mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 20:39:16

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Tema: Primerna pasma za konja
Strani: 1 2 [3] 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Primerna pasma za konja  (Prebrano 24683 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #30 : sobota, 22.01.2005 : 20:01:29 »

Mogoče kdo ve za katero pasme se je Delavec potem odločil?
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #31 : petek, 29.04.2005 : 07:36:05 »

Pozdravljeni

Vidim da je tu gori kar nekaj ljubiteljev psov in konj.No med njimi sem tudi jaz.
Torej,mi imamo doma novofundlandca in se čisto dobro razume z našima konjema.Gre tudi na teren vedno z nami in nikoli ne dela nobenih težav
Sicer pa tudi mene zanima za katero pasmo se je odločil delavec.

Lp
Logiran
Alka1
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 26


WWW
« Odgovor #32 : torek, 28.06.2005 : 17:41:26 »

Delavec ima še vedno svojega setra!
Logiran
Dunja
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #33 : četrtek, 21.07.2005 : 14:42:23 »

 Wink

[attachment deleted by admin]
Logiran
Afi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 105


WWW
« Odgovor #34 : torek, 18.10.2005 : 19:21:23 »

zanima me kako navadiš psa na konja...včasih me je mikalo da bi vzela na teren svojo psičko, vendar sem opustila to željo, ker pač ne zmore večjih naporov, zaradi srca...
Logiran
Alka1
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 26


WWW
« Odgovor #35 : sreda, 09.11.2005 : 19:01:30 »

Pri prejšnjem psu sem imela problem, ker sta bila s konjem ljubusumna en na drugega in se nista dobro prenašala.

Ta psička, ki jo imam zdaj, pa že od drugega meseca dalje teka okoli s konji. Pred kratkim sem jo vzela prvič na teren in je z veseljem sodelovala. Seveda še nismo šli čez ceste, na katerih se odvija promet.

Pes mora biti pri spremljanju konja zelo poslušen, saj se hitro lahko pojavi problem, ker nismo več na tleh. Navaditi ga moramo, da se pri odpoklicu postavi na desno stran, enako kot pri kolesu.

Mojo psičko bom najprej začela trenirati ob kolesu. Ko se bo navadila tam, bova lahko tudi s konjem prečkali kakšno manj prometno cesto. Pri kolesu je pozitivno to, da lahko skočiš z njega in posreduješ, če je kaj narobe. Pri konju je problem, da ga ne moreš zapustiti, zato da "letaš za psom".
Logiran
Afi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 105


WWW
« Odgovor #36 : sreda, 09.11.2005 : 20:30:01 »

V eni odaji je bilo lepo prikazano sožitje med psom človekom in konjem. Gospa je bila paralizirana in prikovana na voziček. Imela je svojega konja, katerega je tudi jahala. Še vedno je opravljala vsa opravila, kar se tičejo konja. Pes pa je vodil konja na povodcu, prinesel uzdo ali hrano. Skratka zdresiran in učljiv pes ter miren konj.

Kakšni konji ne marajo psov. Zadnjič je mojo psico konj skoraj ugriznil v rito. Sicer se pa moja psica zelo boji konjev, ker jo na žalost v mladosti nisem navadila na to ogromno žival.
Logiran
martinca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 140


« Odgovor #37 : sreda, 09.11.2005 : 21:57:25 »

V tujini imajo rejci konjev velikokrat tudi Jack Russell terierje in pa Parson Russell terierje. Če koga zanima lahko prilepim nekaj linkov , kjer so navedeni vzreditelji konj in terjerjev. Smiley
Logiran
Afi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 105


WWW
« Odgovor #38 : sreda, 09.11.2005 : 22:01:34 »

Ali pa pasme Border Collie. Nekateri so pa tega mnenja, da je to Boxer. Se strinjam z njimi..
Logiran
Alka1
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 26


WWW
« Odgovor #39 : torek, 15.11.2005 : 09:59:50 »

Vsaka pasma je primerna za h konju, vendar je vprašanje vaših potreb.

Ali boste imeli psa ob konju samo takrat, ko boste čistili hlev oziroma jahali v maneži?

Ali pa želite, da vas pes spremlja na daljših terenskih ježah?!
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #40 : torek, 15.11.2005 : 15:43:35 »

Oj!

Alka1 jaz se popolnoma strinjam s tabo... vsak pes je primeren za h konju, odvisno le kako ga navadis...mogoce je pa res, da vsak konj ni primeren za k psu...

Jaz ogromno casa posvecam konjem, videla sem mnogo stal in zraven mnogo psov...od rotweillerjev, boxerjev, zlatih prinašalcev, Jack Russel terierjev, do takih in drugacnih mesanckov...pa so vsi cisto lepo in normalno shajali zraven konjev...

Jaz osebno imam civavo, ki jo na vsake toliko casa vzamem sabo v stalo....pa ne gelde na to, kako majhen kuzman je to...ga konj se nikoli ni pohodil, zgubila, ga tudi se nisem v stali... Roll Eyes no res pa je, da na terneu pa ne laufa ravno zraven mene...

L.P.

Nina
Logiran
Manca
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 76


« Odgovor #41 : torek, 15.11.2005 : 22:30:33 »

Iz osebnih izkušenj lahko povem, da sta odlična spremljevalca na na terenih s konjem nemški ovčar in šarplaninec, medtem ko nikakor ne spada zraven rotveiler(nisem sigurna če je prav napisano sram)
Sama sem imela konja in najprej dva nemška ovčarja, ki sta bila že oba odrasla, ko je prišel konj k hiši, prej pa nista imaela izkušenj z njimi, pa ni bilo nobenih problemov, razen malce ljubosumja na začetku, kar se je hitro umirilo, kasneje pa sem hodila še s svojim šarotom, kar je tudi potekalo brez problemov.
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #42 : torek, 15.11.2005 : 22:34:01 »

Manca je prav napisano...

Dejansko sta se konj in rotweiller "poklapala" brez problema, samo ce se prav spominjam, je pes ze od majhnega rasel s konji...

L.P.

Nina
Logiran
Manca
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 76


« Odgovor #43 : sreda, 16.11.2005 : 23:38:09 »

Mislim da če pes spozna konja kot mladič, je lahko katerekoli pasme pa se bo navadil. V mojem primeru pa je šlo za odraslo psico, tako da.....
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #44 : četrtek, 17.11.2005 : 11:10:55 »

Oj!

Manca jaz se popolnoma strinjam s tabo...pri odraslem psu ima pa verjetno tudi vlogo, ce je imel ze kako slabo izkusjo s konji prej, oz. na kak nacin sploh skusamo odraslega psa navaditi na konja...

L.P.

Nina
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Tema: Primerna pasma za konja
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines