mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 12:16:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: Razstavljanje psa, ki ni vpisan v SLR
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Razstavljanje psa, ki ni vpisan v SLR  (Prebrano 16485 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #15 : četrtek, 29.07.2004 : 01:27:12 »

Barbka, vsaj jaz, nisem ponosen ker sem slovenc. Ne vem zakaj bi bil ponosen na nekaj pri čemer nisem imel nobene besede. Sem so me pač rodili. To preprosto pravijo da sem, bogpomagaj. Zato ker najbolje od vseh jezikov govorim slovenščino, ali kaj-jaz-vem-zakaj.  Ker mam pasoš (so mi novega naredili). To je res večji problem od mene. Ga ne bom nikoli rešil. En pasoš mora pač imet vsak, razen mogoče pigmejca ki celo življenje živi v kalahariju in ga ni niti na spisku države.
Glede vprašanja o psu pa: JA, sem VESEL, da imam lepega psa. Ne glede na to kje živim. PONOSEN je pa kvečjem lahko vzreditelj. Saj ga je on(a) "ven potegnil(a)", jaz ga samo futram.

Seveda pa bo, ko bom s svojim denarjem, svojim švicom, svojim psom, nekoč šampijonate dobival (razen slovenskega), na naju ponosna slovenska kinologija in bodo to uspehi slovenske kinologije. Sem prepričan. Pa bojo endrek njihovi uspehi. Moji in mojega psa bodo.

Pa da dam še enkrat primer: italjan se preseli v slovenijo. za stalno. In obdrži svoje državljanstvo. Mogoče je na svoje italijanstvo ponosen. Ponos gor ali dol. Dokler ga nima vpisanega v SLR, ne more dobit slo šampijonata. Kaj pa če noče prepisat? Saj je vendar italjanski pes. Ok, lahko je tudi španski, pa ga ima italijan v lasti. Lahko plačuje razstave, ampak šampijonata ne more dobit.
Drug primer. Preselim se v Italijo. Psica ki je v franciji registrirana, lahko dobi šampijonat slovenije. Slovenc, lahko torej s psom, ki je v tujo rodovno vpisan, dobi šampijonat samo, če se še izseli iz slovenije. Državljanstvo obdrži, samo preselit se je treba. Zato sem rekel, da je to bolano.
Tretji primer, ki je že vprašanje: A če imam s tujcem v solasti psa, ga pa lahko dobim? IN spet. Če živi pri meni: lahko ali ne? Če živi pri njem: lahko ali ne?

Mam boljšo primerjavo od Amerike: Smo v evropi. Volimo in smo lahko voljeni v evropski parlament.  Kjer imamo stalno bivališče, lahko ne glede na državljanstvo, volimo v in smo voljeni v organe lokalnih skupnosti tam kjer živimo in smo stalno prijavljeni. Tu je pa že neka primerjava, ker potem recimo ne morem volit v Ljubljani, če živim v parizu. Lahko postanem župan pariza. ok. Po drugi strani lahko kot slovenski državljan, rezident pariza, kandidiram za slovenskega predsednika. Al pa celo kot državljan Argentine, samo da sem slovenski še zraven. In sem izvoljen. To je edina ustrezna primerjava. Ampak spet, to je mešanje jabolk in hrušk. Ker če bi v resnici prepovedali razstavljanje samó, potem ne bi bilo mogoče dobit niti kandidature, ki je pogoj za dobit šampijonat. Tu pa je obratno. Lahko razstavljaš, kandidiraš, izbran (torej dobit šampijonata) pa ne moreš bit. Ne vem, a so Catch 22 vzeli za mušter, ko so to pravilo pisali?
Po domače, je KZS pripravljena vzet moj denar za razstave, samo Šampijonata pa ne morem dobit potrjenega.Ja hvala lepa. Potem menda tudi razstavljal ne bom, anede.

P.s. se strinjam z larssonom. Kjerkoli so nadzorovali vzreditelje in vzrejo politiki (kinološki in državni) je šlo z kinologijo in pasmami navzdol. Pri bokserjih je živ primer nemčija. Nacijonalna pasma, pa nimajo nič za pokazat, vzreja pada, kvaliteta vsakič, ko spišejo novo pravilo, še bolj, ljudje menjajo pasmo, itd. Po drugi strani tam, kjer vzreditelj sam kontrolira samega sebe, vzreja cveti, kvaliteta raste. Primer je italija, španija, portugalska. Pri njih je zajebano dobit šampijonat zaradi pravil razstavljanja in pridobivanja šampijonatov. Če nacijonalke ne zmagaš, si pušil, recimo. in še konkurenca je močna. Pri nas pa bo zajebano dobit šampijonat zaradi papirčka o izvoru. Da ne govorim o vzrejnih komisijah in njihovih kapricah, ter vedno večjih pristojnostih. V nemčiji so vzreditelji kot eni šolarčki, ki jim vse pove komisija, maltene jim psa določijo. Če bo to tudi pri nas praksa postala, bo hudo. Rabimo eno močno združenje vzrediteljev, da politikom malce krilca porežemo, pomojem.
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #16 : četrtek, 29.07.2004 : 07:55:07 »

Skoda, Alti, da nisi ponosen, da si Slovenec. Jaz sem, doma imam pa dva vojna veterana (ki tega seveda ne koristita). Eden je moj oce, drugi je moj moz. In ponosna sem bila, ko je na svetovnih razstavah pisalo - Svetovni prvak - SLO (ko je zmagal MOJ pes).

Dejva pocasi - ce se npr. Italijan preseli v Slovenijo za stalno in NE prevzame slovenskega drzavljanstva, je seveda tujec in se vedno italijanski drzavljan (Slovenija izkljucuje dvojno drzavljanstvo). PSD v prvem clenu pise:1. člen
Pravilnik o strokovnem delu KZS (v nadaljevanju PSD) je splošni akt Kinološke zveze Slovenije (v nadaljevanju KZS), ki obravnava strokovno delo, strokovna vprašanja in kinološke dejavnosti na območju Republike Slovenije. Torej - ce je pes stalno prijavljen v Sloveniji (cepljenja, naslov prebivalsica ipd). se mora ravnati po nasih predpisih.


Dokler je pes vpisan v tujo rodovno knjigo , vi pa imate rodovnik, na katerem ne pise "Export" ali, pri LOI rodovnikih, stempiljka ENCIja, kam je bil prodan, toliko casa to NI vas pes, ampak pes vzreditelja. Zal tako gre to. Ravno azradi mahinacij. guljufij, kraje psov, lazne identitete ipd. se te stvari urejajo tako. Najlazje je priti do nekega rodovnika (kopija zadostuje), vpisati nanj svoje ime, ga kopirati in ze imate doma multisampiona.  Z nekaj srece pravi lastnik pravega psa tega ne bo vedel, ker ste vi v Sloveniji, on pa nekje ... in za Slovenijo se slisal ni (sej poznate tisti vic o atomskih bombah?).

Ko sem kupila v tujini zadnjega psa, je vzrediteljica, brez da bi jo prosila, takoj organizirala Export rodovnik, ki mi ga je na dom poslala njihova zveza. In v tistem trenutku moja psicka ni bila vec "drzavljanka" te kinoloske zveze.
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
NINA
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 138


« Odgovor #17 : četrtek, 29.07.2004 : 10:06:40 »

S tabo se Barbka popolnoma strinjam. Tudi jaz sem ponosna da sem Slovenka, prav tako tudi za moje pse, ki so vpisani v slovensko rodovno knjigo. To mi je bilo na prvem mestu, ko smo pse pripeljali iz Avstrije. Ne vem, kaj tako komplicirate. Saj je v življenju treba upoštevat pravila. Ko sem se poročila sem se avtomatično prijavila na nov naslov nove občine. Dobila nove dokumente, ki tudi niso bili zastonj. Pa do danes nobeden ni rekel, kaj nam pa to treba. Taka so pravila. Če je pes MOJ si želim, da je prijavljen kot MOJ in vpisan v slovensko rodovno knjigo. Takšno je moje mnenje. Vsak pa naj naredi kakor hoče oziroma naj se odloči ali bo še razstavljal ali ne.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #18 : četrtek, 29.07.2004 : 10:23:57 »

Ok, eksport rodovnik že, to razumem, ker je s tem, da ga izda matična država, psa v bistvu izpisala iz svoje  knjige, se predpostavlja da pes v bistvu sploh nima rodovnika, takorekoč, dokler ni prepisan.
Ampak dvomim pa da drži, da je lastnik psa tujec, če imam regularen tuj rodovnik doma jaz, ker je pes v solasti (ali še huje, ga nimam-v franciji recimo, rodovnik, kot ga mi poznamo, dobijo šele psi ki gredo skozi vzrejni pregled oz dobijo oceno na nacionalni specijalki- ne vem čisto točno, nekaj takega). Do takrat imajo samo listino o izvoru-ki je nek rodovnik, ampak se ne tretira tako. Saj sprašujem, pa pol sem videl tu tudi od daisy post. Solastništvo. Po mojem je papir ki dokazuje lastništvo, pogodba med vzrediteljem oz solastniška pogodba. Jaz sem tudi kot tuj državljan lahko lastnik nepremičnin v tujini. Je pa jasno, da je nepremičnina vpisana tam v zemljiško.  Lahko kupim tam avto, registrirat ga moram pa tule.  Če sem pa tam prebivajoč tujec, dobim tujske, posebne tablice. Ampak spet, enačit organizacijo civilne družbe z državo, je mešanje jabolk in hrušk.
Jaz razumem da je pač smiselno prepisovat psa, če bi imel namen imet leglo s tujo (v smislu "državljanstva") psico v sloveniji, ker bi me pač stalo, da si leglo ogleda vzrejni referent matične države in mu krijem vse stroške. Nekatere države pa tega ne poznajo, in potem niti ni potrebe po tem, da se mladiči kotijo na njihovi zemlji.
Zavolj patriotizma in ponosa pa je res brezveze.
Patriotizem me ne bo nasitil, še manj nacijonalni ponos. Ko sem bil nazadnje v taki situaciji, napol bos in gol, oropan v tujini, me je država pustila popolnoma na cedilu. Takoj ko sem bil spet fizično na domačih tleh, so pa radi moje davke vzeli in koleke prodali. Moj patriotizem je umrl na policijski postaji v Figueresu, po pogovoru z ambasado. Če kdaj, je umrl takrat. Ker je državo kaj malo brigala količina patriotizma, ki sem ga premogel leta 91 jaz, oz. moji predniki leta 41' in tudi 91'. In zanimivo, včasih sem na meji rekel: ja zdaj smo pa doma. Tokrat sem se doma počutil šele ko sem prah svojega dvorišča zadihal.

Pa pustimo ta nacionalpatriotska kvačkanja pri miru: Kakor jaz razumem, lahko rastavljam. Ne morem pa titule dobit vpisane, ko izpolnim pogoje. To me zanima. Kje je štos tega? Al narobe razumem vse skupaj?

p.s. Ja pravila so pravila, kaj čmo. Ampak so kisle kumarce na sporedu, pa se je treba mal zabavat, hihi, pa pi*dit. Spremenil se itaq ne bo nič.
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #19 : četrtek, 29.07.2004 : 10:56:19 »

Tezko verjamem, da so Francozi naredili nacionalno specialko zato, da bi edini Francoski cirneco dobil rodovnik? Malce - si verjetno pomesal vse skupaj, se mi zdi.
Seveda, lastnik je tisti, ki lahko dokaze, da lahko s psom popolnoma (ali bolj) upravlja. In ce ti ne mores vpisati psa v SLR , potem ti solastnistvo sluzi le za dvigovanje ega  Cheesy (ali pa onemu drugemu). Veljaven rodovnik za vpis v SLR je pa eksport ....

Kar pa se tice nepremicnin - pa velja nacelo reciprocnosti. Ne mores vedno in povsod....

In , ja, dobro da je cas kislih kumaric.  Grin  Grin  Grin
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
Dunja
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #20 : četrtek, 29.07.2004 : 12:32:08 »

Živjo,
Tudi jaz mislim, da so komplikacije odveč. Psa se vpiše v rodovno knjigo tiste države, kjer je prijavljen lastnik, oz. kjer se bo pes (psica) razplojeval-a. Na ta način se v kinologiji izognemo goljufijam okoli porekla in vzrediteljskim "mučkam", h katerim so nekateri zelo nagnjeni.  Lips Sealed

Zato je pa potreben za prepis export rodovnik, ker tako na novi zvezi, kjer bo pes vpisan vedo, da ta pes nima dokumentov še nekje drugje. To je vse OK.
Se pač plača tisto pristojbino, tako ni več nič zastonj, smo na to že vsi navajeni. Zveza je na račun mojega prvega psa zalužila kar nekaj denarja s pobiranjem pristojbin na skočnine, pa se nisem nič bunila, čeprav sem vedela, da tega nikjer drugje v Evropi ni. Pravila so pravila in če nočeš izpasti goljuf, blefer in mučkator, je bolje, da se jih držiš.

P.S.: T.i. "confirmation" se v Franciji lahko vrši na vseh uradnih prireditvah tipa "regional" ali "national" d'elevage. Sistem je precej drugačen od slovenskega, zato ne bom šla v detajle. Vglavnem, ta ocena psov se naredi po razstavi (s strani sodnika, ki je sodil na razstavi) in sicer psom, ki so bili za to dodatno storitev prej prijavljeni. Izgleda pa kot hitra ocena zunanjosti psov starih nad 12 mesecev.
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #21 : četrtek, 29.07.2004 : 15:27:16 »

Treba se je podrejati vsem pravilom..... dajmo no SlovenČKI se že enkrat nehajte podrejati vsakemu dreku, ki vam ga pomolijo pod nos. Potem pa ni čudno, da je tako.....

Torej, če sem prav razumel, s psom sicer lahko hodite na razstave, vendar, če ta ni vpisan v SLR in če mu manjka le ena titula do SLO CH, se lahko od tega naziva poslovi? Jao, hehehehe, kaj pa tisti, ki so zadovoljni že z nazivom odlično? Roll Eyes
Logiran
Santos
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 71


« Odgovor #22 : ponedeljek, 17.07.2006 : 11:20:07 »

Imam situacijo na katero me zanima jasen odgovor:

Lastnik ima stalno prebivališče v Sloveniji. Psica ima export rodovnik, v katerega sta vpisana dva PRM-ja dobljena  na slovenskih razstavah, psico vmes vpišemo v SLR. Pridobi še en PRM. Je ta psica naredila Mladinski šampionat Slovenije ali ne?
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #23 : ponedeljek, 17.07.2006 : 11:57:07 »

Jaz mislim, da JA. Ampak vprašaj na KZS, saj navsezadnje ti oni izdajajo potrdilo o mladinskem sampionatu.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #24 : ponedeljek, 17.07.2006 : 12:16:49 »

Jaz tudi mislim da ja, vazno da je ob tem ko pošlješ vlogo vpisana v SLR, lahko pa se najde nekdo, ki te bo j*** v glavo, po domače povedano.
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #25 : sreda, 19.07.2006 : 22:45:35 »

Imam situacijo na katero me zanima jasen odgovor:

Lastnik ima stalno prebivališče v Sloveniji. Psica ima export rodovnik, v katerega sta vpisana dva PRM-ja dobljena  na slovenskih razstavah, psico vmes vpišemo v SLR. Pridobi še en PRM. Je ta psica naredila Mladinski šampionat Slovenije ali ne?


JE naredila. Vpis potrebuješ za šampjonat in dokler pes ni vpisan v SLR ne moreš zaprositi za šampjonat. Ko pošlješ kopije rodovnika in kartončkov PRMjev te noben ne bo vprašau kdaj si psa vpisal itd...
Logiran
dhrovat
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 52


« Odgovor #26 : sreda, 28.03.2007 : 15:29:55 »

Glede tega, če pes ni vpisan v SLR, ga povsod tretirajo po novem kot mešanca. Razen če se ne gre za mednarodno raazstavo.
To so nam povedli na seminarju za podaljšanje licence.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #27 : ponedeljek, 02.04.2007 : 10:29:25 »

V bistvu je tako, da pes, ki hoce v kinoloskem smislu poceti v Sloveniji karkoli mora bit vpisan v SLR. Razlog je preprost. Z izdajo export rodovnika ga maticna kinoloska zveza da na "hladno" in dokler ni vpisan v rodovno knjigo kaksne druge zveze visi v zraku.
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: Razstavljanje psa, ki ni vpisan v SLR
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines