mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 16:51:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Saj je le pes
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: Saj je le pes  (Prebrano 59369 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #60 : ponedeljek, 25.07.2005 : 13:07:15 »

mislim, da se pobiranje iztrebkov, ne more primerjati z osnovno rekreacijo, ki jo mora pes imeti za zdravo zivljenje. jaz dam zdravje mojega psa pred zadovoljstvom nekaterih sosedov. zanemarjati zelje ljudi ni zlocin. zanemarjanje potreb svojega psa je zlocin(vsaj tako deluje morala v moji glavi).

Upaj, da tvojim sosedom ne bo nekega lepega dne prekipelo in jim bo življenje tvojega psa postalo odveč..... Mislim, da dobesedno preizkušaš meje potrpljenja...... Verjetno si še zelo zelo mlad.....
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #61 : ponedeljek, 25.07.2005 : 13:51:12 »

pa v onem forumu je prislo do nesporazuma. moj kuza je mladicek in se v svojem kratkem ziveljenju ni sral drugje kot pred mojo hiso kjer sem do zdaj vsak njegov iztrbek pobral. tako da nimam nic pred svojo hiso pometat. govoril sem da v prihodnosti ne bom pobiral drekov. tak da bom mogu svoj prag zaceti pometati cez pol leta.
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #62 : ponedeljek, 25.07.2005 : 13:56:48 »

ponavlam, da se moj pes se ni na tuji zemlji pokakal. drugace pa so mi sosedje ze grozili, vendar jim nisem ostal nic dolzen. ce hocejo do mojega psa morajo prvo cez mene. oz. ce ga bojo hinavsko ubili ko me ni, nimam dvoma, da tist sosed nebi mel neke cudne nesrece in bi zaradi padca po stopnicah umru.
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #63 : ponedeljek, 25.07.2005 : 14:01:13 »

Ja ja, mladost je norost  Grin
Saj ko boš odrasel (ali pa prenehal biti primitiven), boš opazil, da so še drugi ljudje na svetu, ne samo ti in tvoj pes. Pazi res na tole, kar ti je že TagTu napisala- pse so zastrupljali že za dosti manj kot je en pasji kakec pred hišo (poleg tega se zavedaj, da si z lastništvom psa zakonsko zavezan in s tem obvezan, da pobiraš za njim- če imaš vozniško dovoljenje, tudi ne moreš vozit, kot ti paše, ne?). Sicer pa tole ne spada več v to temo...
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #64 : ponedeljek, 25.07.2005 : 14:08:15 »

sj so mi ze grozili. kolegu so pse zastrupili. ampak jaz imam svojega psa raje kot sebe in bo velik problem ce bo kdo kaj poskusal. nisem primitiven. zdi pa se mi primitivno delati big deal iz tega ko je na svetu miljon drugih problemov. samo ob pisanju tega posta je umrlo 20 otrok zaradi lakote. a iztrbek ostaja najvecji problem v nasem zivljenju.
Logiran
oliver
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


WWW
« Odgovor #65 : ponedeljek, 25.07.2005 : 14:35:00 »

Res je mogoče en iztrebek ni največji problem v življenju! Ampak toliko kot jih naredi pes v vseh svojem življenju pa po mojem mnenju je. Vsaj če so vsi v urbanem okolju!
Moje mnenje: vsak lastnik psa je za svojega psa odgovoren, kar pomeni tudi pobiranje iztrebkov (v urbanem okolju). S tem kaže svojo kulturo in je ogledalo vseh lastnikov psov.
Zaradi lastnikov, ki se svoje odgovornosti ne zavedajo, smo na slabem glasu tudi tisti, ki se odgovorno obnašamo (in pobiramo pasje iztrebke). Pa četudi potem nekaterim smešno izgledamo, ko nosimo vrečke čez celo mesto, saj povsod ni smetnjakov. Se pa je situacija vsaj v Ljubljani kar malo izboljšala.
Lp K
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #66 : ponedeljek, 25.07.2005 : 14:41:56 »

Zaenkrat je po zakonu iztrebke potrebno pobirati, drugace pac krsis zakon  Wink. Res, da obstajajo na svetu vecji problemi, kot pasji drekci, ampak zivljenje se vrti tudi okoli malenkosti. Tako pac je......

Kar se pa tice studija in psa..... jaz na sreco zivim 15 min od faksa, tako da ni bilo nikoli kaksnih vecjih problemov. Pac pohitis domov po predavanjih in nadoknadis cas, ki ga nisi prezivel s kuzkom. Vecino casa itak prespi  Wink.

lp
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #67 : ponedeljek, 25.07.2005 : 14:45:36 »

kok jaz vem mas med študijom tak preveč časa, razen ko so izpiti, to je pa dva al pa 3 mesece na leto
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #68 : ponedeljek, 25.07.2005 : 14:50:25 »

mislim, da ste vsi skupaj zašli, vseeno pa bom odgovorila na dogin msg.

ti sploh veš, kolko psov je na svetu, ki nimajo v celem življenju nobenega sprehoda? pa živijo na površini 1x1m ... tega niti približno ne toleriram, ampak na svetu je milijon ljudi, ki si psa zaslužijo manj kot jaz.

drugače pa, odkar je ograja, je pes večino časa spuščen. a misliš, da če je pes v stanovanju, da se toliko več giba? jaz bi ga mela notri, to sem že napisala, samo dokler nimaš svojega stanovanja, ti je onemogočeno delat stvari po svoje.

kdaj naj grem 4x na sprehod, če se zbujam ob 5.13, doma sem pa ob 15h? zjutraj je vsak dan spuščen, ko pridem domov, ga spustim, če pride kdo prej, ga spusti. to je med letom, med počitnicami pa sem z njim itak 3/4 dneva.
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #69 : ponedeljek, 25.07.2005 : 14:56:19 »

js se velikrat zbudim ob 4 da sm lahk uro pa pol skupi. prihajam pa domov ob 5 pol sem pa cel dan z njim. mislim da imam manj casa kot ti. if there is will then there is a way
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #70 : ponedeljek, 25.07.2005 : 17:49:04 »

No ni treba pretiravati. Mislim, da Sammy zelo vzorno skrbi za svojega kuzka in mu nudi vse kar potrebuje. Jaz se pa zbudim sele ob 8h in grem potem s svojo psicko na krajsi sprehod (zjutraj se ji namrec sploh ne da hodit in takoj ko prideva domov pade v posteljo)...... upam, da zato nisem mucitelj zivali  Wink. Na dolg sprehod v gozd greva okoli 2h, potem se en sprehod ob 6h in zadnji ob 10h.Tolikokrat greva ven zato, ker je nasa psicka notri....ce pa bi bila spuscena na vrtu, pa bi verjetno sla samo dvakrat na daljsi sprehod, kjer bi se zlaufala.

lp
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #71 : ponedeljek, 25.07.2005 : 17:55:34 »

sammy sokiran sem, da je pes v pesjaku in ima samo dva sprehoda

A to, da tebi umre hrcek od lakote, pa ni sokantno Roll Eyes
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #72 : ponedeljek, 25.07.2005 : 19:59:15 »

Ory, hvala za podporo!

doga, če bi lahko, bi mela jaz svojega tudi od treh popoldan do petih zjutraj cel čas pri sebi.

glede študija pa - jaz bom študirala 300 km stran ...
Logiran
AklAm
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 103


WWW
« Odgovor #73 : ponedeljek, 25.07.2005 : 20:00:46 »

Mislim, da lahko Sammy samo pohvalimo. Moja mlajša sestra je v istih letih in še za sebe ne zna skrbeti, kaj šele za kakšno drugo živo bitje. Večina njenih prijateljev (in tudi mojih pred leti), bi domov pripeljala žival, dva tedna zanjo skrbela in jo potem obesila staršem. Da je poiskala "pomoč", kaže na njeno prizadevnost. Prepričana sem, da je kuža srečen.

Sammy, ko boš šla študirat, boš imela mnogo več časa kot zdaj. Grin Grin Mi trije (psička Gaja, moj fant in jaz) živimo v študenstkem stanovanju, prostora je dovolj, časa pa še preveč. V srednji šoli se s ta malo ne bi mogla ukvarjati niti pibližno toliko.

Lp
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #74 : ponedeljek, 25.07.2005 : 23:17:02 »

lilit to je bilo ko sem bil mali(ceprav vem, da to ni zadosten razlog za mojo malomarnost.). se za sebe nisem znal skrbet. saj glede sammy jaz ne morem reci kako skrbi za njega, ker je ne poznam. pravim samo, da se vedno najde cas. de vinchi je spal okol 3 ure na dan, zato, ker se mu je zdela skoda, da bi zapravljal svoj talent za spanec. glede ograje in tega, da bi bil v stanovanju pa tak nisi mogla odlocat. moj pes je na zalost tudi vzunaj, vendar varčujem za stanovanje. pes je mislim, da bolj srečen ce je notri, saj ko je mladic bolj joka, ce je vzuni, kot pa pri gospodarju stisnjen.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Saj je le pes
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines