mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 20:35:13

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Aljaški malamut - čvek
Strani: 1 ... 105 106 107 108 109 [110]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Aljaški malamut - čvek  (Prebrano 321385 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
yona
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #1635 : torek, 02.12.2014 : 14:00:33 »

mate pa težave s temi rodovniki vidm.... Vsakemu posebej se opravičujem. Ni vse v rodovniku. Ne podpirm nobenega rejca rodovniškega ali nerodovniškega. Oboje je zaslužek brez DDV-ja! Siva ekonomija Smiley


Logiran
ličinka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 106


WWW
« Odgovor #1636 : torek, 02.12.2014 : 14:24:44 »

Kakšne pa podpiraš?
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #1637 : torek, 02.12.2014 : 14:29:47 »

yona, za lažje razumevajne, zakaj imamo ''težave z rodovniki'' priporočam v branje tole - http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=1265
Logiran
yona
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #1638 : torek, 02.12.2014 : 15:04:13 »

Ja in te članke piše ena in ista oseba - zaslepljena z rodovniki. Vi imate pse radi samo zato ker imajo vrhunski rodovnik - drugače ga nebi imeli psa sploh ?'
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #1639 : torek, 02.12.2014 : 15:07:35 »

Hm, jaz imam mešanca posvojenega iz zavetišča, drug pa sicer je rodovniški, vendar je posvojen, ker je prišel iz tekaških dirk iz Irske. Tako da očitno narobe razmišljaš in ne razumeš, zakaj so podpira zgolj rodovniška vzreja, ne pa štepanje mladičev oz. ''čistokrvni brez rodovnika''.
Pa debat o tej temi je malo morje.. Poišči po forumu, če ti je v interesu se malo izobrazit.
Logiran
ličinka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 106


WWW
« Odgovor #1640 : torek, 02.12.2014 : 15:25:39 »

Moj nima rodovnika je čisti vaški mešanec iz zavetišča pa se še vseeno zavedam prednosti pri rodovniških mogoče človeka strezne, ko dobi račun za 700€ pri veterinarju in ja to ni bil edini račun in ja tudi pri rodovniških so stroški vendar se večinoma problemov lahko tako izogneš+ veš kakšen bo ko  zraste + nešteto prednosti ki so zapisane že tu na forumu
Logiran
yona
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #1641 : četrtek, 04.12.2014 : 07:24:44 »

Vem kaj so prednosti in slabosti - vendar nimam kompleksa glede tega, tako kot ga imate zgleda vi, ki tako zagovarjate rodovniške pse. Psov je tako več kot preveč glede na ponudba povpraševanje mogoče vidim prednost samo v tem kar se tiče da je vzreja načrtovana - in da bi pse dejansko parili ko vzreditelj dobi zadosti naročil za določeno pasmo.
Vem da to nekateri že prakticirajo, vendar tudi vzreditelji včasih delajo po principu rejcev !
Ampak če imaš ti recimo psico spuščeno 24H na dan in dejansko nisi ves čas nekje okoli da bi gledal kaj počne, brejosti takorekoč ni mogoče preprečit - ker se bo slej ko prej pojavil kak jahač Wink
Kaj narediti s takimi mladiči -  tako kot so delale naše stare mame v vrečo pa vržt u vodo ? Evtanazija ?
Naša psica je spuščena skoraj cel dan je nerodovniška in s tega razloga tudi sterelizirana. Je pa najlepši malamut tudi če pravite da to ni glede nato da niam rodovnika.

LP
Logiran
ličinka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 106


WWW
« Odgovor #1642 : četrtek, 04.12.2014 : 11:30:14 »

Če ima nekdo psico spuščeno 24 ur in to brez nadzora je to totalno neodgovorno. Ravno zaradi takih so zavetišča tako polna. Upam da če jo maš spuščeno imate saj primerno zagrajeno. Ne gre se ker pes je lepši gre se za vse ostalo, ki je bilo razloženo že 1000x  videz je še najmanj pomemben in mislim da primerni vzreditelji ne dajo nekomu psa ker mu je na videz všeč ampak ker mu ustreza po karakterju, kaj bo z njim počel...Jaz osebno tudi nebi vzela psa iz psarne kjer bi mi rekli naj vzamem tistega, ki mi je všeč. Je pa vsak pes najlepši za svojega lastnika spet ne zaradi videza ampak je tukaj karakter v katerega se zaljubimo.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #1643 : četrtek, 04.12.2014 : 13:13:39 »

A veš kaj Yona, ne bluzi. Če ima kdo težave z rodovniki, potem so to lastniki nerodovniških kao pasemskih.
In jej, na psice je pravzaprav zelo lahko paziti, še posebej v primerjavi z mačkami (pa še na mačke se da, če se zares hoče). Zadostuje že to, da so med gonitvijo (torej ponavadi dvakrat letno po tri tedne) v varnem zaprtem prostoru, zunaj pa samo na povodcu. Ni ravno huda umetnost, a ne. Še vedno se sicer lahko zgodi "nesreča" ampak res zelo zelo redko (meni se je pobeg psic, ki se je končal s paritvijo zgodil enkrat v 35 letih, pa sem imela povprečno po 5 nestriliziranih psic, občasno poleg njih tudi nekastriranega samca in niti nisem nek hud kontrol frik) Če se ti to zgodi, imaš še vedno več možnosti: steriliziraš psico po gonitvi ali prekineš brejost. Nobene potrebe ni, da vzrediš leglo, če ga nočeš.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #1644 : sreda, 24.12.2014 : 14:02:03 »

Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #1645 : petek, 23.11.2018 : 23:11:59 »

Kako so kaj vaši AMjcki?
Logiran
Strani: 1 ... 105 106 107 108 109 [110]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Aljaški malamut - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines