mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 17:26:50

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Demodikoza
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: Demodikoza  (Prebrano 40207 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #60 : četrtek, 17.11.2005 : 11:30:07 »

No TagTu potem veš ti več k veterinar Matko iz Topolšice ki je tudi po tujini zelo priznan! Torej če je on meni natresel kup traparij sm jih tut jst! Mi je pa ta veterinar, za razliko od drugih, pozdravil 2 psa v manj kot 1 mesecu!!

Znanja dr. Matka ne morem ocenjevati, ker nimam prav nobenih izkušenj z njim. Če ti je to povedal, potem kaj dosti o demodexu res ne ve, dopuščam pa možnost, da si ti slabo poslušal in narobe razumel.
Logiran
mike
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 35


« Odgovor #61 : petek, 18.11.2005 : 11:21:28 »

OK ne mislim razglabljati o teh variantah ker mi je to cist mim! Dejstvo je da mi je on 2 psa pozdravil demodexa v manj kot 1 mesecu! Ceprav so mi eni zelo znani in "cenjeni" veterinarji razlagali o sterilizaciji psov o kopanju v "strupenih" kopelih itd.... kot tudi to da bom moral met pse po vsej verjetnosti celo zivljenje na zdravilih. Dr. Matko pa mi je dal zdravilo in psa sta zdrava!! To je pa edino kar mi je pomembno!! To je tut edino kar sm hotu tuki gor povedat in mogoce bi blo komu v pomoč ne mislim pa knjige o demodexu napisat!! Vem pa da bi jst par mesecev nazaj vse dal za tako informacijo kje mi bodo psa pozdravili ne pa se učili na njemu ( tko kot so se vsi "najboljši" veterinarji po Ljubljani). Povdarjam pa še enkrat, da to velja za pasme tipa bull! Ne vem pa kako je s psi drugih pasem.
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #62 : petek, 18.11.2005 : 11:40:42 »

Povdarjam pa še enkrat, da to velja za pasme tipa bull! Ne vem pa kako je s psi drugih pasem.

No tudi za pse tipa bull lahko recem da tole o nalezljivosti najbolj ne velja, ker sem imela dvakrat v šoli demodex v skupini kjer so bili psi tipa bull in se ostali psi tako tipa bull kot drugi niso nalezli, pa so bili v zelo tesnem kontaktu - igranje lizenje, grizenje.
Tudi doma imam dve psici, ki sta vseskozi skupaj pa se ni nalezla ena od druge.
Tako da, tole o nalezljivost mi je malo .....ne bom komentirala.
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #63 : petek, 18.11.2005 : 15:38:38 »

O nalezljivosti sem že povedala kako gre.

Drugače pa to ni odvisno od tipa psa. Od tipa psa je odvisna le pogostost takih obolenj. (bokserji so nagnjeni k tumorjem, zlati prinašalci k obolenjem kože, angleški buldogi npr. k obolenjem oči, dihal in še in še...)

Da se psa proglasi za zdravega pri demodikozi pa potrebuješ dva negativna izvida v razmaku enega meseca. Tako je tudi tvoj kuža po enem mesecu sicer bil negativen na demodex ampak glede na pravila stroke je lahko bil proglašen za zdravega šele pri ponovni kontroli še po enem mesecu. Nato pa bi ga bilo potrebno spremljati še eno leto po proglašeni ozdravitvi, kar pa se v praksi počne vedno...

Demodikoza spada še vedno žal med manj raziskana obolenja. Če je generalizirane oblike, zna biti zelo trdovratna. In tudi pri samem zdravljenju se pri različnih veterinarskih strokovnjakih PO SVETU (!!) pojavljajo neskladja.

LP, T
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #64 : petek, 18.11.2005 : 15:51:55 »

O nalezljivosti sem že povedala kako gre.

 Nato pa bi ga bilo potrebno spremljati še eno leto po proglašeni ozdravitvi, kar pa se v praksi počne vedno...


Tipkarski škrat - pardon - mišljeno je bilo, da se v praksi NE počne vedno... sram

LP, T

Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #65 : ponedeljek, 21.11.2005 : 15:45:32 »

Meni se pa ne bi zdelo tako čudno, če bi bilo demodex v nekaterih primerih možno nalesti. recimo, da se demodex normalno nahaja na psu gostota parazita je recimo x/cm2, kar pasji obrambni sistem obvlada brez večje težave. potem se v tesnem in dolgotrajnem stiku s psom, ki je zbolel koncentracija poveča recimo na 1000x/cm2, česar obrambni sistem ne obvlada več, pes zboli.
To je čista špekulacija, z demodexom k sreči nimam čisto nobene izkušnje, se mi je pa nekaj podobnega dogajalo s streptokoknimi infekcijami, dokler sem imela na njih občutljivo psico. tudi streptokoki so normalno prisotni na koži in ne povzročajo težav. Če se pretirano razmnožijo povzročajo "ekceme" (hot spot in podobne zadeve). Bolezen naj ne bi bila nalezljiva. Vendar se je meni redno dogajalo, da je takrat, ko je zbolele Bela (ki je bila preobčutljiva in je ekcem nastal zaradi najmanjše malenkosti) in so se ji zagnojile večje površine, skoraj redno dobila po kakšen "ekcem tudi kakšna druga psica, ena ali dve, nikoli vse. Odkar Bele ni več, tudi ekcemov pri drugih psicah ni več. Niti enega samega pri šestih psicah v treh letih.
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #66 : četrtek, 24.11.2005 : 13:54:36 »

Lanabela, bi prosim laho malo natančneje opisal problem ekcema pri Beli. kako je izgledalo in kaj je bila terapija?

 Smiley
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #67 : četrtek, 24.11.2005 : 14:18:38 »

Joj, to sem tudi že večkrat napisala, pa se žal ne spomnim več kje. Ti bom odgovorila tulehttp://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,4758.0.html, da bo zadeva tam kamor sodi in si bom vsaj zapomnila, kadar bom spet rabila.
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #68 : četrtek, 24.11.2005 : 23:59:27 »


Hvala. Sem prebrala. Zadnjič sem na Lekovih straneh odkrila opis zdravljenja psa, obolelega za piodermijo. Terapija je bila Xiclav (klavulanska kislina) in baje je zelo učinkovit. Dvotedenska kura je takoj prijela.

 Smiley
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #69 : petek, 25.11.2005 : 10:32:05 »

Moja psička ima za zdravljenje piodermije Enroxil. Zdravi jo avtorica članka na Lekovih straneh.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #70 : petek, 25.11.2005 : 13:01:24 »

Saj ni problem, da terapija ne bi prijela, problem je, če se po prekinitvi zdravljenja zadeva v nedogled ponavlja. Takoj ko nehaš dajati antibiotik se naredi novo vnetje. jaz sem kasneje največ uporabljala amoxicav (amoxicilin + xiclav če se ne motim) in je bil učinkovit.
Logiran
scythe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 430


« Odgovor #71 : ponedeljek, 24.04.2006 : 09:14:09 »

Se lahko demodikoza pojavi zgolj na 1 taci ali pa na 2eh? Mojemu psu, ki ima konstantne težave s srbečo kožo med blazinicami (in posledično gnojnimi ranami), je veterinarka naredila test za demodikozo samo na 2eh tacah. In sedaj ima na "ne-testiranih" dveh ponovno grde gnojne rane.... Sicer čez urico kličem veterinarko, samo vseeno me zanima.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #72 : torek, 25.04.2006 : 11:43:57 »

ja, lahko.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #73 : torek, 25.04.2006 : 13:24:55 »

Če je demodex samo lokle, se pojavi itak samo na majhnem delu telesa... Pri Bini se je pojavil samo na glavi (na licu bolj natančno)...
Logiran
scythe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 430


« Odgovor #74 : sreda, 03.05.2006 : 08:02:50 »

Hvala!
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Demodikoza
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines