem pripravljat na dejstvo, da si res želim psa s seboj. ponavadi sem za vsako tako stvar, ko sem kaj nameravala, pa nisem bila prepričana v uspeh oz. v to, da bi mi nekaj dovolili, začela težiti na koncu, ko so se morali v zelo kratkem času odločiti.

zdaj pa gre za bolj kompleksno, skoraj, če ne, življensko odločitev, zato bi bilo po mojem bolje, če bi prej začela delat na stvari. ampak ne vem, kako naj začnem. tako zares se še o tem nismo pogovarjali.
Logiran
TSA
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 328


« Odgovor #124 : sreda, 05.10.2005 : 21:10:37 »

hmm sammy parkrat zalij rože , nesi smeti , speči jajca na oko in prepričan sem , da ti ga bodo dovolili vzeti  Grin Grin !
Logiran
puppy ares
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 77


« Odgovor #125 : sreda, 05.10.2005 : 21:28:16 »

Puppy ares - mi lahko poveš, na kateri šoli ni na urniku Slovenskega jezika?


oprosti, se bom bolj potrudila pisati slovnično pravilno. Lips Sealed
Logiran
puppy ares
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 77


« Odgovor #126 : sreda, 05.10.2005 : 21:31:54 »

sammy poskusi na lep način. saj ti bo uspelo, drugače pa bodo videli, ko ga bodo morali sami peljati na sprehode... ja, pa bodi pridna- to vedno "vžge" Wink
Logiran
rina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 260


« Odgovor #127 : sreda, 05.10.2005 : 22:48:16 »

TagTu:
"Puppy ares - mi lahko poveš, na kateri šoli ni na urniku Slovenskega jezika?"

oprosti, se bom bolj potrudila pisati slovnično pravilno. Lips Sealed

 Grin
Nočem biti pikolovska, ampak smo ravno danes pisali veliko začetnico. Slovenski jezik se piše z malo. Smiley

Sammy, držim pesti da boš sprejeta na faks in da boš vzela Sammyja sabo. Wink
Kako pa bi lahko starše prepirača pa ne vem. Undecided Saj so tudi pri meni mnenja da pes ni za v hišo, ampak kdaj pa že potrpijo. (Sicer pa Witty tako ali tako sama noče v dnevno, kuhinjo... Samo tukaj v računalniški sobi je.) Tako da kakšnega pametnega nasveta nimam.

lp, rina
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #128 : četrtek, 06.10.2005 : 08:10:24 »

Grin
Nočem biti pikolovska, ampak smo ravno danes pisali veliko začetnico. Slovenski jezik se piše z malo. Smiley


Mišljeno je bilo kot ime predmeta na urniku....
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #129 : četrtek, 06.10.2005 : 10:39:58 »

v stanovanju, ki ga bodo oni financirali.


zanima me še, če jih naj že zdaj začnem pripravljat na dejstvo, da si res želim psa s seboj. ponavadi sem za vsako tako stvar, ko sem kaj nameravala, pa nisem bila prepričana v uspeh oz. v to, da bi mi nekaj dovolili, začela težiti na koncu, ko so se morali v zelo kratkem času odločiti.

zdaj pa gre za bolj kompleksno, skoraj, če ne, življensko odločitev, zato bi bilo po mojem bolje, če bi prej začela delat na stvari. ampak ne vem, kako naj začnem. tako zares se še o tem nismo pogovarjali.

To je odvisno od staršev,ker samo ti jih poznaš.Če ti kaže, da jih boš prepričala po lepi poti, potem začni zdaj- ampak po koščkih in diplomatsko ne preveč navalit , da se ne uprejo. Npr kdaj navržeš , kako bo zgledal tvoj urnik in omeniš sprehod psa zraven..pa tako mimogrede kaj v zvezi s psom in študijem v istem stavku.( Npr ja a veš kolk vsi divje žurajo,jaz bom pa zato prikrajšana,ker bom imela psa sabo. A veš una Mateja se je pa že v tretjem letniku poročila? Kdo ve če se bom jaz sploh kdaj ,ko bom pa mela vedno psa sabo? Ja sem šla pogledat v dijaški dom h kolegici tej in tej-a veš kaj so bli zakajeni? sem morala it za eno uro k Tanji v sobo da sem se nadihala, ker ona ma psa v sobi  , pa ne pusti kadit v cimru ....)
Pa npr prineseš kakšen članek o pozitivnem vplivu psa na učenje ipd in pozabiš zadevo na vidnem mestu.
Če kaže, da ne dobijo napada kontriranja , napreduješ naprej.
Jasno je ,da boš lažje študirala s psom pri nogah-dokazano to podaljšuje koncentracijo in naredi učenje prijetnejše(tudi osebno sprobano). Jasno je tudi ,da te bo misel na psa ,ki je nekje stran od tebe odvračala od koncentracije in zmanjševala učinkovitost študija.
Poleg tega se da krasno ponavljat in utrjevat snov na sprehodih. Jaz sem sicer med študijem jahala (+ imela psa)a je isto.
Doma si pripraviš listke s povzetki in shemami in ponavljaš vajo na psrehodu - ob kisiku gre bolj v glavo.
če začutiš hladen veter ob teh omembah ostani na tem nivoju.
najbrž ne bo šlo na lepo. Če ne bo šlo nalepo, raje ne načenjaj teme preveč. Pusti zadevo,da se vseliš in da se začne študij, potem pa enostavno odpelji psa in pusti sporočilo: "dragi starši,vem da niste navdušeni nad psi v stanovanju,a res se zavedam svojih odgvornosti. V to spada tudi to ,da s skrbjo za svojega ne obremenjujem vas in da mojemu psu nudim to kar potrebuje. V tolažbo naj vam bo dejstvo,da bom enako resna in odgovorna tudi pri drugih stvareh življenju,kamor sodi tudi redno opravljanje študijskih obveznosti in skrb za higieno, ter da v mestih 30 % gospodinstev živi z živalmi v stanovanju, pa so še vedno vsi zdravi in funkcionirajo normalno.
Vaju pozdravja vajina ljubeča hči:"
Žal v življenju ne gre vedno vse po optimalni poti. Tudi jaz sem se morala začasno odselit že pri 16 letih, d aso starši ugotovili ,da mislim resno in da ne morejo več manipulirat z mojim življenjem. In so dojeli sporočilo. Samo moraš bit trdno odločen, da če bo treba boš šel po težji-samostojni poti. Verjetnost j esicer neskončno majhna,d abi bilo to potrebno a moraš se je zavedat.
Dolgoročno pa je tako,da se tudi res moraš naučit borit zase in za svoj življenjski stil.Če s epustiš preveč manipulirati okolicim čeprav dobronamerno je  v končni fazi rezultat ta ,da s svojim življenjem nisi zadovoljen.
Logiran
Moon
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.642


« Odgovor #130 : četrtek, 06.10.2005 : 15:32:58 »

umm ZOIA domnevam , da bo sammy komaj polnoletna , ko šla študirat in mislim , da denarja sama za študij in stanovanje nima ampak ji bodo starši pomagali .... tako da ga ne more kar vzet in rečt se slišimo.... na lep način se daleč pride Smiley , samo treba je malo nakladati kako dobre ocene imaš in da pes ni ovira itd....
Res je, nakladati. Ko pa zvejo da si samo nakladal, je pa tut veselo, ane ? ..  Sad
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #131 : četrtek, 06.10.2005 : 15:51:56 »

Upam, da ti bo na koncu uspelo prepričati starše. Po moje je najboljše igrati na to, da jih pač ne boš obremenjevala s skrbjo za psička, ki si ga ti želela. Sej je umazanija v stanovanju, ampak nič kar se ne bi dalo počistiti.
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #132 : četrtek, 06.10.2005 : 17:42:32 »

Samo ti veš kako jih najlažje prepričati Smiley. Moraš pa biti vztrajna in verjamem, da ti bodo na koncu popustili Wink
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #133 : četrtek, 06.10.2005 : 17:44:25 »

Mišljeno je bilo kot ime predmeta na urniku....

Kljub temu se piše z malo! Z veliko začetnico se res piše imena predmetov, toda pri angleščini! Smiley

Še ena stvar je - ne vem, kako bo s prevozom. Svojega avta najbrž ne bom imela, z javnim prevozom pa psa ne morem prevažat. Mogoče bi z vlakom lahko, toda do najbližje postaje je nekje 30 km. Dvomim, da bi me peljali do tja z avtom in da bi gledali, kako vsak teden njihova hči odhaja s psom na vlak. To bi bilo zanju več kot preveč. Bom pa poskušala na tem, da pridem do avta.
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #134 : četrtek, 06.10.2005 : 17:46:44 »

A se psi ne smejo voziti z avtobusom? Z nagobčnikom bi te morali pustiti gor.
Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Saj je le pes
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines