mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 16:04:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Vis in Nox, Pajo in Cuc in še Aja
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 36   Dol
Natisni
Avtor Tema: Vis in Nox, Pajo in Cuc in še Aja  (Prebrano 80111 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #75 : torek, 13.05.2008 : 10:29:26 »

Počesane imate pa res vse čisto v nulo, sem že zadnjič Ajo občudovala na srečanju v Tivoliju.

Ne, ne, to je samo tako "hvaležna" dlaka, da ne potrebuje dosti nege Roll Eyes. Samo zvečer na hitro prečešem, da odstranim prah, ali pa še to ne! Mačkam dlaka veliko bolj odpada in to celo sezono, jih je potrebno stalno krtačiti (to dela mož Wink), čeprav so kratkodlake.
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #76 : sreda, 21.05.2008 : 10:01:54 »

Problemčki pri nas doma, prosim za nasvet!

Miško se zelo rad igra z žogicami, ki piskajo. V bistvu ima ves čas eno med zobmi in "nažiga", kot bi rekla Katarina. Ko utihne, spi. Ajo do zdaj te žogice niso niti najmanj zanimale, če že, ima raje plišaste živali, ki jih prenaša v gobcu, dokler jih kje ne pozabi. Zdaj pa je začela nagajati Mišku in mu krade žogice, ki jih potem nese v kletko, kjer misli, da nihče ne more (ne sme) za njo. Seveda se Miško ne strinja in plane za njo v kletko, tam je pa ravs. Danes namenoma nisem posegla zraven, da sem videla, kaj bo. Bilo je renčanje in kobacanje, potem pa je Miško dobil nazaj svojo žogico in zapustil kletko. Aja je s skrajno žalostnimi učki (lisica) iskala tolažbe pri meni. Potem sem Miška zaprla v kletko in šla v službo.

Zanima me, ali bi morala v kletko (drugo, seveda) zapreti tudi Ajo? V kletki nista rada, če smo mi doma, če nas ni, pa mislim, da je vse v redu. Gre pa Aja vedno sama v kletko, kadar dobi priboljšek (uho), da v miru poje. Takrat seveda kletko zaprem!

Tudi Pajo je pričel nagajati Arabeli, mislim, da bolj zato, ker se ta takoj odzove. Ko Arabela beži pred njim, je pa sploh veselica. To traja par minut, da se utrudita, potem je za ta dan dovolj in mir. Sem Pajota tudi zaprla v pasjo kletko, da bi bil mir, pa je bil čez 5 minut že zunaj-nimam pojma, kako jo je odprl!
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #77 : sreda, 21.05.2008 : 11:13:14 »

Zakomlicirano da je kaj -
Miško nagaja tebi, ker piska, Ajo nagaja Mišku, ker mu krade žogice, Pajo nagaja Arabeli, ker jo podi okrog, Arabela nagaja Pajotu, ker mu beži - in ti nagajaš vsem - ker jih zapiraš v kletke!
Pa če to ni popolno življenje!  Grin
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #78 : sreda, 21.05.2008 : 14:16:25 »

vis in nox, imam podobne probleme, pa tudi ne vem kako in kaj, tako da bom našo "tršico" povprašala... če je tamala zaprta, Skoki notri rine; če pa njega notri zaprem, pa ona k njemu puskuša prit... oba znotraj se mikastita in moram posegat vmes Roll Eyes... igrač sem pa nabavila goro, tako da jih, ko pride čas za igranje, stresem po tleh in se igrata - Vanna s tistim česar Skoki ne zapleni, ker je požrešen in je najmanj tri naenkrat treba stlačit v gobec "nažigat" in ubijat.... Tongue

lp, maja Smiley
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #79 : torek, 10.06.2008 : 10:27:39 »

Kaj jedo naše živali?!

Miško se je, kot vedno lepo pokakal, a iz klobase je gledala plastična sponka s katero so etikete pripete na nova oblačila. Že res, da smo malo obnavljali garderobo pri nas doma, a sem mislila, da sem vse lepo pospravila. Na srečo ni bilo hudega. Ali tudi vam psi jedo take neumnosti?
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #80 : torek, 10.06.2008 : 10:47:15 »

Moj je, ko je bil še mladič, prišel enkrat do barvic, ni mi jasno kako in od kje jih je izvlekel ampak jih je. Pa si jih je privoščil  in obglodal vse ošiljene konice in je potem še tri dni kakal take lepe barvaste drekce.
Pa za novo leto mi je iz jelke povlekel dol zlate nitke, ker je mislil da so za igrat in jih pojedel in je potem cel dan kakal drekce zavite v zlate nitke.
Najbrž mi ni potrebno razlagati da barvic ne uporabljamo več pa zlatih nitk na jelki tudi nimamo.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #81 : torek, 10.06.2008 : 11:19:41 »

Že lep čas se praskam po glavi, kaj narediti, da bi moji fini horjulski fufli dotajčila, da ni več lačna in da res ne rabi v usta vleči vsega, kar leži po tleh, v grmovju, v luži,.... etc. Če jo ujamem, se ruvava, da ji iz gobčka izvlečem Ker mi prijateljica, ki ima rodovniškega hoh in oh princa govori iste prigode. Smiley
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #82 : torek, 10.06.2008 : 11:27:55 »

vis in nox, men je tud Glu pojedla alu ovitek od čokoladnega miklavža, ki ga se sunla iz mize (nekaj ga je pustila, tisto kar ji ni ratalo odvit je pa šlo dol skup s čokolado Smiley) pa enkrat je obglodala eno barvico. Je pa samo obakrat malo bolj pisano kakala Wink
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #83 : torek, 10.06.2008 : 11:50:55 »

Naši pesjani imajo pač čudne ideje o tem kaj je užitno in kaj ne. Pri nas smo v otroštvu (no pa občasno tudi zdaj kakšna domislica pade Roll Eyes) kakali že koščke gumijaste žoge (roza), delčke plastičnih otroških igrač ki so svoj konec vzele med pasjimi zobmi, toaletni papir, kos moje uboge najlonke (ki jo je btw zvlekla iz koša za perilo),... Dejansko vse pokakajo, če pa veš, da je pes nekaj čudnega pojedel preverjaš drekec (itak vidiš, ko pobereš), če v nekaj dneh "posladka" ni, ali pa se pokažejo zanki za zaporo črevesja (bruhanje, napihnjenost, apatičnost - itak znak za paniko, vročina,...) pa se odpraviš na veterino. Ponavadi te mehkejše zadeve brez problema izločijo, bolj je zaskrbljujoče, če požrejo kaj takega, kar bi jih lahko ranilo (tudi kakšen večji, bolj oster kos palice je lahko problem), ali pa kaj strupenega (naprimer cela 500g Milka, ki jo je konzumirala moja trapa, pa še takrat ji ni bilo nič - hvalabogu).
Uživajte s svojimi "gurmančki" Wink
lp
T.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #84 : torek, 10.06.2008 : 15:34:04 »

Hja, tudi pri nas imamo nadvse čudne ideje o tem, kaj je užitno  Roll Eyes
Naprimer, ko sem jaz v službi, lahko naš pes postane na smrt lačen. Jaaaaa  Huh No, ker nekoč pač ni našel očitno nič bolj okusnega, je pač jedel peno iz blazin na kavču. Potem si je za posladek privoščil še šraufe, matice in kovinske sponke iz fotelja  Shocked No, na srečo je tudi vse pokakal, seveda pa fotelja nismo več sestavljali nazaj. Očitno je bil to njegov komentar na njegovo dotrajanost  Roll Eyes
Ja, pa barvice, svinčniki, čopiči, igrače ipd. so tudi (bile) občasno na jedilniku.
Pravzaprav bi lažje povedala, česa še ni izmaknil in pojedel. Ali pa tudi ne, mi pravzaprav niti ena stvar ne pride na misel  Tongue
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #85 : torek, 10.06.2008 : 17:24:27 »

Sori, ker bom malo zamorila, ampak primeri postajajo vedno hujši - saj če se enkrat zgodi, jasno ne moreš vedet, ampak če se večkrat, potem bi pa jaz nujno razmišljala o kletki ali kaki varni sobi pa magari o garaži ali pesjaku ipd. v naši odsotnosti... Kaj pa vem, matice, pa pena (recimo vileda baje zna bit kar nevarna), pa šraufi v riti  Undecided
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #86 : torek, 10.06.2008 : 17:41:35 »

Sori, ker bom malo zamorila, ampak primeri postajajo vedno hujši - saj če se enkrat zgodi, jasno ne moreš vedet, ampak če se večkrat, potem bi pa jaz nujno razmišljala o kletki ali kaki varni sobi pa magari o garaži ali pesjaku ipd. v naši odsotnosti... Kaj pa vem, matice, pa pena (recimo vileda baje zna bit kar nevarna), pa šraufi v riti  Undecided

Fižolova župca, ja, opozorilo povsem na mestu. Osebno sem nekaj časa mislila, da ga bo minilo. Pa ga ni. Potem sem pogrešila par stvari, ki so seveda "čudežno" izginile  Roll Eyes Inštalirala VNC in letela kot sneta skira domov, ko me je fant klical, kaj pes počne doma (je spremljal dogajanje prek PC-ja, ker pa je iz Kopra, ni bilo variante, da šiba on). Takrat sem našla tisti razstavljeni fotelj  Lips Sealed Ko je prevrnil stalažo s kozarci in sta se oba s psico porezala in je bilo stanovanje podobno klavnici, sem obupala. Od takrat naprej sta oba zaprta v kletkah - zaradi iznajdljivosti sta pravzaprav zaklenjena - z žabicami.  Tongue
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #87 : torek, 10.06.2008 : 23:24:59 »

Yo, vam se pa dogaja!  Shocked
Predvidevam, da vam ni niti pet minut dolgčas! Kamera je pa super ideja, bi bla uporabna pomoje tudi za kontrolo ostalih prebivalcev, boljše kot kletka in žabica je že  Grin
Smo pa mi za eno novo leto tudi kakali rakete - ne vem kdaj ji je uspelo, požrehi nemarni, me je bilo pa strašno strah, ali je res vse prišlo ven.
Opozorilo je bilo pa mišljeno zato, da ne bi kdo ki bere, prišel na idejo, da "kužki itak svašta požrejo, ampak gre vedno tudi skoz"... Kaj pa vem, pomoje se mirno kaj zatakne in je vseeno dobro pazit, samo kaj ko nas tako radi prehitijo - pa večja je packarija, bolj gre v slast...
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #88 : sreda, 11.06.2008 : 08:09:19 »

Kamera je super zadeva, samo potem bi bilo fino imeti še mikrofon v službi in zvočnik v stanovanju, da kar iz službe zakričiš FUJ TO BARABA, TAKOJ PROSTOR in ti ni treba leteti domov. Wink
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #89 : sreda, 11.06.2008 : 09:03:03 »

Kamera je super zadeva, samo potem bi bilo fino imeti še mikrofon v službi in zvočnik v stanovanju, da kar iz službe zakričiš FUJ TO BARABA, TAKOJ PROSTOR in ti ni treba leteti domov. Wink

Ja, sej to se da. Prek VNC-ja se prijaviš na MSN. In potem uporabljaš tudi mikrofon itd.
Samo pes hitro pošteka, da te v resnici ni. Vsaj naš je. In potem se je drl nazaj - žur na višku skratka.
Ja, fižolova župca, nam full dogaja, odkar imamo doma psihopata.  Tongue
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 36   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Vis in Nox, Pajo in Cuc in še Aja
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines