mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 09:50:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: Kupiranje psov
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 20   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kupiranje psov  (Prebrano 87104 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
ninanye
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #180 : nedelja, 08.08.2010 : 17:28:19 »

v redu, ni panike, vas razumem da za vas nerodovniški pes sploh ni pes, očitno tudi za ljubljenčka ne. samo zanima me kaj naj po vašem potem storijo lastniki mladičkov nerodovniških psov....jih pobijejo?Huh?pa sj nima veze, sprašujem za nasvete, res da za nerodovniškega mešančka, dobim pa samo kritike da se naj takemu psu na daleč izognem, pomoči kako pa takega psa vzgajati, hraniti, da bo zdrav kot rodovniški pa ne.še dobro da se ljudje lahko zmišljujemo kakšnega psa hočemo in da te ''prednosti'' ni pri človeškem naraščaju...fino da imate rodovniške pse, ampak mislim da tudi pri teh ni nobenega zagotovila da ne dobi raka, da nima problemov s srcem, kolki, itd....vseeno se lahko zgodi, pa imate lahko na tone papirjev za takega psa. tako da najlepša vam hvala za ''pomoč'' pri nakupu psa, ki ni sam kriv da je prišel na svet in mu bom po svojih najboljših močeh nudila srečno in udobno življenje.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #181 : nedelja, 08.08.2010 : 17:32:40 »

Kupiranje zdravega repa sploh v primeru nerodovniškega psa je zame mučenje in od mučiteljev ni varijante da kupim psa! Kaj ti tu ni jasno? Naj ti podarijo slabo oskrbovanega psa, ne pa da plačaš zanj.
Logiran

ninanye
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #182 : nedelja, 08.08.2010 : 17:37:00 »

jasno mi je da vidte samo črno in belo.....pa ne se več obremenjevat z mano, pejte raj mal vaše papirnate pse pobožat.
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #183 : nedelja, 08.08.2010 : 17:40:20 »

Zakaj pa še vseeno želiš tega mladiča?
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #184 : nedelja, 08.08.2010 : 17:43:12 »

Nočeš razumeti? Kupiranje v primeru tvojega psa je nezakonito, boleče, nepotrebno,...
S plačilom tega tvojega psa jim omogočiš, da spravijo na svet še več slabo oskrbovanih in zlorabljenih psov.
Logiran

lorry
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #185 : nedelja, 08.08.2010 : 17:47:27 »

Bom ponovila kar je že ena napisala. Če si nekdo zaželi določeno pasmo, poišče vse podatke o njej, poišče primernega vzreditelja, kateri mora opraviti vse najboljše kar se tiče mladičkov in mame, to pomeni, da jih hrani s kvalitetno hrano, opravi vsa potrebna cepljenja, jih socializira in predvsem poskrbi, da pari pse, ki so zdravi predstavniki pasme. Pri nerodovniških psih težko verjamem, da imajo starši in predniki opravljene vse te preglede
Če človeku ni važno kakšne pasme je kuža, ga lahko posvoji v zavetišču, saj je tam kup brezdomčkov, ki si zaslužijo isto kvalitetno življenje kot vsi psi z "najfinejšimi" rodovniki.

Glede tega kaj naj naredijo ti, ki štepajo nerodovniške pse... Preprosto..prenehajo naj s štepanjem!!!  Huh Ampak je pa res, zakaj bi prenehali s štepanjem, ko je pa tako enostavno, pa še zasluži se fino, stroški so pa minimalni.

Kritik nisi dobila, dobila si nasvete, da se na daleč izogni takšnim nakupom. Sevede rodovnik ni garancija, da ti kuža ne bo zbolel ali imel prirojeno kakšno napako, je pa verjetnost manjša, če veš da so bili predniki zdravi. Pa še veš, da si dobila točno določeno pasmo, saj pri nerodovniškem mladiču ne moreš rečit, da je bil dedek ali prababica res določena pasma.

Kakorkoli že, sama tudi vzrejam in vem koliko je potrebno vložiti v legla, da ne govorim o vseh stroških in včasih tudi smolah, ki se nam pripetijo...
Kuža seveda ni kriv, štepar se je samo znašel, ljudje, ki pa kupijo pri takem mladiča, mu dajo pa samo povod, da veselo štepa še naprej.

Pa srečno s kužkom, seveda si zasluži lepo in kvalitetno življenje, kot vsak štironožec.
Logiran
lorry
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #186 : nedelja, 08.08.2010 : 17:52:22 »

jasno mi je da vidte samo črno in belo.....pa ne se več obremenjevat z mano, pejte raj mal vaše papirnate pse pobožat.
Ja...črno na belem je napisano...od septembra 2009, je kaznivo kupiranje repov pri nemških bokserjih in rotvajlerjih.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #187 : nedelja, 08.08.2010 : 17:54:27 »

Res mi ni jasno, da se ob očitnem/vidnem dokazu za nezakonito dejanje še vedno kupuje pri nekom, ki to dejanje očitno podpira?
Logiran

Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #188 : nedelja, 08.08.2010 : 17:56:52 »

ninanye, jaz sploh nimam psa, kaj šele rodovniškega. Imam pa dve mački, posvojeni s ceste. Tisto, kar ti želim povedat je naslednje: če bi si jaz želela imeti psa neke pasme, bi ga nabavila pri resnemu rejcu, ki ne bi pohabil mladička izključno zato, da bi nevednežem izvlekel denar. Če ti to ni dovolj dober argument, potem pa res ne vem, kako naj ti razložim.

Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #189 : nedelja, 08.08.2010 : 18:12:29 »

Jaz pa imam tako nerodovniško psičko "s ceste", posvojeno v zavetišču, kot tudi dve čistokrvni psički z rodovnikom. Od teh dveh ima ena kupiran rep, ker je bila skotena ravno v zadnjem letu pred prepovedjo tega početja, druga pa ima lep dolg repek.  Med vsemi tremi ne delam nobenih razlik. In če malo pogledaš po forumu, se boš zlahka prepričala, da nas ima večina doma prav mešančke. Take z repi in brez, oziroma s kupiranimi in nekupiranimi repi.

Ti očitno ne razumeš dobronamernih nasvetov, ki si jih tukaj dobila. NIhče te ne kritizira, samo ne razumemo te. Tudi jaz te ne. Če bi rada imele bokserja, potem si ga pač omisli. Ampak kot ti je bilo že nekajkrat povedano, s tem podpiraš nadaljnjo produkcijo in predvsem zaslužek ljudi, ki nimajo nobene vesti; nastradajo pa živali.

Vsi psi so krasni. Od prvega do zadnjega. In nobeden od njih ni sam kriv, da je tak ali drugačen. Ampak zavetišča pokajo po šivih tudi zato, ker se tam znajdejo ravno ti, nič krivi psi. Ki jih za poceni (?) denar dobiš takorekoč za vogalom.

Še vprašanje zate: če šparaš že pri nakupu psa, kako misliš potem zanj skrbeti? Kakšno vrsto hrane mu boš kupovala? Ali veš, koliko stane osnovni pregled pri veterinarju - s poudarkom na "osnovni"?

Upam, da si boš premislila, še malo počakala in po temeljiti raziskavi trga vzela psa pri resnam in odgovornem vzreditelju.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #190 : nedelja, 08.08.2010 : 18:29:40 »

Nihče od tistih, ki si jih prišla vprašat za nasvet, nima nobene posredne ali neposredne koristi od tega početja. Nihče ti ne prodaja svojih mladičev. Kje je torej problem?
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #191 : nedelja, 08.08.2010 : 19:44:30 »

Za ninanye: ko imajo norci denar, trgovci tržijo. Če ne veš, kaj ta pregovor pomeni, vprašaj mamo.
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #192 : nedelja, 08.08.2010 : 19:57:31 »

Ninanye mi imamo tudi mešanca, pa smo vedno dobili nasvet, pa tudi spravil se ni še nihče na nas. Problem je v tem, da si prišla za nasvete prosit, ko si psa že imela, problem je v tam, da se o stvareh zanimaš sedaj, ko je pes že pri tebi in da ne razumeš zakaj se ljudje tule jezijo nate. Ni problem, da je pes za na odpad, ampak, da z nakupom takšnega psa (ki bi ga morala dobiti zastonj) spodbujaš industrijo in trpljenje drugih psov, ker ustvarjaš tržišče.

Tvoj pes ni kriv ničesar (če že sta krivi šteperka in pa ti)  z novim štirinožcem vama želim vse dobro, srečo boš potrebovala (še posebno ker gre v tvojem primeru za mix-bokserja). Glede nasvetov o vzgoji je cel forum poln koristnih informacij in čeprav malo pozno ti svetujem, da se čimprej zakoplješ v branje.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #193 : nedelja, 08.08.2010 : 20:09:32 »

v redu, ni panike, vas razumem da za vas nerodovniški pes sploh ni pes, očitno tudi za ljubljenčka ne. samo zanima me kaj naj po vašem potem storijo lastniki mladičkov nerodovniških psov....jih pobijejo?Huh?pa sj nima veze, sprašujem za nasvete, res da za nerodovniškega mešančka, dobim pa samo kritike da se naj takemu psu na daleč izognem, pomoči kako pa takega psa vzgajati, hraniti, da bo zdrav kot rodovniški pa ne.še dobro da se ljudje lahko zmišljujemo kakšnega psa hočemo in da te ''prednosti'' ni pri človeškem naraščaju...fino da imate rodovniške pse, ampak mislim da tudi pri teh ni nobenega zagotovila da ne dobi raka, da nima problemov s srcem, kolki, itd....vseeno se lahko zgodi, pa imate lahko na tone papirjev za takega psa. tako da najlepša vam hvala za ''pomoč'' pri nakupu psa, ki ni sam kriv da je prišel na svet in mu bom po svojih najboljših močeh nudila srečno in udobno življenje.

Lej, ninanye, vzemi vse svoje neumnosti, ki si jih zgoraj zapisala, lepo nazaj in se opravici. Vsem v tej temi.

Imam nerodovnisko bokserko. Posvojila sem jo pri starosti 5 in pol mesecev, hudo bolno, ko je bila odvec osebi, ki jo je kupila za takratnih 60 jurjev. Zdaj je stara dobrih 7 let in zdrava. Ima odrezan rep prav grdo, ker ji niso pustili niti enega clenka.
Imam majhno mesanko, ki bo cez dober mesec napolnila 13 let. Posvojena je bila pri starosti 4 mesece od osebe, ki je videla v evtanaziji edino sanso, da se je znebi, kar je bilo takrat se mozno izvesti brez krsenja zakona.

Torej, kaj mi zelis povedat? Da ti hocem uturit rodovniskega bokserja zato, ker imam kaj od tega? Ker ne maram mesancev?
Bo treba zacet brat, pa sele potem pisat bedarije, ko bo kaj prebranega. Za zacetek lahko preberes clanek zakaj rodovniški psi niso zastonj ... in ko bo prebran, pricakujem, da prides nazaj z obvestilom, da tega psa ne bos kupila. Ce ga bos kljub prebranemu, potem pac nismo pravi naslov, da bi ti lahko delili nasvete. Ker ti pac ne moremo napisati tistega, kar si zelis ti prebrati.
Logiran

moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #194 : nedelja, 08.08.2010 : 20:55:27 »

v redu, ni panike, vas razumem da za vas nerodovniški pes sploh ni pes, očitno tudi za ljubljenčka ne. samo zanima me kaj naj po vašem potem storijo lastniki mladičkov nerodovniških psov....jih pobijejo?Huh?pa sj nima veze, sprašujem za nasvete, res da za nerodovniškega mešančka, dobim pa samo kritike da se naj takemu psu na daleč izognem, pomoči kako pa takega psa vzgajati, hraniti, da bo zdrav kot rodovniški pa ne.še dobro da se ljudje lahko zmišljujemo kakšnega psa hočemo in da te ''prednosti'' ni pri človeškem naraščaju...fino da imate rodovniške pse, ampak mislim da tudi pri teh ni nobenega zagotovila da ne dobi raka, da nima problemov s srcem, kolki, itd....vseeno se lahko zgodi, pa imate lahko na tone papirjev za takega psa. tako da najlepša vam hvala za ''pomoč'' pri nakupu psa, ki ni sam kriv da je prišel na svet in mu bom po svojih najboljših močeh nudila srečno in udobno življenje.
ninanye, psi so sestavni del mojega življenja že 27 let, od tega (še) noben rodovniški, pa si upam podpisati se pod vsakega od predhodnih postov. Brezveze je, da zdaj igraš užaljenost - preberi si raje, kar se prebrati da v sklopu te spletke (že ki omenjaš prehrano in vzgojo: o tem je tu gor ogromno prispevkov, samo prebrati jih je potrebno)  in če si kolikor tolikor razumno bitje, boš na koncu ali pa že nekje na sredi branja ugotovila, kaj so ti želeli povedati vsi tisti, ki naj bi božali svoje papirnate pse, kot jim sama praviš.
Logiran
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 20   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: Kupiranje psov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines