mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 13.06.2024 : 05:05:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Saj je le pes
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: Saj je le pes  (Prebrano 59836 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #180 : četrtek, 13.10.2005 : 18:03:16 »

Psa, ki je dobro navajen na nagobčnik ta prav nič ne moti, ne vem pa zakaj tako strašansko moti lastnike.

zato, ker ljudje, ki vidijo psa z nagobčnikom takoj posledično pomislijo na to, da je pes nevaren. meni pa to ni všeč.

Boš pač dala "napačno" številko. Tongue Ali pa jih boš seznanila z dejstvom o svoji starosti. Njih skrbi, kaj bodo rekli starši tvoje cimre, če bo pes v stanovanju. Tebe pa mogoče skrbi, kaj si bo o tebi mislila tvoja cimra, če bosta mamica in očka zahtevala pogovor z najemodajalcem. Grin Jaz bi dvakrat premislila, preden bi se vselila s takšno cimro - nisi nikdar ziher, da ne bodo začeli "skrbet" še za tebe. Argh. Wink

komu naj dam napačno številko? ne vem, toda mislim, da si me narobe razumela. itak da si mislim stanovanje iskat sama, toda moji starši bodo želeli vedeti, kdo je lastnik in kakšen je.

Njih skrbi, kaj bodo rekli starši tvoje cimre, če bo pes v stanovanju. Tebe pa mogoče skrbi, kaj si bo o tebi mislila tvoja cimra, če bosta mamica in očka zahtevala pogovor z najemodajalcem. Grin

ne, mene to ne skrbi. mogoče je nekaterim čudno, ampak večino staršev skrbi za svoje otroke, jim ni vseeno zanje in želijo tudi imeti stvari pod kontrolo.

Jaz bi dvakrat premislila, preden bi se vselila s takšno cimro - nisi nikdar ziher, da ne bodo začeli "skrbet" še za tebe. Argh. Wink

s kakšno cimro?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #181 : petek, 14.10.2005 : 12:39:56 »

Citat
zato, ker ljudje, ki vidijo psa z nagobčnikom takoj posledično pomislijo na to, da je pes nevaren. meni pa to ni všeč.
Kaj pa potem. Si vsaj tacat po njem ne upajo. Kaj pa mene briga kaj si mislijo ljudje. Je pa ponavadi reakcija ravno obratna, sopotnike zanima, zakaj mora imeti tak prijazen kužek nagobčnik in se jim smili.
Sploh pa, predpis je tak kot je, če ti ni všeč, pač ne boš šla s psom na avtobus.

Dozdeva se mi, da bo najhujši problem najti lastnika stanovanja, ki ti bo dovolil imeti notri psa. S cimro načeloma ne bi smelo biti problema, mnenje njenih staršev pa je brez pomena.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #182 : petek, 14.10.2005 : 20:50:28 »

Saj niti ne bi rada šla na avtobus s psom ... Najraje bi se peljala s svojim avtom, pa ne bi imela nobenih problemov. Samo mogoče mi ne bo uspelo ... Stvar je v tem, da bi me tudi na avtobus moral nekdo od domačih peljat (okrog 5 min), do vlaka pa je kar pol ure.

Meni pa se zdi, da bo najtežje starše prepričat za to. Mnenje staršev od cimre pa je pomembno, ker nekaterim ni všeč, da je njihov otrok v istem stanovanju z nekom, ki ima psa s sabo. Žal.
Logiran
Moon
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.642


« Odgovor #183 : petek, 14.10.2005 : 22:20:57 »

Pa mora cimra nujno biti ? Kaj pa ce najdes se eno s psom ? Grin
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #184 : sobota, 15.10.2005 : 12:35:51 »

ja mora biti ... potem se najemnina razdeli ... če bi pa našla še eno s psom, bi pa blo tudi ok. čeprav več psov - več vragolij Cheesy

joj, danes, ko sem šla Sammyju dat obrok, pa prišla nazaj v kuhinjo, ker so sedeli ostali družinski člani, pa se eden oglasi: "kakšna je to dlaka?" je bla ena v zraku ... Roll Eyes Sad zakaj jih tako moti?! Huh Cry
Logiran
Moon
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.642


« Odgovor #185 : sobota, 15.10.2005 : 12:56:21 »

ja mora biti ... potem se najemnina razdeli ... če bi pa našla še eno s psom, bi pa blo tudi ok. čeprav več psov - več vragolij Cheesy

joj, danes, ko sem šla Sammyju dat obrok, pa prišla nazaj v kuhinjo, ker so sedeli ostali družinski člani, pa se eden oglasi: "kakšna je to dlaka?" je bla ena v zraku ... Roll Eyes Sad zakaj jih tako moti?! Huh Cry
Aja ... no upam da se bo uredil..  Wink
Logiran
puppy ares
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 77


« Odgovor #186 : sobota, 15.10.2005 : 20:38:34 »

ja mora biti ... potem se najemnina razdeli ... če bi pa našla še eno s psom, bi pa blo tudi ok. čeprav več psov - več vragolij Cheesy

joj, danes, ko sem šla Sammyju dat obrok, pa prišla nazaj v kuhinjo, ker so sedeli ostali družinski člani, pa se eden oglasi: "kakšna je to dlaka?" je bla ena v zraku ... Roll Eyes Sad zakaj jih tako moti?! Huh Cry

ja meni se tud to dogaja...s tem, da dlako kdaj najdejo v juhi Roll Eyes...samo se smejijo (na srečo). sploh pa je ati občutliv na te stvari, samo ni hujšega Cheesy
Logiran
scythe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 430


« Odgovor #187 : nedelja, 16.10.2005 : 20:51:00 »

Meni je ravno tako "ogabno" če najdem v juhi očetov las ali pa pasjo dlako. Zato se nima fotr kej za bunit  Grin Ampak seveda, da se vseeno.  Kljub temu, da pes ni nikoli v zgornjih prostorih, se sem pa tja najde kakšna dlaka. Zaenkrat še ni bilo nobenih hudih scen - upam, da jih tudi vnaprej ne bo.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #188 : ponedeljek, 17.10.2005 : 15:05:23 »

žal mi je, da moram priznati, ampak meni se dosti bolj "gabijo" človeški izrastki v hrani kot sammyjevi Roll Eyes
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #189 : ponedeljek, 17.10.2005 : 18:25:20 »

Na vratih kuhinje je napis: dlake so koristen dodatek hrani. Dokler gre za posamezne dlake jih nihče več niti ne opazi. Pod pogojem da so bele. Ko sem v soboto na tekmi našla v golažu črno dlako, mi ni bila nič všeč.
Logiran
scythe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 430


« Odgovor #190 : ponedeljek, 17.10.2005 : 20:47:26 »

Na vratih kuhinje je napis: dlake so koristen dodatek hrani. Dokler gre za posamezne dlake jih nihče več niti ne opazi. Pod pogojem da so bele. Ko sem v soboto na tekmi našla v golažu črno dlako, mi ni bila nič všeč.

Diskriminacija! Grin Tongue Wink
Logiran
scythe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 430


« Odgovor #191 : ponedeljek, 17.10.2005 : 21:12:52 »

Moram priznati, da sem o tej temi kar precej razmišljala kajti slej ko prej bom tudi jaz morala na svoje (ja faksa bo enkrat konec in najbrž bo treba postati popolnoma samostojen Wink ).

Sammy ne razumem tvojih staršev. Enostavno ne. Dovolijo ti psa, z njim živijo že 3 leta, pa so še vedno tako zoprni? (oprosti besedam).  Shocked

Razumem, da starši radi komplicirajo in postavljajo pogoje. Tudi meni so jih, kajti dala sem cel krvavi pot, da sem lahko dobila Astorja. Njihovi pogoji so bili: sama ga vzdržuješ (torej sama financiram VSE kar se tiče psa - pa sem redna študentka), pes ne sme v spalnice (v mojo sobo lahko), v kuhinjo in v dnevno sobo (no ja, na začetku je bilo rečeno, da sploh ne sme v hišo - do danes so že sami predlagali, da je lahko na hodniku). Pogoje sem seveda sprejela, kljub temu, da je Astor zame veliko finančno breme. Toda zmorem - se odpovedujem raznim pijačkam, žuranju vsak vikend, na faksu grem namesto na kavo raje v knjižnico študirat (tako nič ne zapravim pa še učim se  Grin ). V glavnem malce odrekanja pa gre.
S tem hočem predvsem povedati, da se da veliko narediti, če imaš voljo, željo in cilj.

Pa da se vrnem k bistvu. Psa imate že 3 leta. Najbrž so ga plačali starši? Najbrž zanj plačujejo tudi hrano, veterinarja, šolanja? Zakaj te potem ne bi peljali z avtom na vlak? Kako pa sta hodila v šolo? Omenila si, da ste šli na morje - psa najbrž niste mogli teleportirati tja. Wink Zakaj torej kompliciranje sedaj?  Huh Ali se samo bojiš vprašati starše, če bi te peljali na vlak s psom vred?

Sicer ne vem kako je pri vas, ampak pri meni užge če pristopim h staršem z dobrim načrtom. Da vem kaj hočem, da imam že nekaj informacij in predvsem, da imam realen načrt kako nekaj izvesti (točno to sem morala narediti tudi, da sem jih prepričala za psa).
Torej - do faksa imaš še nekaj časa, pa vseeno vidim, da se že (miselno) pripravljaš. Dober začetek.

Naredi si načrt:
a) najti cimra že vnaprej (poišči nekoga iz vašega okoliša, šole, ki gre študirat v tisto mesto kamor greš ti. Idealno bi bilo, če je to nekdo ki ga malce bolje poznaš in da veš, da ima rad živali. Pogovori se s "potencialnimi kandidati", če že kaj razmišljajo o stanovanju etc. Napelji pogovor na to, da bi rada s seboj vzela psa, bla bla bla..... In potem, če je osebi za zaupati in da je resna v svojih namenih ji predlagaj, da bi lahko skupaj našli stanovanje. Sicer ni nujno, da imaš cimra že vnaprej - vendar je po moje vsaj malce lažje).
b) pripravi si finančno shemo (stanovanje bodo plačevali starši. Ponudi se, da sama financiraš psa - ne pozabi, morala se boš malce žrtvovati oz. narediti nekaj, da bodo oni videli korist v tem. Predstavi jim to idejo kakor, da jim vzemaš finančno breme na svoja pleča, da si sposobna prenesti takšno odgovornost...etc).
c) ko boš imela cimra jim povej, da ima ta oseba zelo rada živali. Da jo dlake ne motijo - ampak konec koncev boš tako ali tako zelo redoljubna (da jim utrdiš to vero že sedaj pridno pospravljaj doma Wink ). In če bodo kdaj dlake vidne - se zgodi, saj tudi nam izpadajo lasje in so na določenih površinah vidni (ko smo ravno pri tem - kako norim ko pomivam kopalnico in je le ta vedno polna mamičinih las!!  Angry )

V glavnem - to so moji predlogi. Pri meni vžge tako. Predvsem ne pali neko najstniško teženje oz. najstniške želje. Ponuditi jim moraš nek realen načrt, dobro predstaviti situacijo. Razmisliti moraš o vseh možnostih, premisliti o vseh vprašanjih, ki ti jih bosta morebiti postavila. Biti moraš trdna - da si to res želiš in da ni samo muha enodnevnica.

A že nakladam? Wink Ni moj namen pametovanje, samo poskušam najti nekaj kar bi ti ustrezalo, kajti ta tema mi res že nekaj časa ne gre iz glave.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #192 : torek, 18.10.2005 : 17:20:13 »

Hvala za tako obsežen odgovor!

Citat
Sammy ne razumem tvojih staršev. Enostavno ne. Dovolijo ti psa, z njim živijo že 3 leta, pa so še vedno tako zoprni? (oprosti besedam). 

niti jaz ...v bistvu ne živijo z njim, on živi samo poleg  Sad.

strošek ob nakupu smo si razdelili na 4 dele (smo štiričlanska družina). žal ravno zaradi tega velja za družinskega psa - "je od vseh". po moji logiki pes pripada tistemu, ki zanj skrbi, se z njim ukvarja itd. ne pa kdo je plačal zanj. ravno zaradi tega sva z bratcem v konfliktu - vsega mu v zvezi s Sammyjem ne pustim (včasih ima čudne ideje) pa mi vrže v faco: "Potem pa mi vrni tistih ...".

starši plačujejo zanj brikete (čeprav je tudi kuhano hrano; s tem, da pedigree in chappi nista v redu, so se tudi sprijaznili), veterinarske stroške in tudi šolanje so mi plačali. to, da bi se pes vozil z javnim prevozom se njim zdi skrajna zadeva, ki je enostavno niso vajeni. v šolo (v 30 km oddaljen kraj) pa sva hodila z eno x osebo (čeprav so naju na začetku peljali naši, dokler tisti osebi niso dovolj zaupali Roll Eyes).
prvo leto ni bilo govora o tem, da bi šel pes z nami na morje in niti ni ... Cry potem sem pa rekla, da grem v portorož na agility tekmo in smo rezervirali apartma okrog tistega datuma. na tekmo sem mislila dejansko iti, vendar je potem dva tedna prej Sammy začel šepat in nisva mogla. vse pa je bilo že rezervirano, tako da smo potem le šli tja (o tem, koliko pritoževanja je bilo zaradi dlak, ne bi).
naslednje leto še ni bilo samoumevno (za njih), da gre z nami, sem pa zato jaz postavila pogoj, da grem z njimi samo, če lahko gre tud Sammy zraven. in so se sprijaznili.

Citat
Zakaj torej kompliciranje sedaj?  Ali se samo bojiš vprašati starše, če bi te peljali na vlak s psom vred?

se moram ponavljat: zato, ker so mnenja, da pes ni za v stanovanje in da je to slabo za zdravje bla bla bla ... Roll Eyes
ni stvar samo v prevozu, večji problem jih bo dejansko prepričat, da bom 5 dni na teden živela s psom pod isto streho in v istih prostorih.

enostavno ne vem, kako naj začnem, kako naj napeljem pogovor na to (take stvari mi ne gredo preveč od rok)...

če bom čez dve leti uspela uresničiti vsaj glavne cilje (oz. glavni cilj - da gre Sammy z mano v LJ), vas vse skupaj povabim na pijačo (brezalkoholno, da se razumemo ali pa sladoled Smiley ; alkohola ne pijem in tudi ne plačujem - zato "bogvekakšnega" odrekanja ne bom imela, za pijančevanje mi ni).
Logiran
AklAm
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 103


WWW
« Odgovor #193 : torek, 18.10.2005 : 17:45:18 »

Malce sem pozna, sem pozabila na tole temo. Roll Eyes
Citat
Komu naj dam napačno številko? Ne vem, toda mislim, da si me narobe razumela. Itak, da si mislim stanovanje iskat sama, toda moji starši bodo želeli vedeti, kdo je lastnik in kakšen je.
Dooh. Roll Eyes Človek se mora včasih znajt. Boš že pogruntala.

Citat
Ne, mene to ne skrbi. Mogoče je nekaterim čudno, ampak večino staršev skrbi za svoje otroke, jim ni vseeno zanje in želijo tudi imeti stvari pod kontrolo.
Večina skuša obdržati kontrolo, ja. In to čiiiiim dlje. Od človeka odvisno, kako dolgo si pusti dihati za ovratnik. Wink

Citat
S kakšno cimro?

S takšno, ki ima posesivne ali pa preveč "zaskrbljene" starše. To povzroča obilico neprijetnosti. Grin

Ampak to je zgolj moje mnenje, meni je tako uspelo. Razumem, da se ti zdi ravnanje tvojih staršev upravičeno, tudi meni se je včasih tako dozdevalo. Nekaterim se to dozdeva vse življenje. Kakorkoli. Če se boš ozirala na mnenje drugih, na njihove želje, opravičevala njihovo početje, se boš sama omejila. Rešitev je zelo preprosta. Sploh pa še imaš čas. Mogoče nas bo do takrat vse pomorila ptičja gripa, tako da se ne splača sekirat. Grin
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #194 : torek, 18.10.2005 : 19:53:44 »

Rešitev je zelo preprosta.

? da slišim ... (oz. preberem). Huh

po tvojem naj torej spakiram svoje stvari in se poberem (čim prej, tem boljše). bi, če bi bila finančno preskrbljena, tako pa bom morala sprejemat nekatere pogoje in zahteve dokler ne dobim službe. takrat pa - adios amigos ....
Logiran
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Saj je le pes
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines