mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 12:08:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Pred nakupom - Ali sem pripravljen na psa?
Strani: 1 2 3 [4] 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pred nakupom - Ali sem pripravljen na psa?  (Prebrano 46505 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #45 : ponedeljek, 13.06.2011 : 11:22:01 »

Mi imamo 2 velikana in 4 res male, pa... Hm, tamale so povsod, letajo, plezajo in skačejo naokoli, unadva sta pa bolj "stacionarca". V bistvu rabita več prostora, ampak samo zunaj, notri pa sploh ne.
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #46 : ponedeljek, 13.06.2011 : 14:20:05 »

Cats are the best, še enkra dobro razmisli, ker sem iz tvojega pisanja dobila občutek, da je tvoje znanje luknjasto... NIč slabonamernega, le vprašati se je treba, ali boš za psa, predvsem njegovo vzgojo in potrebe imela dovolj časa, sama si napisala, da veliko potuješ, kar zna biti velika ovira, če boš za psa skrbela v večini ti (samo ti itak ne moreš, ker nisi polnoletna, pa tudi k vetu itd ga ne bi mogla voziti, ga preživljati...).
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #47 : ponedeljek, 13.06.2011 : 14:35:18 »

Meni se pa edini pomislek pri večjih psih v stanovanju (ne ravno dogah) pojavlja vprašanje, kako gredo skupaj bloki brez dvigala in pes, predvsem na starost mislim. So večje možnosti okvare hrbtenice? Zadnje čase veliko razmišljam o tem.
In pa jasno, lažji in manjši kot je pes, bolj je naspidiran, pogosto potrebuje celo več gibanja.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #48 : ponedeljek, 13.06.2011 : 15:05:12 »

Večje možnosti okvare nebi rekla, je pa dejstvo, da bo na starost, kot vsak, težko hodil po stopnicah... Marsikaterega je treba tudi nest. Ali tudi ob kaki drugi poškodbi.

To je zame edina omejitev za psa v bloku. Stopnice in zmožnost priti domov  v vsakem primeru. In je bila tudi ena izmed glavnih zadev (poleg ostalih itak) pri iskanju psa za moje starše, ki niso z vsakim dnem mlajši...
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #49 : ponedeljek, 13.06.2011 : 15:36:28 »

No, nekako se mi dozdeva, da je gibalni aparat na starost še bolj prizadet pri večjih in nekoliko težjih psih ...
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #50 : ponedeljek, 13.06.2011 : 15:47:14 »

Ja, vsekakor je v določenih primerih vsaj s stališča fizike in njenih zapovedi veliko lažje "manevrirati" z manjšim psom, posebno če nisi nek hrust in če obstaja možnost, da boš kdaj s psom, ki je potreben prenosa, tudi sam.
Logiran
Canis Lupus
novinec
*
Sporočil: 10


WWW
« Odgovor #51 : sobota, 20.08.2011 : 17:11:53 »

najprej vsem lep pozdrav, sem prvič na tem forumu in sploh na kakšnem forumu.Zanimivo! Bolj prebiram,no to sem tudi pred prijavo že počel, povedal pa Vam bom, da sem dolga leta imel dogo Harlekin v majhnem stanovanju, vendar je šel 3x na dan ven, od tega 1x vsaj za uro ali pa z menoj v službo. Tam sva šele hodila.Zame je bilo pomembno,da se je gibal in veliko se je gibal do poznih let.
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #52 : sobota, 20.08.2011 : 17:33:11 »

Canis Lupus lepo pozdravljen Smiley

Ampak mislim, da si izbral vseeno malce napačno temo za tale sestavek?  Mogoče bi pogledal raje tule: KLIK - Bivanje psa v stanovanju ali ne?
Logiran
metacehovin
novinec
*
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #53 : nedelja, 04.11.2012 : 22:49:14 »

Super članek. Prebrala sem ga sicer precej let prepozno ampak saj nikoli ni prepozno. Ker sem od rojstva s psi mi je vzgoja in ravnanje s psom zelo jasno in lahko bi rekla nekako prirojeno. Nikoli ne nisem obremenjevala koliko je pes star ker sem vedela kdaj je čas za vzgojo in kdaj za tolažbo po obnašanju psa in mojem občutku, ki se zaenkrat še ni zmotil. Vzgojila sem eno psičko (stara sem 18 let), na katero sem bila ponosna vsak dan njenega življenja. Imela je 9 let, ko smo jo uspavali. Sedaj imam 8 mesečno psičko, ki je vedno povsod in grize ter je poredna ampak, ko je čas za disciplino ni bolje vzgojene. Sedaj se prvič goni in je ob novih prijateljih rahlo gluha a počasi premagujemo ovire. Prva izkušnja s psom je bila z odraslim že vzgojenim. Vzgoja pa je bila stara šola, ki vsi vemo kaj je. Če si poreden bo palca pela. No ko sem bila stara 9 let sem nekako jaz prevzela vzgojo, seveda s pomočjo staršev, in brez pasje šole vzgojila pridno, pametno psičko. Zavedam se kakšna neosveščenost je po svetu in ker se razumem na pse vidim kako ljudje ne znajo ravnati z njimi. Upam, da bo članek prebralo čim več ljudi. Sploh pa upam, da bo po tv vedno več oddaj in bodo ljudje spet odšli v knigarne in knjižnjice in vzeki pripomoček s katerim sem se jaz osvestila.
Logiran
eva84
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 123


WWW
« Odgovor #54 : nedelja, 20.01.2013 : 19:41:47 »

Eno hitro vprašanje, upam, da bom dovolj jasna. Ali je pes lahko energičen, živahen obenem pa ni dominanten? Midva namreč hodiva v hribe, trimčkava, kolesariva, rolava, kampirava torej živiva precej aktivno. In bi bila res vesela pasje družbe. A nisva še živela s psom in tudi sicer mislim, da nekako nisva ravno avtoritativna človeka. Sva pa vztrajna in potrpežljiva.

Je to protislovno, če pokličeš v zavetišče in poveš, da iščeš živahnega in prijaznega psa, a da pojma nimaš, kako bi ti šlo s kakim alfa-tipom-psom  Huh Huh Mogoče ti dve lastnosti nekako ne gresta skupaj? Saj ni rečeno, da nama ne bi šlo, a konkretne, preverjene izkušnje preprosto nimava.

Prebiram vsepovprek knjige o psih in kar se večkrat pojavi, je, da moraš, preden se odločiš za psa, razmisliti, kaj bi z njim rad počel, koliko časa mu lahko nameniš. In recimo da imaš željo (in čas in denar) delati s psom (agility ali poslušnost), a se izkaže, da je v tebi problem. In na koncu ostaneš z energičnim, pametnim psom in zbeganim lastnikom  Wink ...

Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #55 : nedelja, 20.01.2013 : 19:53:03 »

Energičen in živahen nima nič z dominanco. Smiley

Pri določenih pasjih športih ali reševanju, to lastnost iščem(o), za agi pa ni pomembna. Moji bodo vedno največji "gavnarji" v leglu  Evil , ampak to ni pogoj, ali bo pes delal ali ne. To je moja preferenca pa od koga drugega zaradi drugih lastnosti, ki se navezujejo na dominanco. Z živahnostjo pa res nimajo nič.  Wink
Logiran
eva84
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 123


WWW
« Odgovor #56 : četrtek, 24.01.2013 : 21:03:59 »

Hvala AngSeter. Fino.  Cool Malo sem se bala, da bi bilo kaj takega kot pri kolegici, ki so ji strašno všeč večje dolgodlake pasme. Potem pa so ji prijazno razložili, da to pomeni tudi uro do dve dodatne nege dlake (plus nega ušes, zob, anusa, krempljev itd. kar potrebujejo tudi psi s krajšo dlako). In ni bila več tako zelo navdušena  Grin. Ah saj spet kompliciram verjetno. Ampak to je problem prvega lastništva, niti zase ne veš točno, česa si zmožen, sposoben. No, sploh kar se karakterja psa tiče.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #57 : petek, 25.01.2013 : 11:23:23 »

Vsi delamo napake, tisti pa, ki se vzgoji in učenju posvetijo s srcem in glavo, bodo popravili tudi napake oz. bodo znali povprašat za nasvet tiste, ki mu/ji bodo znali pomagat. In kdor bo delal in spremljal odzive, bo tudi napredoval.
Ne se sekirat, nihče ni popoln  Kiss
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #58 : sreda, 30.01.2013 : 11:55:05 »

Pa preberi si teme o telih pasmah na forumu in poskusi stopit v stik še s kakim lastnikom. Že če kako rečeš z različnimi ljudmi preko neta je boljše kot samo z enim.

Čeprav so psi neke pasme so si lahko kar različni. In razmišljanje, da se z vzgojo lahko psa totalno spremeni je napačna. Samo usmeri in kako zadevo spodbudi ali prepove pa nič več.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #59 : četrtek, 28.03.2013 : 16:14:05 »

Prenovljen članek

Zakaj rodovniški psi niso zastonj ...
... in zakaj so 'nerodovniški čistokrvni psi' tako dragi?
KLIK
Logiran

Strani: 1 2 3 [4] 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Pred nakupom - Ali sem pripravljen na psa?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines