mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 16:00:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Saj je le pes
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: Saj je le pes  (Prebrano 59367 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ninci
gost
« Odgovor #30 : ponedeljek, 14.06.2004 : 11:53:39 »

No da se vrnemo malo v tole temo Tongue sicer bi moral biti naslov PES NI ŽIVO BITJE Wink ampak bom kar tukaj napisala, da ne odpiram nove teme.

Stvar gre namreč takole, v soboto tetin mož (parkrat že omenjen Roll Eyes ) pripravi piknik, na katerega samo seveda vabljeni in pripeljemo s seboj tudi Smarta. Mali je totalno navdušen, toliko ljudi, otrok, čevapčiči, ražnjiči, pertuničke, slina teče v potokih. Ko si pripravim svoj porcijo se vsedem zraven njega, da ga malo potolažim, ker je "odrinjen " od sveta, in ni najbolj zaželjen.  Lips Sealed
Seveda me prosi in prosi, za tisti mali košček ražnjiča in na koncu se ga usmilim, odlomim, obliznem, da se znebiva soli in evo ga košček je že v njegovem gobčku.
Ko to vidi tetin mož, ponori, kako lahko potem z to roko,ki mi jo je ravno kar obliznil ob jemanju mesa z roke , pes, sploh jem naprej. Seveda meni to ni problem, če je treba si deliva sladoled, kruh, lubenico, skratka vse dobrote, ker konec koncev le zakaj bi bil on prikrajšan (da ne bo pomote ne govorim o veliki količini sladoleda, govorim o takih količinah, da komaj začuti okus, na svojem velikem jeziku Tongue ). In se začne pridiga!!
Torej pes naj bi po njegovem bil NEŽIVO BITJE! Moji boljši polovici mimogrede omeni češ kako bosta pa imela otroke, pa ja ne bosta dovolila, da bo pes otroke polizal in JUK, mislim groza.
Omeni še, da ima njegov kolega psa in je rekel, da zaenkrat ne misli imeti otrok, ker ima itak z psom dovolj dela. Kar ja za moža moje tete, čisto nesprejemljivo, da imaš lahko raje psa, pa saj nisi normalen, človek božji. Otrok je le otrok, je človek živo bitje, pes je pa samo pes. Točno take so bile njegove besede, ko me je zagrabil bes, da bi ga nekam močno brcnila, pa sem se raje zadržala. Nima smisla, ker vem da se glede tega ne bova nikoli razumela. Zanj je pes, samo še ena navlaka več, bog ne daj da pride preblizu njemu ali njegovemu otroku. Bog ne daj da ga z slinastim gobcem prosi, za košček kruha, ki ga ravno kar nese proti ustom. Angry
Ko se piknik zaključi, ostane cela gora čevapčičev, jaz sem že pred tem odšla domov. Amapk tam je ostala moja mami, in ker on ne ve kam bi z čevpčiči reče, naj jih pač ona nese domov, za PSA. Moja mami seveda, ve, datega Smart ne sme, je preslano, začinjeno itd. nakar že drugič v istem dnevu popeni, ker kako ni dobro za psa, saj je vendar le samo pes. Torej če je dobro za nas, res ne razume kako ni dobro za psa. In smo bili spet tam, ko mu je bilo brez veze dopovedovati, da ima pač pes svojo vrsto prehrane in ne mora jesti kar vsega kar jemo mi. Skratka GROZA:

Me res zanima kaj mu daje pravico, da misli da je nekaj več kot recimo pes, ali katera koli druga živalska vrsta, v bližnji prihodnosti, ko bo step naneslo na to (in slej ko prej bo), ga bom vprašala, v soboto sem bila preveč besna, in jezna nanj, ter na njegovo zaplankano mišljenje. Mogoče mu kdaj pa dkaj ne bi škodil ogled tiste oddaje od Mojce Mavec ČEZ PLANKE : Wink Grin Morda bi potem spregledal, da ni samo on!

Sem stresla bes ki me je dajal od sobote.  Wink

LP Nina
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #31 : ponedeljek, 14.06.2004 : 12:07:13 »

Ja, tudi živali imajo duše - kar se pa nekateri ne zavedajo!
Če bi imeli psa bi sugurno živel od krompirjevih olupkov!

Tudi jaz si z mojima dvema delim sladoled ali kaj drugega, pa me nič ne moti, ostali se pa zgražajo nad mano - pa kaj.
Tudi moji otroci bodo sigurno živeli v veliki poplavi sline - pa kaj, bodo pa bolj zdravi, ker bodo od vsega začetka navajeni na "svinjarijo".

Pa en moker poljubček od Line in Aike   Kiss

 Grin Grin Grin

PS: Tudi moja mačeha je včasih govorila, da ko bodo imeli psa, da na posteljo pa že ne, pa lupčkov je tudi ne bo, zdej pa spi na postelji (ostali na tleh), ko gledajo TV, ko se pa zbudi, je pa prva na vrsti, ko dobi (bolj) slinast poljubček (kot od mojih bokserk) od njihovega ZP!

Lp, Urša
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #32 : ponedeljek, 14.06.2004 : 12:23:38 »

Ja, tudi živali imajo duše - kar se pa nekateri ne zavedajo!
Če bi imeli psa bi sugurno živel od krompirjevih olupkov!

hehe najhuje je to, da imajo njegovi starši prav tako Zlato prinašalko. In potem ko gremo na sprehod do bližnjega potoka, pod parcelo vikenda, in grejo z mano njegovi starši in Smart, uboga ker imam v roki palčko, ki jo na vsak način želi dobiti, rečejo joj kako vajin uboga, naša pa čisto nič. Seveda se z njo nič ne ukvarjajo, psica se prosto sprehaja po vasi, dobi hrano in vodo to pa je tudi vse. Ko jim razložim, da sem za prostor, sedi, poleg, stoj porabila 2 leti, in da je komaj sedaj začel poslušat in dojemat kaj hočem od njega, sta si seveda mislila, da sem malo trčena, konec koncev zakaj bi si človek želel porabiti svoj prosti čas, za vzgojo psa Cool

Ja tudi moji otroci bodo živeli v slini in dlakah Tongue hvala bogu se s takim načinom bivanja strinja tudi moja boljša polovica. On je ves histeričen, Roll Eyes ker mojega bratranca, ne pustijo blizu nobeni živali, star je komaj 5 tednov, pa tudi ko bo večji vem da bodo zganjali celo paniko glede tega!! Tako, da sva že dogovorjena da bo slina in dlaka obvezna, tako, da otroci niti slučajno ne bodo zaviti v vatko.  Tongue
Ja sicer pa mi res ni jasno kako bo tetin mož vzgajal otroka, ko bo začel hodit, jesti zemljo, tlačiti v usta deževnike, kobilce, mravlje itd. Ker pač to mali otroci počnejo on pa se tega ne zaveda. Oh ja vse še pride, enkrat se bom jaz še potešno smejala na njegov račun!! Grin

LP vsem "slinavcem"  Kiss

nina
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #33 : ponedeljek, 14.06.2004 : 13:44:04 »

Ti, ninci, kaj ko bi me ti naslednjic povabila na kaksen vas piknik? Bi jaz malo temu gospodu razlozila svoje zivljenjske nazore in pokazala kako kaja vzame koscek sira iz mojih ust (obvlada v nulo...skoraj brez dotika).  Grin lp
Logiran

ninci
gost
« Odgovor #34 : ponedeljek, 14.06.2004 : 13:57:57 »

Ti, ninci, kaj ko bi me ti naslednjic povabila na kaksen vas piknik? Bi jaz malo temu gospodu razlozila svoje zivljenjske nazore in pokazala kako kaja vzame koscek sira iz mojih ust (obvlada v nulo...skoraj brez dotika).  Grin lp

Evo rade volje. Torej ko bom orgaizirala piknik za moj roj. dan povabim tebe in Kajo, ter tega "gospoda" pa mu boš pokazala kako in kaj Wink
Sicer moj fotr pravi, da bi mu za roj. dan podarili kakšnega mačka, da potem se bo itak moral navadit (ker ta "gospoda" ravno letos praznuje 30 let Tongue ), ali pa morda našo zlato ribico, ker tamala ne skrbi ravno najbolje zanjo.  sram DA potem bo pa ja spoznal da so tdi živali živa bitja. Joj kako me je razjezilo to, otrok je le živo bitje pes je pa pač pes.
Tako da sedaj ko se Smart slini ob meni, za kakšen košček kruha ali salame, mu enostavno rečem, da naj kar neha ker itak ni živo bitje. Tongue Mogoče pa on misli, da psa nostavno doma postavim na omaro, in ko mi paše ga vzamem dol ter pihnem z njega prah, ki se je nabral v tem času.  Undecided Grin

LP vsem
nina



Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #35 : ponedeljek, 14.06.2004 : 14:00:34 »

Joj, ninci, pa sej ne želiš, da bo maček ali ribica v dveh dneh v nebesih?

Lp, Urša
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #36 : ponedeljek, 14.06.2004 : 14:06:09 »

Joj mi je kr slabo ko sem brala tudi prejšnje strani...o tem kako pes trpi v stanovanju pa tudi pri nas doma znajo povedat...kako psa pri -10 zunaj z burjo ne zebe in, da ga zebe šele pri -20 je tudi zelo zanimivo... Angry (mislim, s takimi folki je težko...jaz vztrajam pri svojem in pika...

Sammy jaz ne vem, če se ampak mogoče bi lahko šla v kakšno šolo pasjo (če nista še) in bi mogoče s tem starše navdušila...oz jim približala psa...

To s tem pranjem rok je nenormalno, s takih ljudi sploh ne razumem...kako lahko tako razmišljajo...(tudi tam pri kolesarjih o tem kako pes s super umazanim gobcem ne bo lizal njegovega otroka.... Roll Eyes Roll Eyes...ja tako pa prenašajo svoj strah na otroke, ki začnejo cvilit in se histerično dret in cepetat ko zagledajo psa na 500m) Zakaj le?

Pa moja mati tudi ne razume, da bi jaz preden bi imela družino rada imela psa in se z njim ukvarjala (spet, kako lahko ti pes več pomeni kot otrok...) Mislim, dejmo dramatizirat in skakat iz ene skrajnosti v drugo...pol sem ji rekla, da bom imela 14 psov naenkrat in nič otrok  Huh Tongue Grin....
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #37 : ponedeljek, 14.06.2004 : 14:08:18 »

Joj, ninci, pa sej ne želiš, da bo maček ali ribica v dveh dneh v nebesih?

Lp, Urša

Joj joj, kje pa!!! To je bolj kot ne hec! Noben od naših si tega ne želi.
Je ubistvu še tako, da se je on priselil, k moji babici in dedku, ob poroki seveda. In sta do pred kratkim imela mačko, ki v "njegov" del hiše ni imela vstopa, čeprav se je pred njim crkljala pri moji teti in celo spala na njeni postelji. Nažalost je muca sedaj že v nebeseih, ravno 14 dni nazaj so jo dali pod inekcijo. Ker je imela grozne bolečine v zobkih in ni mogla jesti, ter tudi puljenje zobk ni pomagalo. Undecided
Sicer pa je tudi pred rojstvom otroka povedal babici in dedku, da niti slučajno ne bosta smela najprej po naročju crkljati mačke potem pa slučajno prijeti v naročje otroka, ker bo dobil kakšno dlakco Lips Sealed . No sedaj se mi zdi, da je prav vesel, da mačke ni več, nima več nobene skrbi!
Tako da itak vsi vemo, da zanj niti plišasta žival ne bi bila kaj šele taprava.  Cool

LP nina
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #38 : ponedeljek, 14.06.2004 : 14:34:25 »

Kot sem že na sosednjem forumu napisala imajo taki ljudje ponavadi psa v pesjaku (zunaj), avto pa na toplem v garaži!

Lp, Urša
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #39 : ponedeljek, 14.06.2004 : 16:33:41 »

me zanima, ce je to splosen stricevski sindrom  Undecided Moj je namrec tudi precej podoben (kar se cistoce tice). Sicer se mu blazno fino in humano zdi, da sva Spelo vzela iz zavetisca, ampak po njegovem bi ji bilo veliko lepse na kaksni kmetiji, kjer bi lahko letala z enega konca dvorisca na drugega in bila na svezem zraku. Se razume, s ketno okrog vratu, seveda.... Sicer moram reci, da se je v desetih letih, ko smo imeli prejsnjega psa labradorca vsaj malo navadil na zivali in vcasih ga je celo ze uspel pobozati. Nikakor mi ne gre v racun, kako je pri vsej njegovi pikolovskosti in obsedenosti z bacili, mojemu bratrancu uspelo dobiti zajcka...
No, to, da Spela spi pri nama na postelji, da midva na njenem prostoru gledava filme, .... pa jaz raje spustim ob takih osebkih. Skoda (mojih) zivcev in besed za pojasnjevanje.
Aja, da dihurja niti ne omenjam... tam sem ze za svojo lastno mati, del zivalskega vrta  Grin
m.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #40 : torek, 15.06.2004 : 08:32:46 »

A so tile strici devičke po horoskopu ? Roll Eyes  Roll Eyes
Imamo tudi mi dva taka v družini in oba sta device.   Tongue
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #41 : torek, 15.06.2004 : 08:45:45 »

Citat
Mislim, dejmo dramatizirat in skakat iz ene skrajnosti v drugo...pol sem ji rekla, da bom imela 14 psov naenkrat in nič otrok  

Mislim, da so se nasa mati ze sprijaznili, da bodo njeni vnuki kosmati in slinavi. Pac ne bo tipicna babica! Grin

Citat
Sicer pa je tudi pred rojstvom otroka povedal babici in dedku, da niti slučajno ne bosta smela najprej po naročju crkljati mačke potem pa slučajno prijeti v naročje otroka, ker bo dobil kakšno dlakco

Potem mora pa pazit, da otrok ne bo hodil v vrtec ali solo. Ker lahko kaksen bacil ali dlako prinese kaksen drug otrok...recimo moj, ce bi ga imela, bi sigurno pripeljal psa s seboj! Grin
Od prijateljice sin se ves cas mece po dolgodlakem psu in mu nihce ne umiva rok pa je pri treh letih se vedno ziv. Hcerko druge prijateljice so ze zalotili med pasjimi skledami in zacudo je tudi ona se cisto OK. Mislim zdravstveno sta cisto OK, ker mentalno bosta verjetno taksna kot jaz ko odrasteta.  Grin lp
Logiran

maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #42 : torek, 15.06.2004 : 09:33:00 »

A so tile strici devičke po horoskopu ? Roll Eyes  Roll Eyes
Imamo tudi mi dva taka v družini in oba sta device.   Tongue
no, no, ... lepo prosim, ne posplosevat. Jaz sem baje tista "hard" devica - se v ascendentu, pa nimam kaksnih cistocnih izpadov. Prav veselo se valjam s Spelo po tleh.
m.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #43 : torek, 15.06.2004 : 09:46:59 »

O devicah vse najlepše in najboljše, predvsem zato, ker je moja boljša polovica prav devica, seveda spreobrnjena, vsaj kar se psov tiče in s tem povezane (ne)čistoče Grin  Grin  Grin
Ups, nanj sem pa čisto pozabila pri prejšnjem postu. Torej je on tretja devica v družini.

maja01, se hecam, ni bilo mišljeno zares, tole o devičkah. Wink
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #44 : torek, 15.06.2004 : 12:02:33 »

saj vem.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Saj je le pes
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines