mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 22:35:54

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Demodikoza
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: Demodikoza  (Prebrano 40104 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #15 : torek, 19.10.2004 : 22:00:48 »

Ojla!

Danes smo pri psički odkrili povečano prisotnost demodexa- potrdil veterinar. Okopali so jo v neki raztopini- strupu (no na računu piše: aplikacija Mitaca) in rekli naj ponovimo čez 10 dni. Kupili smo tudi multivitaminsko pasto, kot nam je svetovala veterinarka. Zanima me ali je na tem mestu še kaj kar lahko storim?
Psička nima mest brez dlake. Le na enem stegnu se je malo poglodala, (1x2cm), ampak še tam je dlaka bolj razredčena, je pa še vedno prisotna. No, če pride kdo na obisk niti opazil ne bi, jaz pa jo vsak dan prešlatam pa pregledam Tongue, pa sem na srečo takoj opazila.
Psička ima 2,5 meseca. Težka je 1,3 kg. Vsak dodaten nasvet bi bil dobrodošel.

Hvala.
Logiran
Dunja
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #16 : torek, 19.10.2004 : 22:43:23 »

Živjo,

čivava,
razvoj demodexa je ponavadi povezan s padcem imunskega sistema (kot so napisali že pred menoj), tako, da delajte kar vem je svetoval veterinar, pa merkajte psičko, da se ne prehladi, ali kaj podobnega.

P.S.: 1,3 kg - kakšen perešček  Smiley
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #17 : četrtek, 21.10.2004 : 13:16:08 »

No... popravek. Danes smo bili na drugi kliniki, pri mag. Stariha Pipan. Rekla je, da to najverjetneje ni demodex, ker je le malo kože razredčene, pa ni nikjer brez dlake... Pa da se lokalne demodikoze sploh ne zdravi! Tako, da so mi na Vet Pet naredili več škode kot koristi (pa še mastno pokasirali Angry). Najverjetneje je alergija. Drugi teden greva spet na pregled, danes pa je dobila stronghold, za vsak slučaj če bi bil kakšen drugi zajedalec...

Lp!
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #18 : ponedeljek, 13.12.2004 : 15:10:56 »

Ali ima mogoče kdo izkušnje, da se Demodex ponovi? Npr. da ga pes "preboli" in ga potem čez kakšno leto znova dobi?

Lp Jana
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #19 : ponedeljek, 13.12.2004 : 15:54:17 »

bina: jaz sem veliko prebrala o demodikozi ker sem mislila, da ima to Geri. Pisano je bilo, da če mladič dobi lokalni demodex in ga preboli potem postane odporen nanj.
Mogoče pa nima demodikoze? Meni so na kliniki zgrešili in mi skoraj zastrupili psičko zaradi 1 cm razredčene dlake so okopali celo v strupu, pa čez 10 dni so še hoteli ponoviti Shocked. Sem šla na drugo kliniko pa so mi povedali, da si je psička pogrizla dlako zaradi alergije na bolhe (nismo niti opazili, da jih ima, ker je imela tako gosto dlako). Povprašaj za več mnenj.

Lp, Mojca
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #20 : ponedeljek, 13.12.2004 : 16:10:59 »

So ji delali test 10 dni nazaj in danes spet. Ampak so rekli, da je danes že bolje, da ima že manj zajedalcev. Dobila pa jih je zaradi gonitve in navidezne brejosti. Pa me je strah zaradi parjenja drugo leto Undecided

Lp Jana
Logiran
LiXo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 294


« Odgovor #21 : ponedeljek, 13.12.2004 : 16:18:27 »

čivava tegale Vet Pet-a se raje izogibaj, ker še nisem slišal ene pozitivne besede o njih !
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #22 : ponedeljek, 13.12.2004 : 17:08:01 »

Lixo: smo že menjali kliniko... zdaj smo na gorkičevi.
bina: upam, da bo vse vredu s tvojo "tamalo".

Lp, Mojca

PS: pozdravček Taiu
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #23 : ponedeljek, 13.12.2004 : 19:06:51 »

Kolikor sem jaz seznanjena se demodex lahko natančno diagnosticira samo z odvzemom "ostruška", kjer se ga pod mikroskopom lepo vidi! Kuža se ne praska in ga en boli. Tipični znaki so izpad dlake v obliki krogca, izpad dlake in taka suha, zgrbančena koža na gobčku in izpad dalke okrog oči.
Kaže na padec imunskega sistema zaradi različnih vzrokov...
Demodikoza se običajno pojavi v mladosti in ni nevarna (zahteva le dolgotrajno zdravljenje), parjenje pa odsvetujejo, ker se prenaša na mladičke; pri starejših psih pa je pogosto vzrok drugje... če vzrok za padec imunskeag sistema najdejo in ni v neki povezavi s potomci, je paritev dopustna.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #24 : ponedeljek, 13.12.2004 : 20:11:13 »

Uf, Arieb, sedaj si me pa "ornk" prestrašila Lips Sealed Undecided... Kako pa ugotovijo razlog za demodex?

Meni je tudi vet rekel, da je značilen predvsem za mlade pse do 1 leta, ampak da velike pasme odraščajo počasneje in se pri njih to 1 leto lahko razvleče....

Ji je pa vzel vzorček kože in pogledal pod mikroskopom. In tudi meni je dal za pogledat. Bljak, grdo so videti ti zajedalci Undecided

Sedaj ima neke kapljice za v hrano (se že oblizuje Grin), čez 10 dni pa ponovno kontrola. Aja, pa umivati jo moram še vedno 2x na teden. Pa vitamine dodajat. Pa med tudi Cool. Pri naslednji gonitvi moram pa zelo paziti.

Lp jana
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #25 : ponedeljek, 13.12.2004 : 20:16:29 »

Bina, tule je en clanek o demodexu, se ga splaca prebrati, meni se zdi kar fajn napisano (kratko in jedrnato, ce so pa kaj novega pogruntali, pa ne vem). Smiley
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #26 : ponedeljek, 13.12.2004 : 20:26:22 »

Če se demodikoza pojavi pri mladičih v lokalni obliki (do 5 mest brez dlake) se je ne zdravi, ker je potrebno videti ali ima mladič dovolj razvit imunski sistem, da se pozdravi sam. Če se pozdravi sam, pomeni da nima dedno pridobljenega slabega imunskega sistema in potem se dovoli parjenje. Če se mladič ne sam pozdravi je potrebno zdravljenje, v tem primeru pes ne sme imeti potomcev, ker je deden oslabljen imunski sistem. Če se mladiča z oslabljenim imunskim sistemom ne zdravi umre. Kako je pri odraslih pa: lahko dobi zaradi prehlada, lahko tudi zaradi gonitve, ker pač pade imunski sistem...
Povprašaj Bonie. Ona ve veliko o tem in sem jaz njo kontaktirala ko smo mislili, da ima Geri demodex.

Lp, Mojca

PS: pa brez panike Wink
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #27 : torek, 14.12.2004 : 16:22:10 »

Bina, ta Nanook-ov link je dober. Jaz sem ga "milijonkrat" prebrala in vedno bolj me je bilo strah!
Citat
Kako pa ugotovijo razlog za demodex?
Jaz ti bom povedala za odraslega psa (na laičen način iz mojih zabeležk):
Demodex je prisoten skoraj pri vsakemu psu, le da živi v nekakšni "simbiozi" (drek pa taka simbioza); ko se pri psu poruši imunski sistem, le-ta udari ven. Vzrokov za padec imunskega sistema je lahko kar nekaj, in sicer so meni našteli kot glavne: hud stres (prometna, izguba ljubljene osebe ipd.), posledica kontracepcije pri samičkah, ali predznak neke hude bolezni (rak - karcinom, diabetes, ledvice ipd.). Zato je pri odraslemu psu NUJNO poterbno poiskati VZROK Shocked.

Upam res, da je Bina v kategoriji mladih. Kje se ji je pa pojavilo (področje brez dlake? gobček? oči?) Huh
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #28 : torek, 14.12.2004 : 16:31:44 »

BKje se ji je pa pojavilo (področje brez dlake? gobček? oči?) Huh
Na licu.

Jaz sem veta spraševala, če je lahko z njo še kaj drugega narobe (ker sem prej prebrala to temo), pa je rekel da ne. Da se je pri njej to pojavilo zaradi gonitve in navidezne brejosti.

Sem pa potem razmišljala za nazaj in se spomnila, da ji je tudi po 1. gonitvi za vratom prav na veliko izpadla dlaka. ampak takrat je bil test za Demodex negativen. Sem pa ravno tako delala paniko, ker je bila ravno razstavna sezona Undecided In celo brez dlake je šla v Oberwart  Undecided

Arieb, zakaj pa odrasle psice z Demodexom ne smeš pariti?

LP Jana
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #29 : torek, 14.12.2004 : 17:13:35 »

Citat
zakaj pa odrasle psice z Demodexom ne smeš pariti?
... ker moraš najprej ugotoviti, kaj je narobe, ker nekaj je/bilo sigurno narobe.

Odsvetuje pa se paritev pri tistih, ki so ga v mladosti imeli, ker je "genski parazit" (če sem si prav zapomnila) in se prenaša na mladičke.

nekaj je še tu, pa ti bom še na PM dala.
http://www.lbah.com/Canine/demodex.htm
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Demodikoza
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines