mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 18:33:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: Razstavljanje psa, ki ni vpisan v SLR
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Razstavljanje psa, ki ni vpisan v SLR  (Prebrano 16486 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« : nedelja, 25.07.2004 : 20:05:12 »

Jaz imam pa eno vprašanje. Namreč zanima me sledeče:

Po katerih zakonih, je omogočeno KZS, da mi kot lastniku psa, ki ima bivališče v sloveniji, preprečuje udeležbo s svojim psom na prireditvah, če pes ni vpisan v SLR, oz. Pridobit šampijonat?

To se mi zdi malo skregano s poslanstvom organizacije v katero je tudi KZS včlanjena. Zdi se mi pa tudi, da gre za poseg v zasebno lastnino. Do takih posegov pa je upravičena zgolj država, oz v nekaterih primerih organizacije, ki imajo koncesijo za taka dejanja s strani države. Dvomim, da KZS to pristojnost ima. Še več: prepričan sem, da je kot članica FCI, NE SME onemogočati drugih članic oz. psov vpisanih v njihove rodovne knjige, pri participaciji na prireditvah in pri pridobivanju šampijonatov. Ne glede na rezidenco lastnikov.

Upam, da mi bo kdo znal to relevantno pojasnit.
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #1 : nedelja, 25.07.2004 : 21:12:32 »

Alti!

Kakor sem zasledila, naj bi bili v tem ali prejsnem Kinologu napisani "zakoni razstavljanja" - cisto ta novi!
Je bilo pa ze kar nekaj napisano na com-u, sicer pod temo Splosno o psih, pogojni rodovnik (ce se prav spomnim)!

Upam, da sem kaj pomagala.

Lp, Ursa
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #2 : nedelja, 25.07.2004 : 23:40:38 »

nisi, heh. Kakšna so nova pravila, vem.
Kdo in na kaki osnovi si je pa vzel pravico določat stvari ki se tičejo mene osebno kot človeka, državljana, in seveda posegajo v sfero zasebnega lastništva, ne da bi imel za to neko oporo v zakonu...to me zanima.
Ok se bom sprijaznil z razlago, da FCI dopušča tako samostojnost članic, če mi bo kdo kompetenten odpisal. Potem bom pač po svoji navadi, šel skozi zid in bom TUDI vzrejal pod tujo zastavo. Iz čistega "principa". To brez težav v slo. počnejo mnogi.

Ampak recimo: Si predstavljate dobermana, z veljavnim nemškim vzrejnim dovoljenjem in šampijonatom nemčije, italije, francije, ki ne more enega bednega slo šampijonata dobit, samo zato, ker njegov lastnik živi tule, pa ne želi psa prepisat? Za crknit bolano.
Ali pa še bolj bolan primer, ko bodo lahko slo šampijonat s psom vpisanim v tujo rodovno knjigo, dobili samo nerezidenti ki so ponesreči še slovenski državljani. Ja potem bo pa res veljalo, da je "cool bit gastarbeiter".

Po drugi plati pa imamo cel kup legel z srbskimi (ali madžarskimi, ali matoševimi) rodovniki, ki so bili tu koteni. To je pa ok, ane?Glede na to da je to slednje, splošno znano dejstvo, ki ga poznajo vsi in se KZS glede tega prav nič ne "buni", ker je vse ok dokler ima pes rodovnik članice FCI,  je ta določba prav butasta, da ne rečem kaj hujšega. Kaže na popolno infantilnost in bebavost tistih, ki so jo sprejeli. Da ne rečem da bi za 5 razstav na leto, pobrali od nekega lastnika ki živi tule, več denarja kot bi ga za prepis v SLR. Tako bodo pa brez enega in drugega ostali. Puppyev ki se ne bodo nikoli predstavili v ringu, pa itaq nihče ne prepisuje, razen naivnih "patrijotov".
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #3 : sreda, 28.07.2004 : 10:01:07 »

Alti, prav vse vrti okoli denarja Roll Eyes Tongue Vsak vpis stane 8.400 sit in pomnoži to z xx številom psov, ki naj bi jih vpisali v SLR.

Veliko denarja za 5 min dela Shocked Roll Eyes Roll Eyes

Lp jana

P.s. jaz sem ravno danes dobila Binin rodovnik nazaj in njeno številko SLRja
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #4 : sreda, 28.07.2004 : 15:07:38 »

Se pravi, to je sedaj čisto na novo in bom moral psa obezno vpisati v SLR, če bom hotel razstavljati ?
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #5 : sreda, 28.07.2004 : 15:20:09 »

Si predstavljate dobermana, z veljavnim nemškim vzrejnim dovoljenjem in šampijonatom nemčije, italije, francije, ki ne more enega bednega slo šampijonata dobit, samo zato, ker njegov lastnik živi tule, pa ne želi psa prepisat? Za crknit bolano.

Alti, to pa res ni katastrofa!!!! En za crknit bolan šampionat  Grin
Veš kaj je pa res za crknit bolano? Če potomci svetovnega prvaka (in jasn prvaka enga kupa drugih držav) v Italiji ne dobijo rodovnika, ker se je skupaj s svojim lastnikom preselil v to našo sosedo a ga lastnik ni hotel vpisat v LOI  Roll Eyes Huh Shocked
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #6 : sreda, 28.07.2004 : 15:26:34 »

Pa kaj delate cirkuse.
Sej to velja v veliko drzavah. In, ce si ti lastnik takega samca, so ti itak mogli dati export rodovnik, kar pomeni, da so ga gor izpisali, in da mu vzrejno gor ne velja vec (mora imeti nase vzrejno).
Tako, da ni problem.
Huje je to, kar je rekla Sirtaki. To je pa bilo bolano...
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
Chris
gost
« Odgovor #7 : sreda, 28.07.2004 : 15:32:46 »

Hmmmm, ampak tukaj je govora izključno o razstavljanju in ne o vzrejnem dovoljenju.
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #8 : sreda, 28.07.2004 : 20:31:23 »

Chris,
velja za vse prireditve, ki jih organizira KZS (ali drustva). To pomeni tudi izpiti,delovne preizkusnje ipd.

Alti: mogoce se to - si polnopraven drzavljan Slovenije in imas vse pravice in dolznosti, ki ti grejo. Ampak, ce gres v ZDA mirno napises prosnjo za izdajo vizo in sprejmes popolnoma vse njihove pogoje (vkljucno za odtise prstov) da lahko vstopis v ZDA. DO tega, da bos tam volil, je pa se dolga.... Rabis, npr. drzavljanstvo Smiley Tako je to. In cisto zares ne razumem, zakaj je toliko razburjanja okrog tega. A niste ponosni, da ste Slovenci in da imate v Sloveniji tako lepega psa?
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
Chris
gost
« Odgovor #9 : sreda, 28.07.2004 : 21:13:23 »

Barbka, saj za izpite, vzrejnda dovoljenja in te stvari je meni čisto jasno, da mora biti pes vpisan v SLR. Samo za razstavo.... to mi pa res ni jasno, razen tega da kasirajo...  Roll Eyes
Logiran
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #10 : sreda, 28.07.2004 : 22:13:23 »

Sirtaki (samo sprašujem Wink):
kaj ni normalno, da mladički ne morejo dobiti italijanskih rodovnikov, če pa praktično to ni njihov pes? Tudi ti če se preseliš na (npr.) Hrvaško in nimaš njihovega državljanstva ne moreš dobiti njihovih dokumentov. Ni to enako?
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #11 : sreda, 28.07.2004 : 22:53:03 »

Simon, to si lahko predstavljaš takole. Živiš v Italiji in se odločiš pariti s psom, ki je vpisan v AKC. Torej ima od FCi priznan rodovnik. Njegov lastnik in pes sta se skupaj preselila v Italijo, prvi je obdržal ameriško državljanstvo, drugi je bil še vedno vpisan v AKC. Začuda tvoji mladički potem ne dobijo rodovnika... Shocked

Lahko si predstavljaš tudi takole: živiš v Sloveniji, se odločiš za parjenje s psom, ki je recimo vpisan v VDH. Pes in njegov lastnik sta se preselila v Slovenijo. Prvi je obdržal nemško državljanstvo, drugi vpis v VDH. Začuda tvoji mladiči ne dobijo rodovnika  Roll Eyes

Štekaš logiko? Jaz je ne  Grin Grin
Namreč ti lahko svojo psico pariš s katerimkol psom na tem svetu, ki ima od FCI priznan rodovnik, recimo da se odločiš za psa, ki je bil skoten v ZDA, ima AKC papirje, je multiCH itd. Bi se ti zdelo nekaj normalnega, če mladiči ne bi dobili papirjev samo zato, ker ta pes živi skupaj z lastnikom - američanom v tvoji državi a ne en ne drug nista njena "državljana"?





Logiran
daisy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #12 : sreda, 28.07.2004 : 22:55:16 »

no jaz tega ne razumem prav dobro. sem že rekla da se moram o tem še s kom pogovorit.
za vzrejnega Ok. ne more bit pod tujo številko. jasno.
kaj pa na primer: pes ima normalen (ne export) tuj rodovnik. v tem tujem rodovniku je kot lastnik vpisan tujec in slovenec. pes pa stalno živi v sloveniji. kaj pa v tem primeru? dobi slo ch ali ne dobi?

Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #13 : sreda, 28.07.2004 : 23:01:55 »

daisy, odvisno na naslov katerega je pes napisan...če je napisan na naslov tujega solastnika, potem je pač ta pes "uradno" tam in ni ovir, ker nikjer ne piše da ne sme živeti v SLO
če je pisan na tvoj naslov pa zapadeš pod vsa pravila, ki opredeljujejo, da mora biti pač pes slovenskega lastnika živečega STALNO v SLoveniji, vpisan v SLR
simple as that
Logiran
Larsson
rad pišem
****
Sporočil: 382


« Odgovor #14 : sreda, 28.07.2004 : 23:58:02 »

Veste kaj, moje skromno mišljenje je takšno. Vsaj za nekatere pasme bi lako rekel, dajmo najprej imet dobre pse, pa dobro bazo za vzrejo, potem se pa pejmo igrat še papirno vojno. Tko pa imamo "vzrejne komisije", in cel kup obrazcev in določil, samo v ring nimamo pa kaj za pripeljat, mislim da se vam svita o čem govorim.
Ja, je potrebno imeti "pošlihtano" na papirju, se strinjam, samo dajmo si naliti čistega vina in začnimo "šlihtat" zadevo pri bistvu - psih.

lp Larsson
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: Razstavljanje psa, ki ni vpisan v SLR
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines