mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 08:43:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Vis in Nox, Pajo in Cuc in še Aja
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 36   Dol
Natisni
Avtor Tema: Vis in Nox, Pajo in Cuc in še Aja  (Prebrano 79702 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« : sreda, 05.12.2007 : 12:33:19 »

Pri nas pa domuje kar 5 horjulčkov. In sicer smo pred dobrim letom dni, ko smo se po dolgem tuhtanju odločili za muco (pa da ji ne bo dolgčas raje dve), dobili v Horjulu sestrici: sivo tigro Vis in črno (če zelo dobro pogledaš tudi črno-rjavo tigro) Nox. Imeni je izbrala hčerka, ki je tudi njuna uradna posvojiteljica in so latinska ter pomenijo: Vis=moč, Nox=noč. Lanskega septembra smo za zavetišče Horjul tudi prvič slišali, ko smo iskali muco najprej v Gmajnicah, pa jih tam niso imeli.

Letos avgusta sva s hčerko ugotovili, da je pri nas strašno pomanjkanje mačk, zlasti za čohanje, kajti Vis in Nox sta ohranili kar dobršen del samostojnosti in nam bolj poredko dovolili božanje in lupčkanje, da o jemanju v naročje sploh ne govorimo.

Uspeli sva prepričati še glavo družine in pridružila sta se nam še bratca Pajo in Cuc, Krkina otroka. Ta dva mačka sta pa zlata v vseh pogledih (celo po barvi). Največja crkljivca pod soncem, govorca (nikoli tiho), predatorja, da jima ni para, da sploh ne vemo, kako smo lahko živeli brez njiju.

Vis in Nox sta sicer doživeli strašen šok ob njunem prihodu, saj si tudi v sanjah nista mogli predstavljati, da v stanovanju lahko živijo še druge živali (ok še faraonke, ampak se jih skoraj ne vidi). S časom pa sta se sprijaznili in ni več redek pogled na uživača Paja, ki ga Vis liže po glavi, Nox pa po riti.

Pa še nam (beri: mi) ni bilo dosti! Ker so strokovnjaki svetovali, da je muc že dovolj, lahko pa se jim pridruži pes, sem toliko časa prosila, da sem izprosila Ajo. Aja je taka prijazna, nežna kužika, ki ima rada vse: ljudi, muce, kužke, igrače, postelje... Ne mara pa briketov (ampak se malo posili z njimi, da me potolaži) in pokanja. Slednjega se strašno boji, zato odhaja na večerne sprehode samo zato, ker moram jaz pretegniti noge, ona se pa med tem (ko je že ravno zunaj) polula. Ampak, ko poči prva petarda (pa čeprav v Mariboru), je pa vsega dovolj in po najkrajši poti zdrviva domov. Potem se (po umivanju nog) crkljava na postelji, se krtačiva in maževa s kremo, dokler ne zaspiva. Ko gre spat tudi glava družine, se Aja preseli (skoraj prostovoljno, saj jo jaz samo utesnjujem) na svoj ležalnik, ki ji ga čez dan seveda zasedajo mački.

Da bi bila predstavitev še boljša, bi seveda zraven sodila še ena gasilska fotka. Ker pa sem glede tega bolj ..., bi prosila koga, da mi pri tem pomaga (mu pošljem fotko).

Janja
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #1 : sreda, 05.12.2007 : 12:38:28 »

janja, kar meni pošlji fotko. Smiley

lp, Katarina
Logiran
TinkaraC
odvisnež
*****
Sporočil: 734


« Odgovor #2 : sreda, 05.12.2007 : 12:39:08 »

Janja, polna bajta! Kul Smiley
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #3 : sreda, 05.12.2007 : 12:41:48 »

Kako vam velja Cheesy Kar pet Horjulčkov imate, nekateri mi pa niti enega primerka teh neprecenljivih raritet sram Roll Eyes Tongue Grin

Uživajte! Smiley
Logiran

king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #4 : četrtek, 06.12.2007 : 01:35:32 »

Vi ste moji idoli! In vaša "glava družine" je zakon  Wink
(naša "glava" je še vedno gluha za vse prošnje  Angry )
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #5 : četrtek, 06.12.2007 : 21:57:32 »

Vi ste moji idoli!

Moji tudi. Jaz tudi sanjam o dnevu, ko se bom zbudila s petimi horjulčki....
Logiran

vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #6 : četrtek, 06.12.2007 : 22:44:19 »

Ha, ha Smetka, ko se bo zbudila samo s petimi, ne s petdesetimi...
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #7 : sobota, 15.12.2007 : 23:20:36 »

Vis in Nox-kako je z Pajovim lulanjem?
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #8 : nedelja, 16.12.2007 : 12:44:45 »

Poscanček je Cuc in kar ne zdi se mu, da bi se odvadil lulanja v posteljo. Zdaj, ko sem že najmanj 20 oprala svojo in moževo posteljo, spalnico zapiramo in spuščamo živalce samo pod nadzorom.

Pajo se je pa strašno zredil, pri 8 mesecih ima že 5,5 kg, pa bolj majhen je. Novi RC briketi za lepo dlako so mu tako všeč, da se kar naprej pase v skledi. Samo kaj naj pa naredim, ko so pa ostali trije taki suhci.
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #9 : nedelja, 16.12.2007 : 15:45:19 »

Se opravičujem za napako. Me je samo zanimalo,če ste mogoče rešili to težavo,ker se je naš junak prvič po nekaj mesecih zopet polulal na kavč.
Tudi mi imamo veliko težavo s težo-Rocco je resnično debel! Ko sedi,mu je fajn videt za celo pest odečnega sala in me počasi že malo skrbi zanj. Problem je v tem,da je Nike bogi suhec in hodi večkrat na dan jest čisto po malo (briketi in mačje konzervice). Nike je poleg tega hudo izbirčen in mu moramo nonstop spreminjat okus in znamko briketov. Je pa tudi Rocco v zadnjem času postal bol fina ritka-niso več vsi briketi dobri. Poleg vsega pa še konstantno krade psu hrano iz skledice.
Ne vem več kaj narediti,da bo en shujšal in drugi ne bo.
Če imate kakšno rešitev, mi jo prosim sporočite. LP
Logiran
ticka
rad pišem
****
Sporočil: 421


« Odgovor #10 : nedelja, 16.12.2007 : 23:34:43 »

Kaj pa če jim daste za jest v različne sobe in bajsiji pač nimajo vstopa v drugo sobo, dokler suhci se papcajo?
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #11 : ponedeljek, 17.12.2007 : 09:43:03 »

Kaj pa če jim daste za jest v različne sobe in bajsiji pač nimajo vstopa v drugo sobo, dokler suhci se papcajo?

Hmmmmmmmmm-že tako sem morala hrano premaknit iz dneve sobe v zgornjo čajnico,ker je pes vedno pojedel vse brikete.
Nike vedno ko jima štimam za jest,skoči na pult in že tam popapa. Problem je v tem,da Nike je vedno zelo malo-po par briketkov večkrat dnevno. In če hrano umaknem v drugo sobo in jo zaprem,ne more priti do nje tačas ko smo v službi in ponoči,ko se najbolj mastita.
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #12 : ponedeljek, 17.12.2007 : 10:33:21 »

Pri nas imamo majhno stanovanje in želim, da imajo živali čim več možnosti za bivanje. Aja dobi hrano samo zjutraj, se pa napoka, ker dobi mešanico briketov in konzerve. Vmes so seveda še priboljški. Mački pa imajo brikete na voljo 24 ur  (ves čas po malem prigrizujejo - kot pri king-roy) in sicer na kuhinjskem pultu, da jih Aja ne doseže. Jih pa včasih Pajo in Cuc mečeta dol Aji! Vržeta ji tudi gobo za posodo pomivat, potem jo pa Aja raztrga na male koščke. No, mački dobijo zjutraj še malo konzerve (kakšno specialiteto), zvečer pa mleto govedino. Ko odhaja mož v službo, jim pa da še priboljšek - kar v vrsti čakajo!

Pri Aji je potrebno zelo paziti, da ne poje kakšne neumnosti. Je zadnjič pojedla kožušček od miške, s katero se igrajo mački. Na tleh je ostala samo zmaličena plastika, da nisem mogla ugotoviti, kaj je to. Potem sem videla, da na elastiki ni več bingljajoče miške. Scenarij mi je bil takoj jasen - vrvico je pregriznila Nox, ki to rada počne, miška je padla na tla in Aja si je privoščila zajčji kožušček.

Aja in Pajo sta že kar prijatelja, malo je pa še problemov, kako bi se skupaj igrala. Oba bi se rada, govorita pa različne jezike in se ne moreta sporazumeti. Ampak bo!

Spoznala sem tudi čarobno moč priboljškov! Imeti jih moraš polne žepe, pa Aja postane čudežno učljiva. Zdaj obvlada "poleg", kar zahtevam predvsem pri prečkanju ceste. Ko čakava na semafor je "sedi" in "čakaj". Če vse ok opravi, dobi priboljšek.  Hura za naju!

Šepa pa nama norenje na vrvici. Ker Aje ne smem spustiti s fleksija (preverjeno ne smem (Smetka, ne brat tega): sem poskusila, pa se je dama malo nanorela okoli mene, potem pa jo meni nič, tebi nič mahnila proti domu in nobena beseda (ne prijazna, ne huda) ni zalegla, da bi se vrnila, premagali so jo šele priboljški, da je prilezla nazaj, vsa skesana).
No torej, ko se Aja razigra, prične dirkati okoli mene, skače vame (kar je strogo prepovedano) in me grize v hlačnice. To mislim, da je zganjanje črede in se ne sme dovoliti, pa tudi neprijetno je, ampak se ne moreva sporazumeti, da teče in skače lahko, ne pa po meni.

Glede bajskov, king-roy, pa ne vem, kaj bi naredili. Jaz se tolažim z mislijo, da bo Pajo še malo zrasel....
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #13 : petek, 21.12.2007 : 08:22:45 »

Aja pa nagaja......mačkom. Aja se je kar preveč vživela, je najbolj otročja v naši družini in bi se divje igrala z mački, ki so pa ene lenobe lene in se jim nič ne ljubi. Potem pa pride do nesreče, ko Aja skoči na Pajota, ki se razteguje po tleh in je jok in stok. Najprej joka Pajo, potem pa še Aja, ker mora za kazen v kot. Bi rabili še enega peskota, ki bi se igral z Ajo...
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #14 : petek, 04.01.2008 : 22:06:56 »

Evo jih, horjulčke  Kiss.



http://www.moj-album.com/slike/1601452/I6luu4x65bDJaQTJ.v.jpg

http://www.moj-album.com/slike/1601452/6dZyhoaBxlhxMGKa.v.jpg

http://www.moj-album.com/slike/1601452/k1gTX081zWZGx133.v.jpg

http://www.moj-album.com/slike/1601452/3PfmHkX9Up6YWEu8.v.jpg

http://www.moj-album.com/slike/1601452/Udev_JSWpZYbZWFP.v.jpg

http://www.moj-album.com/slike/1601452/8RmFCJZ5enPN9l1y.v.jpg

http://www.moj-album.com/slike/1601452/ryM0luy66iWKyOsH.v.jpg

http://www.moj-album.com/slike/1601452/yigW1WMMiUQxCTuZ.v.jpg

http://www.moj-album.com/slike/1601452/jkihhq_Awz1coh9l.v.jpg
Logiran

Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 36   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Vis in Nox, Pajo in Cuc in še Aja
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines