mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 15:02:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 56   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?  (Prebrano 183904 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Afna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 379


« Odgovor #60 : sreda, 04.08.2004 : 16:46:12 »

Ok ninci... tvoj smart bi opravil vzrejni pregled, v to si, kot praviš prepričana, ker z njim ni nič narobe, a ne?
S psico tudi ni nič narobe in bi v končni fazi tudi ona opravila vzrejnega, a ne?
In če sta oba tako "fajn" in solidna psa...zakaj pa potem ni to že vse urejeno in doma ne pestuješ rodovniških pesjanov?

Oprosti, mogoče sem res butasta...ampak jaz tega res ne razumem.... kje je pravzaprav problem...  Roll Eyes
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #61 : sreda, 04.08.2004 : 16:54:13 »



LP nina

Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #62 : sreda, 04.08.2004 : 16:55:57 »

Mah zgovarjati se na pravilnike vzrejnih pregledov je žalostno, tudi če se dovoljuje C stopnja displazije. Kaj pa tvoja moralna odgovornost? Aja pa še to, a imate v pogodbi napisano, da mladič kot odrasel naj ne bi imel legla če je tudi pri njemu ugotovljena displazija ali kakšna druga dedna bolezen?
Pa še to, če si si tako želela sodelovati pri leglu, bi si kupila primerno psico in z njo vzrejala.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #63 : sreda, 04.08.2004 : 16:59:49 »

Malce pozno, ampak vseeno...
ninci, ne mislim vrednotiti tvojega početja, samo moti me eno od razmišljanj iz tvojega posta.. če sem prav razumela, je več možnosti da ima Smart v večji meri pridobljeno displazijo kot pa dedovano. Ja, ampak tudi če imajo njegovi predniki kolke v redu in ne morejo veliko doprinesti k temu, da bi Smartovi potomci dedovali displazijo kolkov, ima Smart displazijo C in jo lahko naprej prenaša on-torej obstaja verjetnost, da mladiči dedujejo to bolezen. Naj me kdo popravi, če napačno razmišljam? V tem primeru sama sebe negiraš, ko praviš, da želiš mladičkom samo najbolje... Undecided Samo moje skromno mnenje...  Wink

Lp

Tara, ce je displazija pridobljena, se ne prenasa naprej. Pridobljene stvari se ne prenasajo, samo prirojene (simple povedano).

Ninci, torej je odgovor na vprasanje "Zakaj producirati nerodovniske pse?" v bistvu, zato, da bo Smart imel potomce?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #64 : sreda, 04.08.2004 : 17:01:03 »

A je kakšno zagotovilo, da je displazija pridobljena?
Logiran
Afna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 379


« Odgovor #65 : sreda, 04.08.2004 : 17:11:34 »

Citat
Ja oba bi opravila vzrejno, pa mi to pač ni v interesu. Vprašanje če bi našla to psico, če bi delala vzrejno, in ta psica mi je res všeč, karakterno in vizuelno, poleg vsega so mi všeč tudi njeni lastniki.

In potem svizec zavije čokolado v folijo...al kako že gre??
Kaj pa če bi ko si že našla psico prepričala lastnike, naj jo odpeljejo na vzrejnega...ali pa vestna "vzrediteljica" to naredila sama, če ti je bila psica že tako zeloooo všeč?

Mah zgovarjati se na pravilnike vzrejnih pregledov je žalostno, tudi če se dovoljuje C stopnja displazije. Kaj pa tvoja moralna odgovornost? Aja pa še to, a imate v pogodbi napisano, da mladič kot odrasel naj ne bi imel legla če je tudi pri njemu ugotovljena displazija ali kakšna druga dedna bolezen?
Pa še to, če si si tako želela sodelovati pri leglu, bi si kupila primerno psico in z njo vzrejala.

BRAVO Andi! se pdpišem pod tole...
Logiran
Tomster
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 325


« Odgovor #66 : sreda, 04.08.2004 : 17:20:00 »

Heh, kar nekaj zanimivih predlogov, predvsem Simi in Barbka ter Alti... Kombinacija tega bi glih bla...

A res nekateri mislijo (-te) da bi olimpijski prvak v deseteroboju in miss sveta dala same nad-ljudi Huh  Shocked  K***c bi, tudi pri takih kombinacijah pride kak notredamski zvonar ven! Po drugi strani pa je seveda tudi mogoce, da Sepavi Lojzek in Mastnolasa Micka dobita cudovito hcer, ki bi pa nekoc lahko postala miss sveta ali pa sina, ki komot zmaga na OI v deseteroboju. Ampak, ne glede na vse, ce se Micka in Lojzek pred posteljno telovadbo z namenom razploda malo pozanimata o dednih boleznih v druzini in vse skupaj tudi upostevata, je manjsa verjetnost, da bo z otroki kaj narobe... Ali pac??? A je mogoce kakemu/kaki zagovorniku/-ici kaj bolj jasno, zakaj je rodovnik pomemben? Barbkin predlog sploh ni slab, saj bi, ce ne drugega, imeli eno evidenco za vse pasemske pse, kar bi nedvomno pripomoglo k boljsi kontroli nad mladici in paritvami. Za to pa je potrebno tudi spremeniti delo VK. Malo morje rodovnikov in nespremenjen nacin dela VK bi bla pa se vecja katastrofa.
Ce bo vse tako kot mora biti, bo moj nov pes (ok, najin, mater, ste pa obcutljivi...) opravil vzrejno brez ikakega problema. Potem bom pa paril (spet, ce bo vse po sreci in ja, spet, bova/bomo, ipak sodeluje tudi pes) s psico, ki bo vsec meni, ne pa s psico, ki mi jo po moznosti priporoca clovek, ki sploh ne ve, kako zgleda BC in za kaj ta pes sploh je kar je.
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #67 : sreda, 04.08.2004 : 17:53:08 »

ninci, nic krizanja, samo radovednost:

ce rodovnik ni pomemben, zakaj

1. imas ti rodovniskega
2. drugim priporocas nakup rodovniskega?

lp Wink
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #68 : sreda, 04.08.2004 : 19:22:20 »



LP nina
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #69 : sreda, 04.08.2004 : 19:28:43 »

Ninci, mene se vedno zanima tole:

Ninci, torej je odgovor na vprasanje "Zakaj producirati nerodovniske pse?" v bistvu, zato, da bo Smart imel potomce?

in je v skladu z naslovom teme oz. prvotno tematiko.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
ninci
gost
« Odgovor #70 : sreda, 04.08.2004 : 19:29:57 »


LP nina
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #71 : sreda, 04.08.2004 : 19:33:58 »

Samo "da" ali "ne" je potreben, ker me firbec matra, ce res prav stekam vse skupaj. Wink Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
ninci
gost
« Odgovor #72 : sreda, 04.08.2004 : 19:35:56 »


LP nina
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #73 : sreda, 04.08.2004 : 19:37:33 »

Jp, vse jasno. Grin Grin Grin In koncno en posten odgovor! Tnx.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #74 : sreda, 04.08.2004 : 19:42:58 »

in potem smo spet pri škodi, ki jo delajo taka legla pasmi sami. Kersi s tem, ko niste še na tisto prokleto vzrejno šli skupaj z obem psoma, pa čeprav samo enkrat, izgubili morda naslednjega "velikega" goldna. Ne vem, meni je žal vseh lepih mladičev, ki so izgubili možnost, da bi kaj "dali" pasmi.
Jaz kot sem rekel, si ne predstavljam, kaj bi bilo, ko bi lastniki Pericovih staršev, oz starih staršev, delali vzrejno (oz ga zaradi slabih kolkov obeh, ne bi delali) in bi Perico bil samo še en nerodovniški, krasen puppy med množico psov. Velika škoda in izguba dobrih genov. Cry
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 56   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines