mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 21:06:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Kolenske vezi - operacija?
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kolenske vezi - operacija?  (Prebrano 42993 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
HiGhBoY
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #30 : petek, 02.06.2006 : 16:08:00 »

kaj mi lahko kdo prosim pove kolk ste dali za operacijo kolenskih vezi pri dr.matkotu?
Logiran
Rosa
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 126


« Odgovor #31 : torek, 06.06.2006 : 09:34:56 »

Mene pa zanima kaksni so znaki natrganih oz. pretrganih kolenskih vezi?

Za sepanje zdaj vem, ampak zanima me se ce se pojavi kaksna oteklina, ce pes vseskozenj sepa ali le obcasno, ali psa boli ce tacko stisnes oz. ce se je dotaknes...
Logiran
bolha2
odvisnež
*****
Sporočil: 871


« Odgovor #32 : torek, 06.06.2006 : 11:07:05 »

Psa nič ne boli, nastane pa lahko atrofija mišic (upam, da sem prav napisala), to se pravi, da poškodovana noga začne zgubljati mišično maso in je tanjša od zdrave noge. Pes lahko vmes tudi neha šepati, zgleda lahko tudi tako, kakor da je psu noga zaspala, ko se vstane in potem mine, ko se malo razhodi. Jaz sem dala za operacijo križnih kolenski vezi na veterinarski kliniki v Mestnem logu pred 3 leti 80.000 sit.
Lp
Logiran
HiGhBoY
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #33 : torek, 06.06.2006 : 13:27:22 »

Mojga psa noga ne boli, šepa pa ves čas. Hodi bol malo. Noga na kateri si je pretrgal kolenske vezi je dost bol suha od druge. Ko stoji in mu dvignem prvo tacko na kateri ima vtrgane vezi je cist lahkotna kr je nena nic obremenjuje. Danes ga peljem dr. Matkotu in bomo vidli kaj bo.
Lp
Logiran
Rosa
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 126


« Odgovor #34 : torek, 06.06.2006 : 13:52:04 »

Ja mi imamo problem v tem (sedaj je tako na mirovanju), da je psicka sepala (cca. eno uro) in potem je nehala. S tem da je potem ce je zelo norela sem in tja spet zacela malo sepat.

Zdaj sva tako na mirovanju, samo ne vem ali bi lahko bile vezi ali ne.
Zivahna je enako, boli je nic ne, tudi ko pregibujes sklepe; razen ce si je kaksno misico nategnila.

Kaj pa vem?     Undecided
Logiran
HiGhBoY
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #35 : torek, 06.06.2006 : 14:10:42 »

Moj pes je malo tezji tak da mu je tezje obremenjevat 3 noge. Zato vecinoma pociva kaj gre na potrebo to pa je tud vse. Pa se pred 4 mesci je mel operirano drugo tacko. Tudi kolensko vez. Pomoje je najbolse da jo peljes k veterinarju in da on to pregleda. Sej na kolenski vezi se takoj vidi kr je koleno sibko in ga lahko kr premikas sem in tja.  Sej mozno da so samo natrgane in ne pretrgane. Pri natrganih se pes lazje hodi kr se ma stabilno koleno. Jaz ti priporocam obisk pri veterinarju.
Logiran
Rosa
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 126


« Odgovor #36 : sreda, 07.06.2006 : 12:08:39 »

Medve sva od veterinarja... vzrok rahlega sepanja (ki ga sicer ni vec) ni bil od poskodbe vezi, ampak je bila tacka se vedno tako vneta od alergije, ki jo je imela (res si je dosti grizla blazinice).
Ampak je baje zdaj ze vse bolj kot ne uredu, ni se slo nazaj, ampak se vidi da se lepo popravlja. Tako da nimava niti zdravil.

Sem se prav oddahnila, ker nasega pamza zelo zelo tezko drzis nazaj, ker ima toliko energije.
Tako sva sle takoj na prvi travnik, kjer je lahko divjala spet sem in tja. Sepanja hvalabogu ni vec!  Cheesy
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #37 : sreda, 07.06.2006 : 16:39:32 »

kaj mi lahko kdo prosim pove kolk ste dali za operacijo kolenskih vezi pri dr.matkotu?

Pred nekaj vec kot enim letom je bilo skoraj 200 tisoc in je bilo (glede na rezultat) vredno vsakega tolarja. Smiley
Dobro se je informirati, ker obstajata 2 razlicni operaciji.  Wink

Mene pa zanima kaksni so znaki natrganih oz. pretrganih kolenskih vezi?

Ceprav vi nimate tega... pa za koga drugega, ki ga skrbi: pri nasem je bil znak natrganosti kolenskih vezi vec mesecno obcasno sepanje in pa tresenje (trzanje) tace med pocitkom (po naporih oziroma vecjih obremenitvah). Kaksne otekline niti nismo opazali in nismo imeli obcutka, da bi ga kaj bolelo. Razen, kadar je sepal. Ugotovili smo sele, ko se mu je kolenska vez pretrgala. Ko je sepal, ga je najbrz bolelo, drugace pa po mojem ne.
Logiran
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #38 : četrtek, 02.11.2006 : 16:26:10 »

Marjetka a lahko na kratko razložiš razliko operacij. Moj je bil ravno operiran na kliniki pa me malo zanimajo izkušnje ostalih, ki so tudi imeli psa že operiranega.
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #39 : četrtek, 02.11.2006 : 19:24:19 »

Imam izkusnje samo s TPLO operacijo - kolikor sem uspela izvedeti, je izmed obeh moznih boljsa. Okrevanje je hitrejse in temeljitejse. Ce mu das vstaviti najlonske vezi, se rado kaj zakomplicira. Seveda je veliko odvisno tudi od tega, kaksnega psa imas. Sem brala na tujih forumih izkusnje lastnikov (zlasti tezjih in zivahnih psov, kot so rotvajler, prinasalci...), ki so morali na cel niz operacij - najprej na eno klasicno, potem je v casu zdravljenja prve tace, zaradi preobremenjevanja (vectedenska hoja po treh tacah) popustila se vez na zdravi taci, klasicna operacija ni uspela in v koncni fazi je moral pes potem se 2x na TPLO.

Sam potek je bil pri nas tak: pustili smo ga pri veterinarju od zjutraj do poznih popoldanskih ur. Ko smo prisli ponj, je bil ze zbujen, ampak omoticen. Od narkoze je prihajal k sebi 2 dni. V tem casu ni niti jedel, niti sel na potrebo. Na taci je imel gipsek, nanjo pa je zacel stopati zelo kmalu - mislim da ze tretji, ali cetrti dan. Taco je imel v imobilizaciji 14 dni. Ko so vzeli gips dol je ze normalno hodil, vendar je moral se kaksen mesec hoditi na sprehode na povodcu. Zdaj s taco ni nobenega problema. Smiley
Logiran
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #40 : petek, 03.11.2006 : 13:21:40 »

kaj točno pa je TPLO operacija?
moj je imel klasično operacijo, nič umetnih vezi. ,pa nobenega gibsa ni imel. drugače ga imam pa večino spuščenega, imam ga pa tudi na vrvici in če gre čisto počasi tudi uporablja operirano nogo.  mal me skrbi edino, ker ne vem ali bi ga mogla bolj šparat. ker on gre po treh kar hitro... če pa najde še kakšno palico pa sploh nima zadržkov. sicer ga pazim, da ne nori in da ne skače. sicer ne sodi med težje pasme (31 kg) zato me ni ravno strah, da bi šla še druga vez.
Logiran
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #41 : ponedeljek, 06.11.2006 : 12:11:07 »

Vsi, ki imate težave s kolenskimi vezmi, preberite si še to...

http://home.earthlink.net/~tiggerpoz/index.html

Logiran
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #42 : ponedeljek, 06.11.2006 : 14:27:45 »

zelo uporabno.. hvala
Logiran
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #43 : ponedeljek, 06.11.2006 : 15:08:14 »

Maja,

to, da obstaja velika možnost, da se težave z vezmi ponovijo še na drugi nogi, velja za vse pse, ne samo velike. Kolikor je meni znano mora pes pri takih poškodbah čimbolj mirovati vsaj tri tedne. Razmišljaj logično. Če je imel pes klasično operacijo, ima prerezano tkivo in vsajeno umetno vez, tkivo se mora sedaj zaceliti in povezati z umetno vezjo in to seveda traja najmanj 3 tedne. Če pa je imel pes TPLO potem se morajo zaceliti kosti, kar baje traja celih 6 tednov. Šele potem lahko začneš postopoma vedno bolj obremenjevati nogo, ampak res postopoma in na vrvici. To traja minimum 3 mesece. Eni pravijo, da so imeli pse nonstop na vrvici celih 6 mesecev. Sicer pa kot pravijo, boljše da je predolgo na vrvici, kot da se težave ponovijo.
Logiran
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #44 : ponedeljek, 06.11.2006 : 15:53:39 »

Ok zdaj mi je malo bolj jasno.. moj ni imel niti eno niti drugo, ampak operacijo, kjer uporabijo vezi, ki jih ima in ne umetne.. kako se temu reče pa ne vem...
Meni je veterinar svetoval, da se mora gibati, seveda brez naglih gibov, divjega galopa, metanja žogic in podobno..
Operiran je bil pred prazniki, pa že uporablja nogo v hodu, v kasu jo sicer dvigne...ampak stanje se izboljšuje iz dneva v dan. Glede težav na drugi nogi, pa tudi mislim, da je bolje, da začne obremenjevati obe nogi in se s tem izognemo, da bi imel posledično probleme še z "zdravo" nogo.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Kolenske vezi - operacija?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines