mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 05:48:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Čivava - čvek
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 449   Dol
Natisni
Avtor Tema: Čivava - čvek  (Prebrano 358208 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Gringo
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 141


« Odgovor #90 : sobota, 10.04.2004 : 20:00:39 »

Mymy!

Kako je z Oryem?
Lilly ne bomo sterilizirali...bomo pa ji operirali kilo,ki trenutno sicer ni nevarna,a nikoli ne veš..nočem da se kaj zakomplicira!

Lp ŠTAJERCEM Grin

Eva
Logiran
ALF
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 7


« Odgovor #91 : torek, 13.04.2004 : 16:40:08 »

Živjo !

Sem ljubiteljica čivav in nova obiskovalka vašega foruma, sicer lastnica 7 mesečnega ALF-a. Brala sem vaš forum in mi je zelo všeč. Opazila pa sem, da nas je bolj malo na tem forumu.

Tudi jaz sem imela probleme z mlečnimi zobki, ker Alfu nikakor niso hoteli izpasti. Pa sem ga peljala na Kliniko za male živali (cesta v mestni log), kjer so zelo lepo poskrbali zanj. Zelo sem zadovoljna s to kliniko in vam jo toplo priporočam.

LP
Logiran
Gringo
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 141


« Odgovor #92 : torek, 13.04.2004 : 18:34:40 »

Živjo!

ALF lepo pozdravljena v kotičku čivavoljubcev Grin
Kje si dobila svojo čivavico?Koliko je težak,kakšno dlako,katere barve ima? Grin
Se opravičujem ker toliko sprašujem!

Lp!
Logiran
ALF
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 7


« Odgovor #93 : torek, 13.04.2004 : 20:26:27 »

JA MOJ ALFI JE STAR  SEDEM MESECEV,TEŽEK OZIROMA LAHEK JE DVA KILOGRAMA  IN JE SREBRNO SIVE BARVE. ČE BI GA RADA VIDELA GA LAHKO NAJDEŠ V GALERIJI POD IMENOM ALF. TAKRAT JE BIL STAR DVA MESECA.KUPILA SEM GA V BREŽICAH.JE PA ZELO ŽIVAHEN IN POŽREŠEN(TO IMA PA PO "BRATCU BULLDOGU") S KATERIM SE PRAV PRESENETLJIVO RAZUMETA.

TA ZVERINICA ME NENORMALNO OSREČUJE IN TISTI KI JE IMEL ENKRAT ČIVAVO SPLOH NE POMISLI VEČ NA DRUGEGA PSA.

LP
Logiran
MyMy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 233


« Odgovor #94 : sreda, 14.04.2004 : 18:06:21 »


Eva...email sm ti napisala. Grin Grin Grin


Super da ima še eno lastnico čivav..KAj ne da so čivave zakon?
Kaj pa je tvoj Alfy?

papa MYMy
Logiran
MyMy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 233


« Odgovor #95 : sreda, 14.04.2004 : 18:07:39 »

Hmm..narobe sem napisala..Super da imamo še eno lastnico čivavc..KAj pa papca tvoj Alfek=?In kako je prestal narkozo?MOj je bil takoooo bogi po njej...

papa MyMy
Logiran
Gringo
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 141


« Odgovor #96 : sreda, 14.04.2004 : 19:19:10 »

ALF!

Kužka si dobila v Brežicah?
Ali mogoče veš priimek družine ali pa imaš telefonsko od vzrediteljev?
Kakšne barve sta starša od Alfa?

Gre za to ,da smo našo Lilly, dobili v Brežicah..stara pa je 5 mesecev!
Ti vzreditelji se mi zdijo sumljivi...kaj misliš....kakšno izkušnjo imaš?

Eva
Logiran
ALF
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 7


« Odgovor #97 : sreda, 14.04.2004 : 20:08:41 »

Pa lepo po vrsti:

Moj kuža zdaj je brikete od Eukanube, prej pa je jedel Tehnical. Na začetku sem imela grozne probleme, ker ni hotel jesti nobenih briketov, pa sem vztrajala in sedaj jih poje, kolikor jih dobi.

Narkozo je prenesel prav odlično, saj je mali vragec že eno uro po tem, ko se je zbudil nagajal uslužbencem na kliniki.

Nimam nobenih podatkov od vzrediteljev, saj sem kužka dobila kot darilo. Lahko pa rečem, da je zelo zdrav in da poleg zobkov ni imel nobenih problemov in da je veterinarka pohvalila konstrukcijo telesa. Vem pa samo to, da je bila mama tipično oranžne barve, oče pa sivo oranžne barve. Tako da so bili tudi mladički mešanih barv. Dobila pa sem najmanjšega v leglu, ker je bil baje najbolj živahen.

Me veseli, da sem našla ta forum, zanima pa me, če ste se mogoče kdaj zbrali na kakšnem srečanju čivav.

LP
Logiran
123456
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 150


« Odgovor #98 : četrtek, 15.04.2004 : 13:05:25 »

Živjo!!!
Čez nekaj časa dobim čivavo in komej čakam Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes
Želela pa bi še kakšne podrobnosti, ki so pri tej pasmi pomembne, pa ji vendar premalo omenjajo.

Hvala pa lep pz.

Logiran
Bači
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #99 : četrtek, 15.04.2004 : 13:39:12 »

Živjo!!
Lepo pozdravljeni na forumu Smiley
Tudi jaz imam malo čivavico staro slaba dva meseca, pa bi prosila za kakšen nasvet glede kužka. Imam jo namreč komaj nekaj dni tako da se še vsi navajamo nanjo in ona na nas, je pa že gospodarica v hiši. Cheesy
LP
Logiran
ALF
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 7


« Odgovor #100 : četrtek, 15.04.2004 : 15:24:09 »

Živjo!

Me prav veseli, da imamo vedno več lastnikov čivav in da se nas vedno več oglaša v tem forumu. Tudi sama sem pred kratkim našla ta forum, ki je poln koristnih nasvetov.

Vesela sem da ste dobili novega "šefa" v hiši kako pa je ime kužku in kakšno dlako ima? Vprašaj kaj te zanima in verjamem da boš dobila veliko zanimivih odgovorov!

LP
Logiran
123456
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 150


« Odgovor #101 : četrtek, 15.04.2004 : 15:40:49 »

zANIMA ME KAKO SE ČIVAVE RAZUMEJO Z MALO VEČJIMI PSI KO JE NA PRIMER MOPS.
Logiran
ALF
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 7


« Odgovor #102 : četrtek, 15.04.2004 : 16:39:52 »


Moj fant ima bulldoga sestrična pa bordojsko dogo pa se med seboj super razumejo.
Mislim da večji pes čuti da lahko s tacam potaca manjšega, tko da prov pazita na Alfa tudi ko se igrajo.Spoznali so se takoj ko sem Alfa dobila(star je bil dva meseca) najprej sem ga imela nekaj časa v naročju,ker me je bilo strah, potem pa sem ga počasi začela spuščat na tla.Mali vragec jim prav rad nagaja in je zelo pogumen.

Mislim da bi se razumela,me pa osebno prav zanima kakšne so izkušnje drugih.

LP
Logiran
branerw
novinec
*
Sporočil: 22


« Odgovor #103 : četrtek, 15.04.2004 : 18:59:07 »


Lep pozdrav.Mi smo imeli že belgijsko ovčarko,dobermana in sedaj imamo rotvajlerja ,pa se je naša čivava z  vsemi super razumela.Ko so večji in mali psi nekaj časa skupaj ,se večji pes do malega obnaša zelo zaščitniško.Vedno ga brani pred drugimi psi.Zato mislim,da nebi smel bit problem zaradi tega.Novim lastnikom čivav pa želim čim več veselja z novim članom.ČAO Wink Wink
Logiran
Gringo
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 141


« Odgovor #104 : četrtek, 15.04.2004 : 19:00:39 »

Pozdrav!

Naša čivavica in zlata prinašalka se zelo razumeta!
Na začetku sem morala malo paziti,da zlata prinašalka ni iz navdušenja potacala tamale!
Malo pa je potrebno paziti zaradi ljubosumja..če je večji pes dalj časa doma...na začetku je treba ustvariti super vzdušje za starejšega psa(tistega ki ga imate dalj časa),da dobi občutek,da je prihod novega člana nekaj najbolšega..to dosežemo z ekstra posladki in crkljanjem ter navdušenjem...enako potrebuje tudi  novinec,s tem da ima starejši pes vedno prednost!!!

Glede čivav pa tako:
-To je pes ki se neizmerno naveže na gospodarja..to ni podobna navezanost kot pri večina psih...daje ti občutek kot da svet stoji na tebi,da brez tebe ne more,pa čeprav pomaga zanj skrbeti še cela družina!

-vzame ti ogrooomno časa,tako da moraš urnik čisto podrediti živalci

-to je pes kot vsak drug(razen nekaj posebnih značilnosti Grin),na sprehode hodi kot vsak pes,zmore skoraj vse kar zmorejo drugi,rad se igra in uči...

-Ima zelo glasen lajež..glede na velikost..tako da ga je nujno navaditi,da je tiho ko je to potrebno(mi se še trudimo v tej smeri;D)

-kot zanimivost:lahko zelo visoko skoči če to hoče Grin

-Ko je kužek majhen je potrebno biti zelooooo pazljiv(kam stopiš,kam se vsedeš,kako zapreš vrata,ali je kuža še v prostoru kamor si ga namestil...)sčasoma vam bo ta previdnost čisto nekaj običajnega

-potrebno ga je redno hraniti...do 6 mesecev 4x dnevno

Če vas kaj zanima ali pa sem kaj pozabila kar vprešajte! Grin

lp
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 449   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Čivava - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines