mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 14:37:00

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: požrešen pes
Strani: [1] 2 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: požrešen pes  (Prebrano 19253 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
alezzi
novinec
*
Sporočil: 10


« : četrtek, 22.02.2007 : 23:25:41 »

Pozdravljeni

Pri nas imamo višavskega terierja in je zelo požrešen namreč če dobi makarone ali pa karkoli skuhanega nobene stvari ne poje lepo ampak vse pogoltne pa tudi pomisle ne da bi kej prežveču. Ker ima probleme s kožo mu ne dajamo konzerv ampak je samo brikete kateri mu pa ne grejo preveč,včasih se jih tudi tri dni ne dotakne. Pa še nekaj je če bi mu dal dve kile makaronov bi jih dve kile pojedel sploh nima nikol zadosti.
Ali kdo ve zakaj je tako požrešen?
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #1 : petek, 23.02.2007 : 12:23:19 »

Sama imam višavske terierje - takšni pač so. Moj nasvet: dajaj mu zgolj brikete, pusti ga tudi če jih 3 dni nebo jedel, ko bo lačen bo že in se ne sikiraj. Obe moji psici sta takšni in s kuhanjem boš dosegel samo to, da briketov nikoli več ne bo jedel, pa še pomanjkanje vitaminov in mineralov je zelo verjetno. Konzerve ali briketi ce so od dobrega proizvajalca so enako dobri. Ce ima tezave s kozo mu morate brikete zamenjat, ker mu ocitno ne ustrezajo - pa ni treba tistih veterinarskih kupovat, ker obicajno sploh ne pomagajo. Pomembno pa je ukinite vse priboljske in kuhano hrano, res vse!! S katerimi briketi pa ga zdaj hranite??
Logiran
alezzi
novinec
*
Sporočil: 10


« Odgovor #2 : petek, 23.02.2007 : 21:16:47 »

Saj mu dajamo brikete vseh vrst, ampak je zelo suh proti drugim višavcem. Drugače tudi večinoma je brikete razen vsake tok časa mu damo malo makaronov. Gre se pa zato, da vsako drugo stvar ki dobi košček klobase npr. sploh ne pržveči ampak enostavno pogoltne dol tako da sploh ne  ve kašen okus je!
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #3 : nedelja, 25.02.2007 : 09:54:31 »

alezzi, si že kdaj slišal/a, da psi žrejo in ne jedo? Pes ni človek, ki bi stvar, ki si jo da v usta žvečil in žvečil, ter ugotavljal kakšnega okusa je. No, s kakšnimi briketi ga hranite, katera firma? LP
Logiran
alezzi
novinec
*
Sporočil: 10


« Odgovor #4 : nedelja, 25.02.2007 : 11:26:06 »

že že sam tako kot naš pes je še nisem vidu psa da bi tako jedu!!!!!
drugače je  pa vse vrste briketov
lp
Logiran
tjasav
rad pišem
****
Sporočil: 415


« Odgovor #5 : nedelja, 25.02.2007 : 12:34:28 »

Potem pa naštej nekaj vrst teh briketov - imensko, da ti bodo potem znali tukaj svetovat.
Logiran
alezzi
novinec
*
Sporočil: 10


« Odgovor #6 : nedelja, 25.02.2007 : 12:39:52 »

probali smo olimp briketi,mercator briket,pedigre briketi,chapi briketi,boni briketi....
Logiran
arončka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 615


« Odgovor #7 : nedelja, 25.02.2007 : 12:55:21 »

Ojoj... Undecided Se sploh ne čudim, da ima raje makarone... Roll Eyes
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #8 : nedelja, 25.02.2007 : 14:50:22 »

Najprej se odločite za KAKOVOSTNE brikete in mu ne menjavajte znamke.
Zgoraj naštete znamke hrane so pa zelo slabe.
Logiran
alezzi
novinec
*
Sporočil: 10


« Odgovor #9 : nedelja, 25.02.2007 : 15:47:59 »

sej mene ne moti to da ima raje makarone, ampak njegov način žretja hrane
Logiran
tjasav
rad pišem
****
Sporočil: 415


« Odgovor #10 : nedelja, 25.02.2007 : 20:28:07 »

Mi ti pa skušamo povedati, da očitno tu ni edini problem ''žretje'' hrane, ampak tudi kakovost hrane.
Privošči psu kaj dobrega in kakovostnega, če hočeš, da ti bo dolgo in zdravo živel in si še istočasno predstavljaj sebe, kako bi bilo, če bi ti imela na izbiro ostanke iz klavnice za jest in neke makarone.  Shocked
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #11 : nedelja, 25.02.2007 : 20:41:24 »

Tudi težave s kožo so lahko zaradi te prehrane.
Logiran
alezzi
novinec
*
Sporočil: 10


« Odgovor #12 : nedelja, 25.02.2007 : 21:33:50 »

težave s kožo ima samo takrat ko je konzerve tako da niti mu ne damo več konzerv.
kakšne brikete potem priporočate,ampak take da jih bo jedu!?
Logiran
tjasav
rad pišem
****
Sporočil: 415


« Odgovor #13 : nedelja, 25.02.2007 : 22:46:27 »

Najbolje, da greš v kakšno bolje založeno trgovino za živali in tam povprašaj. Povej, da naj ti na začetku dajo kakšne testerčke oziroma kupi na  najmanjšo vrečo hrane.

Lp, Tjaša
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #14 : ponedeljek, 26.02.2007 : 10:11:59 »

alezzi - kakovostni briketi primerni za višavce: Nutro, Bosh, Arden Grange, Candidae, Purina z lososom. Recimo, da sem ti jih zdaj 5 naštela. Kupi mu takšne brikete, da jih bo moral malo grizt, da jih ne bo mogel kr goltat, torej malo večje in jih pusti. Stokrat in neštetokrat pusti mu jih  in mu ne dajaj ničesar drugega!!!!!!!!! Pa konzerve če mu kupuješ tudi kupi kvalitetne, npr. od Nutro, ne pa teh raznih CEsar, Pedigree in podobnih.
Logiran
Strani: [1] 2 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: požrešen pes
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines