mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 03.06.2024 : 13:11:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Aljaški malamut - čvek
Strani: 1 ... 87 88 89 90 91 [92] 93 94 95 96 97 ... 110   Dol
Natisni
Avtor Tema: Aljaški malamut - čvek  (Prebrano 323778 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
danijelsipek
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #1365 : sreda, 18.08.2010 : 19:19:01 »

En pozdrav po dolgem času. Ker še nisem predstavil naše kosmatinke, bom kar začel. Naša Siba je bila stara pred nekaj dnevi 20 mesecev. Je igriva, polna energije in trenutno v "gonilnem" ciklusu. Plečne višine ima 61cm, ter nekaj čez 30kg.
Nekaj slikic:

http://www.shrani.si/f/3W/3B/1B9P5lBf/dsci0063.jpg

http://www.shrani.si/f/3g/nI/4YZfnCeN/dsci0064.jpg
Logiran
84751
novinec
*
Sporočil: 10


WWW
« Odgovor #1366 : torek, 07.09.2010 : 19:44:24 »

Že dolgo berem na tem forumu ampak nisem zasledil te teme.
Torej odločamo se med mladičkom ki je rojen 23.7 in 30.6.
Katerega mi priporočate ali se da oba enako izšolati je z mlajšim kaj lažje ali ni posebne razlike. Ne mislim že pasje šole samo pač če se lažje navadi nate in take stvari.

Lp Gal
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #1367 : torek, 07.09.2010 : 19:49:00 »

Ljubi bog, to je zdaj vprašanje  predaja stop
Logiran
84751
novinec
*
Sporočil: 10


WWW
« Odgovor #1368 : torek, 07.09.2010 : 20:24:24 »

kaj zdj mislš s tem Ljubi bog, to je zdaj vprašanje aja pa ne govorte kr neki ce ne veste kaj bi povedal
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #1369 : torek, 07.09.2010 : 20:26:15 »

Potem pa povej, kaj točno bi rad povedal, a ne?
Mene bi pri nakupu psa veliko bolj skrbelo vse kaj drugega kot nekaj malega razlike v starosti.
Tistega od 23.7. itak niti dobit še ne moreš zdaj, če smo čisto natančni.
Logiran
84751
novinec
*
Sporočil: 10


WWW
« Odgovor #1370 : torek, 07.09.2010 : 21:21:51 »

ja glej pise da so zdaj za oddajo ***** drgac pa me je pac zanimalo ce je kaka posebna razlika ker se da pac mlase boljs vzgojit. Torej ce bo kaksna razlika pri vzgoji
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #1371 : torek, 07.09.2010 : 21:30:51 »

Vzgoja bo odvisna predvsem od tebe, ne od tega, ali ima pes en mesec več ali manj.
Logiran
84751
novinec
*
Sporočil: 10


WWW
« Odgovor #1372 : torek, 07.09.2010 : 21:46:53 »

aAja, pa še to me zanima, kaj ste dobili, ko ste kupili rodovniškega psa? kKatere listine?
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #1373 : torek, 07.09.2010 : 21:51:17 »

Če govorim o tistih dobrih vzrediteljih;

Takrat knjižico o cepljenju (zdaj je potni list), rodovnik (ali kasneje, odvisno, če so rodovniki že izdelani), kopije rodovnikov obeh staršev, kopijo vzrejnega dovoljenja za starše, pisna navodila o prehrani, negi, vet. oskrbi, vzgoji..., dekico z vonjem po leglu, nekaj igračk, hrane...
Pa prej sem hodila 2x tedensko na obisk, kjer sem se z mladičem ukvarjala, so me učili nege in oskrbe...
Logiran
ARTI
midi
****
Spol: Moški
Sporočil: 258



« Odgovor #1374 : četrtek, 09.09.2010 : 10:45:38 »

En pozdrav po dolgem času. Ker še nisem predstavil naše kosmatinke, bom kar začel. Naša Siba je bila stara pred nekaj dnevi 20 mesecev. Je igriva, polna energije in trenutno v "gonilnem" ciklusu. Plečne višine ima 61cm, ter nekaj čez 30kg.
Nekaj slikic:

http://www.shrani.si/f/3W/3B/1B9P5lBf/dsci0063.jpg

http://www.shrani.si/f/3g/nI/4YZfnCeN/dsci0064.jpg

Pričakujemo leglo čistokrvnih mladičkov aljaškega malamuta brez rodovnika, kateri bodo predvidoma skoteni konec oktobra. Info **** 

Je to tvoj oglas na bolhi?

 
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.326


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1375 : četrtek, 09.09.2010 : 10:50:00 »

ARTI, sorry, sem izbrisala mail, da ne bi komu od tukaj padlo na misel kupit mladica.

Imam pa vprasanje zate glede odlakanosti psice na fotkah v citatu. A ni zadnji del te psice za malamuta mal premal odlakan?
Priznam, da veliko stosov okrog dlake malamutov ne poznam, mi pa na pogled tole ne deluje ravno tipicen malamut.
Logiran

danijelsipek
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #1376 : četrtek, 09.09.2010 : 11:16:58 »

Pričakujemo leglo čistokrvnih mladičkov aljaškega malamuta brez rodovnika, kateri bodo predvidoma skoteni konec oktobra. Info **** 

Je to tvoj oglas na bolhi?

Ja. Brez skrbi, nebom nobenemu iz foruma al pa kateri psarni malamutov odžrl posla. Malo se zamislite na ceno mladičev z rodovniki - 1000 EUR navzgor -a ma kdo tolko denarja da bo kupil mladiča sam zati, ker ima papirje. Imam sodelavca, kupil mladičko s vsemi papirji, jo mastno plačal in po treh tednih je dobila notranje krvavitve in je ni več. Da bom plačal nekomu svojo plačo, na koncu pa bil brez psa - ne hvala. Sicer pa je t odločitev posameznika.
verjamem da so ljudje ki želijo imeti rodovniške pse in si jih lahko privoščijo, so pa ljudlje ki pa želije čistokrvne mladičke brez papirjev.
Da še kar Jani odgovorim - kot je več tipov barve in mask pri malamutu, je tudi dlakavost različna, nekateri so bolj dlakavi nekateri manj.Verjetno te bode rep "zakaj ni bolj kosmat"  Se pa opravičujem, če sem se logiral na forum, kjer ne daste prostora nikomur drugemu, kot pa tistim z rodovnikom.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.326


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1377 : četrtek, 09.09.2010 : 11:38:50 »

danijelsipek, nic nimam proti nerodovniskim psom, celo sama imam dve psici brez rodovnika, kot ima tudi vecina na tem forumu doma kaksnega mesanca, vendar bi bilo od tebe fer, da preberes tudi tisto, cesar ne zelis brati in ne slisati - sem (smo tukaj skupaj) proti produkciji mesancev, ker je pac tvoja psica, ce je brez rodovnika, mesanka. Zakaj tako mislim(o), pa bo treba res kaj vec prebrat od enega ali dveh mojih zapisov. Je hec, da lahko dobis v leglu kaksnega nemca. Bos potem prodajal mal malamutov in mal nemcev? Ali pa bos rekel, da je pac v tvojem leglu nekaj mladicev v tipu malamutov, nekaj pa v tipu nemcev? Genetika je pac precej zajebana in ti jo mimogrede lahko zaspila.

Ker se ze usajas v ceno rodovniskih psov, te sprasujem, ce bos ti dal svoje mesance zastonj v nove domove? Namrec, kot ti trdis, da se za rodovniske ne bi smelo kasirat ene place, jaz trdim, da se za mesance ne bi smelo kasirat nic oz. premosorazmerno vlozku v leglo. Ker pa vemo, da se v legla nerodovniskih mladicev ne vlaga veliko, so tudi pokasirani zneski prakticno cisti zasluzek. Upam, da ne bos rekel, da si sel parit, ker bi rad videl cudez zivljenja ali zato, ker mislis, da mora tvoja psica enkrat imeti mlade?

Steparji "nerodovniskih cistokrvnih mesancev" niste nikakrsna konkurenca vzrediteljem rodovniskih psov, ker je zadeva kot noc in dan. Ne verjamem, da se kdo od vzrediteljev boji takih oglasov. Verjamem pa, da gre stepanje na jetra vsem, ki skrbijo za izgled in zdravje svoje pasme in psov, ker vse, kar leze in se pari po tem svetu v resnici niti videti ni kot malamut, kaj sele, da bi malamut v resnici bil. In ko se slikce predstavljajo kot tipicen malo manj odlakan malamut (dajem samo kot primer), misli pac folk, ki nima veliko pojma o pravem izgledu pasemskega psa, da je vse, kar ima belo/sivo/crno masko in je mal vecje od huskyja, malamut. In ko nek vzreditelj pokaze pravega malamuta, je pac stala, ker ze izgleda drugace, zelo pogosto se pa tudi obnasa drugace.

Po enem psu si nihce ne bi smel dovoliti delati statistike, kot si si jo dovolil ti. O mladicu tvojega sodelavca je treba vedeti mnogo vec, kot si ti napisal, da se lahko naredi kakrsenkoli pasemski ali rodovniski zakljucek. Glede na to, da pricakujes leglo, bodi previden v osiranju drugih (ceprav samo psov), ker se ti lahko zgodi kaksna nesreca v leglu in bo kaksen mladic bolan zdaj ali kasneje. Ti seveda ne zelim tega, kot ne zelim nikomur. Zelim te samo opozoriti, da se preuranjene in neprimerne sodbe lahko odrazijo nazaj nate.
Logiran

danijelsipek
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #1378 : četrtek, 09.09.2010 : 13:38:42 »

Zanima me samo to - ena izmed psarn malamutov je imela 10 mladičkov, seveda rodovniških - cena 1000EUR. Če to pomnožimo dobimo lepo cifro, stroški do oddaje mladičkov pa niso bistveno drugačni kot pri "mešančkih", cepljenje, razglistenje, pregled pri veterianarju. Da pa bi pridobitev rodovnika, rodovniški pregled in graviranje toliko naneslo, da bi morala biti taka cena pa mi je pretirano -sorry.
Za moje pojme bi lahko bila cena do 50%nižja, pa pri tej ceni bi bili zaslužki. To je samo moje mnenje.
Potemtakem bodo mladički čistokrvnega potomca z rodovnikom, vendar še brez vzrejnega dovoljenja še vedno mešančki?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.326


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1379 : četrtek, 09.09.2010 : 13:59:22 »

Potemtakem bodo mladički čistokrvnega potomca z rodovnikom, vendar še brez vzrejnega dovoljenja še vedno mešančki?

Za zgornji citat: Seveda.

Za vse ostalo najdeš vse odgovore in komentarje v članku zakaj rodovniški psi niso zastonj .... Lahko potem še kakšno rečemo o cenah, sicer je debata nesmiselna, ker več kot očitno ne veš, kako poteka vzreja rodovniških psov.
Logiran

Strani: 1 ... 87 88 89 90 91 [92] 93 94 95 96 97 ... 110   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Aljaški malamut - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines